Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Viedoklis: Virslīgas līderu spēle tukšu tribīņu priekšā?

Nauris Mackevičs
Nauris Mackevičs

Viedoklis: Virslīgas līderu spēle tukšu tribīņu priekšā?
Tā izskatās maza daļa tribīnes pēc spīdveja. Būs labi, ja futbolā būs vairāk cilvēku nekā šajā attēlā redzamo priekšmetu
Foto: Ivars Račko, Sportacentrs.com

Tieši tā, visticamāk, arī būs. Diezin vai ko glābt spēs saulainais laiks, alus cenu kritums un pat bezmaksas ieejas biļešu izdalīšana 15. aprīļa Virslīgas līderu spēlei starp Rīgas "Skonto" un Daugavpils "Daugavu".

Tieši rīdzinieki un daugavpilieši pirmajās trīs spēļu kārtās iekrājuši visvairāk punktu – pa septiņiem. Šo maču var droši saukt par līdz šim gaidītāko ("Ventspils" un "Liepājas Metalurga" nenotikušo dueli šeit neieskaitīsim), taču to klātienē vēros maksimums skatītāji 200. Absurda situācija, bet cerēt uz lielāku skatītāju skaitu nav pamatojuma, jo jāņem vērā Daugavpils pilsētas specifika. Ja jāizvēlas starp futbola Virslīgas grandu spēli un spīdveju, uzvarēs otrais ar lielu pārākumu.

15. aprīlī plkst. 16:00 Daugavpils „Lokomotīve” aizvadīs pirmās sezonas mājas sacīkstes, uzņemot savā trekā visas Polijas 1. spīdveja līgas galveno favorīti Gņežno "Start". Šajā klubā brauc pieci(!) kādreizējie "Grand Prix" seriāla braucēji – Magnuss Zeterstrēms, Bjarne Pedersens, Skots Nikolss, Adams Skurņickis, Antonio Lindbeks. Runājot futbola terminoloģijā, pie mums brauc "Arsenal" līmeņa komanda. Vienīgā atšķirība no futbola – "Lokomotīve" nebūs peramo zēnu lomā, bet gan ar šo grandu cīnīsies par uzvaru. Ne brīdi nemāc šaubas, ka tribīnes spīdvejā būs teju pilnas – ap 6000 līdzjutēju. Mazāk par četriem tūkstošiem nemēdz būt, bet uz sezonas atklāšanu stadionam ir jābūt pilnam.

Vien četru minūšu gājiena attālumā norisināsies futbola duelis "Celtnieka" stadionā, bet tur valdīs kapa klusums uz "Lokomotīves" stadionā notiekošā fona. Gan futbols, gan spīdvejs sāksies vienā laikā un arī beigsies aptuveni līdzīgos laikos. Nelielais attālums starp stadioniem neizslēdz iespēju uz brīdi būt gan vienā, gan otrā vietā, bet šaubos, ka būs daudz tādu, kuri būs gatavi maksāt par ieeju abās vietās (spīdveja biļetes nav tas lētākais prieks). Sliktākais, ka tādu, kuri gribētu būt abos sporta pasākumos, ir patiešām daudz, bet tagad nāksies izvēlēties prioritātes (spīdvejs Daugavpilī ir reliģija, futbolam līdz kam tādam ir ļoti tālu).

Virslīgas kalendāru sastāda visu klubu pārstāvji vēl ilgu laiku līdz čempionāta sākumam. Spīdveja ielikšana vienā dienā ar futbolu nav nekāds retums, taču līdz šim allaž izdevās vienoties par sākumlaiku saskaņošanu, lai sporta veidi nepārklātos. Pirmais kalendāra variants paredzēja cīņu iesākt 15, bet pēc "Daugavas" lūguma cīņa tika pārcelta uz 14:00. Jau pēc tā "Daugavai" tika palūgts spēli aizvadīt vēlāk, lai "Celtniekā" varētu norisināties bērnu futbola turnīrs. Galu galā tomēr izdevās vienoties ar pilsētas vadību, kā rezultātā maču bija iespējams uzsākt pat plkst. 13:30, kas būtu ideāli abu sporta veidu cienītājiem. Tagad jau viss bija atkarīgs no „Skonto”, kas atteicās aizvadīt maču šajā laikā, aizbildinoties ar pārāk agro cīņas sākumlaiku (futbolistiem taču līdz Daugavpilij vēl ir jātiek!). Aizvadīt spēli agrāk par svētdienu nebija iespējams, jo trešdienas vakarā rīdziniekiem jāaizvada atbildīgs Latvijas kausa izcīņas pusfināls.

