Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kurzemes derbija atskaņas: Dobrecovs sola rakstīt protestu

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Kurzemes derbija atskaņas: Dobrecovs sola rakstīt protestu
Viktors Dobrecovs
Foto: Māris Greidāns

Pēc aizraujošā Kurzemes derbija, kurā FK "Ventspils" savā laukumā spēja atspēlēt trīs vārtu deficītu un ar FK "Liepāja" cīnīties neizšķirti 3:3, liepājnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs solīja jau tūlīt pēc atgriešanās Liepājā uzmanīgi izanalizēt mača video un rakstīt protestu par tiesāšanu.

Dobrecovs: "Mans uzskats, ka mēs nevis ieguvām vienu punktu, bet divus zaudējām. Tā mums būs lielākā mācība turpmākajam. Pie 3:0 nedrīkst apstāties, beigt spēlēt futbolu. "Ventspils" pierādīja, ka var izvilkt spēli arī no 0:3. Par pašu spēli jātaisa liela analīze, tāpēc negribas kaut kādus vārdus teikt, lai pēc tam nebūtu jādzēš tas ugunskurs.”

Pučinks: "Man arī negribas daudz runāt. 70 minūtes spēlējām šausmīgi, un nav saprotams, kāpēc tā notika. Gatavojāmies konkrētam sāncensim, zinājām viņu stiprās puses, kas ir ātrums un pāreja no aizsardzības uzbrukumā, taču pieļāvām nepiedodamas kļūdas. Nespēlējām kompakti. Taču negribu saukt konkrētus iemeslus. Nepieciešams izpētīt šos momentus un veikt analīzi, ko noteikti darīsim. Labi, protams, ir tas, ka izdevās šo spēli, kā mēdz teikt, izvilkt. Svarīgi, ka neapstājāmies. Domājām tikai par uzvaru, bet tad piepeši viss pilnībā izmainījās, jo mēs spēlējam atbaidoši. Tik daudz labu, stabilu maču aizsardzībai, bet šodien piepeši notiek kaut kas tāds. Jātiek skaidrībā, kas un kāpēc notika. Tomēr tikām ar to galā, neatlaidām, un joprojām visi tabulām esam līdzās. Taču tagad jāpārslēdzas uz citu turnīru.

Vai tas bija Liepājas spēles plāns, pirmajā puslaikā spēlēt tādu sev ne tik ierastu futbolu, atdodot bumbas kontroli?
Dobrecovs: Pirmais, no kā vadījāmies, bija tas, ka "Ventspils” ir komanda, kas gūst daudz vārtus no standartsituācijām. Tāpēc gribējām padarīt sastāvu garāku. Skaidrs, ka tad, kad "Ventspils” atbrauks uz Liepāju, sastāvs būs cits, jo mēs spēlēsim savās mājās. Šoreiz bija tā, bet nu līdz galam viss nesanāca, jo atkal ielaidām pēc standarta.
Tomēr šķita, ka spēlētāji jūtas kaut kā nepārliecinoši, nervozi. Vai tiešām bija uzdevums spēlēt otrā numura pozīcijās?
Mēs taču atbraucām pie čempiona. Skaidrs, ka mums jāspēlē kā otrajam numuram. Mēs vēl neesam gatavi spēlēt visas spēles, vienalga, izbraukumā vai mājās, vienalga, ar kuru pretinieku, kā pirmais numurs. Kad būsim gatavi, tad tā arī spēlēsim.
Pieredzējušo spēlētāju komandā tagad vairāk, bet spēles sižets sanāca tāds, kāds vairāk raksturīgs jaunākām komandām.
Jau teicu, ka negribu tagad mētāties frāzē, bet viena lieta, ko savā starpā runāja arī spēlētāji, ka tad, kad rezultāts jau bija 3:0, spēlējām tā, it kā tūlīt sitīsim ceturtos un piektos. Nedaudz atslābinājāmies, sākām kaut ko izdomāt, tādas kombinācijas, kuras nebija vajadzīgas. Vajadzēja vienkārši pieturēt bumbu, jo pretinieks uz saviem vārtiem atpakaļ vairs faktiski negāja. Mēs ļoti daudz no šīs spēles mācīsimies, un daudz būs momentu, kurus skatīties un analizēt.

