Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Dobrecovs, Koliņko un citi Latvijas treneri iegūst Pro-UEFA licenci

Dobrecovs, Koliņko un citi Latvijas treneri iegūst Pro-UEFA licenci

Viktors Dobrecovs
Foto: LFF.lv

1. līga (2017.)

Pēc auglīga apmācību darba vairāk nekā pusotra gada garumā, praktiskā un teorētiskā eksāmena nokārtošanas, kā arī sekmīgas diplomdarbu aizstāvēšanas deviņi Latvijas futbola speciālisti papildinājuši to pašmāju treneru klāstu, kuriem ir PRO-UEFA kategorijas trenera licence, vēsta Latvijas Futbola federācija. Šī ir augstākās raudzes futbola trenera licence Eiropas futbolā.

Jauno PRO-UEFA treneru kursu sasaukumu pagājušajā nedēļā Latvijas Futbola federācijā (LFF) absolvēja deviņi Latvijas speciālisti un viens igauņu treneris, bet diviem kursa dalībniekiem apmācības pagarinātas par vienu gadu.

Augstākās raudzes treneru apmācības kopš 2015. gada jūnija norisinājās 17 sesiju un 535 apmācību stundu garumā. Kursu pēdējā sesija pagājušajā nedēļā tika veltīta diplomdarbu aizstāvēšanai un teorētiskajam eksāmenam. Šos pārbaudījumus uzraudzīja un savu vērtējumu sniedza respektablā UEFA treneru izglītošanas jeb "Jira" paneļa loceklis Pjotrs Maranda, kurš savā novērtējumā izcēla licences iegūšanas un eksaminēšanas procesa atbilstību augstākā līmeņa Eiropas praksei.

Treneri, kuri februārī veiksmīgi bija tikuši galā ar praktisko eksāmenu, savus diplomdarbus aizstāvēja ekspertu komisijas priekšā, kuras sastāvā bija Jānis Skredelis (Latvijas Futbola treneru asociācijas priekšsēdētājs), Dainis Kazakevičs (LFF sporta direktors), Aleksandrs Starkovs (LFF nacionālo izlašu treneru padomes priekšsēdētājs), Georgs Gusarenko (LFF treneru instruktors) un Jurijs Andrejevs (LFF Izglītības nodaļas vadītājs).

PRO-UEFA LICENČU IEGUVĒJI:

Viktors Dobrecovs
Gatis Ērglis
Igors Kičigins
Aleksandrs Koliņko
Kirils Kurbatovs
Jurijs Nagaicevs
Aleksejs Šarando
Jurijs Ševļakovs
Artūrs Šketovs
Andrejs Škaleta (Andrei Skaleta, Igaunija)

Eiropas futbola treneru kvalifikācijas hierarhijā PRO-UEFA licence ir augstākais zināšanu apliecinājums, pirms kura ir A-UEFA, B-UEFA un C-LFF līmeņa licences. Šī licence nepieciešama, lai vadītu Eiropas nacionālo čempionātu augstākās līgas komandas.

Izmantotie resursi;
Latvijas futbola treneru elites rindas...

     [+] [-]

, 2017-03-21 14:08, pirms gada
Vai Kaļiņins un Miholaps drīkst trenēt Virslīgas klubus bez PRO-UEFA licences?

  +8 [+] [-]

, 2017-03-21 14:10, pirms gada
Gribētu redzēt, kā Koļinko aizstāvēja savu diplomdarbu

     [+] [-]

, 2017-03-21 14:11, pirms gada
PRO TOTO licence!

     [+] [-]

, 2017-03-21 14:34, pirms gada
1 rakstīja: Vai Kaļiņins un Miholaps drīkst trenēt Virslīgas klubus bez PRO-UEFA licences?
Drīkst ! Viņiem A-UEFA

  +2 [+] [-]

, 2017-03-21 14:42, pirms gada
Latvijā ir visvairāk PRO treneru uz komandu skaitu virslīgā Eiropā. Tomēr līmenis zems, jo kāpēc jāaicina tādi paši no ārzemēm?

     [+] [-]

, 2017-03-21 15:07, pirms gada
riceits rakstīja: Drīkst ! Viņiem A-UEFA
Ir jābūt PRO-UEFA ( lff.lv )?

     [+] [-]

, 2017-03-21 15:32, pirms gada
Caune JM rakstīja: Latvijā ir visvairāk PRO treneru uz komandu skaitu virslīgā Eiropā. Tomēr līmenis zems, jo kāpēc jāaicina tādi paši no ārzemēm?
Un tie ārzemnieki vēl pie tam turas virslīgā, jo visi grib piķi no TOTO! Skaidrs, ka LV futbols ir pakārtots TOTO, pārējais ir cirks.

  +1 [+] [-]

, 2017-03-21 15:50, pirms gada
Vienmēr licies bik jocīgi, ka mums tik daudz ir tie PRO treneri, bet lielākā daļa trenē kaut kādus 1. un 2. līgas klubus, kamēr kaut kādi ārzemnieki trenē Virslīgu.

     [+] [-]

, 2017-03-22 00:23, pirms gada
Ko tik maz latvieshu treneri? Atkal matam lamasies laukuma malaa

Tev jābūt autorizētam,