Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Riherts un Popkovs iesaistās vārdu apmaiņā par Mettas laukumu

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Riherts un Popkovs iesaistās vārdu apmaiņā par Mettas laukumu
Andris Riherts un Jurijs Popkovs
Foto: R.Kokšarovs (f64)

Šodien pēc Virslīgas spēles starp "Mettu/LU" un Rīgas "Daugavu" (0:3) vārdu apmaiņā iesaistījās abi treneri Andris Riherts un Jurijs Popkovs. Diskusija izvērtās par "Mettas" mājas laukumu - 49. vidusskolas laukumu.

Šī vārdu apmaiņa nebija naidīga - Jurijs Popkovs kopumā ļoti atzinīgi vērtēja "Mettu/LU", taču izteica piezīmi, ka šādos laukumos kā 49. vidusskolā Virslīgas spēles nebūtu jāaizvada. Tiesa, vēl pirms tam Andris Riherts skaidroja situāciju šādi: "Traucē kaut kādi ļaunie spēki [smejas]. Ja nopietni, situācija ir pavisam vienkārša - Arkādijas dabīgajā laukumā saimnieki ir RFS [Rīgas Futbola skola], kuri ir kategoriski pret. Vairāk vai mazāk visu, kas saistīts ar Rīgas pašvaldības finansējumu, futbolā kūrē Jānis Skredelis. Viņš arī pateica, ka viņš bezmaz vai to laukumu ir uzcēlis un ka tas ir viņu lietošanai, un ka neviena cita komanda tur netiks spēlēt. Mums par to tiešām ir ļoti žēl, jo Virslīgas čempionāts ir interesents, ir sīkstas spēles, ir izveidojušās ļoti daudz fanu grupu, un žēl, ka nevaram aizvadīt spēles praktiski vienīgajā laukumā Rīgā. Ceru, ka šis jautājums tiks atrisināts, un RFS, teiksim tā, nāks pie prāta. Turnīram jābūt prestižam, un gan skatītāji, gan futbolisti sen ir noilgojušies pēc labiem laukumiem, un tie tiešām ir pieejami."

Tomēr vienā brīdī izveidojās vārdu apmaiņa starp abiem treneriem. Popkovs: "Man ļoti simpatizē jūsu [vēršas pie Riherta] komanda, ļoti simpātiski puiši, man patīk kā jūs organizējat spēles, malači - šajā ziņā jūs viennozīmīgi esat līderi! Taču nedrīkst šobrīd spēlēt ne tikai uz mākslīgā laukuma, bet arī uz tāda izmēra laukuma, 60x90 metri. Šāda izmēra laukums nav domāts pieaugušo futbolam. Tas ir pats trakākais, kas notiek. Novēlu "Mettai" atrast zaļo [dabīgo] laukumu. Mums šobrīd nav savu līdzjutēju, jums ir - ir jāciena savi skatītāji, jo citādi viņi sēž aiz šī būra, jūs pirmām kārtām viņus necienāt. Kaut tie ir 50 skatītāji, taču viņiem jājūtas komfortabli. Varbūt ir jāīrē kāds laukums - nāciet uz "Daugavas" stadionu, jums neatteiks, kaut kas ir jādara!
Riherts: "Es jau teicu, mums ir labs Arkādijas dabīgais laukums."
Popkovs: "Tātad ja tur nelaiž, meklējiet citu!"
Riherts: "Tad mums jābūvē savs stadions, taču mēs to nevaram izdarīt."
Popkovs: "Mums taču arī nebija sava laukuma. Es uzstādīju mērķi aiziet no Jūrmalas un uzstādīju mērķi spēlēt "Daugavas" stadionā. Tas ir mans novēlējums."
Riherts: "Varam spēlēt "Jūrnieka" stadionā. Spēlēsiet?"
Popkovs: "Viennozīmīgi - tur ir īsta futbola atmosfēra!"
Riherts: "Tikai, kad līs lietus, ņemsim līdzi laiviņu."
Popkovs: "Šeit [49. vidusskolas laukumā] lietū arī ir slikti."
Riherts: "Pagājušajā gadā gribējām tur spēlēt, bet mums puslaukums bija ar ūdeni."
Popkovs: "Piedod, es tev nepārmetu, vienkārši mums jāspēlē pieaugušo laukumā. 90x60 metri ir izmērs bērniem. Mēs esam pieauguši cilvēki, bet šis ir bērnu laukums. Ja spēlējam Daugavpilī, tur izmēri ir 114x74 metri un pēc trim dienām mēs spēlējam 90x60 laukumā. Futbolisti apjūk. Tagad es atvadīšos, bet jūs vēl pamokiet viņu [Rihertu], tikai neuzbrūciet, treneri jāciena [smaida]."

