Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pahars: "Favorīte ir "Daugava", taču nedrīkst norakstīt Ventspili un Liepāju"

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Pahars: "Favorīte ir "Daugava", taču nedrīkst norakstīt Ventspili un Liepāju"
Marians Pahars
Foto: Gints Ivuškāns, F64

"Skonto" galvenais treneris Marians Pahars pēc šodien izcīnītās uzvaras Virslīgas 27. kārtas mačā pret "Jelgavu" (2:0) bija apmierināts ne tikai ar rezultātu, bet arī ar savu padoto sniegumu. Par čempionāta galveno favorīti pēdējā aplī Pahars uzskata Daugavpils "Daugavu", kurai ir vairāki plusi.

Pahars par galveno favorīti nosauc "Daugavu"

"Skonto" trenerim Marianam Paharam pēc spēles nebija iemesla dusmoties: "Esmu apmierināts ar spēli. Skaidrs, ka 1. puslaikā mums bija milzīgs pārsvars. "Jelgava" spēlēja ļoti dziļi, labi darbojās shēmā. Tāpēc mums bieži nācās atdurties pret sienu. Pretiniekiem neko pie mūsu vārtiem izveidot neļāvām. Jā, bija sitiens pa vārtu pārliktni, taču tas bija neloģisks.

Pārtraukumā teicu, ka obligāti jāgūst otrie vārti. 1:0 pret tādu komandu kā "Jelgava" nav drošs. "Jelgava" otrajā puslaikā parasti pieliek. Mums bija jāiesit arī trešie vārti, taču atkal neizmantojām lieliskas iespējas – izgājienus viens pret vienu. Beigās pie 2:0 uz priekšu jau vairs nerāvāmies. Šeit lomu nospēlēja tādu futbolistu kā Alans Siņeļņikovs un Ritvars Rugins nogurums. Rugins pēc spēles Bosnijā nebija šodien gatavs 90 minūtēm. Spēle izlīdzinājās, "Jelgava" pat ieguva kontroli. Par spēles iznākumu neuztraucos, jo bija palicis maz laika.

Atklāšu, ka vakar pirmsspēles treniņā laukuma centrā iespēlējām Ruginu un Minori Sato, taču šo variantu pēdējā brīdi atcēlām. Tas notika pēc tam, kad noskatījāmies iepriekšējā mača pret "Jelgavu" ierakstu un izanalizējām pieļautās kļūdas."

Par Jura Laizāna (šodien nospēlēja pirmo maču sezonā "Skonto" rindās) izmantošanu Paharam vēl nav skaidrības, taču, visticamāk, viņš tiks izmantots tajā pašā pozīcijā, kurā spēlēja gan pagājušajā sezonā, gan šodien aptuveni 10 minūtes – labās malas aizsarga pozīcijā.

"Grūti pateikt. Man šobrīd vēl jāsaprot, kādā viņš ir kondīcijā, vai viņš vispār ir spējīgs pastiprināt spēli. Nav tā, ka dzirdam vārdu Laizāns, un viņš uzreiz var iet laukumā un spēlēt. Viņš noteikti dos labumu mūsu komandai. Faktiski to dara arī tad, kad nav laukumā. Nezinu, vai viņam pietiks spēka, lai spēlētu centra pussarga pozīcijā. Pirms aizbraukšanas Laizāns arī spēlēja labajā malā, lieliski iesāka uzbrukumus, labi darbojās spēlē viens pret vienu. Kā trūkumu varētu vienīgi minēt ātruma zaudēšanu. To viņš kompensē ar pareizu pozīcijas izvēli," Laizāna situāciju komandā komentēja Pahars.

"Skonto" treneris nepiekrita apgalvojumam, ka viņa padotie šodien izniekojuši daudz stūra sitienu. Pahars uzskata, ka viņi šajā spēles elementā darbojušies pat labāk nekā ierasts. Bez tam uzslavas pelnījis "Jelgavas" vārtsargs Jevgeņijs Sazanovs un viņa aizsargi.

Rugins otrā puslaika sākumā bija pamatīgi uzvilcies un daudz netrūka, lai tiktu noraidīts par otro dzelteno kartīti. Pats pussargs Sportacentrs.com pēc mača atzina, ka viņu uz asām darbībām izprovocēja "Jelgavas" agresīvais spēles stils. Savukārt Pahars neslēpa, ka bija noraizējies par to, ka viņa komanda varētu palikt 10 vīru sastāvā. Tas gan nebija galvenais iemesls, kāpēc Rugins tika nomainīts.

Aleksandra Fertova atgriešanās laukumā nav skaidra, tiesa, Pahars pauda cerību, ka pussargs jau nākamajā mačā (trešdien pret "Jūrmalu") būs gatavs palīdzēt.

Vaicāts par izredzēm pēdējā aplī, Pahars bija pārliecināts, ka visas pirmā četrinieka komandas zaudēs punktus: "Čempionāts šogad ir ļoti līdzīgs. Visi zaudēs punktus, katra spēle būs grūta. Piemēram, mums pēdējais mačs bija pret "Mettu". Pēc spēles "knapi aiznesām kājas". Pēc mača metu krustu... Tagad nav nozīmes, pret ko spēlē – visi ir spēcīgi, komandām izglītoti treneri, kuri zina, kā nostādīt spēli.

Noteikti līdz galam cīnīsimies par titulu, taču apzināmies, ka to nebūs viegli izdarīt. "Daugava" ir sabalansētāka komanda, stingrāka, ar lielāku pieredzi. Mums vēl ir daudz haosa. Es nenorakstītu "Ventspili" un Liepāju. Viss izšķirsies pēdējā kārtā. Mums tagad ir uzdevums uzvarēt nākamo spēli, par neko citu nedomāju."

