Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Jūrmala" - "Skonto": traka pendele, lielisks sižets un 3:3

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

"Jūrmala" - "Skonto": traka pendele, lielisks sižets un 3:3
Skatītāji aiz režģa, kas gan neliedz "Skonto" uzticamākajiem faniem aktīvi atbalstīt
Foto: skontofc.lv

Šodien "Arkādija" mākslīgajā laukumā Virslīgas 1. kārtas spēlē tikās "Jūrmala" un Rīgas "Skonto". Apmeklēju maču klātienē un vēlos padalīties ar redzēto.

Pavasaris Latvijā joprojām negrib atnākt - ja vakar "Daugavu" spēlē laiku bojāja lietus, tad šodien tas bija vējš. Tā aukstās un spēcīgās brāzmas ne tikai uzlika nežēlīgu pārbaudījumu skatītājiem, bet arī futbolistiem - piemēram, vārtsargam pretvējā veicot atsitienu no vārtiem, bumba laukuma vidū praktiski lidoja vertikālā stāvoklī, nevis uz priekšu... Diemžēl arī "Arkādija" laukumā apstākļi nav forši skatītājiem (tāpat kā 49. vidusskolā, arīdzan šeit jāskatās caur režģi), taču vējš un aukstums noteikti vēl vairāk atbaidīja jau tā nedaudzos gribētājus skatīt futbolu. Rezultātā sanāca kādi 100 skatītāji, no kuriem aptuveni 20 bija īsteni "Skonto" patrioti - nenogurstoši visas spēles garumā viņi ar atbalsta izsaucieniem un dziesmām (starp citu, pamīšus gan latviešu, gan krievu valodā) atbalstīja savu komandu. Interesanti, ka bija arī pāris vācu valodā runājoši līdzjutēji...

Lai nu kā, tiem nedaudzajiem skatītājiem, kas sanāca, galu galā izdevās pieredzēt fantastisku sižetu mača beigu daļā. Protams, līdz tam bija jāiztur, jo 1. puslaiks bija gaužām bāls - momentu praktiski nebija un tikai īsi pirms pārtraukuma spēle piedzīvoja divus uzplaiksnījumus jūrmalnieku pašnāvīgā izpildījumā. Proti, vispirms Edijs Joksts ļoti neveikli nospēlēja ar roku, "nokārtojot" uz saviem vārtiem pendeli un 0:1, bet vēl pēc pāris minūtēm "izcēlās" Igors Aleksejevs, kurš, dabūjis dzelteno par pārkāpumu, neļāva izpildīt skontiešiem soda sitienu, izpelnoties otro brīdinājumu un noraidījumu. Iespējams, bija skatītāji, kas pēc 1. puslaika devās mājup, jo nešķita, ka te vēl kas nozīmīgs notiks - galu galā 1:0 "Skonto" labā un vairākums.

Un noteikti 99% bija pārliecināti, ka pēdējās intrigas paliekas iznīcināja Sineļņikovs, 58. minūtē panākot 2:0. Taču "Jūrmala" nepadevās - spēlēja azartiski, uzvarēja praktiski visās divcīņās, laikam jau palīdzēja vārtsarga Davidova iedvesmojošā uzruna (izkliedzieni) komandai pārtraukumā. Apbrīnojami pasīvi gan bija arī paši skontieši - tā vietā, lai pretiniekus nokautētu, viņi brīvi ļāva jūrmalniekiem uzsākt uzbrukumus, nepresingoja un tātad neizmantoja savas vairākuma priekšrocības. Tā rezultātā centīgā "Jūrmala" regulāri tika pie standartiem, kuri ik reizi bija visai draudīgi. Galu galā divreiz tika iesisti vārti un pēkšņi 2:2 mača 86. minūtē, Pahara komandai saņemot aukstu dušu, īstu šoku!

Taču tas šai spēlē ne tuvu nebija viss. 88. minūtē "Jūrmalas" soda laukumā teatrāli krita Sato (starp citu, tas šī japāņa izpildījumā bija jau otrais kritiens soda laukumā "uz labu laimi" (ja nu nosvilpj) un trešais spēlē, ik reizi skaļi nokliedzoties...), un tiesnesis Arturs Jegorovs nosvilpa. Tobrīd nodomāju: "Kamdēļ skatītāji tik protestējoši, dusmīgi kliedz uz tiesnesi, tūlīt taču sekos nevis pendele, bet loģiska dzeltenā Sato par simulāciju!" Taču Jegorovs norādīja uz atzīmi - nu vai ziniet, ārprāts! Visi jūrmalnieki saskrēja protestēt, līdzjutēji bija dusmīgi vai ironiski smējās, taču nekas vairs nebija maināms - Siņicins arī otro reizi realizēja 11 metru soda sitienu. Un tomēr "Jūrmala" mazākumā spēja iesist arī trešos vārtus, atkal ar pendeli, šķiet, pelnītu. Beigās 3:3. Kas to būtu domājis 65. minūtē pie 2:0 "Skonto" labā un vairākuma? Fantastisks spēles sižets!

