Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pertijas jaunais favorīts un Kazačoka ēna

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Pertijas jaunais favorīts un Kazačoka ēna
Daniils Skopenko atņem bumbu Dāvim Ošam / Foto: Jānis Līgats

Aizvadītas Virslīgas 14. kārtas spēles. Portāls Sportacentrs.com piedāvā visu preses konferenču apkopojumu.

FK Metta – FK Tukums 2000/TSS 2:0

Andris Riherts (FK Metta): "Vapne atdeva lielisku piespēli, bet viņam vēl jāstrādā pie spēles izpratnes"

- Uzvara nāca grūti, it sevišķi pirmais puslaiks neiepriecināja. Otrajā puslaikā pēc diviem gūtajiem vārtiem palika formalitātes, lai pabeigtu spēli. Paldies Dievam, to izdarījām bez lieliem zaudējumiem [sastāvā]. Apsveicu komandu un līdzjutējus ar uzvaru!

- Kāpēc Tukumam atļāvāt tik viegli tikt līdz sitieniem soda laukuma tuvumā?
- Domāju, ka Tukums šodien bija noskaņojies kā pēdējai cīņai. Viņi iesāka labi un atdeva daudz emociju un spēku. Puslaikā veicām korekcijas, un mums izdevās atvirzīt Tukumu tālāk no vārtiem. Ja pretinieks bieži veic tālās piespēles, mums vienmēr rodas problēmas gaisa divcīņās, tāpēc piespiežamies vārtiem. Divcīņās Tukums un "Metta" ir vājākās līgā pēc Instat statistikas.

- Vai drīzumā gaidi pirmos vārtus no Vapnes, kuram ir tikai 16 gadu, bet jau bijušas vairākas iespējas atzīmēties ar rezultatīvu sitienu?
- No Lūkasa var gaidīt daudz, bet jāņem vērā kilogramus... Tēvs spēlēja futbolu, māte - basketbolu. Gēni ir, tāpēc nojaušam, ka viņš vēl paaugsies pāris centimetrus. Lielākais izaicinājums būs tad, kad augs muskuļu masa - tam jāpieiet nopietni, lai nerodas problēmas ar locītavām, ceļgaliem utt. Taču šobrīd viņam jāpiestrādā pie spēles izpratnes un laukumā jāatrodas tuvāk mūsu uzbrucējam - tad arī radīs vairāk vārtu gūšanas iespēju. Šobrīd Lūkass to ātrumu un apjomu vēl neapstrādā tik veikli, taču ir labi, ka momenti ir tik un tā. Agri vai vēlu vārti būs, ko arī novēlu. Šodien Vapne iedeva tiešām lielisku piespēli Raimondam un arī kopumā prot atrast brīvas pozīcijas, kas mums vairāk ir jāizmanto. Taču arī viņam pašam jākāpina darba apjoms. Tagad, kad spēles ir ik pēc trim dienām, nevaram ar viņu strādāt ne pie muskuļu masas, ne speciālās izturības, ne taktikas. Šobrīd tā ir gaļas mašīna, kas nozīmē pieredzi, taču atņem treniņprocesu, kas jaunajiem spēlētājiem ir vajadzīgs.

