Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Tukuma solījumi un seju skalošana Jelgavā

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Tukuma solījumi un seju skalošana Jelgavā
Dāvis Caune pirms spēles pret "Riga" / Foto: Ivars Veiliņš

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika izspēlētas četras Virslīgas 22. kārtas spēles, savukārt "Liepājas" un RFS duelis tika pārtraukts elektrības traucējumu dēļ. Sportacentrs.com piedāvā preses konferenču kopsavilkumu.

FK Jelgava – Riga FC 0:2

Dāvis Caune (FK Jelgava): "Lēmumu šķirties no septiņiem futbolistiem izraisīja finansiālā situācija"

- Pirmā spēle manā vadībā, kad bija kardināli jāmaina spēles stratēģiju. Epizodiski tas nostrādāja. Saprotams, ka "Riga" ir stiprāka komanda. Mēs varējām mēģināt uzvarēt vai nospēlēt neizšķirti, taču nepretendējām uz to, lai būtu labākiem visos spēles rādītājos. Neielaidām no standartiem, kuri atnesuši rīdziniekiem 40% no viņu vārtu guvumiem. Neielaidām pēc pozicionālās spēles, ko viņi uzspiež. Taču atsevišķos brīžos pieļāvām kļūdas. Tas arī bija būtiskākais, kas izšķīra beigu rezultātu. No šīs spēles jāpaņem pieredzi, spēlējot aizsardzībā.

- Kāpēc sanāca tik ātri ielaist?
- Mēs zinājām, ka viņi labi iesāk puslaikus. Par to liecina statistika Instat. Uz to likām lielu akcentu. Šķita, ka agrā spēlē "Riga" ievadā būs mazliet miegaina. Speciāli izgājām iesildīties ātrāk, kā arī nogājām nost no laukuma vēlāk pār pretiniekiem. Pirms pašas spēles skalojām sejas ar aukstu ūdeni. Jā, rīdzinieku vārti nebija pēc kaut kāds izcilas kombinācijas, bet gan pie mūsu pašu kļūdām, kuras izraisīja viņu spiediens. Mērfija likums - ko negribējām, to arī dabūjām.

- Komandu nupat pameta septiņi futbolisti. Vai ar tevi konsultējās par to, vai kādu no viņiem tomēr atstāt?
- Konsultēšanās bija. Šis lēmums izriet no kluba finansiālās situācijas. Neviens treneris nav sev ienaidnieks, lai izdomātu šķirties uzreiz no septiņiem pamatsastāva līmeņa spēlētājiem. Var teikt, ka tad [ar aizgājušiem futbolistiem] mums bija gandrīz divi sastāvi. Tagad tā vairs nav. Par finansiālo situāciju vairāk var komentēt kāds no vadības. Ja būtu kādu jāpatur, tad tie noteikti būtu Jurijs Zaharkivs un Dmitro Semjonovs, kuri manā vadībā spēlēja pamatā.

Mihails Koņevs (Riga FC): "Aizvadījām ģenerālmēģinājumu pirms kausa spēles pret RFS"

- Pārliecinoša uzvara. Pretinieka nebija nevienas vārtu gūšanas iespējas. Ja runā objektīvu, tad neesmu apmierināts ar spēles kvalitāti. Te jāņem vēra divu nedēļu izlašu pārtraukums. Daudz trenējāmies, taču pazaudējām ritmu. Vairākās epizodēs nesanāca spēlēt uz malām, bija daudz kļūdu piespēles. To visu var norakstīt uz pauzi. Var teikt, ka aizvadījām labu ģenerālmēģinājumu pirms kausa spēles pret RFS. Ko mainīsim kausa spēlē? Pateikšu, ka vairāki no tiem, kuri šodien spēlēja, būs laukumā arī trešdien.

- Antonijs Černomordijs un Ritvars Rugins palika ārpus pieteikuma.
- Ruginam kā reiz šodien ir dzimšanas diena. Gribējām, lai viņš spēlē. Taču paskatījāmies, cik viņš daudz līdz šim spēlējis, tāpēc pieņēmām lēmumu futbolistu atpūtināt. Černomordijs ir atgriezies pie treniņiem kopējā grupā. Ar katru dienu uzņems spēļu formu. Šaubos, vai būs tuvākajā spēlē.