Nobeigumā mazliet par spēlētājiem. "Skonto" rindās ļoti nobriedušu futbolu rāda Sineļņikovs (viņš spēles gaitā sajuta sāpes kājā un tika nomainīts 79. minūtē pie 2:1 - tieši pēc tam arī sākās vēl izteiktāka "Skonto" palaišanās). Aktīvs, tehnisks, visuresošs bija Sato, lielu darba apjomu paveica Fertovs. Pretēji ļoti nedrošs bija centra aizsargs Ševeļovs (reizi arī rupji kļūdījās, ievadot uzbrukumu), komandā vēl nav iejuties panamietis Hulio Rioss. Viņš nenogurstoši visu spēli aktīvi kliedza partneriem, lai piespēlē viņam - 90% gadījumu palika noignorēts, bet pārējos 10% ar bumbu darbojās neveiksmīgi. Tehnika lieliska, potenciāls ir, bet jāpieliek fiziskajā ziņā, kā arī jāiegūst sapratne ar partneriem. Maķedonietis Giorgijevskis kā jau dienvidnieks spēlēja gudru futbolu.

No "Jūrmalas" sastāva izceltu nevis trenera Pačko slavēto jaunieti Ediju Jokstu (lai kāds būtu talants, kļūdīties kā šodien nedrīkst - atskaitot pendeli, bija vēl vismaz divas rupjas kļūdas), bet gan 23 gadus veco Ingu Šlampi - viņš uzvarēja visās divcīņās, bija ass (ievērojot robežas), spējot pat iebiedēt pretiniekus (to pašu panamieti), kustīgs, nesavtīgs. Tāpat labi darbojās malējais aizsargs Sergejs Golubevs - nebaidījās pieslēgties uzbrukumiem, kvalitatīvi izpildīja tālās standartsituācijas, pēc kurām "Skonto" soda laukumā radās haoss un cīņa. Labi pieturēja bumbu Žuļevs. Davidovs nogulēja ar lēcienu ielaistajos otrajos vārtos, taču zelta vērtē bija viņa izpildījumā komandas sapurināšana pārtraukumā.

Ļoti interesanti, kā šīm abām komandām klāsies pēc nedēļas 2. kārtā - domājams, "Skonto" būs grūti paņemt kaut punktu mājās pret "Ventspili", savukārt "Jūrmalai" pret "Metalurgu" Liepājā svarīgi, kā aizies spēle - ja neielaidīs ātrus vārtus, varētu sanākt tīri laba paspēkošanās.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2012-03-25 22:59, pirms 8 gadiem
Video būs?
Kā ar ētikas kodeksa ievērošanu? Varu derēt, ka no dažām personām nāca ārā tādi vārdi, ka ausis svilst.

     [+] [-]

, 2012-03-25 23:05, pirms 8 gadiem
Uz priekšu, FC Jūrmala!

  +4 [+] [-]

, 2012-03-25 23:07, pirms 8 gadiem
Skonto-jūs ienīst 90% virslīgas fanu

     [+] [-]

, 2012-03-25 23:14, pirms 8 gadiem
simex rakstīja: Skonto-jūs ienīst 90% virslīgas fanu
Un kā sadalās pārējie 10%?

  -4 [+] [-]

, 2012-03-26 08:44, pirms 8 gadiem
kauls rakstīja: Un kā sadalās pārējie 10%?
10% ir vienalga

  +1 [+] [-]

, 2012-03-26 10:35, pirms 8 gadiem
simex rakstīja: Skonto-jūs ienīst 90% virslīgas fanu
tas jau normali, ja 10 klubi, tatad katram pa 10 %

bet nu kā to ņem...
jābūt bik slimam, lai ienīstu kādu klubu.
saprotu, ka var nesimpatizēt un nepatikt, bet ienīst, tas tā baig skarbi

  -1 [+] [-]

, 2012-03-26 11:36, pirms 8 gadiem
dragoo rakstīja: tas jau normali, ja 10 klubi, tatad katram pa 10 %

bet nu kā to ņem...
jābūt bik slimam, lai ienīstu kādu klubu.
saprotu, ka var nesimpatizēt un nepatikt, bet ienīst, tas tā baig skarbi
Slims ir tas, kas slimo par skontu!
Spēlējiet futbolu,domājiet par futbolu,un Jūs cienīs!Bet tas kas jāredz,ko jāpiedzīvo skonta mačos,tas tikais rada pretīgumu pret šo klubu!

  -3 [+] [-]

, 2012-03-26 13:19, pirms 8 gadiem
kauls rakstīja: Un kā sadalās pārējie 10%?
neitrālie un skonto fani

  +1 [+] [-]

, 2012-03-26 23:32, pirms 8 gadiem
Sinicins labi nospeleja, laikam tadel ari iedeva vinjam sist pendeles! Malacis.

     [+] [-]

, 2012-03-27 13:13, pirms 8 gadiem
25032012_FC_JURMALA_SKONTO_FC_SPELE.mpg
-...

video JURM-skonto