Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kalns: "Nevajag pārdzīvot, ja nospēlējat neizšķirti pret Tukumu!"

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Kalns: "Nevajag pārdzīvot, ja nospēlējat neizšķirti pret Tukumu!"
Jurģis Kalns / Foto: Jānis Līgats

Aizvadītas Virslīgas 12. kārtas spēles. Kamēr visiem pa priekšu turpina soļot "Riga" un RFS, uz 9. vietu noslīdējusi "Liepāja". Portāls Sportacentrs.com piedāvā visu preses konferenču apkopojumu.

BFC Daugavpils – FK Tukums 2000/TSS 1:1

Aleksandrs Gorškovs (BFC Daugavpils): "Zaudējām punktus spēlē, kas bija jāuzvar"

- Pazaudējam punktus spēlēs, kurās tie ir jāņem. Iepriekšējā mačā neizmantojām simtprocentīgas iespējas, un arī šoreiz bija pietiekami daudz momentu. Pēc pretinieka gūtajiem vārtiem mēs mainījām spēles gaitu, bet paspējām atgūt tikai vienus vārtus un izraut neizšķirtu. Lai arī Tukums izskatās labāk nekā pirmajā aplī, mums ar tādu momentu daudzumu spēle bija jāuzvar. Ja reiz tas nenotika, tātad jāturpina strādāt vēl vairāk.

- Marko Regža spēlēja pussarga, nevis centra uzbrucēja pozīcijā. Kādēļ?
- Nesen zaudējām pamatsastāva uzbrucēju [Oforu], tāpēc meklējam veidus, kā izmainīt komandas spēli. Izmēģinām dažādus variantus, lai būtu balanss gan spēlē ar bumbu, gan presingā. Pirmajās spēlēs darbojāmies ļoti agresīvi, bet šajā grafikā to visu laiku darīt nevar.

- Cik nopietnu traumu ir guvis Litvinskis?
- Pagaidām grūti teikt - ārsti vēl skatīsies, taču traumas apbēdina vairāk nekā neizšķirts. Gan mūsu, gan pretinieku rindās puiši guva šķietami nopietnus savainojumus.

Jurģis Kalns (FK Tukums 2000/TSS): "Pirmajās 30 minūtēs vēl bijām Velniņos"

- Zinājām, ka Daugavpilī būs grūti, bet tik bēdīgu pirmo puslaiku mūsu izpildījumā nebiju gaidījis. Pirmās 30 minūtes vēl atradāmies "Velniņos" pie Liepkalniem, kur pa ceļam ēdām. 35 minūtes mēģināju sakliegt, lai pareizi darbojamies aizsardzībā, un šajā bēdīgajā pirmajā puslaikā pat varējām izvirzīties vadībā ar 1:0, kas ir lielākais paradokss. Esam spēlējuši daudz labāk un pēc puslaika nonākuši iedzinējos ar 0:2 vai 0:3, bet šoreiz tikai 0:0. Arī Daugavpils neizskatījās svaiga un ātra, bet mēs bijām vēl vājāki. Pēc sarunām ģērbtuvē otrajā puslaikā izgājām kā pilnīgi cita komanda un guvām vārtus, taču pārāk ātri nosēdāmies aizsardzībā. Tiklīdz pretinieks izlīdzināja rezultātu, atkal skrējām pretuzbrukumos un atsākām spēlēt futbolu. Jaunības dēļ spēlētāji reizēm nenotic savām spējām. Lai arī Daugavpilij bija daži labi momenti, ielaidām pilnīgi nevajadzīgu golu. Varbūt mazliet pārspīlēju, bet no 30 ielaistajiem vārtiem kādi 25 ir bijuši pilnīgi nevajadzīgi. Žel, ka tā - smagi mums nāk tie trīs punkti, bet, kad atnāks, tad arī [spēle] aizies.

