Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Popkovs: "Spēlēt un uzvarēt ir divas dažādas profesijas, komanda izgāja labu skolu"

Agris Suveizda

Popkovs: "Spēlēt un uzvarēt ir divas dažādas profesijas, komanda izgāja labu skolu"
Jurijs Popkovs
Foto: M.Jankovskis, Sportacentrs.com

Vakar saspringtā un aizraujošā cīņā Rīgas "Daugava" pašā galotnē izrāva neizšķirtu pret "Gulbeni" (1:1) un saglabāja cerības palikt Virslīgā. Komandas galvenais treneris Jurijs Popkovs pēc spēles atzina, ka šī sezona puišiem bijusi ļoti laba dzīves skola un viņu īstais varējums tika pārbaudīts ekstremālos apstākļos. Savukārt Popkova kolēģis Mihails Koņevs, kura vadītā "Gulbene" palika pēdējā vietā, sacīja, ka pirmo puslaiku tik svarīgajā mačā komanda pilnībā izgāza, un atzina, ka, ļoti iespējams, tā bija arī viņa vaina.

Jurijs Popkovs, Rīgas "Daugavas" galvenais treneris: "Puišiem šodien teicu, ka manā spēlētāja karjerā vienā spēlē izšķīrās Rīgas "Daugavas" iekļūšana PSRS augstākajā līgā – tas bija sapnis veselai futbolistu paaudzei, treneriem. Neuzvarējām šo spēli, man tā visu dzīvi sēž šeit sirdī. Bija mači, kad jau kā treneris vai spēlētājs uzvarējām šajās pēdējās cīņās. Šādas spēles paliek atmiņā.

Šodien ļoti labi nospēlēja mūsu pretiniece, kas tāpat kā mēs bija ļoti motivēta. Spriedze bija visas spēles garumā. Esmu ļoti pateicīgs puišiem par to, ka spējām atspēlēties. Manuprāt, mačs futbola ziņā bija labs un interesants. Tas, ka nospēlējām neizšķirti un tikām uz pārspēlēm, ir komandas nopelns. Pārspēlēs domāju, ka mūsu priekšrocība būs pieredze un individuālā meistarība.

Sezona bija ļoti smaga. Tās beigās mums problēmas ir tāpēc, ka sezonas sākumā ņēmām spēlētājus, kas netika izmantoti citās Virslīgas komandās. Viss veidojās divu trīs nedēļu laikā un nebija sagatavošanās. Pats galvenais, komplektācija sākumā kaut kur nostrādāja, bet sezonas beigās, kad sākās cīņa par punktiem, spēlētāji, kuri agrāk nekad netaisīja rezultātu, saskārās ar problēmu, ka rezultāts ir atkarīgs no viņiem. Vienmēr saku, ka spēlēt futbolu un uzvarēt ir divas dažādas profesijas. Tāpēc šī uzvarētāju psiholoģija vēl tikai veidojas.

Sezonas sākums bija labs, bet tad izskatījās, ka mums vajag nedaudz pastiprināties. Nedaudz nogulējām brīdi, pirmām kārtām tas attiecas uz mani. It kā skaita ziņā paņēmām spēlētājus, bet pastiprinājuma nekāda diemžēl nebija. Futbolā tā notiek, tā ir laba skola. Ko pašu galveno gribēju pateikt – katrs spēlētājs ir izgājis ļoti labu skolu. Ja būtu ātrāk nodrošinājuši, piemēram, septīto vai astoto vietu, nebūtu tādas iespējas, bet tagad katru spēlētāju esam pārbaudījuši pēc pilnas programmas un katrs spēlētājs parādīja, ko viņš spēj ekstremālā situācijā. Tas ir ļoti svarīgi komandas tālākās attīstības dēļ – ar kuru vajag saistīt likteni un kuram varbūt vajag atstāt kolektīvu."

Mihails Koņevs, "Gulbenes" galvenais treneris: "Šodienas spēle ir visas mūsu sezonas spogulis. Pirmo puslaiku pilnībā izgāzām. Iespējams, neuzminēju ar taktiku un spēlētājiem. Domāju, ka pirmajā puslaikā uzbrukuma trijstūris Takeda, Mišins un Karašausks un divi ātri malējie spēlētāji veidos labus uzbrukumus ar īsām piespēlēm, bet spēle pilnībā nesanāca. Jau pirmā puslaika beigās gribējām izdarīt maiņu un pāriet pie otrā plāna, kad Jānim Lapsam tiek adresētas tālās piespēles, bet līdz pēdējam cerēju, ka varēsim tā spēlēt. Acīmredzot kļūdījos. Pirmajā puslaikā pilnībā zaudējām cīņas par bumbām. Tas īpaši ir svarīgi tādos mačos, kad mazāk ir spēles, bet vairāk cīņas, spiež rezultāts.

