Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Spartaka" treneris Narbekovs: "Tiesneši atļāva spēlēt tikai "Skonto""

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

"Spartaka" treneris Narbekovs: "Tiesneši atļāva spēlēt tikai "Skonto""
Armīns Narbekovs
Foto: Valdo Knyzelio

Jūrmalas "Spartaka" galvenais treneris Armīns Narbekovs pēc vakar piedzīvotā zaudējuma Virslīgas spēlē pret "Skonto" (0:1) bija ļoti neapmierināts ar tiesnešu darbību. Pēc lietuviešu trenera domām, ticis pietiesāts Rīgas komandai. Savukārt Marians Pahars atzīmēja rakstura parādīšanu sarežģītos apstākļos.

"Kārtējā smagā spēle, tādas parasti nav īpaši skatāmas. Mums sākumā bija daži asi momenti. Neiesitām, bet pēc tam spēle izlīdzinājās un kļuva vienmuļa. Ar rezultātu, protams, esmu apmierināts, ar spēles kvalitāti ne. Nekad nebūs tā, ka čempionātā visas spēles būs spožas, gadīsies arī tādas kā šodien. Iepriecināja tas, ka droši nospēlējām aizsardzībā un nedevām viņiem nevienu iespēju. Rezultātu uzskatu par likumsakarīgu.

Arvien turpinām dzīties pakaļ "Daugavai", cīnoties par titulu. Nedrīkstam zaudēt punktus tādās spēlēs, kurās mums ir iespēja uzvarēt. Lūk, šodien parādījām raksturu," izcīnīto trešo 1:0 uzvaru pēc kārtas komentēja "Skonto" galvenais treneris Marians Pahars.

Savčenkova maiņa tika veikta piespiedu kārtā, tāpat visu otro puslaiku ar savainojumu nospēlēja Ibragimovs, kurš ticis pārvietots uz centru, lai viņam mazāk jāskrien, kā tas būtu aizsardzības labajā malā, kurā viņš nospēlēja pirmo puslaiku. Pēc Pahara teiktā, "Skonto" 2. puslaika atļāva Ibragimovam spēlēt, cerot, ka viņš varēs novilkt maču līdz galam, un tā arī bija.

Pahars atzina, ka trešā maiņa tika pietaupīta tāpēc, ka bija šaubas par Ibragimova stāvokli. Treneris atklāja, ka bija plānojis Labuka vietā izlaist Blanku. Lietuviešu uzbrucējam esot nepieciešama atpūta.

Labuks izsaukts uz Lietuvas izlasi, par ko Paharam ir liels prieks: "Lietuvā ir daudz labu futbolistu, tāpēc viņa uzaicinājums uz izlasi ir liels notikums. Par viņa šodienas gūtajiem vārtiem? Jā, tie bija skaisti (smejas). Protams, dzeltenā kartīte bija pelnīta. Neizdevās Maradonu izpildīt."

Vaicāts, vai pats tādā veidā kādreiz guvis vārtus (arī neieskaitītus), Pahars kādu brīdi padomāja un nevienu gadījumu nevarēja atcerēties.

"Pat tādos grūtos apstākļos, kad puslaika pārtraukumā uzzinājumu par diviem traumētiem aizsargiem, spējām parādīt raksturu un uzvarēt šajā stadionā, kur tas sen nebija izdevies. Atceros, ka man paša spēlēšanas laikā šeit gāja grūti," piebilda Pahars.

"Skonto" galvenais treneris piekrita apgalvojumam, ka Sato nav aizvadījis diez ko labu spēli: "Ja vienu piespiedu maiņu jau nebūtu veikuši, iespējams, Mino nomainītu jau pārtraukumā. Vienmēr uzskatu, ka spēlētājam pārtraukumā jāpasaka, ka viņš tiks mainīts un tad dot 10-15 minūtes, kurās viņam ir iespēja nospēlēt labāk. Un tieši Sato sāka rezultatīvo uzbrukumu."