Otrajā puslaikā Rugins ar Siņeļņikovu samainījās flangiem. Tā bija tikai epizode vai tur bija kādi taktiskie nodomi?
Pučinsks: Tā gadās pēc standartsituācijām, un tas mums ir atrunāts. Epizode tiek nospēlētā līdz galam, un tad viņi mainās atpakaļ. Nekādu citu nodomu arī nebija.
66. minūtē notika centra aizsargu maiņa – Jemeļina vietā nāca Barinovs. Kādi tam bija iemesli?
Tika pieļauts padaudz kļūdu tieši aizsardzības centrā. Arī ielaisti vārti. Taču pretenzijas ir ne tikai pret Jemeļinu. Problēmas bija visas komandas darbībā. Varbūt šajā dienā kaut kas nebija, kā nākas, papildus stress, lai gan spēlētājs ir pieredzējis. Taču mēs ar to tuvākajā laikā tiksim skaidrībā, veiksmi izmaiņas un viss būs kārtībā.

Vai būs nopietnāka saruna ar Raivo Varažinski?
Dobrecvos: Jums patīk katru gadu mesties virsū mūsu vārtsargiem... Netaisos nevienu apvainot, ja pat ir pieļautas kļūdas. Visi kļūdās. Cerēsim, ka viņš vairs nepieļaus tādas kļūdas. Ja arī ar viņu vajadzēs runāt, tad to darīs Viktors Spole, vārtsargu treneris.
Par vārtsargiem vēl viens jautājums: vai Artūrs Vaičulis pavisam pazudis no komandas, vai joprojām ir savainojums? Kāds ir viņa statuss?
Viņš katru dienu trenējas kopā ar mums. Gada sākumā viņš neveiksmīgi guva trauma, un treneris pagaidām neko nav mainījis. Šobrīd viņš arī ir kā trešais vārtsargs.

Jurģi, šodien debitēja Ivans Doričs. Kā vērtējam viņa sniegumu?
Pučinks: Tikai pozitīvi. Varu viņu apsveikt ar šo debiju. Viņš tika līdz šai iespējai un to izmantoja, kas ir labs piemērs visiem citiem. Par tālāko – protams, daudz būs atkarīgs no taktiskajām shēmām, spēles uzdevumiem. Šodien vispār visi, kas devās laukumā, pierādīja, ka ir tam gatavi un var palīdzēt, tā kā šajā ziņā man uztraukumu nav nekādu.
Kāpēc šodien vēl nedebitēja Žuļevs?
Viņš vēl fiziski nav īsti gatavs. Ar viņu runājām, tomēr tādā tempā, tādā spēlē nolēmu sūtīt spēlētājus, kuri ir spēcīgāki. Tieši fiziskajā ziņā. Tas šodien bija svarīgi. Domāju, līdz Čempionu līgai, 14. jūlijam, viņš būs sasniedzis mums nepieciešamo līmeni un būs palīgs.
Kā jums šķiet, pret Mordanko bija pārkāpums, bija jādod 11 metru soda sitiens?
Negribu šīs lietas apspriest. Nenosvilpa, tātad nebija. Tiesneša lēmums, bet man svarīgākas ir citas lietas. Spēles kvalitāte, kas un kāpēc notika, un ko mēs neesam izdarījuši pareizi. Tas mani interesē vairāk.
"Ventspilij” pirmā spēle bez Antona Kurakina. Vai esat apmierināts ar izvēlēto risinājumu ar aizsardzības malām? Pieturēsieties pie šī paša risinājuma vai meklēsiet kaut ko citu?
Zinājām, ka viņš iet prom. Jau sen par to runājām un vienojāmies, tā kā biju tam gatavs. Domāju, ka šo pozīciju varam nosegt, un nav nekādu problēmu. Mēs par to zinājām un esam tam gatavi.
Pats atzināt, ka komanda sākumā spēlēja briesmīgi. Vai tas dos kaut par procentu vairāk cerību jums cīņā ar somiem, kuri noteikti šo spēli vēroja un redzēja, ka varbūt nebija tā labākā kvalitāte pirmajās 70 minūtēs?
Domāju, tā būs pavisam cita spēle, citas emocijas, cits turnīrs. Esmu pārliecināts, ka nospēlēsim pavisam citādāk.
Varbūt somi šodien ieguva nepareizu priekšstatu par "Ventspili”?
Tas jau jājautā viņiem, ko viņi ir secinājuši. Mēs arī gatavojamies, bet tas, ko somi ieraudzīja mūsu spēlē, nav īsti jautājums man.