Preses konferencē pirms tam bija runa arī par pašu spēli, kurā ar 3:0 uzvarēja Rīgas "Daugava". Popkovs: "Nokļuvām tādā situācijā, par ko pirms spēles teicu saviem futbolistiem - pēc 3. kārtas bijām 3. vietā, bet pēc šodienas zaudējuma gadījumā būtu noslīdējuši uz pēdējo vietu. Krieviski ir tāds teiciens - no varena līdz smieklīgam ir viens solis. Tāpēc psiholoģiskā ziņā mums bija grūta situācija. Visai labi spēlējām jau Daugavpilī, taču rezultāts nepadevās [1:3]. Šodien sakrita reizē gan labs sniegums, gan rezultāts. Tiesa, aizsardzībā pārliecinošu spēli nenodemonstrējām - 1. puslaikā bija divas nepatīkamas epizodes pie mūsu vārtiem. Savukārt priekšā izdevās iesit pat varbūt nevis meistarības dēļ, bet noskaņojuma dēļ. Palīdzēja ātrie vārti (tāpat kā pirmajā savstarpējā spēlē), otros vārtus labi izspēlējām, pēc tam ar veiksmes palīdzību guvām arī trešos. Uzbrukumā mums bija liela mērķtiecība uz vārtu iekarošanu, un tas arī palīdzēja. 2. puslaikā jau spēlējām uz rezultāta noturēšanu, "Metta" gan mūs aktīvi presingoja un līdz pat pēdējai minūtei neļāva mums atslābt. Sanāca laba spēle, kaut arī laukums bija smagnējs, un mums šī uzvara ir kā svaigs gaiss.

Kāpēc pēc Kārkliņa rezultatīvā sākuma šobrīd vairāk vārtus gūst Ziļs? Šodien vairāk esmu priecīgs par Tomu Mežu [guva pirmos vārtus] - jauns un patīkams cilvēks, kurš grib spēlēt futbolu. Laikam kāds tur augšā ļāva viņam gūt vārtus. Tāpat mums pievienojies talantīgs puisis no Ukrainas [Gripa] - labi, ka saraksts paplašinās. Arī Edgars [Kārkliņš] rāda ļoti labu futbolu, viņu pat izsauca uz Latvijas izlasi, rīt viņam tāda kā iepazīšanās diena. Tā gadās, ka izdari lielu darbu, ir liela vēlēšanās, bet bumba neiet vārtos - Kārkliņš, manuprāt, mazliet ieciklējies uz to, ka grib gūt vārtus, taču meistarības vēl nepietiek. Puisis ir ļoti perspektīvs - biju pārsteigts, ka Latvijā nevienam viņš nebija vajadzīgs, paņēmām viņu nedēļu pirms čempionāta, bet šobrīd Kārkliņš jau var tikt Latvijas izlasē. Tas priecē. Ziļam savukārt meistarība ir, un viņš sevi vēl pierādīs."