- Raimonds Krollis ir rezultatīvākais Latvijas futbolists Virslīgā. Vai viņš paliks "Mettā" līdz sezonas beigām?
- Grūti pateikt, vai viņš paliks līdz gada beigām. Domāju, ka vajadzētu pabeigt sezonu te, taču skaidrs, ka viņam ir augšupejoša līkne - pagājušajā gadā guva piecus vārtus, nu jau ir seši. Ar šodienas pretinieku aizsargiem Raimonds tika galā, bet, kad sāks tikt galā ar "Riga" vai RFS aizsargiem, tad varētu klauvēt kaut kur augstāk. Pagaidām jākrāj pārliecība un jādara viss, lai nokļūtu U-21 vai nacionālajā izlasē. Ja tur spēlēs, noteikti būs gatavs nākamajam līmenim. Skaidrs, ka Raimonds ir piesaistījis uzmanību. Šobrīd ir kā ar gurķīšiem, kurus ieliec marinēties un ik pa laikam velc ārā pagaršot [smejas]. Arī mēs ar Raimondu runājam un skatāmies, kā viņš jūtas. Lai sagatavotos nākamajam līmenim, ir jāiziet cauri daudzām lietām. Vēlēšanās Krollim ir, taču nekas nav jāsasteidz. 18 gados viņš cenšas pierādīt, ka ir viens no labākajiem Virslīgā, taču viņam stabili ir jānospēlē viena vai pat divas sezonas kā komandas līderim un jātiek izsauktam uz nacionālo izlasi vai vismaz U-21. Tad arī runāsim par nākamo līmeni, jo arī tur būs sevi jāpierāda. Citādi pēc U-19 izlases izlaidīs vairākus posmus. Skaidrs, ka nevajag te ilgi aizsēdēties, bet vismaz iekrāt pieredzi tajos starpposmos ir būtiski.

Jurģis Kalns (FK Tukums 2000/TSS): "Ne visi Tukumā esam pelnījuši veiksmi"

- Apsveicu "Mettu" ar uzvaru! Laikam tik augstu [tabulā] pēc tik daudzām spēlēm viņi ir pirmoreiz vēsturē, un man ir prieks par to. Tāpat priecājos par Kristapu Kārli Krieviņu - 2004. gadā dzimušais puika debitēja Virslīgā. Paldies futbolista vecākiem, kuri parakstīja papīru, ka viņš drīkst spēlēt [smaida]. Ar pirmo pieskārienu arī varēja gūt vārtus, bet pats nenoticēja - Saulītis izglāba "Mettu".

- Piecas spēles pēc kārtas nezaudējat pirmo puslaiku, taču zaudējat otro. Spēku trūkums?
- Fiziski nezaudējām nevienu spēli. Arī pret "Valmieru" varējām nosēsties un turēt 2:2, bet gājām uz priekšu. Spēki un emocijas ir, lai uzvarētu. Arī šodien zaudējām otro puslaiku ne jau spēku trūkuma dēļ. Šodien spēka netrūka ne "Mettai", ne Tukumam, bet gan kādam citam [acīmredzot domāts tiesnesis - aut.]. Arī viņiem ir grūti strādāt šādā ritmā, ko pilnībā saprotu. Nezinu, par ko, bet paldies par pirmo dzelteno kartīti man - super. Vismaz atzīmēšos protokolā [smejas]. Pēc tam runāju ar ceturto tiesnesi - Artis Ķēniņš vienmēr visu korekti atbild un izskaidro, ko nevar teikt par daudziem citiem tiesnešiem.

- Kāpēc neizdevās gūt vārtus par spīti tik daudziem sitieniem pa pretinieku vārtiem?
- Esam jau runājuši par veiksmi. Būsim godīgi un atklāti pret sevi - lai arī kādu darbu ieguldām, viss sākas no tā, kas ir klubā apkārt. Lai nopelnītu vārtus - atcerēsimies Penkevica sitienu pa stabu - bumba ar veiksmes palīdzību varēja ieiet vārtos, un tad jau redzētu, kā spēle beigtos. Bet veiksme ir jānopelna, un būšu atklāts - ne visi esam to veiksmi pelnījuši.

- Izskatās, ka Tukumam jāuzvar katra otrā atlikušā spēle, lai izkļūtu no pēdējās vietas. Vai atzīsti, ka iespēja izvairīties no pēdējās vietas ir ļoti minimāla?
- Kamēr tāda iespēja ir, tikmēr tā pastāv. Cīnīsimies, mēģināsim! Lai arī kā ir ar traumām, atrodam iekšējos resursus, cilvēki debitē un ar katru spēli kļūst labāki. Pat, ja beigās paliksim pēdējie, Tukums būs ieguvēji - jaunie čaļi būs tikuši laukumā pret visām Virslīgas komandām. Tāpēc arī viņus arvien vairāk iesaistām. Iepriekšējos 10 gados Virslīgā bija debitējuši kādi 15 tukumnieki, bet šogad šis skaits jau ir daudz lielāks. Bet cīnīsimies, kamēr vēl cerības [izdzīvot] ir.

