Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Leliūga: "4. vieta "Liepājas metalurgam" nepiestāv"

Andris Liepa
Andris Liepa

Leliūga: "4. vieta "Liepājas metalurgam" nepiestāv"
Ritis Leliūga
Foto: skliepajasmetalurgs.lv

Piedāvājam fubolavirsliga.lv sagatavoto interviju ar Virslīgas augusta labāko spēlētāju Riti Leliūgu – lietuvieti, kurš pārstāv „Liepājas metalurgu”.

Pastāsti par savu futbolista karjeru. Vai atceries savu pirmo futbola treniņu?
Viss, ko atceros par savu pirmo treniņu, ir tas, ka tas bija 1993. gadā, kad man bija septiņi gadi. Tas bija Mažeiķos. Vēl atceros savu pirmo treneri. Līdz 17 gadu vecumam spēlēju Lietuvā. Kādas piecas vai sešas reizes ar saviem komandas biedriem uzvarējām Lietuvas bērnu čempionātā savā vecuma grupā. Tālāk mans ceļš veda uz ārzemēm. Esmu spēlējis Anglijā, Norvēģijā, Dānijā un atkal Norvēģijā, no kurienes nokļuvu „Liepājas metalurgā”. Manā karjerā bija samērā liela pauze. Spēlējot Dānijā, guvu nopietnu traumu un par futbolu uz laiku bija jāaizmirst. Tikai šogad atsāku spēlēt. Vispirms Norvēģijā un tad pārcēlos uz Liepāju. Karjerā man bieži ir bijušas problēmas ar traumām.

Jau no pirmajām spēlēm „Liepājas metalurga” sastāvā liki daudziem par sevi runāt– pozitīvā nozīmē. Vai vēl kādā komandā Tavas karjeras laikā bija tik veiksmīga un ātra iespēlēšanās sastāvā?
No sākuma nemaz tik viegli nebija. Kad atbraucu, vēl nebiju gatavs spēlēt par visiem simts procentiem. Nācās vispirms uzlabot fizisko kondīciju, uzņemt spēļu ritmu. Taču, ja jūti trenera uzticību, ir vieglāk šādus brīžus pārvarēt. Turklāt „Liepājas metalurgs” komandā ir daudz laba līmeņa futbolisti, kuri arī tev palīdz laukumā izskatīties labākam.

Augustā aizvadīji daudzas veiksmīgas spēles, kā arī komanda svinēja vairākas uzvaras. Kura no visām spēlēm Tev palikusi visspilgtāk atmiņā?
No Virslīgas spēlēm savā laukumā uzvarētā spēle pret „Skonto”. Domāju, ka spēli varēja baudīt arī skatītāji, jo komandas patiešām demonstrēja augstas klases futbolu. Man pašam bija četras 100 % iespējas gūt vārtus, no kurām vienu realizēju. Par laimi, ar to pietika uzvarai. Domāju, ka visai komandai tā bija viena no labākajām spēlēm šosezon. Ja skatāmies visas mūsu komandas spēles, tad, protams, izbraukuma spēle Varšavā. Kad līdzjutēju tūkstoši visu laiku atbalsta futbolistus, ir fantastiski viegli spēlēt.

Kā jau minēji, pirms Virslīgas čempionāta esi spēlējis dažāda līmeņa čempionātos Dānijā, Anglijā, Lietuvā un Norvēģijā. Kurš līdz šim ir bijis spēcīgākais līmenis, kurā esi spēlējis un kā uz tā fona vērtē Latvijas Virslīgu?
No visām līgām, kurās esmu spēlējis, protams, augstākais līmenis bija Dānijas Superlīgā. Salīdzināt nav tik viegli, jo ir pagājis lielāks laiks, kopš spēlēju iepriekš un, kā jūs ziniet, tad futbolā daudz kas ātri mainās.

Pret kuru Virslīgas čempionāta pretinieku šosezon ir bijis spēlēt visgrūtāk?
Latvijas čempionātā nav spēļu, pirms kurām tu esi pārliecināts, ka varēsi pretinieku uzvarēt ar 4:0 vai 5:0. Visās ir jācīnās par uzvaru. Man liekas, ka visgrūtāk mums klājas pret līderi Daugavpils „Daugavu”, tad nāk FK „Ventspils” un tikai tad „Skonto”.