- Latvija zaudēja Maltai mačā, kur neviens no "Riga" futbolistiem nedevās pamatsastāvā.
- Tas ir jautājums Dainim [Kazakevičam] un viņa štābam. Jāsaprot, ko viņi vēlējās panākt. Neuzskatu, ka mūsu spēlētāji ir ar kaut ko sliktāki vai labāki par tiem, kuri devās laukumā.

FK Spartaks – FK Ventspils 1:2

Aleksejs Jerjomenko (FK Spartaks): "Ventspilij paveicās vairāk"

- Manuprāt, bija diezgan interesanta spēle ar daudziem vārtu gūšanas momentiem abu komandu izpildījumā. Jau atkal vairāk paveicās pretiniekiem, kuri izmantoja mūsu kļūdu aizsardzībā. Acīmredzot neuzminējām ar sastāvu, jo daži spēlētāji pirmo puslaiku varēja aizvadīt labāk, taču noskaņojums vai attieksme nebija līmenī. Viņi centās, taču darbības bija pārāk lēnas - tādas dienas gadās. Pēc veiktajām maiņām paskats uzreiz bija labāks. Gribētos, lai visa komanda spēlētu līdzvētīgāk. Protams, ka žēl par zaudējumu, taču rokas nenolaidīsim un tagad gatavosimies svarīgai kausa izcīņas spēlei trešdien. Savukārt Virslīgā viss ir atkarīgs no mums. Nemaz neskatīsimies, kā nospēlēs citi.

- Kristians Dross līdz šim spēlējis dažādās pozīcijās. Kur ir viņa galvenie trumpji?
- Viņš ieradās kā centra pussargs, taču mums līdz šim nācies lāpīt dažādus robus. Tā kā jaunībā viņš ir spēlējis malējā un centra aizsarga pozīcijās, tad varēja mums palīdzēt arī tur. Viņš tiek galā ar uzdevumiem visās šajās pozīcijās.

Viorels Frunze (FK Ventspils): "Kozlovs ir malacis, taču svarīgāki ir trīs punkti"

- Bija ļoti interesanta un aizraujoša spēle, kas atnākušajiem skatītājiem noteikti patika. Abām vienībām bija milzīga vēlme uzvarēt, ko noteica situācija turnīra tabulā. Uzskatu, ka bijām bīstamāki, ja vērtē vārtu gūšanas momentus. Kozlovs ir malacis, ka guva divus vārtus - tomēr mums nav svarīgi, kurš gūst vārtus, bet gan iegūtie trīs punkti. Pēc trim dienām gaida kausa spēle un pēc tam - mačs pret Liepāju. Uzdevums paliek izcīnīt vietu Eirokausos nākamajai sezonai. Mūsu futbolisti ir malači un atdeva visus spēkus - apsveicu ikvienu klubā un esmu priecīgs par uzvaru!

- Kas notika zaudētajos vārtos?
- Ar komandu runājām, ka standartsituācijās jebkura bumba, kas soda laukumā atsitas pret zemi, par 80% ir zaudēti vārti. Bumba nedrīkst atsisties soda laukumā! Kāds paslīdēja, citam bumba izgāja caur kājām - it kā izvietojāmies pareizi, taču izrādījās, ka bumba atlēca pie pretinieka, kurš uzreiz sita pa vārtiem. Vienkārši līdz tādam brīdim nedrīkst nonākt. Līdzīgi ielaidām arī pret Valmieru. Taču, ja neskaita šos vārtus, tad aizsardzībā darbojāmies nevainojami, un arī uzbrukumā mēģinājām būt efektīvi.

- Vai šosezon vēl spēlēs Eristavi?
- Viņam ir neliela trauma - šodien vienkārši nebija gatavs spēlēt. Cerams, ka viņš drīz būs vesels un atkal palīdzēs.

