Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Daugavas" mērķis - pārspēt "Gulbeni" un kļūt par Latvijas čempioni

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

"Daugavas" mērķis - pārspēt "Gulbeni" un kļūt par Latvijas čempioni
Daugavpils "Daugava" sava ceļa sākumā - pirms 1. kārtas mača pret Rīgas "Daugavu" martā
Foto: Romualds Vambuts (Sportacentrs.com)

Svētdien Virslīgas čempionātā tiks aizvadītas visas piecas pirmspēdējās (35.) kārtas spēle. Rīgā Arkādijas stadionā (ar mākslīgo segumu) neitrālā laukumā "Gulbene" tiksies ar Daugavpils "Daugavu", kura uzvaras gadījumā izcīnīs Latvijas čempionāta zelta medaļas.

„Gulbene” – „Daugava” (D)
Pagājušās kārtas gulbeniešu mājas spēle pret liepājniekiem bija īsta brišana pa sniegu, Gulbenes stadiona laukums šobrīd nav atbilstošs futbola spēlēšanai, līdz ar to nolemts šo tik svarīgo maču pārcelt uz Rīgu – cīņa notiks Arkādijas mākslīgajā laukumā (dīvaini, ka ne dabīgajā laukumā vai, piemēram, "Daugavas" stadionā...). Īstiem futbola līdzjutējiem situācija tabulā ir viss ir skaidrs, bet tomēr vēlreiz īsumā. „Daugava” pirmo reizi Daugavpils futbola vēsturē kļūs par Latvijas čempioni, ja šo spēli uzvarēs. Ja gadījumā „Daugava” zaudēs punktus (vienalga – neizšķirts vai zaudējums), tad pēdējā kārtā mājās būs jāuzvar „Ventspils”, jo diez vai punktus izkaisīs „Skonto”. Savukārt „Gulbene” turpinās cīņu par izdzīvošanu, mēģinot panākt vai pietuvoties trīs punktu attālumā esošajām Rīgas „Daugavai” un „Mettai/LU”. Zaudējuma gadījumā svarīgākais gulbeniešiem, lai Liepājā zaudē arī Rīgas „Daugava” – tad joprojām viss paliks „Gulbenes” rokās un glābiņam pietiks ar uzvaru pēdējā kārtā tieši pret Popkova vadīto komandu.

Varētu šķist, ka „Daugavai” būtu viegli jāuzvar, jo 1) tā būs 1. un 10. vietas īpašnieču spēle, 2) līdzšinējos mačos daugavpilieši pret „Gulbeni” nav ielaiduši nevienus vārtus (3:0, 2:0, 1:0), 3) „Daugava” noskaņosies kā nekad, vēloties izmantot šo izcilo iespēju tikt pie zelta, 4) mēļo par „Daugavas” un „Gulbenes” īpašajām attiecībām, 5) „Gulbenei” diskvalificēti Grigorovs un Ivaško. Tomēr mēģināsim nosaukt tikpat argumentu, ka nemaz tik vienkārši daugavpiliešiem varētu nebūt: 1) mēļošanu var atlikt malā, jo arī „Gulbenei” šī būs spēle uz dzīvību un nāvi (iespējams, „Gulbenes” pirmspēdējā spēle Virslīgā ilgākā laika posmā, taupīties nav kam…), 2) „Daugavai” nebūs ne tikai uzbrukuma līderu Gongadzes un Kovaļova diskvalifikāciju dēļ, bet arī citu pamatsastāva vīru Jašina un Polovinčuka, 3) ar katru nākamo spēli pret Daugavpili „Gulbene” bijusi aizvien tuvāk patiesībai (0:3, tad 0:2, tad 0:1…), 4) abām komandām salīdzinoši neierastā laukumā, plus visdrīzāk nelabvēlīgos laika apstākļos (kas zina, kāda būs laukuma kvalitāte) palielinās nejaušības faktors, kas „Gulbenei” ir tikai pozitīvi. Šeit jāmin, ka "Daugava" vienīgo reizi šosezon Arkādijas mākslīgajā laukumā spēlēja 1. aplī, kad... ar 1:6 cieta sagrāvi pret "Jūrmalu". Sliktas atmiņas, 5) „Gulbenei” visdrīzāk tomēr izšķirošā spēle būs pēdējā kārtā un krietni vairāk nervozēs „Daugavas” futbolisti – jo ilgāk gulbenieši turēsies, jo nervozāki kļūs daugavpilieši…