Kā patīk Liepāja? Vai esi apmierināts ar sadzīviskajiem apstākļiem un ko dari brīvajā laikā?
Pilsēta man patīk. Sadzīvē man viss ir tikpat labi kā laukumā. Ja vēl labāk apgūšu krievu valodu, jutīšos kā mājās. Turklāt līdz tām arī no Liepājas nav tālu - aptuveni 100 kilometri. Šeit jūtos ideāli un labprāt paliktu ilgāk.

Ja ne futbolists, kas, tavuprāt, Tu būtu pēc profesijas?
Ja godīgi, tad nav ne mazākās nojausmas. Manā dzīvē ir tikai futbols un otras aizraušanās man pat nav. Tā kā vēl esmu jauns un vēl dažus gadus vēlos uzspēlēt futbolu, tad neesmu arī domājis par to, ko varētu darīt pēc futbolista karjeras beigām.

Allaž esi ticis iekļauts Lietuvas jauniešu izlasēs. Vai pēc veiksmīgā starta Latvijas Virslīgā ir kāda interese par Tevi no Lietuvas nacionālās izlases treneriem?
Es par to īpaši nedomāju. Mana lieta ir iet laukumā un spēlēt. Tos, kurus aicina uz izlasi, nosaka tās treneris. Pagaidām izsaukumu nav bijis, bet, ja būšu vajadzīgs savas valsts izlasei, došos tai palīgā.

Formāli Tu esi centra pussargs, bet vai iepriekš esi iejuties arī citās spēlētāja pozīcijās, piemēram, uzbrucējs?
Jā, principā es spēlēju zem uzbrucējiem. Taču Dānijā esmu spēlējis arī par labās un kreisās malas pussargu.

Ko Tu novēlētu „Liepājas metalurga” faniem? Ko no komandas cilvēkiem būs iespēja sagaidīt atlikušajā čempionāta daļā?
Pirmkārt, gribētu aicināt cilvēkus nākt un mūs atbalstīt klātienē. Ceturtā pozīcija, kurā „Liepājas metalurgs” atrodas, šobrīd tam nepiestāv. Esam solīds klubs un mums ir jāizcīna vismaz medaļas. Esam noskaņojušies atlikušās spēles aizvadīt ar 200 % atdevi. Un šajā situācijā mums būs svarīgs arī mūsu līdzjutēju atbalsts. Izšķirošās spēles tagad tikai sāksies.

Izmantotie resursi:
Futbola Virslīga - Sākums

  +7 [+] [-]

, 2012-09-17 12:51, pirms 7 gadiem
Ja vēl labāk apgūšu krievu valodu, jutīšos kā mājās.
pag laikam peedeejo reizi kad skatiijos kartee - Liepaaja veel bija Latvijaa

  +4 [+] [-]

, 2012-09-17 13:31, pirms 7 gadiem
backstab rakstīja: Ja vēl labāk apgūšu krievu valodu, jutīšos kā mājās.
pag laikam peedeejo reizi kad skatiijos kartee - Liepaaja veel bija Latvijaa
Jā šis komentārs no viņa puses biji galīgi greizs. Bet, ko var gribēt pārējie meča lietuvas futbolisti tikai krieviski runā.

  -4 [+] [-]

, 2012-09-17 13:36, pirms 7 gadiem
backstab rakstīja: Ja vēl labāk apgūšu krievu valodu, jutīšos kā mājās.
pag laikam peedeejo reizi kad skatiijos kartee - Liepaaja veel bija Latvijaa
Jā, un Latvijā runā krieviski, tā kā...
Slēpts komentārs: TINKIJSVINKIJS

  -1 [+] [-]

, 2012-09-17 15:42, pirms 7 gadiem
viss ir pareizi , skonto , daugava un vpils šobrīd spēle labāk nekā lm

  +1 [+] [-]

, 2012-09-17 22:06, pirms 7 gadiem
TINKIJSVINKIJS rakstīja: Nepiekasies par sīkumiem. Viņš LV ir pāris mēnešus un saprotams, ka krievu valodu viņš nedaudz jau prot, un ar latviešu valodu viņam ietu tik grūti, ka runāt mācētu tikai tad, kad jau būs jābrauc prom no Liepājas, tā, kā nevajag pārmest - viņš šeit ir dažus mēnešus un, lai tik runā krievu valodā, nevienam neko ļaunu tas nenodarīs.
kapēc ne angļu????

     [+] [-]

, 2012-09-17 22:59, pirms 7 gadiem
Stulbi par to krievu valodu. Tas drošvien tāpēc, ka ir daži tirliņi LM sastāvā, kuri nemāk latviski runāt, taču prieks, ka galvenais treneris Kalašņikovs pat krievu presei atbild latviski.