Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Skandālā iekļuvušais Grigorovs šosezon spēlē bijušā "Riga" pārstāvja dibinātā klubā

Ints Megnis
Ints Megnis

Skandālā iekļuvušais Grigorovs šosezon spēlē bijušā "Riga" pārstāvja dibinātā klubā
Kirils Grigorovs (otrais no kreisās) kā "viltus tiesnesis" Kiprā. Foto no pētījuma

Totalizatoru skandālā iekļuvušais Latvijas futbolists Kirils Grigorovs šosezon spēlē Armēnijas pirmās līgas komandā "Yerevan", kuras viens no akcionāriem vasarā bija nesenais Latvijas čempionvienības "Riga" FC jaunatnes sistēmas koordinators Aleksandrs Aļpovs. Pašlaik gan Aļpovs jau Armēnijas vienību ir atstājis.

No Krievijas atbraukušais Aļpovs Latvijā uzturējās vairākus gadus - jau 2015. gada vasarā Latvijas Futbola federācija (LFF) aicināja trenerus piedalīties individuālās tehnikas treniņa paraugdemonstrējumā pie futbola spēlētāju individuālās tehnikas sagatavošanas speciālista no Krievijas Aļpova. Savukārt turpinājumā Aļpovs vairākkārt pieminēts "Riga" FC komandas ziņās, kur viņš nosaukts par "Šitika Futbola skolas" koordinatoru.

"Kā Krievijas kluba "Rodina" pārstāvis pie mums viņš bija komandējumā un pieredzes apmaiņā, daloties ar pieredzi. Ar galveno komandu viņam sakara nebija, bet strādāja ar akadēmiju, viņam bija individuālās nodarbības," sarunā ar Sportacentrs.com par Aļpovu pastāstīja "Riga" komandas preses sekretārs Krišs Upenieks. "Tad viņš brauca tālāk, atgriezās savā akadēmijā. Kur viņš nokļuva pēc tam, mums informācijas īpaši daudz nav."

Kā augustā rakstīja portāls "armfootball.com", Aļpovs ir viens no "Yerevan" investoriem. Komanda kā 1997. gada valsts čempiones mantiniece tika atjaunota šovasar un pašlaik ir viena no līderēm valsts otrajā spēcīgākajā līgā.

Tiesa, oktobra beigās "armfootball.com" publicēja interviju ar bijušo "Yerevan" menedžeri Sergeju Timofejevu, kurš pastāstīja, ka kluba vadība nesaimnieciski izrīkojusies ar Aļpova piesaistītajiem līdzekļiem, tāpēc pašlaik viņi abi jau komandu atstājuši.

Grigorovs "Yerevan" komandai pievienojās pagājušajā vasarā un regulāri tiek tās sastāvā. Viņš bijis laukumā arī vienības iepriekšējā spēlē ceturtdien, kad devās laukumā uz maiņu 70. minūtē.

Kā zināms, Grigorovs mediju uzmanības lokā nokļuva pirmdien, kad portāls "theblacksea.eu" paziņoja, ka Latvijas futbolists bijis viens no organizatoriem pārbaudes spēļu rezultātu sarunāšanai Kiprā.

1992. gadā dzimušais Grigorovs karjeru sāka "Olimpa" komandā, bet pēc tam pārstāvēja totalizatoru skandālu ietvaros pastāvēt beigušās "Gulbeni" un "Jūrmalu". Pēc tam Grigorovs devās uz Īrijas klubu "Athlone Town", kur 2017. gadā vairāki spēlētāji tika diskvalificēti par spēļu sarunāšanu, vienam no tiem esot arī Latvijas vārtsargam Igoram Labutam. Savukārt pagājušajā sezonā viņš pārstāvēja Čehijas trešās līgas klubu "Mohelnice", kas šogad pēc vairākām aizdomīgām spēlēm izkrita uz vēl zemāku divīziju. Grigorovs pārsvarā spēlējis klubos, kas konkrētajā brīdī piederējuši kompānijai "Anping". Tā pieder par Singapūras spēļu sarunāšanas sindikāta līderi sauktajam ķīnietim Erikam Mao. Tāpat tiek ziņots, ka 2018. gada vasarā Grigorovs bijis iesaistīts pārrunās par Erika Mao vēlmi pārņemt Čehijas augstākās līgas klubu "MFK Karvina".

     [+] [-]

, 2018-11-23 18:57, pirms 7 mēnešiem
"Riga" FC - 2 Liga!