Kazakevičs neapmierināts ar balsta pussargu sniegumu

"Spēles iznākums ir likumsakarīgs. Mēs centāmies spēlēt kā otrais numurs, izmantojot pretuzbrukumus. Var teikt, ka 1. puslaikā šajā spēles komponentā mums neizdevās izmantot savas iespējas, lai gan daži momentiņi bija. Spēles lūzums notika 2. puslaika sākumā, kad ielaidām otros vārtus.

Pie 0:1 vienmēr ir iespējas cerēt uz izglābšanos. Pie 0:2 to jau bija grūtāk izdarīt. Pret spēlētāju pašatdevi pretenziju nav, par pieņemtajiem lēmumiem, īpaši darbībās bez bumbas, gan ir. Jāsaka gan, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret "Spartaku", nospēlējām kvalitatīvāk. No savām iespējām vismaz vienu mums vajadzēja realizēt. Pašiem pietrūka meistarības, kā arī jāatzīmē Germana Māliņa lieliskās darbības "Skonto" vārtos," zaudējumu Virslīgas vicelīderei komentēja "Jelgavas" galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

"Jelgavas" izdarītās spēlētāju maiņas pastiprināja spēli. Treneris skaidro katru no trim maiņām: "Centra aizsargs Dmitrijs Daņilovs tika nomainīts tāpēc, ka viņam šodien nopelnītās dzeltenās kartītes dēļ būs jāizlaiž nākamā spēle. Mārcis Ošs tika iespēlēts, jo nākamajā spēlē viņš izies sākumsastāvā.

Ar Darjus Jankauska iesaistīšanos spēlē neesmu pilnībā apmierināts. Balsta pussarga pozīcijas sniegums man nepatika. Romāns Bespalovs neveiksmīgi nospēlēja otro vārtu gadījumā. Arī pirmajā puslaikā bija daudz nekvalitatīvu darbību balsta pussargu izpildījumā. Negribētu teikt, ka Jankausks nospēlēja sliktāk par Bespalovu. No balsta pussargiem, kas ir noteicās pozīcijas, vēlos labāku spēli.

Bez šaubām Deivids Lukošis pastiprināja spēli. Viņam tā bija pirmā pēc četru mēnešu pauzes. Protams, ka viņš nebija gatavs visai spēlei. Viņa spēle man radīja patīkamas emocijas. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka pretinieki tik cieši vairs nespēlēja aizsardzībā. Ja paskatās uz 1. puslaiku, tad var redzēt, ka Keitā Sumailu pieskatīja ļoti cītīgi. Vai nākamajā spēlē šodien uzmainītajiem ir labas izredzes iziet sākumsastāvā? Divi būs noteikti, varbūt pat visi trīs."

Oļegs Malašenoks arvien meklē savu spēli. "Jelgavas" treneris aicina līdzjutējus nezaudēt pacietību: "Viņa spēles stils balstās uz lielu fizisko spēku. Oļegs nekad nav bijis individuāli ļoti meistarīgs spēlētājs. Malašenoks ir no tiem, kuri rada spiedienu. Šobrīd viņš spēlē labāk nekā tad, kad tikko parādījās pēc gada izlaišanas. Man kā trenerim ir jāizlemj, vai uzticēties viņam, cerot uz kondīcijas uzticēšanos. Ļoti ceram, ka 4. aplī viņš sasniegs labāku formu. Neizslēdzu tādu variantu, ka kādā spēlē varētu spēlēt cits futbolists."

Kazakevičs pieskārās skatītāju problēmai: "Biju pārsteigts, ka šodien bija tik maz skatītāju. Bēdīgs skats – ieraudzīt 100 skatītāju. Nedomāju, ka tas ir tik ļoti dārgi – aiziet gan uz Virslīgu, gan pēc tam uz "Dinamo". Varbūt mums labāk jāspēlē? Jā, līmenis nav augstākais, taču pats turnīrs ir ļoti aizraujošs. Aicinu visus skatīties ne tikai Čempionu līgu, bet arī nākt uz Latvijas čempionāta spēlēm 4. aplī. Darīsim visu, lai līdzjutēju interese augtu."

Cik droši Jelgavā jūtas par vietas saglabāšanu Virslīgā? "Esmu pārliecināts, ka visi – treneri, spēlētāji un pārējie klubā – izdarīs visu no sevis atkarīgo, lai sasniegtu maksimālu rezultātu. Šobrīd neviena komanda nevar būt droša, jo turnīra tabula ir ļoti blīva, visi pretinieki ir cienīgi.

Tās komandas, kura izkritīs, būs patiesi žēl. Šoreiz ir tāds čempionāts, kad neviena komanda īsti nav pelnījusi izkrist. Visas komandas rāda līdzvērtīgu sniegumu ne tikai savstarpējos mačos, bet arī pret līderu komandām. Tā ir normāla prakse – gadu cīnīties 1. līgā un veidot komandu, lai pēc tam var atgriezties.

Komandu skaita palielināšana līdz 12? Uzskatu, ka sportiskie principi jāievēro. Cits jautājums ir par to, cik 1. līgas komandu ir gatavas spēlēt Virslīgā? Domāju, ka šobrīd 12 komandas Virslīgai būtu par daudz. Ja tomēr tas notiktu, tad būtu pamatoti, nevis kā bija ar "Olimpu". Tagad klubiem ir kārtīga infrastruktūra."