- Būsi gatavs turpināt strādāt Tukumā arī nākamgad arī izkrišanas gadījumā?
- Viennozīmīgi esmu gatavs. Nezinu, kā būs pēc diviem mēnešiem ar vīrusiem un visu ko citu, bet šobrīd strādāju un esmu apmierināts ar to, kas ir dots - gan kolektīva, gan citu iespēju ziņā.

BFC Daugavpils – Riga FC 0:1

Aleksandrs Gorškovs (BFC Daugavpils): "Ja tā spēlēsim vienmēr, skatītāji nāks arvien vairāk"

- Esam sarūgtināti par rezultātu. Ģērbtuvē pēc mača bija pilnīgs klusums. Mūsu futbolisti parādīja labu pašatdevi un sniegumu, izveidoja vārtu gūšanas iespējas pret lielisku komandu, kas ne velti atrodas tabulas līderpozīcijās. Ar visu esam apmierināti, izņemot rezultātu. Daudz kas laukumā izdevās, vienīgi nerealizējām nevienu momentu. Ja tā izskatīsimies katrā reizē, uz stadionu nāks vairāk cilvēku.

- Rīdzinieki otrajā puslaikā laukumā laida vairākus spēlētājus, bet Daugavpils veica tikai vienu maiņu.
- "Riga" ir divi pilnvērtīgi sastāvi, kas ir saprotams, jo viņi piedalīsies Čempionu līgā. Arī viņu rocība to atļauj. Nav noslēpums, ka mums šajā ziņā nav tādu iespēju. Jā, uz soliņa bija puiši, kas būtu varējuši pastiprināt spēli - pieredzējušais Afanasjevs, kā arī Orazovs. Tomēr nolēmām neriskēt, jo viņam ir nelielas problēmas [ar veselību]. Turklāt neviens laukumā esošais spēlētājs nekrita ārā. Beigās vajadzēja riskēt un pastiprināt uzbrukumu, tāpēc izlaidām Oļģertu [Raščevski], un viņš arī vienu momentu izveidoja.

Oļegs Kononovs (Riga FC): "Izraēlā par karstumu nebaidos - izšķiroša būs mūsu gatavība"

- Bija grūta spēle, taču paņēmām trīs punktus. Daugavpils ļoti labi un disciplinēti darbojās aizsardzībā. Skaidrs, ka uz šāda mākslīgā laukuma nav vienkārši spēlēt. Visas 90 minūtes bija saspringums, bet mums piederēja teritoriāls pārsvars. Tiesa, neizveidojām tik daudz momentu, cik gribētos. Tomēr iegūtā uzvara ir pats galvenais - puiši ir malači, jo atdeva visus spēkus.

- Otrajā puslaikā nomainījāt malējo aizsargu Pētersonu. Bijāt neapmierināts ar viņa sniegumu?
- Nē, esmu apmierināts ar visiem, tostarp Armandu. Vienkārši bija jādod iespēja spēlēt arī Fjodorovam, turklāt spēle bija viņa dzimtajā pilsētā. Šāda maiņa bija plānota.

- Kādi ir pirmie iespaidi par jaunpienācēju Pedrinju?
- Tik tikko atbraucis un vēl nav daudz trenējies ar mums - tikai trīs reizes. Ļoti profesionāls spēlētājs, kura līmenis ir redzams. Protams, esmu apmierināts ar Pedrinju sniegumu, turklāt viņš guva ļoti svarīgus vārtus. Debija izdevās, ar ko arī apsveicu viņu.