Laukuma malā pēc spēles varēja dzirdēt, kā Liepājas spēlētāji ļoti lielus pārmetumus velta tiesnešiem un izsaka tos ļoti agresīvā tonī. Treneris tādu attieksmi atbalsta, vai tomēr vispirms iesaka paskatīties katram uz sevi?
Dobrecovs: (Pēc pauzes) Pareizāk laikam ir atbildēt, ka nav dūmu bez uguns, vai ne? Mēs viennozīmīgi rakstīsim protestu, bet šobrīd negribu iedziļināties tajā. Pēc pusotras stundas būšu Liepājā un uzreiz sākšu skatīties šo spēli. Katru epizodi analizēšu, un tad zināšu, kāpēc mūsu spēlētāji kliedz. Tagad jānovēl veiksme Jurģim Čempionu līgā. Tāpat lai sist pa trim goliem 20 minūtēs.

     [+] [-]

, 2015-07-05 00:54, pirms 5 gadiem
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-07-05 01:21, pirms 5 gadiem
KDubriks rakstīja: https://m.youtube.com/watch?v=8rxy7UAFzQo
Matainie pirms 25 ...

     [+] [-]

, 2015-07-05 01:24, pirms 5 gadiem
KDubriks rakstīja: https://m.youtube.com/watch?v=8rxy7UAFzQo
Sakars ?

  -1 [+] [-]

, 2015-07-05 01:38, pirms 5 gadiem
Emka3-95 rakstīja: Sakars ?
Tiešs!

     [+] [-]

, 2015-07-05 01:51, pirms 5 gadiem
Krisam ar ne vainas Liepājā - https://m.youtube.com/watch?list=RD...

  +1 [+] [-]

, 2015-07-05 05:38, pirms 5 gadiem
Tu sudaino Puchinski ir jaatlaizh,nu nevelk vinsh Ventspils limeni! Jau kuru sezonu vel trene tas amatieris ... Nevar normalu arzemju treneri nolikt?!! Tapec,ari Ventspils nespele,ta ka,Ventspilij ir jaspele ..!

     [+] [-]

, 2015-07-05 08:56, pirms 5 gadiem
Es vainu meklētu veidā, kā LIE atveda stūri, pēc kā Krjauklis iemahāja trešos

Mākslinieku pilsēta esam, patīk spēlēt pašiem, patīk dramatizēt un beigās vēl paskatīties, kā tie otri spēlē

Es nekā savādāk kā ar sarkasmu šo nevaru uztvert

  -1 [+] [-]

