Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kazačoks: "Kapteiņa apsējs? Gribēju saglabāt, bet tā ir trenera izvēle"

Kazačoks: "Kapteiņa apsējs? Gribēju saglabāt, bet tā ir trenera izvēle"

Pirms gada tā būtu bijusi komandas kapteiņu divcīņa - Jevgeņijs Kazačoks (pa labi) pret RFS kapteini Igoru Kozlovu
Foto: fkrfs.lv

2:4

FK METTA/LU - FK Spartaks Jūrmala

Sestdien "SynotTip" futbola Virslīgas 2. kārtas spēlē Jūrmalas "Spartaks" Hanzas vidusskolas laukumā ar 4:2 apspēlēja "Mettu"/LU. Pēc mača Sportacentrs.com aprunājās ar čempionu pussargu Jevgeņiju Kazačoku.

Beigās 4:2, bet bija arī 4:0 - viegla uzvara?
Nebija viegla uzvara - pirmajā puslaikā spēlējām līdz pirmajiem vārtiem un vieglāk kļuva pēc otrajiem vārtiem [tos "Spartaks" guva pavisam īsi pirms pārtraukuma - aut.], bet beigās ielaidām vārtus koncentrēšanās trūkuma dēļ.

Pastāsti, kā guvi vārtus!
Bija centrējums, es uzsitu un iesitu [smejas]. Labi, ka tā trāpīju. Treniņā pāri žogam situ, toties spēlē trāpīju.

Tagad jums divās kārtās trīs punkti, bet laikam joprojām sāpīgi par to pirmās kārtas pēdējo minūšu zaudējumu RFS?
Jā, par pirmo kārtu ļoti, ļoti sāpīgi - visu spēli bija 1:0, bet pēc tam... nezinu - noraidījums, ielaidām divus vārtus. Varbūt arī toreiz bija koncentrēšanās trūkums, varbūt arī fiziski vēl neesam gatavi uz 90 minūtēm.

Tas zaudējums palīdzēja šodien būt niknākiem?
Protams! Gribējās šodien izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā un šodien koncentrēšanās bija uz 120%. Beigās pēc 80. minūtes gan ielaidām divus vārtus.

Cik kopumā komanda ir mainījusies kopš pagājušā gada? Kā ar savstarpējo sapratni šobrīd?
Šobrīd sapratne vēl nav uz 100%, jaunais treneris ir tikai vienu mēnesi. Tagad būs pauze - domāju, pēc pauzes būs labāk.

Pēc pagājušā gada sezonas plānoji, ka šogad arī spēlēsi "Spartakā"?
Bija 50 uz 50. Bija varianti aizbraukt uz pārbaudēm. Nesanāca, atbraucu atpakaļ. Toties zināju par 100%, ja atbraukšu atpakaļ uz Latviju, tad noteikti uz "Spartaku".

Spartaks Melkumjans minēja, ka kazahu komandā, kurā biji uz pārbaudi, meklēja mazliet citas pozīcijas spēlētāju nekā tu. Ko tu dzirdēji, kāpēc pārbaude neizdevās?
Man pateica, ka vajag vairāk uzbrūkošu spēlētāju nekā aizsardzības, bet pārbaudē mani ielika pozīcijā, kurā nācās vairāk aizsargāties. Nezinu, tā man pateica, un es atbraucu atpakaļ.

Tajā pozīcijā nejuties tik ērti?
Nē. Es situ iekšā, man parocīgāk ir spēlēt blakus uzbrucējiem - tur es jūtos labāk nekā spēlējot aizsardzībā.

Pēc sezonas beigām bija ziņa, ka Kazačoks tiek diskvalificēts no visām Latvijas futbola sacensībām. Kas tas bija?
Bija sods un vienkārši vajadzēja samaksāt. Negribas par to situāciju sevišķi runāt. Es pats biju vainīgs. Parakstīju divus līgumus un man par to sodu uzlika. Tagad ir labi, ka es spēlēju un soda vairs nav, viss ir normāli.

Kapteiņa apsēju negribēji saglabāt [jaunais treneris Mareks Zubs nolēma, ka turpmāk "Spartaka" kapteinis būs Edgars Gauračs - aut.]?
Gribēju, bet tā nav mana izvēle - tā ir trenera izvēle. Viņš izvēlējās jaunu kapteini un man nav nekādu problēmu sadzīvot ar to, ka tagad kapteinis ir Edgars. Es tāpēc tagad neskriešu un nekliegšu "Es gribu būt kapteinis!". Tā ir trenera izvēle un viss.

Daudzi saka, ka jūsu tituls lielā mērā bija Kubareva nopelns. Kādi ir pirmie iespaidi par šo jauno poļu treneri?
Labs treneris, bet vēl ir pārāk maz laika pagājis, lai saprastu, ko viņš grib no mums. Tagad būs divu nedēļu pauze, būs maza treniņnometne un strādāsim tālāk. Domāju, spēlēsim tikai labāk un labāk, progresēsim.

Kad Pahars sauca izlases sastāvu, cerēji dzirdēt savu uzvārdu?
Nē, necerēju.

Tev jābūt autorizētam,