- Jau vairākus mačus pat rezervē nav Romāna Debelko. Cik nopietna ir situācija?
- Viņš ir guvis muskuļa savainojumu, kas nav tik ātri izārstējams. Tomēr ceram, ka viss būs labi un drīz viņš atkal būs sastāvā.

- Kā plānojat gatavoties Čempionu līgas spēlei pret "Maccabi" un kā kopumā vērtējat izlozi?
- Par plānu daudz nestāstīšu, bet spēles pret "Mettu" sestdien nebūs - pārcelsim maču un atpūtināsim spēlētājus. Kā nekā, līdz šim ir bijuši mači ik pa trim dienām, un arī šodien bija smaga cīņa. Par pretinieku ievācam informāciju. Zinām, ka "Maccabi" ir pieredzējusi Eirokausu komanda un pastāvīgi atrodas Izraēlas čempionāta augšgalā. Pretiniekiem ir daudz pieredzējušu izlašu spēlētāju. Viss būs atkarīgs no tā, kā sagatavosimies. Spēlēt protam, un ceru, ka parūpēsimies par nopietnām problēmām "Maccabi" komandai. Par karstumu nebaidos, jo spēlēsim vakarā un abām komandām būs vienādi apstākļi. Uzskatu, ka priekšplānā nebūs karstums, bet gan mūsu fiziskā, psiholoģiskā un taktiskā gatavība.

FK Spartaks – Valmiera FC 2:3

Aleksejs Jerjomenko (FK Spartaks): "Valmiera atklāti sita mūsējos pa kājām, ķērās klāt"

- Grūti sameklēt īstos vārtus. Jau kuru spēli pēc kārtas izvirzāmies vadībā, bet pēc tam zaudējam punktus. Jākonstatē fakts, ka pašlaik nespējam noturēt rezultātu. Valmiera iesita uzvaras vārtus pēc vārtsarga kļūdas. Mēs savukārt viņu vārtsarga kļūdu pārvērst vārtu guvumā nespējām. Esmu ļoti gandarīts ar pirmo puslaiku un tajā parādīto spēles kvalitāti. Otrais puslaiks rada jautājumus.

- Kāpēc otrais puslaiks jūsu izpildījumā bija krietni vājāks par pirmo?
- Valmieras vārti pirms pārtraukuma atstāja psiholoģisko iespaidu. Centos sapurināt komandu, taču redzēju, ka puiši uz otro puslaiku izgāja mazliet nepārliecināti. Otrs ir pretinieku komandas taktika. Valmiera atklāti sita mūsējos pa kājām, ķērās klāt. Taču nenosodu. Šādi futbolu arī var spēlēt. Vēlētos gan, lai tiesnesis skarbāk sodītu par acīmredzamiem pārkāpumiem. Tas nav attaisnojums, bet gan viens no iemesliem, kāpēc otrais puslaiks nesanāca tik labs. Trešie ielaistie vārti? Šādus nedrīkst ielaist!

- Valmierai ir Tolu Arokodare, kurš uzvarēja teju visas gaisa divcīņas. Vai viņu var nosaukt par čempionāta labāko uzbrucēju?
- Zinājām, ka Valmiera liks uzsvaru uz centrējumiem un standartiem. Caur piespēlēm pretinieki maz ko var. Centāmies nepieļaut un nosegt uzbrucēju. Jāatzīst, ka Tolu ir spēcīgs uzbrucējs, kuru nespējām noturēt. Vai viņš ir labākais? Ja paskatās, cik daudz Tolu iesitis, tad protams. Šaubu nav. Es gan dodu priekšroku komandas taktikai. Lai uzbrucējam nav nepieciešamības apspēlēt piecus pretiniekus [kā epizodēm dara Arokodare - aut.].

- Kāpēc nomainījāt Nemaņu Belakoviču?
- Viņš sāka klibot. Varēja just, ka jau nometa enkuru. Nemaņam vēl traucē sāpes kājā.