Intriga vismaz uz papīra ir radīta, un šī zelta spēle ir jāredz – emociju netrūks un, iespējams, beigās redzēsiet arī uzvarētāju kausa pasniegšanu, laistīšanos ar šampanieti un tamlīdzīgi. Ieeja – bezmaksas. Daugavpils faniem "Daugava" organizēs fanu autobusu, kurš izbrauks 10:00 no viesnīcas "Latgola".

„Skonto” – „Metta/LU”
„Skonto” ir viena no divām komandām (otra – „Ventspils”), pret kuru A.Riherta komanda pagaidām nav ieguvusi nevienu punktu. Neizšķirts „Mettai” būtu zelta vērtē – ja „Gulbene” zaudē Daugavpilij, studenti ar punkta iegūšanu būs nodrošinājuši vismaz 9. vietu un pēdējā kārtā varēs nenervozēt. Tomēr lieli favorīti, protams, būs skontieši. Pahara komandai ir nepārprotams uzdevums uzvarēt pēdējās divas spēles pret „Mettu/LU” un „Jelgavu”, un tas dos 2. vietu (Daugavpils klupiena gadījumā pret „Gulbeni” var pat pavīdēt cerības uz zeltu). Pahars pēc pēdējā mača pret „Daugavu” (R) (3:1) uzsvēra, ka tieši tagad, sezonas beigās, „Skonto” rāda savu labāko sniegumu, ir kā nākas saspēlējusies un progresējusi. Labu sniegumu rāda abi uzbrucēji Šabala un Labuks, no kuru snieguma tad arī lielā mērā būs atkarīgs, vai „Mettai” parādīsies cerības uz pārsteigumu. Skontiešiem svarīgi ir labi sākt – līdzšinējās trīs cīņās mettieši divreiz pratuši izvirzīties vadībā, kas lika „Skonto” nervozēt līdz pat beigām un izspiest vien 2:1 uzvaru (vēl vienreiz, Šabalam tiekot pie „hattrick”, „Skonto” sagrāva „Mettu” ar 5:0). Starp citu, 18 gadus vecais Šabala vēl var kļūt par Virslīgas rezultatīvāko Latvijas futbolistu – šobrīd par vieniem vārtiem vairāk ir Turkovam.

„Mettas” pussargs Zuntners: „Visi zina kāpēc un kas mums ir vajadzīgs. Par to jautājumu nav. Svarīgākais ir tas, ka varētu būt, ka dažos ir pārāk liels saspringums. Likme ir ļoti augsta, tāpēc svarīgi ir nepārdegt. Vajag iedvest nedaudz miera, joki un humors noteikti var palīdzēt šo spriedzi aizmirst.”

„Ventspils” – „Jūrmala”
Lai gan „Jūrmala” pēdējā laikā rāda saturīgu sniegumu, ir guvusi vairākas uzvaras un arī Daugavpilī pret līderi „Daugavu” izturēja puslaiku (beigās 0:2), grūti iztēloties, ka Pačko komanda Ventspilī varētu aizķert kādu punktu. „Jūrmalai” ir lielas sastāva problēmas, maz rezervistu un neinteresanta situācija tabulā (nodrošināta 6. vieta), kamēr „Ventspils” nedrīkst izlaist 3. vietu – „Metalurgs” tik to vien gaida… Jāsaka gan, ka vienīgajā savstarpējā spēlē Ventspilī čempione "Jūrmalu" neprata pārspēt - 1:1. Un arī viesos "Ventspils" abos gadījumos uzvarēja smagā cīņā - 2:1 (no 0:1) un 1:0. Tā ka 270 minūtēs ir tikai 4:2 "Ventspils" labā, un "Jūrmala" arī ceturto reizi mēģinās pierādīt, ka spēles satura ziņā daudz neatpaliek.