Savukārt otro puslaiku, manuprāt, pilnībā uzvarējām. Bet atkal ielaidām pēc standartsituācijas – jau esmu sajaucis, cik esam ielaiduši, bet domāju, ka vārtus 20 noteikti. Ielaidām piecas minūtes pirms beigām, turklāt uzskatu, ka otrajā puslaikā arī taktiskā ziņā pretiniekus pilnībā pārspējām – pat bija redzams, ka viņi it kā ir samierinājušies ar spēli. Ģērbtuvēs puišiem pateicu paldies par otro puslaiku – spēlējām un guvām labus vārtus. Taču, ja tā taisnīgi vērtē visu sezonu, mums bija ļoti daudz problēmu. – gan spēles, gan tādā ziņā. Nenocietāmies piecas minūtes. Žēl, protams, bet ko darīt – kāds vienmēr ir pirmais un kāds ir pēdējais.

Par nākamo sezonu neko nevaru pateikt, tas vairāk ir jautājums Romānam Lajukam. Pat, ja mēs paliktu, būtu daudz jautājumu. Paldies Gulbenei par to, ka šajā mazajā pilsētā palīdzēja un palīdz – bez šīs palīdzības mums vispār būtu ļoti grūti. Saku vēlreiz, ka saturēt komandu šādā mazā pilsētā ir varoņdarbs šā brīža futbolam. Otro sezonu pēc kārtas sākām ar labi organizētu un spēlējošu komandu. Komanda arī tāda principā bija, kādu vēlējos – kā kombinacionālā un uzbrūkošā stila piekritējs. Piemēram, kausa izcīņā pret "Skonto" mums katastrofāli nepaveicās. Bet mazo resursu dēļ nespējam noturēt spēlētājus, jūnijā mums atkal aizgāja seši septiņi cilvēki. Katru pusgadu principā vācam jaunu komandu."

Slēpts komentārs: maox

  +2 [+] [-]

, 2012-11-11 12:51, pirms 7 gadiem
Neviena pirmas ligas komanda sogad nav spejiga uzvaret pat vajakas virsligas komandas, tada sobrid ir ligu meistaribas limena atskiriba, ta ka Daugava paliks kur ir, ja vien speciali parspeles nezaudes.

  +2 [+] [-]

, 2012-11-11 13:13, pirms 7 gadiem
Nevajag Daugavu nīdēt, Daugava ir interesanta tieši ar to, ka ir tāda mazliet neriktīga: radīta pēdējā brīdī, "plikā vietā"", no (citām komandām) nevajadzīgiem spēlētājiem...

  +1 [+] [-]

, 2012-11-11 13:25, pirms 7 gadiem
Var redzēt, ka Daugavas puišiem ir vēlme spēlēt...Lai izdodas!

  +2 [+] [-]

, 2012-11-11 13:26, pirms 7 gadiem
maox rakstīja: Busu loti priecigs, ja Rigas Daugava pamestu Latvijas virsligu
Kapēc?

  +1 [+] [-]

, 2012-11-11 14:40, pirms 7 gadiem
maox rakstīja: Busu loti priecigs, ja Rigas Daugava pamestu Latvijas virsligu
čalīt, kuru interesē tavs viedoklis?

  -1 [+] [-]

, 2012-11-11 15:13, pirms 7 gadiem
Lai ari tas ir pret reglamentu, labprat nakamsezon Virsliga redzetu visas sissezonas komandas + vel kadu klat

  -2 [+] [-]

, 2012-11-11 16:37, pirms 7 gadiem
Dark Eagle rakstīja: čalīt, kuru interesē tavs viedoklis?
Kāda atšķirība.
Es vienkārši neesmu krievu kopienas sekotājs un nesaista mani nekādīgi šī, manuprāt, pretīgā un tabulā pirmspēdējā komanda.
Lai runā bilde
Futbola Virslīga - FK Daugava Rīga
Lai turpina piestrādāt pie pilnā papēdīša.

  +2 [+] [-]

, 2012-11-11 16:45, pirms 7 gadiem
maox rakstīja: Es vienkārši neesmu krievu kopienas sekotājs un nesaista mani nekādīgi šī, manuprāt, pretīgā un tabulā pirmspēdējā komanda.
a ko viņi tev izdarīja, atpi.dija pēc kaut kādas spēles?

     [+] [-]

, 2012-11-11 17:52, pirms 7 gadiem
Dark Eagle rakstīja: a ko viņi tev izdarīja, atpi.dija pēc kaut kādas spēles?
nē un izrādās tev interesē mans viedoklis