"Spartaks" mača pēdējo trešdaļu spēlēja ar trīs aizsargiem, bet "Skonto" neizdevās to izmantot un iesist otros vārtus. Šoreiz to nenācās nožēlot. Pahars atzīmēja nogurumu: "Šodien bijām noguruši gan fiziskā, gan psiholoģiskā ziņā. Komandā bija iekšējas problēmas, kas beidzot tika atrisinātas. Pēdējais mēnesis bija ļoti smags, nervozs. Neskatoties uz to, ka ir daudz savainoto, aizvadām ļoti intensīvus treniņus, jo jādomā arī par visu atlikušo čempionāta daļu, nevis tikai nākamo spēli."

Starp citu, pēc asās un brīžiem rupjās spēles abām komandām bija pretenzijas pret tiesāšanu. Šabala pat tika aizvests pie tiesnešiem atrādīt uzbrucēja saskrāpēto muguru. Ja Paharam par tiesnešiem runāt nepatīk (pie ieslēgta diktofona), tad viņa kolēģis pie "Spartaka" stūres Armīns Narbekovs gan pateica visu, ko domā.

"Nebija lielas atšķirības starp 2. vietā esošu komandu un mums, 5. pozīcijā esošu komandu. Spēle bija "dzīva", toties varēja redzēt, kuram drīkst spēlēt un kam ne. Tiesneši pieļāva ļoti daudz kļūdu. Man šķita, ka Lietuvā tiesā slikti... Jau pirmajās 10 minūtes pret Dabo bija trīs pārkāpumi, kādos jādod brīdinājumi, šeit tikai mutiski pabrīdināja. Principā Dabo visu spēli tika sists. Par ko Dabo pats dabūja dzelteno kartīti, es nesapratu. Viņam uzkāpa uz kājas un vēl pagrūda mugurā," par tiesāšanu bija sašutis "Spartaka" jaunais treneris.

Narbekovs vienīgo vārtu gūšanu noraksturoja kā rupju kļūdu, nevis pretinieku labi izspēlētu uzbrukumu: "Sākām uzbrukumu, bet Panasjuks uz līdzenas vietas zaudēja bumbu. 1. puslaiku labu aizvadījām. Šodien bija komandas labākā spēle manā vadībā, var teikt, ka nepaveicās."

Vaicāts, vai piekrīt apgalvojumam, ka viņa komandai nebija neviena reāla vārtu gūšanas momenta, Narbekovs atkal sāka runāt par tiesnešiem: "Reālu momentu nebija, jo tiesnesis (maču tiesāja Ivars Caune - V. B.) visu pārtrauca. Uzbrukumā nekas nesanāca arī daļēji tāpēc, ka jau pirmajā puslaikā no spēles izsita Dabo, katru reizi pret viņu spēlējot rupji, bet soda sitienus mums nedeva. Pat negribu par to domāt. Tas, ka nespējām neko izveidot ir drīzāk pretinieku aizsardzības nopelns, nevis mūsu nevarēšana. "Skonto" jau arī bija tikai viens simtprocentīgs moments, neko vairāk neatceros."

Narbekovam bija pretenzijas arī pret tiesnešu izrādīto vienaldzību attiecībā uz "Skonto" uzbrucēja Labuka aso spēli: "Tas, ka viņš ikreiz spēlēja nevis bumbā, bet izdarīja pārkāpumu pret mūsu futbolistu, tiesnešu uzmanību neizpelnījās. Šodien bija tā – kurš skaļāk nobļāvās, tas dabūja bumbu vai soda sitienu. Tiesnesis pat negribēja dot Labukam dzelteno kartīti par vārtiem, kas tika gūti ar roku. Tomēr negribīgi iedeva."