"Liepājas metalurgs" - "Daugava" (R)
Pirmo divu apļu spēles jau mazliet piemirsušās (3:1, 1:0 "Metalurga" labā), toties 3. apļa cīņa atmiņā paliks uz ilgu laiku - 78. minūtē dzimtajā komandā nupat atgriezušais Karlsons panāca 3:0, bet... Rīgas "Daugava" pamanījās izraut fantastisku neizšķirtu 3:3. "Metalurgs" to joprojām atceras un vēlas pierādīt, ka tā bija tikai nejaušība. Turklāt liepājniekiem nav, kur atkāpties - šobrīd ir 4. pozīcija un obligāti jāuzvar pēdējās divas spēles, pie reizes cerot uz "Skonto" vai "Ventspils" klupienu, lai izrautu vismaz kādas medaļas. "Daugava" (R) tikmēr sapņo par vienu punktu, kas nodrošinātu nepalikšanu pēdējā vietā (ja "Gulbene" zaudē "Daugavai" (D)) vēl pirms pēdējās kārtas.

"Metalurga" treneris Kalašņikovs: „FK ''Daugava'' galvenais treneris Jurijs Popkovs pēc iepriekšējās viņa komandas spēles paziņoja, ka Liepāja ir viņiem parocīga komanda un uz šejieni viņi brauks pēc punktiem. Darīsim visu, lai viņš saprastu, ka kļūdījies.”

"Spartaks" - "Jelgava"
Šī ir vienīgā spēle šajā kārtā, kura no tabulas viedokļa praktiski neko neizšķir. Tikai brīnums "Spartakam" var liegt ieņemt 5. vietu, bet "Jelgavai" tikai fatāla neveiksme var likt nolaisties uz pirmspēdējo vietu, kas nozīmētu pārspēļu draudu. Priekšplānā šeit tomēr izvirzīsies principiāla cīņa - vēlme pierādīt, ka esi stiprāks. Līdz šim Virslīgas jaunpienācēja "Spartaks" komanda ir uzvarējusi visās trīs spēlēs, turklāt diezgan pārliecinoši - 3:1, 2:0, 2:0. Skaidrs, ka "Jelgavai" kremt šāda jaunpienācēju uzdrīkstēšanās, un pēdējā tikšanās reizē Kazakeviča vienība vēlas beidzot pārspēt "Spartaku". Iespēja to paveikt ir laba, jo "Spartakam" diskvalificēti Bulvītis un Tarasovs.

Virslīgas 35. kārta

Datums/LaiksSpēle
04.11./14:00Gulbene – Daugava D (Rīgā)
04.11./14:00Liepājas metalurgs - Daugava (R)
04.11./14:00Skonto – Metta/LU
04.11./14:00Spartaks - Jelgava
04.11./14:00Ventspils - Jūrmala

Virslīgas turnīra tabula

VKomandaSUNZVārtiP
1.Daugava (D)34228461:2474
2.Skonto342010452:2170
3.Ventspils34224861:2170
4.Metalurgs34207756:3267
5.Spartaks341291357:5545
6.Jūrmala341091546:4439
7.Jelgava34781930:5429
8.Daugava (R)345111841:7426
9.Metta/LU34682038:7726
10.Gulbene34582126:6623

Rezultatīvākie spēlētāji

VFutbolistsKlubsVārti
1.Mamuka GongadzeDaugava (D)18 (3)
2.Josuke SaitoGulbene/Ventspils13 (2)
3.Davids KortessSpartaks12
4.Daniils TurkovsVentspils12 (1)
5.Valērijs ŠabalaSkonto11
6.Antons JemeļinsSpartaks11 (5)
7.Vitālijs ZiļsDaugava (R)10
Mārtiņš MilašēvičsMetta/LU10

Vai Daugavpils Daugava svētdien Arkādijā tiks kronēta par Latvijas čempioni?