- Varbūt pie vainas bija mākslīgais laukums, kāpēc spēli sākāt tik vāji?
- Iespējams, bet man vairāk nepatika atdeve un neesošā dzirkstelīte, nevis taktika vai tehnika. Spēlētāji zina, ko no viņiem prasām, tāpēc nevainosim mākslīgo segumu situācijā, kurā nevaram īstenot to, ko gribam. Šodien neslikti debitēja Daniels Mīļais, no kura varam izspiest vismaz tikpat, cik no Kristera Penkevica. Nepārtraukti iespēlējam sastāvu, jo nāk jauni spēlētāji, bet vecie iet prom. Tāda ir mūsu realitāte, bet jāstrādā ar to, kas ir. Jaunarājs-Janvāris, Ozols un Švāns tuvāko nedēļu laikā varētu atsākt trenēties kopējā grupā. Redzams, ka Tukums vairs nav tik vājš kā sezonas sākumā. Tas ir kā mesidžs pārējiem klubiem - nevajag pārdzīvot, ja nospēlējat neizšķirti pret Tukumu. Pierodiet, ka Tukums nebūs viegla pastaiga - aizmirstiet pirmo apli, jo Tukums nu jau ir citādāks!

- Cik zaudējumu sastāvā būs pēc šī mača?
- Tas ir pats bēdīgākais. Izskatās, ka Sidorovam ir lauzts kājas pirksts. Vītolniekam kaut kas ir ar saitēm ceļgalā. Arī [Daugavpils spēlētājam Viktoram] Litviniskim varētu būt nopietna trauma. Piedod, Nauri [skatoties uz Daugavpils izpilddirektoru Nauri Mackeviču - aut.], bet laikam arī šim laukumam jāuzvelk dzeltens krustiņš, ka Covid laikā jāturas no tā 2 metru attālumā. Mani pārsteidz, ka šogad nemaz nav tik daudz savainojumu kopumā, bet procentuāli visbiežāk laikam jau kāds gūst traumu tieši šeit.

FK Spartaks – RFS 1:1

Aleksejs Jerjomenko (FK Spartaks): "Šādi, punktus zaudēt nerealizētu momentu dēļ, ir patīkamāk"

- Vienmēr sāpīgi izlaist uzvaru pēdējās sekundēs. Šodien, uzskatu, zaudējām divus punktus, nevis ieguvām vienu, ņemot vērā, kā spēle attīstījās un kāda bija vārtu gūšanas momentu bilance un uzbrukumu skaits. Ja pēc spēles pret "Riga" sacīju, ka zaudējām muļķīgu aizsardzības kļūdu dēļ, tad šodien zaudējām punktus, jo neizmantojām iespējas uzbrukumā. Taču šāds punktu zaudējuma iemesls ir patīkamāks, nekā iepriekšējā spēlē."

- Vairāk sāp beigās ielaistie vārti vai nerealizētie četri momenti?
- Tas, ka nerealizējām. Ja realizētu, RFS vārtiem vairs nebūtu nekādas nozīmes [smaida]. Man patīk spēlēt uzbrūkošu futbolu un šodien bija labs balanss starp uzbrukumu un aizsardzību. Aizvadījām ļoti labu spēli.

- Pret "Riga" bija dažādi puslaiki, bet šodien sabalansētāks sniegums?
- Piekrītu, ka šodien bija labāks balanss, tiesa, pret "Riga" izgāzām tikai otrā puslaika pirmās 15 minūtes.

- Visus interesē, kāpēc šodien nebija Belakoviča.
- Viņam ir mikrotrauma, sajuta sāpes gurnā, mēs nolēmām neriskēt, vēl ļoti daudz spēļu. Viņš līdz šim ir spēlējis ļoti daudz, tāpēc dabiski, ka mums bija jābūt piesardzīgiem viņa sakarā. Šodien rotācija, daži atpūtās, devām iespēju citiem. Belakoviča trauma nav nopietna, preventīvi rīkojāmies. Šodien arī Kamarā pārtraukumā pats palūdza maiņu - malacis, ka rīkojās komandas interesēs. Izskatās, ka arī viņam nav nekas nopietns, rīt pārbaudes parādīs. Eduards Višņakovs? Ir gatavs tik, cik ir. Varēja iesist pret "Riga" vārtus, bet vēl nav vajadzīgā spēļu tonusa, kāja liek par sevi manīt.