Riherts: "Apsveicu "Daugavu" ar uzvaru - viņi to izcīnīja ar raksturu, viņi bija ļoti tendēti uz mūsu vārtiem, bija neatlaidīgi un tiešām ļoti vēlējās gūt tos golus, kas arī izdevās. Mums varbūt nebija līdzīgu iespēju, taču arī bija momenti, kur vienkārši bija jāsit iekšā, ja gribējām šo spēli izglābt. Diemžēl nebija tik lielas pārliecības un varbūt pietrūka arī rakstura. Grūtos apstākļos svarīgs ir raksturs, kad vajag spēli paņemt uz sevi un varbūt pat uz krūtīm to bumbu ienest vārtos. Šādas epizodes varētu radīt lūzumu spēlē, bet diemžēl šodien mums tas neizdevās.

Mikroklimats pēc pēdējiem diviem zaudējumiem? Ar mikroklimatu mums vienmēr viss ir kārtībā, cita lieta ar to gribasspēku - tas mums nedaudz pieklibo. Jau pirms sezonas bija vairākas pārbaudes spēles, kur bija jāparāda raksturs, lai izrautu uzvaru, bet mēs to neparādījām. Domāju, ka varbūt sezonā aizies, taču nekā - joprojām raksturu nevaram parādīt. Tad, kad iesitam vismaz divus vārtus, tad uzvaram, bet, kad ielaižam vismaz divus, mēs nespējam pat neizšķirtu izraut.

Kā klāsies pret vadošajām komandām, ja šādi zaudējam pret sava līmeņa komandām (1:5 pret "Gulbeni", 0:3 pret "Daugavu" (R))? Domāju, ka labi klāsies - to mēs redzēsim. Tas, ka ir rezultāti 1:5 un 0:3, nevienu panikā nedzen. Minhenes "Bayern" zaudēja ar 2:5 Dortmundē, bet man liekas, ka sestdien viņi varētu parādīt labu spēli. Skaidrs, ka nav patīkami zaudēt pretiniekiem, kas ir tepat blakus tabulā, bet tāds ir futbols. Šogad čempionātā būs četri apļi, un tas būs ļoti grūts turnīrs - kad tiecies ar pretinieku divreiz sezonā, noskaņoties ir daudz vieglāk. Pie tam mēs esam jauna komanda, arī es kā treneris - mums vēl daudz jāmācās. Protams, ne tikai jāmācās, bet arī jāvāc punkti.

Vai spēlētājiem netrūkst iekšējās konkurences? Pirmkārt, pašiem sevi jānovērtē. Jau pirms spēles teicu saviem futbolistiem, ka "Mettas" krekls nav tas vieglākais - jā, "Nike" krekliņš ir viegls un patīkams, bet tā nasta un atbildība, kas viņiem jānes, ir diezgan liela. Jābūt lielam gribasspēkam, pārliecībai, lai to kreklu varētu nest uz priekšu. Strādāsim, puikas ir jauni.

Papildinājumi? Visās pozīcijās vajag papildinājumus... Konkrēti? Mēs pateiksim, "Daugava" paņems [smejas]. Skaidrs, ka mums vajadzīgs pieredzējis pussargs, kurš varētu grūtajos mirkļos kontrolēt spēli, nenobīties, nomierināt visus un vest uz priekšu."

Tavs viedoklis?

  • 13

  • 173

  • 55


  +1 [+] [-]

, 2012-05-17 23:16, pirms 7 gadiem
48vsk lol, droši nāciet uz Jūrnieka stadionu

 +13 [+] [-]

, 2012-05-17 23:19, pirms 7 gadiem
Popkovs visu čotka pateica. Argumentēti un bez apvainojumiem. Respect.

  +8 [+] [-]

, 2012-05-17 23:21, pirms 7 gadiem
Mikrokliats, neee - mikrolaukums!!!
TAS NAV FUTBOLS!