  • 104

  • 36


1 2 36 komentāri

  -4 [+] [-]

, 2012-11-04 02:10, pirms 7 gadiem
Mans merkis ir klut par dziedataju!

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 03:38, pirms 7 gadiem
Jā, nu gan laiki pienākuši Latvijas futbolā - D-pilij spīd zelts. Zemāk jau vairs nav kur krist. Labi ja Liepājas vai sliktākajā gadījumā Rīgas klubs novinnētu, bet ne jau pilsētas, kur lielākā daļa pamatiedzīvotāju staigā adibos treniņbiksēs un laķenēs un kur stadionā nav pat internets pārstāvji. Liek aizdomāties par to, kur vispārvirzās mūsu valsts klubu futbols...

     [+] [-]

, 2012-11-04 03:44, pirms 7 gadiem
ri4ijs1993 rakstīja: Mans merkis ir klut par dziedataju!
TAd noliec kluci sev uz galvas! Daugava čempions! apsveicu, pelnīti, beidzot.

  -2 [+] [-]

, 2012-11-04 07:37, pirms 7 gadiem
Prometejs rakstīja: Jā, nu gan laiki pienākuši Latvijas futbolā - D-pilij spīd zelts. Zemāk jau vairs nav kur krist. Labi ja Liepājas vai sliktākajā gadījumā Rīgas klubs novinnētu, bet ne jau pilsētas, kur lielākā daļa pamatiedzīvotāju staigā adibos treniņbiksēs un laķenēs un kur stadionā nav pat internets pārstāvji. Liek aizdomāties par to, kur vispārvirzās mūsu valsts klubu futbols...
izgulies

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 07:56, pirms 7 gadiem
>>>Prometejs
Cik tev gadiņu puisīt?Latvijas futbols nesākās no deviņdesmitajiem gadiem,bet gan daudz daudz agrāk.Un patīk tev tas vai nepatīk,bet Daugavpils vienmēr ir bijis viens no Latvijas futbola centriem,kur ir attīstīta futbola piramīda.Sākot no bērnu komandām un beidzot ar pieaugušo komandām.Un par Latvijas čempioniem daugavoilieši pirmo reizi kļuva jau 1978.gadā un 1980.gadā šo panākumu atkārtoja.Tiesa tie čempiona tituli atšķirās ar šobrīd esošo,jo LPSR čempionātā spēcīgākie futbolisti bija apvienoti Rīgas Daugavā un Liepājas Zvejniekā,kuri spēlēja PSRS čempionātā.Tomēr jebkurā gadījumā,sākot jau no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem Rīga,Liepāja un Daugavpils vienmēr ir bijuši Latvijas galvenie futbola centri.Savu dzimto Ventspili šajā sarakstā es ierindotu tikai ceturtajā vietā.
Kas attiecās uz tavu piezīmi par treniņbiksēm,tad liela daļa šī sporta mīļotāji tādi staigā arī tavā mīļajā Liepājā un Rīgā un Ventspilī.Nu un?Esi no tiem ,kurš dala futbolistus pēc tautības un rases?