Viktors Morozs (RFS): "Jāatzīst, "Spartaks" bija mobilāks"

- Diemžēl jau kārtējo reizi spēli sākam ar 0:1. Jau līdz šim šo problēmu strādājām, tomēr nāksies darbu turpināt, jo tas atkal atkārtojās. Turklāt nevaru teikt, ka tā būtu vienkārši neveiksme. Negatīvi vērtēju, kad citi treneri stāsta, ka ielaiduši pret mums pēc savas kļūdas - manā uztverē tas arī ir komandas darbs piespiest citus kļūdīties. Ņemu uz sevi mūsu neveiksmīgos sākumus - tātad darbs nav līdz galam izdarīts. Kas attiecas uz tālāko spēles gaitu, tā nebija mūsu labākā spēle - "Spartaks" bija mobilāks ar ātrām pārejām. Kādā brīdī ieguvām iniciatīvu, taču nespējām panākt ātru izlīdzinājumu otrajā puslaikā. Kad izlīdzinājām, likās, ka varam nospiest un izraut uzvaru, bet pašās beigās, var teikt, mums vēl paveicās.

- Kučeram bija nepareizs lēmums vai slikts tehniskais izpildījums?
- Negribu tagad analizēt šo epizodi. Mēs ar to tiksim galā treneru štāba iekšienē. Nevēlos tagad akcentēt šo epizodi, mums ir arī citi problēmjautājumi, par kuriem padomāt pirmām kārtām.

- Pirmajā puslaikā, lai gan nebija daudz momentu, vismaz izdarījāt spiedienu. Otrajā puslaikā nebija arī īsti spiediena. Kur bija problēma?
- Pēc kādas 60. minūtes gājām uz visu banku, un tas drīzāk bija nevis futbols, bet tāds pagalma futboliņš. Mums izgāja otrais garais uzbrucējs un nebija vairs labās malas pussarga. Situācija diktēja spert šādus soļus, lai gan varēja izskatīties, ka tas ne līdz galam nostrādāja.

- Kāpēc pēc Ofora uznākšanas nepārgājāt uz klasisko 4-4-2?
- Kamdēļ? Lai atspēlētos lietot 4-4-2? Šī shēma strādā, ja nepieciešams sargāt rezultātu, aizvērt flangus. Bet, ja nav papildus centra pussarga, tad kļūst grūti dominēt. Mums vajadzēja dominēt, tāpēc laidām Zjuzinu [kā centra pussargu], kuram ir smalka piespēles izjūta, lai saņemtu bumbu starp līnijām un adresētu to soda laukumā vienam no diviem uzbrucējiem, plus pa kreisi bija Kuadio. Vispār šī visa situācija bija netipiska, kas diez vai bieži atkārtosies. Šoreiz bija jāreaģē šādi.

- Kā vērtē Šimkoviča, kuru nomainīji, sniegumu kopumā? Vai pagājušajā sezonā viņš nebija krietni bīstamāks?
- Šis atkal ir jautājums, uz kuru nevēlos atbildēt tagad. Ar to, kā vērtēt futbolistus, mēs tiksim galā paši komandas iekšienē. Nav pareizi tādus jautājumus iznest uz āru.

- Lipuščeks rezervē. Kā viņam ar veselību?
- Viņš ir gatavs spēlēt un jebkurā brīdī var nokļūt sākumsastāvā. Pagaidām izvēle bijusi par labu Dumbijā.

- Tribīnēs bija Lukjanovs. Kāpēc?
- Tas ir konkurences jautājums. Rēķinājāmies ar Ivanu, taču sanāk, ka šai konkurencē viņam reizēm neiznāk vieta pat 18-niekā.

- Vai vari apstiprināt, ka Eirokausos spēlēsiet Slokā?
- Ir oficiālākas personas par mani, kas var to apliecināt, bet arī esmu par to dzirdējis.