- Kāda situācija ar traumām? Edgars Žarskis, Čikezi Nvaorisa un Badra Kamarā šodien ārpus pieteikuma
- Žarskis atgriezīsies jau rītdien. Nvaorisa aizbraucu uz izmeklēšanu [Horvātijā]. Tur vēl nav skaidrs, uz cik ilgu laiku viņš prom. Ar Kamarā situācija nav tāda, kā likās sākumā. Ņūtons Viljamss rītdien atgriezīsies kopējā grupā.

- Kāpēc tik daudz vārtsargu kļūdu?
- Labs jautājums. Man tas sagādā galvas sāpes. Kaut kur tas ir domāšanas ātrums. Bailes nospēlēt vienā pieskārienā. Katra situācija ir individuāla. Taču nevēlos Ošu uzskatīt par vainīgo visās bēdās. Vienkārši vārtsargu kļūdas visvairāk iekrīt acīs.

Tamazs Pertija (Valmiera FC): "Skopenko ir futbola fanātiķis - viņš attaisno milzīgo uzticību"

- Kā redzējāt, spēle bija traka. Varēja redzēt, ka pretinieks bija noskaņots uzvarēt. pārtraukumā man ar puišiem bija nopietna saruna. Jutu, ka fiziski esam pārāki un varam uzvarēt. Puiši mani sadzirdēja. "Spartaks" ir lieliska komanda, kas spēlē gudri un ar bumbu darbojas labi. Ļoti nopietni gatavojāmies spēlei, jo tikās divi tiešie konkurenti. Tāpēc esmu ļoti priecīgs, ka uzvarējām un otro puslaiku aizvadījām augstā tempā, presingojot pretinieku. Esmu ļoti pateicīgs līdzi atbraukušajiem līdzjutējiem - viņi mums deva impulsu, kas ir jāatzīmē. Paldies puišiem par pašatdevi un skaistu futbolu. Vienmēr propagandējam uzbrūkošu futbolu, un Jūrmalā gūt trīs vārtus pret "Spartaku" neizdodas katram. Gatavosimies nākamajai spēlei. Jāatjaunojas pēc iespējas ātrāk, tostarp emocionāli.

- Vai uzskatāt, ka bijāt stiprāki par "Spartaku", vai arī uzvarējāt, pateicoties pretinieku vārtsarga dēļ?
- Var teikt, ka abas komandas šodien bija vienlīdzīgas. Pirmajā puslaikā "Spartaks" bija krietni pārāks par spīti diviem mūsu gūtajiem vārtiem. Savukārt otrajā puslaikā piespiedām Jūrmalas vārtsargu kļūdīties. Neesmu tas treneris, kurš spēlēs uz neizšķirta noturēšanu, un par to reizēm tieku sodīts. Arī mūsu vārtsargs kļūdījās, taču pretinieki to neizmantoja. Jauni spēlētāji kļūdās. Nevaru teikt, ka bijām labāki par "Spartaku", jo tas nebūtu objektīvi.

- Skopenko pirmo reizi bija pamatsastāvā un atzīmējās ar pirmajiem vārtiem. Ar ko viņš nopelnīja vietu sākumsastāvā?
- Pirmkārt, viņš ļoti stipri vēlas spēlēt futbolu, un tas ir pats galvenais jaunam futbolistam. Šībrīža paaudzē daži [spēlētāji] vairāk interesējas par citām lietām, bet Skopenko atgādina manas paaudzes puišus, kam nebija nekādu datoru, bet gan tikai bumba un futbols. Viņš ir futbola fanātiķis, un tādiem es vienmēr dodu iespējas. Pirmoreiz viņu redzēju janvārī, un šodien viņš pierādīja, ka pilnībā ir pelnījis būt "Valmieras" pamatsastāvā. Skopenko attaisnoja manu milzīgo uzticību, ne tikai gūstot vārtus, bet arī paveicot milzīgu darba apjomu. Ja šis puisis tā turpinās, viņš var kļūt par labu futbolistu nākotnē.