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 09:37, pirms 7 gadiem
Ideāls laiciņš Kurzemē:
Alguns būs Ventspilī
Sasperjods būs Liepājā
Cerams, ka Simeks un Nāves ēnā būs Arkādijā
Tā teikt par savējiem!!!

ja šodien klups kāds lielklubs, tad ne vienīgais
man ir sajūta, ka klups pa 2 vai trijiem, jo JUR MET DAU ir traki spēcīgi
Kas zin - mazais laukums GUL arī par labu nāk

     [+] [-]

, 2012-11-04 09:38, pirms 7 gadiem
alguns rakstīja: >>>Prometejs
Cik tev gadiņu puisīt?Latvijas futbols nesākās no deviņdesmitajiem gadiem,bet gan daudz daudz agrāk.Un patīk tev tas vai nepatīk,bet Daugavpils vienmēr ir bijis viens no Latvijas futbola centriem,kur ir attīstīta futbola piramīda.Sākot no bērnu komandām un beidzot ar pieaugušo komandām.Un par Latvijas čempioniem daugavoilieši pirmo reizi kļuva jau 1978.gadā un 1980.gadā šo panākumu atkārtoja.Tiesa tie čempiona tituli atšķirās ar šobrīd esošo,jo LPSR čempionātā spēcīgākie futbolisti bija apvienoti Rīgas Daugavā un Liepājas Zvejniekā,kuri spēlēja PSRS čempionātā.Tomēr jebkurā gadījumā,sākot jau no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem Rīga,Liepāja un Daugavpils vienmēr ir bijuši Latvijas galvenie futbola centri.Savu dzimto Ventspili šajā sarakstā es ierindotu tikai ceturtajā vietā.
Kas attiecās uz tavu piezīmi par treniņbiksēm,tad liela daļa šī sporta mīļotāji tādi staigā arī tavā mīļajā Liepājā un Rīgā un Ventspilī.Nu un?Esi no tiem ,kurš dala futbolistus pēc tautības un rases?
RAF ienāca 2. līgā no 1984.g?

  +2 [+] [-]

, 2012-11-04 09:42, pirms 7 gadiem
Tak kur spele notiks? Rakstaa ir teikts, ka maksligajaa laukumaa, bet pec tam seko teksts par majigo stadionu ar apjumtotam tribinem.

  +3 [+] [-]

, 2012-11-04 09:42, pirms 7 gadiem
D-pils fanu buss tikai 10.00 izbrauks
riskanti vēlu
Džekiem nespīd uzpildīšanās un zaļās pieturas vairāk par vienu Jēkabpilī...

     [+] [-]

, 2012-11-04 09:43, pirms 7 gadiem
fktk rakstīja: Tak kur spele notiks? Rakstaa ir teikts, ka maksligajaa laukumaa, bet pec tam seko teksts par majigo stadionu ar apjumtotam tribinem.
uz mākslīgā
va ta tur ar nav jumtiņš?
bet, ja vējaina dienā, tad jumtiņš tikai tāds ēnotājs vien paliek

     [+] [-]

, 2012-11-04 09:43, pirms 7 gadiem
Cerēsim, ka Daugava neies svinības rīkot pie "zīmuļa"

  +2 [+] [-]

, 2012-11-04 09:51, pirms 7 gadiem
Varbūt beidzot uzzināsim, kuras personas tad ir kluba vadībā bez Jurija Šeļenkova.

     [+] [-]

, 2012-11-04 10:04, pirms 7 gadiem
1 rakstīja: Varbūt beidzot uzzināsim, kuras personas tad ir kluba vadībā bez Jurija Šeļenkova.
Cerams, ka Edmunds par to uzrakstīs

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 10:11, pirms 7 gadiem
būs tiešraide zelta spēlei? vai arī šī vēl nebūs zelta spēle?

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 10:25, pirms 7 gadiem
Tātad vēlreiz - Daugavpils ar Gulbeni spēlēs mākslīgajā laukumā.