Skaitot kopā ar kausa spēli, Narbekovs ar komandu aizvadījis trīs mačus. Treneris jau redz dažus uzlabojumus: "Šodien redzēju, ka spēlētāji labāk kustas. Šeit atrodos divas nedēļas, daudz spēlētāju mainījušies, viņiem jāspēj atrast kopīga valoda. Bez tam trenējas daudz tādu, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar spēlēt (arī Višņakovs), jāsaprot, kuri ir gatavi un var nospēlēt labāk par citiem. Protams, tik īsā laikā grūti uzreiz atrast pareizo kombināciju."

Slēpts komentārs: LRT

  +1 [+] [-]

, 2012-08-05 12:56, pirms 7 gadiem
LRT rakstīja: Narbekovs kā tāds īsts liepājnieks - visi vainīgi, tikai ne paši
LRT=LavRenTy , jeb mettietis(falšais protams),kā arī daudzprofilu spečuks!

  -4 [+] [-]

, 2012-08-05 12:57, pirms 7 gadiem
izklausās jau vairāk pēc žēlošanās, nenoliedzot slikto tiesāšanas līmeni.

  +8 [+] [-]

, 2012-08-05 12:57, pirms 7 gadiem
Narbekov laipni lūgti guņas līgā!Tas tikais ir sākums!
Slēpts komentārs: simex

  +6 [+] [-]

, 2012-08-05 13:20, pirms 7 gadiem
NIPEM rakstīja: izklausās jau vairāk pēc žēlošanās, nenoliedzot slikto tiesāšanas līmeni.
Vai tad nav zināms, kā skonta mačos tiesā tiesneši?
To arī apliecina treneris, kas ar to saskarās(spēli pret skonta) pirmo reizi!

  +3 [+] [-]

, 2012-08-05 13:22, pirms 7 gadiem
gan jau Narbekovs pieradīs, ka Guņas līgā ir viena komanda, kuru vienmēr tiesneši velk. lai priecājas, ka neiedeva 2 pendeles uz Spartaka vārtiem un pāris noraidījumus, lai Skontai vieglāk uzvarēt

  -3 [+] [-]

, 2012-08-05 13:33, pirms 7 gadiem
Narbekovs redz tikai medaļas vienu pusi, tiesnesis varēja būt acīgāks uz abām pusēm (starp citu, bija trīs brīdinājumi skontiešiem un tikai viens Spartakam), bet tas nemaina faktu, ka Skonto bija šajā spēlē labāks (nedaudz, bet nepārprotami).
Redz, kā gadās: tas, kas no malas šķita ģeniāls trenera risinājums, patiesībā izrādās piespiedu maiņa

     [+] [-]

, 2012-08-05 14:15, pirms 7 gadiem
Andris5 rakstīja: Vai tad nav zināms, kā skonta mačos tiesā tiesneši?
To arī apliecina treneris, kas ar to saskarās(spēli pret skonta) pirmo reizi!
pārējie jau apraduši un samierinājušies, tādēļ neko nepukst presē, ja?
Slēpts komentārs: TMSLR

  +3 [+] [-]

, 2012-08-05 15:12, pirms 7 gadiem
TMSLR rakstīja: tāda atmazka
Galvenais iesaistīt profilus,vēl un vēl..................

  +6 [+] [-]

, 2012-08-05 15:52, pirms 7 gadiem
Narbekovas jauns cilvēks vīrslīgā,un uzreiz pamanīja to,kā mūsu tiesneši tiesā srēles ar SKONTO piedalīšanos.Starp citu Narbekovas nav vienīgais no ārvalstu treneriem,kurām ša lieta uzreiz iekrīta acīs.

     [+] [-]

, 2012-08-05 21:14, pirms 7 gadiem
Andris5 rakstīja: Vai tad nav zināms, kā skonta mačos tiesā tiesneši?
To arī apliecina treneris, kas ar to saskarās(spēli pret skonta) pirmo reizi!
Nu pastāsti pēc kāda principa to piešķir pendeles par labu skontai !