Par šo situāciju lietas kursā ir arī visa futbola federācijas (mājaslapā spēles sākumlaiks gan joprojām ir nepareizs) un Virslīgas vadība, bet nekas mainīts netikšot. Tik svarīgu spēli futbolisti aizvadīs pustukšu tribīņu priekšā, bet potenciālais Virslīgas fans stadionā nemaz neparādīsies, kaut gan spēle būtu bijusi pietiekami labs produkts, lai šis cilvēks arī turpmāk nāktu uz Virslīgas mačiem.

Portāls Sportacentrs.com piedāvās futbola spēles video tiešraidi, bet spīdveja tiešraide nu izpaliks.

  +7 [+] [-]

, 2012-04-10 14:46, pirms 8 gadiem
Nauri, Tu kā vienmēr spēj ļoti labi izteikties un "uzlikt visu uz galda". Komentārs zem bildes vispār grauj

  -2 [+] [-]

, 2012-04-10 15:22, pirms 8 gadiem
Spidvejs jau paliek par latviesu sporta veidu! smiekligi
Slēpts komentārs: Krokodils

 +19 [+] [-]

, 2012-04-10 15:42, pirms 8 gadiem
Lūk šādos gadījumos nu nekādi nevaru saprast organizatorus. Neesmu eksperts bet man kā parastam skatītājam šķiet ka šeit arī pilsētas Dome varētu savu vārdu teikt. Piemēram futbola spēle sākās 13.30, spīdvejs 16.00. Futbols būtu kas līdzīgs kā koncertos iesildītājgrupas. Mazāk svarīgu liek kā pirmo. Vislabākais variants ja piemēram spīdveja biļete būtu derīga arī futbola spēlei-popularizētu futbolu, vietējai komandai lielāks atbalsts, pilsētas iedzīvotājiem būtu patiešām laba sportiska atpūtas diena. Var jau izdomāt daudz ko , bet laikam nav īpaša vēlme kādam kaut ko darīt.

  +3 [+] [-]

, 2012-04-10 16:08, pirms 8 gadiem
bērni bērni mieru - mums taču ir darīšana ar pendeļmašīnu Skonto
kāda piekāpšanās vēl?! ko Jūs!!
viņi ir karaļi - pendeļu karaļi un, lai viņiem tas tiek!!!

Nauri, Tavs paraksts vnk spārda pakaļu

     [+] [-]

, 2012-04-10 16:29, pirms 8 gadiem
sasperjods rakstīja: bērni bērni mieru - mums taču ir darīšana ar pendeļmašīnu Skonto
kāda piekāpšanās vēl?! ko Jūs!!
viņi ir karaļi - pendeļu karaļi un, lai viņiem tas tiek!!!

Nauri, Tavs paraksts vnk spārda pakaļu
Var redzēt skontam trūkst šogad simulēšanas lielmeistars,tarasovs,tas tādu momentu, kā pret Spartaku mācētu izmantot krietni vien labāk.
2011 gadā Tarasovs pret Jelgavu perfekti nosimulēja pendeles divos mačos!

  -1 [+] [-]

, 2012-04-10 17:37, pirms 8 gadiem
Tapēc ka > ';

  +1 [+] [-]

, 2012-04-10 19:29, pirms 8 gadiem
Labs raksts. Un labs tas ir tāpēc, ka nav jēlību un apšaubāmas kvalitātes asprātību, kas Naurim diemžēl mēdz gadīties. Šoreiz viss forši, patīkami lasīt.

  +2 [+] [-]

, 2012-04-11 07:39, pirms 8 gadiem
Kas kuram tuvāks,to arī skatīsies.Kur problēma?Tieši šādos brīžos arī redzami īstie komandas līdzjutēji.Protams,ka kalendārs tiek stādīts laicīgi un nav iespējams ieplānot tādus variantus.Interesanti,kāpēc netiek pieļauta doma pārcelt spīdveja maču sākuma laiku?Nevar vienoties,tad nekā.Nav ko pukstēt.Katrs skatīsies to ,kas sirdij tuvāks.

     [+] [-]

, 2012-04-11 23:57, pirms 8 gadiem
alguns rakstīja: Kas kuram tuvāks,to arī skatīsies.Kur problēma?Tieši šādos brīžos arī redzami īstie komandas līdzjutēji.Protams,ka kalendārs tiek stādīts laicīgi un nav iespējams ieplānot tādus variantus.Interesanti,kāpēc netiek pieļauta doma pārcelt spīdveja maču sākuma laiku?Nevar vienoties,tad nekā.Nav ko pukstēt.Katrs skatīsies to ,kas sirdij tuvāks.
Ja jau futbolu pārceļ uz vēlāku laiku, jo Rīdziniekiem 230 km ig rūti atbraukt, tad ko Poļu speedweja komanda lai dara? Tiem visi 1000 km uz vienu pusi...

     [+] [-]

, 2012-04-12 19:49, pirms 8 gadiem
ES GRIBU UZ SPĪDVEJU !