, 2015-07-05 11:40, pirms 5 gadiem
2/3 mača ventspilnieki aizvadīja, kā komanda, vāji un dažu spēlētāju rupju kļūdu rezultātā ari radās šis 0-3.Jāsaka, pilnīgi pelnīti, un tikpat muļķīgi liepājnieki maču izlaida no savām rokām daudz īsākajā laika sprīdī.Tā kā abu komandu treneriem ir par ko padomāt.Tomēr ne par to gribu rakstīt.Emocijām protams ir jābūt sportā,tas viss pieder pie lietas.Tomēr Dobrecova uzvedība laukuma malā sāk pārspēt jebkādas robežas.Un man galīgi nesaprotama ir tiesnešu pasīvā rīcība,neizraidot viņu tribīnēs.Nevienam trenerim nav ļauts jaukties spēles gaitā tiesnešu darbā.Tomēr izrādās pie mums to drīkst darīt.Visa mača laikā Viktors izrādīja neapmierinātību gandrīz par jebkuru tiesnešu lēmumu ,kurš fiksēja pārkāpumus viņa komandai un ciest nācās 4 tiesnesim Romanam Platonovam,kuram tad arī nācās uzklausīt pārmetumus un nezin vēl ko.Varētu padomāt ,ka ceturtais tiesnesis svilpj laukuma malā.Man būtu jautājums tiesnešu kungiem.Vai jūs sevi nemaz necienāt?Nav nekas vienkāršāks,ka pasaukt pie sevis laukuma tiesnesi un vērst uzmanību uz treneru uzvedību.Viens aizrādījums un pēc otrā galvenais treneris var jau bļaut no tribīnēm kā skatītājs.Tas neattiecās tikai uz šo spēli.Tādus skatus nākās novērot diezgan bieži.Treneriem ir jāvada spēli nevis jākoriģē tiesneši.Tiesnešiem ir jātiesā.Kādā kvalitātē tas notiek,to jau vērtēs atbildīgās personas.Varbūt arī Dobrecova uzvedība laukuma malā pāriet arī uz spēlētājiem ,tādejādi spēlētāji zaudē koncentrāciju laukumā un aizmirst galveno.Spēlēt futbolu,spēlēt tā kā viņi to prot.Un prot viņi neslikti.
PS.Manuprāt tiesneši šo maču neaizvadīja labi un kļūdas bija uz abām pusēm.Nav pat vērts epizodēs iedziļināties,lai tad to dara atbildīgās personas.Tomēr tādās atbildīgās spēlēs arī tiesnešu kļūdas ir neizbēgamas.Tomēr nedomāju,ka tiesnešu līmenis virslīgā būtu zemāks par futbolistu līmeni. Un ne jau arī tiesnešu lēmumi atņēma it kā drošos trīs punktus Liepājai,bet gan pašu liepājnieku spēle pēdējās piecpadsmit minūtēs pie tā noveda.Mans vēlējums Dobrecovam,paskaties no malas uz savu uzvedību un tad sāc kritizēt citus.

     [+] [-]

, 2015-07-05 13:47, pirms 5 gadiem
Vartsargam priekš līdera sarga nopietni vajadzētu pamācīties ka spēlē t nav tikai lekt virsū bumbai,bet arī būt nopietnam pieaugušam cilvēkam!

  +1 [+] [-]

, 2015-07-05 14:21, pirms 5 gadiem
Algunam,iebàz savu viedokli pak.ļā!!Un stasti to savam draugam Pučinskim!Atradies te kam ko darit un kam ko nē,sedi savā čuhņā un nemuldi!

  +2 [+] [-]

, 2015-07-05 14:38, pirms 5 gadiem
Laikam jau algun Dobrecovam bija taisnība,ja tiesnesis neatlāvās Dobrecovu sūtīt prom tribīnēs!
Pilnībā saprotu Dobrecova attieksmi pret negodīgu tiesāšanu,jo Dobrecovs pats bija izcils spēlētājs un ļoti labi pārzin futbola noteikumus!!!
Kamēr nemainīsies federācijas attieksme pret nekvalitatīvu tiesāšaanu,nekas labs arī nav gaidāms virslīgas līmeņa celšanai! Varbūt kaut ko jāmaina noteikumos,lai netiktu pieļautas tādas kļūdas?

     [+] [-]

, 2015-07-05 15:06, pirms 5 gadiem
>>> Tores raksta-Algunam,iebàz savu viedokli pak.ļā!!Un stasti to savam draugam Pučinskim!Atradies te kam ko darit un kam ko nē,sedi savā čuhņā un nemuldi!

Tava intelģence redzama šajā komentā.Jebkurā ganāmpulkā gadās "slimie".Arī Liepājas,tikai viņi šeit virslīgas forumā vienmēr tie skaļākie.Viens neadekvātais pazudis,bet vieta tukša stāvēt nevar.