- Arī Daniila brālis Žanuels bija pie jums, turklāt viņš skaitījās talantīgāks.
- Žanuels joprojām ir pie mums un trenējas dublieros. Uz brīdi viņa nebija, taču nu ir atgriezies, un neizslēdzu, ka drīz pirmajā komandā spēlēs abi brāļi.

- Vai uzskatāt, ka Tolu ir labākais Virslīgas uzbrucējs?
- Jā. Uzskatu, ka viņš katrā spēlē pierāda, ka ir labs uzbrucējs, taču Tolu vēl var attīstīties un progresēt. Jau esmu teicis, ka viņa potenciāls ir milzīgs, taču pagaidām viņš vēl nav spēcīgs spēlētājs, bet gan ļoti, ļoti talantīgs un perspektīvs. Tolu var kļūt par augstākā līmeņa futbolistu. Katrā labā komandā ir rezultatīvs uzbrucējs, un mūsu pienākums ir radīt viņam vārtu gūšanas iespējas. Ticiet man, to izdarīt nav vienkārši, un Tolu jābūt pateicīgam visai komandai, ka viņš ar lielu atrāvienu ir labākais vārtu guvējs līgā. Un redzu, ka viņš ir pateicīgs cilvēks, un tādus cilvēkus es ļoti cienu. Futbola Dievs viņam par pateicību sniedz iespējas gūt vārtus.

- Ko teiksiet par Eirokausu izlozi - pretī stāsies Poznaņas "Lech"?
- Vienmēr mīlu teikt taisnību, lai cik sāpīgi tas nebūtu. Protams, ka favorīts ir mūsu pretinieks. Polijas līgā ir augsts līmenis, turklāt spēlēt viesos mums būs ārkārtīgi grūti. Esmu reālists. Tomēr dodu garantiju, ka sagatavosimies ļoti nopietni, analizēsim to, un darīsim visu, kas mūsu spēkos. Futbolā gadās visādi, un esmu pozitīvs, taču atzīstu, ka mums patrāpījies ļoti spēcīgs pretinieks.

- Vai vēl varam sagaidīt pastiprinājumus?
- Jā, ļoti gaidām. Jau teicu to iepriekš, un domāju, ka tuvākajā laikā būs klāt jauni spēlētāji. Mūsu soliņš ir īss, praktiski veicam vienu pastiprinošu maiņu. Šodienas mačā izlaist gados jaunu spēlētāju uz maiņu nebūtu pareizi.

FK Jelgava – RFS 0:4

Oļegs Kubarevs (FK Jelgava): "Laukumā redzam Kazačoka ēnu, jo viņam trūkst motivācijas"

- Negaidīti daudz ielaidām pirmajā puslaikā. Pirmās 20 minūtes spēlējām organizēti, turklāt Zaharkivs nerealizēja simtprocentīgu iespēju. Pēc tam ielaidām, un mūsu aizsargi sāka dalīt dāvanas - it kā gari puiši, taču ielaida pēc centrējumiem divas reizes. Un tad jau RFS pārņēma kontroli, bet mēs varējām tikai veikt spēlētāju rotāciju un maiņas, lai ļautu kādam atpūsties pirms nākamā mača. Šādā grafikā ir līdz šim nepieredzēta situācija, ka jau otrā puslaika sākumā jādomā par nākamo spēli. Laukumā mums ir jauni aizsargi kā Semjonovs un Minkevičs, bet uz maiņu nāk juniori, ar kuriem esmu ļoti apmierināts. Viņi ir ārkārtīgi motivēti un neizskatās sliktāk par tiem, kas ir mazliet vecāki.