  +4 [+] [-]

, 2012-05-17 23:23, pirms 7 gadiem
Paldies, Edmund, par diskusijas precīzu stenogrammu

  +3 [+] [-]

, 2012-05-17 23:24, pirms 7 gadiem
pencis60 rakstīja: Popkovs visu čotka pateica. Argumentēti un bez apvainojumiem. Respect.
Starkova vietā būtu labs!!!
Ir dzejnieks taisa no nekā

  +2 [+] [-]

, 2012-05-17 23:34, pirms 7 gadiem
"Jau pirms spēles teicu saviem futbolistiem, ka "Mettas" krekls nav tas vieglākais - jā, "Nike" krekliņš ir viegls un patīkams, bet tā nasta un atbildība, kas viņiem jānes, ir diezgan liela. Jābūt lielam gribasspēkam, pārliecībai, lai to kreklu varētu nest uz priekšu."

Šitas bišķi sasmīdināja. Tāda sajūta, ka viņš Barcelonu vai Real Madrid trenētu.

  +4 [+] [-]

, 2012-05-17 23:37, pirms 7 gadiem
VIDEO VIDEO!!!!

  +5 [+] [-]

, 2012-05-17 23:45, pirms 7 gadiem
Es par Popkovu.

  +1 [+] [-]

, 2012-05-17 23:47, pirms 7 gadiem
Gorshiks ari Audas laukumu uzcela un citus tur nelaiz Tas nekas ka ta ir lff nauda, tas nekas
Kas ir ar Lu stadionu Barona ielaa?

  +2 [+] [-]

, 2012-05-17 23:52, pirms 7 gadiem
zobufeja 2 rakstīja: Gorshiks ari Audas laukumu uzcela un citus tur nelaiz Tas nekas ka ta ir lff nauda, tas nekas
Kas ir ar Lu stadionu Barona ielaa?
MEtta LU nespēlē LU stadionā????

  +2 [+] [-]

, 2012-05-18 00:06, pirms 7 gadiem
Man patīk Metta, bet 49. vsk. tiešām nevajadzētu atļaut spēlēt.

  +6 [+] [-]

, 2012-05-18 00:09, pirms 7 gadiem
lai spēlē Jūrnieku stadionā, ja jau tāds mazs laukums, tad tiešām smieklīgi

     [+] [-]

, 2012-05-18 01:46, pirms 7 gadiem
Kāpēc neviens nespēlē LU stadionā uz Kr. Barona ielas?

     [+] [-]

, 2012-05-18 09:34, pirms 7 gadiem
nesapratu, kādēļ Riherts izsakās- "Es jau teicu, mums ir labs Arkādijas dabīgais laukums."... Kādā veidā jums?
protams, tik labā laukumā būtu jāspēlē Virslīgas komandai, bet ja nedod, tad nedod.

p.s. par Kārkliņu. Neteiksim, ka nebija iespējas Virslīgā. Tik šis cilvēks sāka ar nepareizo pieeju. piemēram spēlēšanu vairākos Latvijas klubos pat neapdomāja, jo tās itkā esot pārāk krieviskas. Bet tā vietā aizgāja uz tranzītu (itkā būtu mazāk krieviska), kā arī tagad Daugava.
Katrā ziņā šis spēlētājs beidzot ir klubā kur sevi var pierādīt un ceru, ka pierādīs.
Viņa status un rezultivitāti ievēroju, kad viņam bija kādi 14 gadi. tādēļ ik pa laikam pasekoju līdz kā sokas

  +1 [+] [-]

, 2012-05-18 09:38, pirms 7 gadiem
Ambrē rakstīja: Kāpēc neviens nespēlē LU stadionā uz Kr. Barona ielas?
Tur viss ir nolaists, tribines nekadas, ģērbtuves smieklīgas, dušās bail iet laukums jau gan pats par sevi labs! tur jau plāno tagad lielu naudu ieguldīt, bet arī likt mākslīgo
Domāju ka tur jāsaglabā zālāja laukums ...