BFC Daugavpils – FK Metta 1:0

Aleksandrs Gorškovs (BFC Daugavpils): "Beidzot izrāvām uzvaru"

- Izvērtās ļoti sarežģīta un nervoza spēle. Vēlos pateikties visiem puišiem par to, ka šodien darbojās ļoti disciplinēti un vēlējās uzvarēt. Iepriekšējos mačos mums kaut kā pietrūka, un komandā radās nervozitāte, bet šodien beidzot izrāvām uzvaru grūtos apstākļos un cīņā. Ceru, ka mūsu noskaņojums uzlabosies!

- Tik svarīgā spēlē Virslīgā debitēja jaunais Šaraņins. Kā vērtējat viņa sniegumu?
- Vērtēju tikai un vienīgi pozitīvi, jo nospēlēja labi un nosargāja vārtus neskartus, kas ir visas komandas nopelns. Vēlos apsveikt Ņikitu, kurš pēdējā laikā ir progresējis, kas bija redzams treniņos. Devām viņam iespēju, jo mums ilgi neizdevās uzvarēt. Skaidrs, ka vārtsargam jāsaprot, ka tas ir tikai sākums un vēl daudz jāstrādā.

Artūrs Biezais (FK Metta): "Spēles pret Daugavpili vienmēr ir līdzīgas"

- Paldies visiem, kas mūs atbalstīja, neesot klātienē. Gatavojāmies, ka spēle būs līdzvērtīga, kā tas parasti ir mačos ar Daugavpili. Diemžēl uzvarēt šoreiz neizdevās. Ticējām, ka uzvarēsim, taču atceramies, ka jau iepriekš Daugavpils līdzīgās spēlēs ir spējusi pret mums panākt vēlamo rezultātu. Varbūt kaut kur sasteidzām, tāpēc pietrūka precizitātes darbībās. Taču visiem spēlētājiem bija liela degsme uzvarēt.

Valmiera FC – FK Tukums 2000/TSS 5:0

Tamazs Pertija (Valmiera FC): "Priecē, ka pēc 5:0 ģērbtuvēs ne visi bija apmierināti"

- Reizēm gadās situācijas, kad spēlētāji nenovērtē tabulas apakšā esošos pretiniekus, tāpēc galvenais šodien bija no tā izvairīties un jau pirmajās minūtēs darboties augstā tempā, lai gūtu ātrus vārtus. Tas viss izdevās, tāpēc pateicos futbolistiem, ka pret spēli attiecās ļoti nopietni un profesionāli. Priecē, ka pat pēc 5:0 ģērbtuvē ne visi bija priecīgi, jo kāds neizmantoja savas iespējas - kādam pat acīs bija asaras. Tas nozīmē, ka spēlētāji vēlas vēl vairāk. Paldies visiem, kas šodien mūs atbalstīja! Esmu apmierināts ar to, ka mūsu spēle uzlabojas.

Jurģis Kalns (FK Tukums 2000/TSS): "Trešdien nekas tāds nenotiks"

- Viss notika likumsakarīgi. Biju apmierināts līdz brīdim, kad Tamazs uzminēja ar maiņu. Ja Punculs nebūtu uznācis laukumā, spēle varēja beigties arī citādāk. Taču Punculs izmainīja spēli - jau vairākkārt esmu teicis, ka tas ir spēlētājs, kam jāpievērš uzmanība. Arī izlases sakarā, ja gribam uzvarēt Maltu un visus pārējos [smejas]. Būšu atklāts - domas jau visu nedēļu ir par kausa spēli trešdien, bet šis mačs mums bija kā treniņspēle. Pirmoreiz spēlējām ar trim aizsargiem, un malējiem aizsargiem pat bija aizliegts palīdzēt centra aizsargiem, lai viņi gūtu pārliecību. Strādājam, domājot par nākotni - un zinājām, ka, ļaujot Valmierai spēlēt, var sabirt daudz vārtu. Tomēr trešdien redzēsim, kā reaģēsim - vienā kausa spēlē viss var notikt. Šodien Tamazs mums sarūpēja labu mācībstundu, un mēs to analizēsim. Varu apsolīt, ka trešdien nekas tāds nenotiks.