- Kāpēc Jevgeņijs Kazačoks nespēlē tik spilgti kā 2016. gadā, kad trenējāt viņu "Spartakā"?
- Viņš vēlējās mums pievienoties, taču vārdiem neseko darbi. Gaidījām, ka viņš atgriezīsies agrākajā līmenī, bet Kazačokam pietrūkst motivācijas. Mēs viņu pastāvīgi esam atbalstījuši, tāpēc šis jautājums Jevgeņijam jāuzdod pašam sev. Šobrīd redzam Kazačoka ēnu, ja salīdzina ar to spēlētāju, kāds tas bija pirms dažiem gadiem - kad skrēja, paspēja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, guva vārtus, rezultatīvi piespēlēja. Kad futbolists vairs nekustas tik ātri, tad arī pārējā meistarība nav tik uzskatāma - tā notiek ar veterāniem. Ja Žeņa daudz skrietu, mēs vēl varētu runāt par to, kas izdodas un kas ne. Lielākā problēma ir tā, ka mums pietrūkst līdera. Aizsardzībā visi ir jauni, izņemot Šlampi, kurš nesen izārstēja traumu, taču tāpat nav līderis. Pērn bija labi leģionāri, kas varēja pavilkt komandu. Šobrīd komandā tāda nav, tāpēc arī spēlējam neslikti līdz ielaistiem vārtiem, taču pēc tam vairs saglābt neko bieži nespējam. Te varam runāt par komplektāciju, koronoavīrusu utt., kāpēc gads ir tāds, kāds tas ir.

- Internetā cilvēki jūsmo par Cauņas vārtiem dublieros, taču gribētos ko tādu redzēt arī pirmajā komandā.
- Man arī nekas nebūtu pret to, taču Cauņa ir pieaudzis un profesionāls cilvēks, kurš pats saprot, vai var palīdzēt vai ne. Ja viss būtu tik vienkārši, ka vakar gūst vārtus dublieros, bet šodien pirmajā komandā... Cilvēkam ir bijušas traumas, taču ir laba reputācija, ko viņš acīmredzot negrib sagraut, spēlējot negatavs. Neprasām no Cauņas, lai uzreiz izlemj par spēlēšanu. Viņš pats zina, ka nebūsim pret to, jo visi redz, ka mums papildinājumi noderētu.

Viktors Morozs (RFS): "Mums priekšā ir izšķirošais etaps sezonā"

- Ļoti patika pirmais puslaiks. Kontrolējām bumbu, un labais laukuma stāvoklis arī atļāva spēlēt kvalitatīvu futbolu. Bažījos par segumu pirms mača, bet šķiet, ka tāda laukuma Jelgavai nekad nav bijis. Mēs ar spēlētājiem guvām gandarījumu no pirmā puslaika. Otrajā puslaikā gandarījums vairs nebija tik liels - iespējams, lielais rezultāts vai spēlētāju maiņas bija pie vainas. Jelgavai bija viena diena vairāk atpūtai, tāpēc veicām izmaiņas sastāvā, lai arī mūsu uzbrūkošā līnija būtu svaiga. Priecē, ka ir līdzvērtīgas maiņas, tāpēc varam ik reizi skatīties, kurš ir gatavāks spēlei.

- Kā komentējat Eirokausu izlozi - jāspēlē pret "Partizan"?
- Pretinieks ir ļoti nopietns, turklāt jāspēlē izbraukumā Balkānos, kas vienmēr ir grūti, lai arī nespēlēsim pilnu tribīņu priekšā. Izlozē no mums nekas nebija atkarīgs. Esam paskatījušies "Partizan" spēles, taču arī mums pašiem vēl ir nianses, kas noteikti jāuzlabo savā sniegumā. Lai būtu vairāk laika sagatavoties, pārcelsim Virslīgas maču pirms Eirokausiem [tātad 23. augustā RFS pret "Mettu" nespēlēs - aut.]. Toties divas dienas pēc atgriešanās no Belgradas gaida Rīgas derbijs, tāpēc šis laika sprīdis būs izšķirošais sezonā. Mūsu rīcībā ir kvalificēti futbolisti, taču vēl vienu pozīciju vēlamies pastiprināt. Redzēsim, vai tas izdosies.