FK Jelgava – FK Metta 2:2

Oļegs Kubarevs (FK Jelgava): "Abus vārtus "Mettai" uzdāvinājām"

- Bija saspringta spēle. Nonācām zaudētājos, tad atspēlējāmies, bet beigās neizšķirts. Uzdāvinājām pretiniekiem abus vārtus vienkāršu individuālo kļūdu dēļ. Jāatzīmē arī "Mettas" cīņasspars - redzējām, kādas bija emocijas, kad viņi guva otros vārtus. Šobrīd pat negribas spriest, kurš vairāk ieguva vai zaudēja, taču šajā situācijā ar praktiski visiem spēlētājiem, kas bija laukumā, esmu apmierināts.

Andris Riherts (FK "Metta"): "Sāka sāpēt kakls no garajām piespēlēm"

- Spēles sākums bija tik mierīgs, ka neviens nevarēja sagaidīt tādu scenāriju beigās. Paldies spēlētājiem par cīņassparu līdz pašām pēdējām sekundēm! Izrāvām neizšķirtu un gribējām [iegūt] arī vairāk. Man jau kakls spēles laikā sāka sāpēt no tālajām piespēlēm un divcīņām. Neapskaužu spēlētājus, jo tas atņem vairāk spēku nekā spēlējot pa zemi. Tas bija pats neenerģētiskākais futbols, kādā šogad esam piedalījušies. Tiesnesis acīmredzot arī spēles beigās bija piekusis, ja mūsu miermīlīgajai komandai piešķīra piecas kartītes. Sevi un Rendiju Šibasu nekad neskaitu, bet, ja pārējie puiši ir uzvilkušies, tad laikam kaut kas nav kārtībā - nesaku, ka tiesnesis kaut ko darīja speciāli, taču vienubrīd šķita, ka tika izlaista kontrole, jo laukumā skrēja vairāki cilvēki un bija neliels haoss. Aizvest no Jelgavas vienu punktu arī daudz ko maksā - ceru, ka spēlētāji nebūs guvuši kādus ilgtermiņa savainojumus.

Valmiera FC – FK Ventspils 3:0

Tamazs Pertija (Valmiera FC): "Apspēlējām Ventspili pēc visiem parametriem"

- Pēc zaudējuma pret RFS šodien gribējām pierādīt sev, ka esam stipra un labi sagatavota komanda un rezultāts Rīgā nebija gluži likumsakarīgs. Par šodienas maču nav daudz, ko teikt - apspēlējām pretinieku pēc visiem parametriem. Protams, Ventspilij izbraukumā bija grūti spēlēt pēc ielaistajiem vārtiem mazākumā. Mums šodienas spēle izvērtās ļoti veiksmīga. Esmu ļoti pateicīgs puišiem un līdzjutējiem, kas dzina uz priekšu. Ļoti priecājos, ka nu jau regulāri laukumā iet mūsu jaunie spēlētāji, kas izjūt Virslīgas garšu. Ļoti svarīgi, ka viņi cīnās, nevis vienkārši nospēlē ķeksīša pēc. Ļoti nopietni gatavosimies nākamajai spēlei, jo zinām, ka Tukums ir pastiprinājis sastāvu un savā laukumā spēlē krietni labāk nekā viesos. Svarīgi ir ātri aizmirst šodienas maču un gatavoties cīņai pret Tukumu.

Viorels Frunze (FK Ventspils): "Pelnam pārāk daudz nesaprotamu noraidījumu"

- Spēli var sadalīt divās daļās - līdz noraidījumiem un pēc tiem. Maču sākām labi un varējām gūt vārtus, taču ir problēmas ar momentu realizāciju - pietrūkst veiksmes vai meistarības. Tāpat pastāvīgi ielaižam vārtus vienkāršās situācijās. Skaidrs, ka pēc noraidījumiem nenolaidām rokas un centāmies spēlēt tālāk. Radījām arī vairākas vārtu gūšanas iespējas. Lai arī var teikt, ka rezultāts ir liels, vienus vārtus gūt bijām pelnījuši. Jāprasa futbolistiem, kāpēc tika nopelnītas sarkanās kartītes - laikam pie vainas nervi vai emocijas, es nezinu. Pārāk daudz nesaprotamu noraidījumu mums ir bijuši pēdējā laikā uz līdzenas vietas.

