Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Reportāža: "Skonto" krīt. Ja "Jelgava" allaž šādi spēlētu...

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Reportāža: "Skonto" krīt. Ja "Jelgava" allaž šādi spēlētu...
Vladislavs Kozlovs izpelnījās Pahara komplimentus
Foto: Ivars Veiliņš, www.jelgavasvestnesis.lv

Svētdien klātienē noraudzījos "Skonto" un "Jelgavas" spēlē (2:3). Šis mačs bija viens no visaizraujošākajiem šosezon - skaists futbols, lielisks sižets un favorīta zaudējums.

Pirms 9. kārtas "Skonto" bija līdere, "Jelgava" atradās 7. vietā, astoņās spēlēs uzvaras gūstot tikai divreiz. Taču 1. puslaikā nekas neliecināja par šādu komandu izvietojumu tabulā. Un te pat nav daudz iemesla kritizēt "Skonto", kas spēlēja organizēti un centīgi. Vienkārši "Jelgava" rādīja lielisku saspēli un, tiekot rīdzinieku vārtu tuvumā, allaž radīja asumus. Marians Pahars jau pēc mača izstāstīja par problēmām ar aizsardzību (ir vairāki savainotie), un patiešām "Skonto" savu vārtu tuvumā bija ievainojama. "Jelgava" pēc 45 minūtēm bija priekšā ar 1:0, bet varēja būt krietni vairāk:
- 5. minūte, Kozlovs uzvar divcīņā labajā malā, iecentrē, un Žatkins sit bīstami ar galvu (Māliņš)
- 7. minūte, "Jelgavas" stūris, Kozlovs no vārtu priekšas asi sit ar galvu, mazliet pāri
- 13. minūte, Lazdiņš pretuzbrukumā acīgi atdod bumbu Kozlovam, kurš varēja aizskriet izgājienā, ja veiklāk apstrādātu bumbu
- 15. minūte, Redjko tālšāviens, "Skonto" glābj pārliktnis,
- 19. minūte, Žatkins tehniski apspēlē un aizmūk no Siņicina, pārkāpums, bīstams soda sitiens, kuru Čempionu līgas cienīgi realizē Kozlovs
- 45. minūte, Kozlovs kā no stāvoša atraujas (nepārprast šī vārda nozīmi) no Savčenkova un no asa leņķa ļoti spēcīgi sit, Māliņš glābj.

Ko lika pretī "Skonto"? Siņeļņikovam standarti šoreiz neaizgāja (divreiz trāpīja sieniņā), un 1. puslaikā vienīgā iespēja radās pēc Blanka piespēles Fertovam soda laukumā - sitienu bloķēja Daņilovs. Negribu radīt nepareizu iespaidu - "Jelgavai" nebija nospiedoša teritoriāla pārsvara, šī pārsvara praktiski vispār nebija, taču "Jelgava" savus uzbrukumus noslēdza daudz, daudz asāk. Galvenie "Skonto" ārdītāji bija Kozlovs un Žatkins - šeit manas domas pilnībā sakrita ar Pahara teikto pēcspēles preses konferencē. Arī viņš pretinieku rindās atzīmēja abus minētos tehniskos jelgavniekus.

Tomēr 2. puslaiks bija pavisam citāds. Man šķita, ka "Jelgavas" futbolisti pilnībā apstājas - pat pārtverot bumbu, kustību nebija, bumba ātri atkal tika zaudēta. Bija sajūta, ka jelgavnieki paši "uzprasās" uz problēmām. Protams, savs nopelns arī "Skonto", kas krietni pielika klāt. Skontieši divreiz atspēlējās, un Jelgavas puse par abām vārtu ielaišanas epizodēm pauda neapmierinātību ar tiesnešu lēmumiem - pirmajā gadījumā tika piešķirta pendele, otrajā Savčenkovs guva vārtus no vārtsarga soda laukuma, gaisa divcīņā uzvarot vārtsargu Bogdanovu(!), "Jelgavai" uzskatot, ka bijis pārkāpums pret vārtsargu. Diemžēl sēdēju otrā laukuma pusē un precīzi nesaskatīju, tāpēc gribētu redzēt atkārtojuma video, taču pirmajā brīdī pašam šķita, ka Redjko tomēr neapdomīgi iebrauca kājās Mingazovam (katrā ziņā šāds izklupiens jau pēc savas būtības bija neprātīgs) un pārkāpums bija, savukārt Savčenkovs, šķiet, patiešām pārkāpa noteikumus pret Bogdanovu. Cerams, video būs labā kvalitātē.

Lai gan "Jelgava" spēlējās ar likteni, viesiem viss beidzās skaisti. 86. minūtē otro reizi izlaist vadību (2:2), bet izraut 3:2 uzvaru kompensācijas laikā - kas var būt skaistāks par to?! Svinot Kazuras vārtu guvumu, saskrēja visi Jelgavas futbolisti, Bogdanovu ieskaitot. "Skonto" atdeva visus spēkus, lai izlīdzinātu trešo reizi (būtu līdzīgi kā 1. kārtā pret "Jūrmalu", tikai toreiz skontieši bija cietēji), pēdējā stūra sitiena izspēlē uz priekšu dodoties pat vārtsargam Māliņam. Šoreiz neizdevās. Pēc finālsvilpes varēja redzēt, cik laimīgi bija "Jelgavas" futbolisti - viņiem šī uzvara bija ļoti nepieciešama.

Spēle bija skatāma, aizraujoša, kvalitatīva, ar daudziem vārtu guvumiem un arī nerealizētiem momentiem. Arī skatītāju bija daudz (laikam pirmo reizi ir sajūta, ka spēles protokolā norādīts mazāk skatītāju nekā bija - atzīmēti 355), kvēli savas komandas atbalstīja abu klubu fani. Patika jelgavnieku sauklis "Laukumā nāk jelgavnieks, kapitulē pretinieks" ik reizi, kad viņu komandā tika veikta spēlētāju maiņa.

Ja "Jelgava" vienmēr spēlētu tā, kā pret "Skonto" 1. puslaiku, tā tabulā būtu vēl krietni augstāk. Starp citu, skontieši, manuprāt, arī spēlēja visai labi, taču robi aizsardzībā lika par sevi manīt.

  +1 [+] [-]

, 2012-05-07 01:25, pirms 8 gadiem
Man no tribīnes izskatījās, ka vārtus guva Kazura. Bet tas nemaina lietas būtību.Jelgava-malači. Uz skonto abiem ļoti strīdīgiem goliem nenolaida rokas, un iesita par vieniem vārtiem vairāk. Šitie jaunie treimaņveidīgie kadri ir diezgan nožēlojamā futbola sapratnes līmenī, kas regulāri ar savām darbībām bieži ietekmē spēles rezultātu. Šodien taisnība uzvarēja.Bet vienmēr tā nav.Žēl.

     [+] [-]

, 2012-05-07 15:23, pirms 8 gadiem
Pirmajā puslaikā jelgavniekiem bija arī teritoriālais pārsvars, te nevaru autoram piekrist. Par otro puslaiku gan jāpiekrīt, vienubr1īd Skonto bija pilnīgi pārņēmis grožus savās rokās. 11 m soda sitiens pamatots, par Savčenkova vārtiem nevar galvot, jāsagaida video.