FK Liepāja – FK Ventspils 1:1

Dmitrijs Mološs (FK Liepāja): "Mūsu jaunā komanda uzvaru acīmredzot vēl nebija pelnījusi"

- Ir sarūgtinājums par izlaisto uzvaru, bet citādi bija īsts derbijs ar emocijām visas spēles garumā. Mums varēja paveikties vairāk, taču pretinieks atspēlējās. Šobrīd mūsu jaunā komanda, ko būvējam, acīmredzot vēl nebija pelnījusi uzvarēt. Lai gan atdevām daudz spēku un nespēlējām slikti, uzvarai nepieciešams atdot vēl vairāk.

Viorels Frunze (FK Ventspils): "Neizšķirts ir likumsakarīgs iznākums"

- Kā parādījušas abas cīņas šosezon, Kurzemes derbiji ir aizraujoši un interesanti. Labs futbols abu komandu izpildījumā, un skatītājiem mačs noteikti patika. Abas vienības vēlējās izcīnīt uzvaru, kas ļoti palīdzētu turnīra tabulā. Mums bija momenti, kuros vajadzēja nospēlēt aukstasinīgāk, taču pie vainas bija vai nu nogurums vai meistarības trūkums. Analizēsim šo spēli, bet daudz laika līdz nākamajam mačam svētdien nav.

- Ņemot vērā spēles gaitu, Ventspils ieguva vienu punktu vai zaudēja divus?
- Grūti teikt. Jānoskatās vēlreiz spēle, jāizanalizē tā un tad jāizdara secinājumi. Protams, braucām šurp pēc uzvaras - situācija turnīrā mums liek to darīt katrā mačā. Ielaidām nevajadzīgus vārtus pēc standartsituācijas, bet puiši ir malači, ka parādīja raksturu un atspēlējās. Uzvarēt varēja abas komandas, tāpēc, manuprāt, neizšķirts ir likumsakarīgs iznākums.

- Kaspars Kokins nāca laukumā uz maiņu un guva pirmos vārtus šosezon.
- Kaspars labi strādā treniņos un ir viens no četriem uzbrucējiem sastāvā. Jau iepriekš šosezon redzējām, ka meistarības trūkumus var kompensēt ar vēlmi [smaida]. Zinu, ka viņš vēlas attīstīties. Apsveicu viņu ar pirmajiem vārtiem "Ventspils" rindās. Ja turpinās strādāt tādā pašā garā, arī nāks nākamie vārti. Redzams, ka viņam vēl nav pārliecības, taču tā nāks ar spēles laiku. Viss atkarīgs tikai no viņa.

     [+] [-]

, 2020-08-14 17:34, pirms mēneša
Tak pazvanat Lukašenko.. lai savāc Mološu...

  +1 [+] [-]

, 2020-08-14 20:13, pirms mēneša
Valmierai steidzami vajadzīgs pastiprinājums , ar tik mazu spēlētāju rotāciju vairs neviens klubs nespēlē . Te nu plusiņš treneriem par fizisko sagatavotību un spēlētaju vecumam (20-21 gadīgie spēj atjaunoties,bet 30 gadīgie nē, tas pats ar traumām). Spēle nepārliecina (nav stabilitātes,kas gan ir raksturīgi 20-21 gadu veciem spēlētājiem) ,bet kamēr Orakadare ir karsts ,punkti nāk!

  +1 [+] [-]

, 2020-08-14 20:54, pirms mēneša
Skopenko vēl pagājušā sezonā spēlēja 2. Līgā Līvānu sastāvā - tagad pirmie vārti VL. lūk tas saucās milzīgs lēciens karjerā

     [+] [-]

, 2020-08-14 21:15, pirms mēneša
Skopis atgādina Mārci Ošu...visi gāja uz ballēm, Mārcis uz kačeni un uz laukumu...Mārcis bliež Šveicē, visi pārējie gaterī