FK Liepāja – Riga FC 1:4

Dmitrijs Mološs (FK Liepāja): "Prezidents novērtē trenera darbu, ko neredz žurnālisti un līdzjutēji"

- Nespēlējām slikti. Bijām labi izpētījuši pretinieku, taču ielaidām no trim standartsituācijām un viena rikošeta. Mūsu sastāvā nav daudz augumā raženu spēlētāju, taču strādājam ar tiem, kas ir mūsu rīcībā. Nekad neesmu apgalvojis, ka sastāvs ir slikti nokomplektēts. Atjauninām sastāvu - var teikt, ka tiek būvēta jauna komanda.

- Liepāja ir Latvijas futbola flagmanis, taču šobrīd atrodas 9. vietā. Kam jānotiek, lai galvenais treneris saprastu, ka netiek galā ar pienākumiem?
- Paklausieties, klubam ir prezidents, ar kuru ik dienu normāli aprunājamies. Mums ir labs un konstruktīvs dialogs, kurā katrs izsakām savu viedokli. Tāda ir trenera dzīve, kad komanda zaudē. Lieliski saprotu, kas šis ir par klubu un pilsētu un kādas te ir tradīcijas. Liepājai nebūtu jāatrodas 9. vietā. Meklējam pastiprinājumus. No Amansiu Fortiša atvadījāmies, jo sapratām, ka mums nav pa ceļam.

- Cik liela pacietība ir prezidentam?
- To neviens nezina. Prezidents novērtē trenera darbu, ko ikdienā neredz ne žurnālisti, ne līdzjutēji. Galvenais ir tas, ko mēs darām, lai situāciju pavērstu uz labo pusi.

- Baltkrievu presē teicāt, ka nepalikāt strādāt BATE, jo būtu psiholoģiski grūti turpināt darbu pēc Bagas aiziešanas. Ar ko atšķīrās situācija pēc Kaļiņina atlaišanas Liepājā?
- Lēmums bija smags, un to jau esmu teicis iepriekš. Lai spriestu par to, kāpēc paliku pēc Andreja Kaļiņina aiziešanas, jāzina visas nianses kluba iekšienē. Nekādā gadījumā nesaku, ka darīju pareizi vai nepareizi. Pirms diviem mēnešiem pieņēmu lēmumu, un no malas varbūt tas izskatījās nepareizi, taču atkārtošos - lai to komentētu, jāzina visi apstākļi, kādi bija kluba iekšienē.

Oļegs Kononovs (Riga FC): "Ļoti noskaņojāmies spēlei Liepājā"

- Ļoti noskaņojāmies šai spēlei. Liepāja pēc zaudējuma pagājušajā mačā bija motivēta, taču mēs ieradāmies, lai labi nospēlētu un iegūtu trīs punktus, un tas izdevās.

  -1 [+] [-]

, 2020-08-07 12:40, pirms 2 mēnešiem
,,Prezidents novērtē trenera darbu, ko ikdienā neredz ne žurnālisti, ne līdzjutēji.''

Vai Hramovs ir baigais futbola specialists, kurš saprot visu ko dara treneris?

     [+] [-]

, 2020-08-07 12:48, pirms 2 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: ,,Prezidents novērtē trenera darbu, ko ikdienā neredz ne žurnālisti, ne līdzjutēji.''

Vai Hramovs ir baigais futbola specialists, kurš saprot visu ko dara treneris?
Novērtē, jo ir patīkami bīdāma mēbele Hramova rokās, un var uzklausīt ikdienas gemaroju no prezidenta puses. Tie kuri to nevēlējas un kuriem ir kāda pašcieņa un savs redzējums, no tiem atbrīvojās.

     [+] [-]

, 2020-08-07 12:52, pirms 2 mēnešiem
Streethuk rakstīja: Novērtē, jo ir patīkami bīdāma mēbele Hramova rokās, un var uzklausīt ikdienas gemaroju no prezidenta puses. Tie kuri to nevēlējas un kuriem ir kāda pašcieņa un savs redzējums, no tiem atbrīvojās.
Šī gan ir ticama notiekošā versija!

     [+] [-]

, 2020-08-07 13:29, pirms 2 mēnešiem
Kā var liepājas treneris pateikt spēlējām labi? Tā ir katastrofa nevis futbols.