     [+] [-]

, 2012-05-18 09:47, pirms 7 gadiem
Ar Arkadijas laukumu problemu nav! Maksa un spele! Tikai nez kapec Rihert uzskata ka viņiem jadod to par velti.
dragoo rakstīja: nesapratu, kādēļ Riherts izsakās- "Es jau teicu, mums ir labs Arkādijas dabīgais laukums."... Kādā veidā jums?
protams, tik labā laukumā būtu jāspēlē Virslīgas komandai, bet ja nedod, tad nedod.

p.s. par Kārkliņu. Neteiksim, ka nebija iespējas Virslīgā. Tik šis cilvēks sāka ar nepareizo pieeju. piemēram spēlēšanu vairākos Latvijas klubos pat neapdomāja, jo tās itkā esot pārāk krieviskas. Bet tā vietā aizgāja uz tranzītu (itkā būtu mazāk krieviska), kā arī tagad Daugava.
Katrā ziņā šis spēlētājs beidzot ir klubā kur sevi var pierādīt un ceru, ka pierādīs.
Viņa status un rezultivitāti ievēroju, kad viņam bija kādi 14 gadi. tādēļ ik pa laikam pasekoju līdz kā sokas

  -2 [+] [-]

, 2012-05-18 10:08, pirms 7 gadiem
Attiecībā par laukumiem nepieciešama iestrāde turnīra reglamentā, kurā būtu atrunāts jautājums par to, ka spēlēm jānotiek uz normāla izmēra dabīgā laukuma (izņemot pirmās un pēdējās čempionāta kārtas), ja komanda grib spēlēt Virslīgā tai jābūt savam vai īrētam laukumam (piem., pirms sezonas sākuma jāiesniedz īres līgums, kas apliecina laukuma izmantošanas tiesības). Protams, no malas nav zināms kas notiek sarunās starp Skredeli un Mettu, bet šī (un arī citu) situāciju risināšanā nepieciešams iesaistīties biedrības "futbola virslīga" izpilddirektoram u.c. biedrības atbildīgajām personām, lai aktualizētu un palīdzētu klubam risināt radušos situāciju, jo tomēt no visa notiekošā cieš līgas kopējais tēls...

     [+] [-]

, 2012-05-18 12:28, pirms 7 gadiem
ainarscieti rakstīja: Attiecībā par laukumiem nepieciešama iestrāde turnīra reglamentā, kurā būtu atrunāts jautājums par to, ka spēlēm jānotiek uz normāla izmēra dabīgā laukuma (izņemot pirmās un pēdējās čempionāta kārtas), ja komanda grib spēlēt Virslīgā tai jābūt savam vai īrētam laukumam (piem., pirms sezonas sākuma jāiesniedz īres līgums, kas apliecina laukuma izmantošanas tiesības). Protams, no malas nav zināms kas notiek sarunās starp Skredeli un Mettu, bet šī (un arī citu) situāciju risināšanā nepieciešams iesaistīties biedrības "futbola virslīga" izpilddirektoram u.c. biedrības atbildīgajām personām, lai aktualizētu un palīdzētu klubam risināt radušos situāciju, jo tomēt no visa notiekošā cieš līgas kopējais tēls...
Malnačs sen kaut kur nozudis
intrigu taisa pašas komanda un nedaudz tiesneši ar pendelēm

  +1 [+] [-]

, 2012-05-18 12:43, pirms 7 gadiem
sasperjods rakstīja: Malnačs sen kaut kur nozudis
intrigu taisa pašas komanda un nedaudz tiesneši ar pendelēm
Zem raksta :
Māliņš atsit Martinesa pendeli, "Skonto" nezaudē Ventspilij
lasot komentus var daudz ko saprast,iegūt..................
bet tam mēslam ainarscieti nav nepieciešamības atbildēt,viņš tev spēs apskaidrot par visām lietām ko nezini,tiesa to nekad nedarīs!Kontrolieris viņš ir šeit SC!Viņš kontrolē gan tevi, gan mani, gan visus pārējos!

     [+] [-]

, 2012-05-18 12:57, pirms 7 gadiem
sasperjods rakstīja: Malnačs sen kaut kur nozudis
intrigu taisa pašas komanda un nedaudz tiesneši ar pendelēm
p.s. kontrolieris nozīmē:guņas līgas viedoklļu kontrolieris!Un vinš ir daudzu tūkstošu profilu pavēlnieks!Vakar viņš savā komentā zem profila engels uzbruka Pēterim Neimanim,laikam kautko Pēteris pieminēja ne tā kā to vajadzētu mums dzirdēt!

  -1 [+] [-]

, 2012-05-18 13:54, pirms 7 gadiem
... Andri 5udmali, ai ai, ai...

pastāstīšu par savu ikdienu. Sēžu es slēgtā telpā bez logiem (10m2) uz mana pagarinātā galda stāv 10 portatīvie, ar katram ir savs IP un uz katra vēl stāv vismaz 3 sc.com profili, tad nu es te sēžu un visu laiku komentēju tevis teikto...

Andris5 rakstīja: p.s. kontrolieris nozīmē:guņas līgas viedoklļu kontrolieris!Un vinš ir daudzu tūkstošu profilu pavēlnieks!Vakar viņš savā komentā zem profila engels uzbruka Pēterim Neimanim,laikam kautko Pēteris pieminēja ne tā kā to vajadzētu mums dzirdēt!

  -1 [+] [-]

, 2012-05-18 14:15, pirms 7 gadiem
ir pateik, ka tas ir bērnu laukums, kas te ir neskaidrs?!

  +1 [+] [-]

, 2012-05-18 14:39, pirms 7 gadiem
ainarscieti rakstīja: ... Andri 5udmali, ai ai, ai...

pastāstīšu par savu ikdienu. Sēžu es slēgtā telpā bez logiem (10m2) uz mana pagarinātā galda stāv 10 portatīvie, ar katram ir savs IP un uz katra vēl stāv vismaz 3 sc.com profili, tad nu es te sēžu un visu laiku komentēju tevis teikto...
Man lai darītu tādu darbu(apmaksātu) kā tu, pietiktu ar vienu IP un reģistrētiem 5000 profiliem(zem viena IP) ,protams aktieru makslai jābūt!+ protams smadzenes!
tev visa kā ir ...............trūkst tik paša galvenā!
smadzeņu tev nav!

  -1 [+] [-]

, 2012-05-18 15:04, pirms 7 gadiem
Pie visa vainīgi Kremļa aģenti...

     [+] [-]

, 2012-05-18 16:43, pirms 7 gadiem
Kamēr Virslīgai nav sava Infrastruktūras reglamenta, pukošanās par laukimem un stadioniem ir bezjēdzīga, jo pēc FIFA noteikumiem futbola laukums drīkst būt 45-100m plats un 90-120m garš, tātad 49.vsk. laukums der, pie kam LFF to ir licencējusi kā derīgu savām sacensībām. Un licencēti ir arī visi futbolisti, tiesneši un pat treneri.

     [+] [-]

, 2012-05-18 16:54, pirms 7 gadiem
LFF ir jāattista 1. līga ,lai komanda ienākot Virslīgā ienāktu kā stabils klubs ar savu stadionu, piramīdu, infrastruktūru utt...

     [+] [-]

, 2012-05-18 17:39, pirms 7 gadiem
Pro3nd rakstīja: LFF ir jāattista 1. līga ,lai komanda ienākot Virslīgā ienāktu kā stabils klubs ar savu stadionu, piramīdu, infrastruktūru utt...
Prātīga doma
1. līgai ir jbūt vietai, kur grauž zemi VAL RĒZ TAL SAL BROC JĒK, nevis top 6 komandas ar saviem rezervistiem noslauka manis minētās komandas
un tād kāda GUL JEL RTU izlaužas uz VL, kur tos sagaida flagmaņi D-pils SKO VEN LIE JUR vēl kāda Rīgas komanda

     [+] [-]

, 2012-05-18 19:36, pirms 7 gadiem
Andis Rihards,no kurienes viņš rodas?

     [+] [-]

, 2012-05-19 18:08, pirms 7 gadiem
Preses konference pēc spēles ar FK Daugava Rīga...
pats interesantākais sākas ar 12. minūti...
Visu cieņu Popkovam