  -1 [+] [-]

, 2012-11-04 10:43, pirms 7 gadiem
1 rakstīja: Varbūt beidzot uzzināsim, kuras personas tad ir kluba vadībā bez Jurija Šeļenkova.
Es domāju, ka pēc šīs sezonas atklāsies daudz kas. Ne jau rūķis pirmajā kārtā, vieniem no šodienas pretiniekiem, ienāca ģerbtuvē un sacīja: "Kuda vi prjoķe? Vam sevodņa nado proigrovaķ". Ja Tas viss nāks gaismā, būs jautri. Man ir pilnigi vienalga, kas uzvar čempionāta, galvenais lai to dara godīgi un pelnīti. Ļoti ceru, ka pēc kāda laika kads saks runāt. Visvairāk jau ceru uz tiem spēlētajiem, kas grasās beigt futbolista karjeru, jo jaunie labāk stāvēs klusu.

  +3 [+] [-]

, 2012-11-04 11:16, pirms 7 gadiem
Tāpat interesanti ka pirmajā lapā pie "Nozīmīgie notikumi" nerādās šī spēle. Vai SC ir kas zināms?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2012-11-04 11:46, pirms 7 gadiem
man personigi labpaiktu,lai pedejas speles piepildas divas lietas : 1.D-pils nekliust par 4empioniem ! 2. studenti paliek virsliga! interesanti,kam ir janotiek,lai ta butu?

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 11:53, pirms 7 gadiem
A-BURTS 73 rakstīja: man personigi labpaiktu,lai pedejas speles piepildas divas lietas : 1.D-pils nekliust par 4empioniem ! 2. studenti paliek virsliga! interesanti,kam ir janotiek,lai ta butu?
lioti maz ceribu uz sadu te paversienu. te jagust punkti gan Metai gan Gulbenei,Skonto jauzvar un Daugavai jazaude pedeja spele.apmeram ta

  +2 [+] [-]

, 2012-11-04 12:04, pirms 7 gadiem
Vēlu veiksmi D-pilij! Beidzot kāda jauna komanda vinnēs čempionātu.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2012-11-04 12:10, pirms 7 gadiem
Uz stadioniem!!!
cimdi, vilnas zeķes, biezāka cepure un aidā!!!

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 12:13, pirms 7 gadiem
Itkā svarīga spēle, bet par to ir tikai raksts. Nav info ne pie šīsdienas sporta notikumiem SC tabulā, kā arī izskatās ka neviens šo spēli netranslēs ehhhh

Nu nekas, lai jau tiek Daugavpils Daugavai tituls, jo šogad ne pirkumu ziņā ne spēles ziņā, ne viens no parasti vadošajiem klubiem neko tādu nav parādījuši, ka būtu pelnījuši vairāk. Varbūt tas būs papildus stimuls Ventspilij, Skonto, LM nākošgad.

Galvenais par ko man prieks un cerība, ka Virslīgā paliks abi latviskākie klubi: Jelgava un Metta.

  +2 [+] [-]

, 2012-11-04 12:15, pirms 7 gadiem
davix rakstīja: Itkā svarīga spēle, bet par to ir tikai raksts. Nav info ne pie šīsdienas sporta notikumiem SC tabulā, kā arī izskatās ka neviens šo spēli netranslēs ehhhh

Nu nekas, lai jau tiek Daugavpils Daugavai tituls, jo šogad ne pirkumu ziņā ne spēles ziņā, ne viens no parasti vadošajiem klubiem neko tādu nav parādījuši, ka būtu pelnījuši vairāk. Varbūt tas būs papildus stimuls Ventspilij, Skonto, LM nākošgad.

Galvenais par ko man prieks un cerība, ka Virslīgā paliks abi latviskākie klubi: Jelgava un Metta.
informācijas daudzums un pieejamība norāda uz to ka šodien čempions vēl netiks noskaidrots...

     [+] [-]

, 2012-11-04 12:16, pirms 7 gadiem
domāju ka šodien spēle beigsies 0:0 vai 1:1. Pēdējā kārtā 10.nov. 14:00 FC Daugava - FK Ventspils uzvar Venstpils, bet zeltu iegūst 10.nov. 14:00 FK Jelgava - Skonto FC spēles uzvarētājs

  +5 [+] [-]

, 2012-11-04 12:16, pirms 7 gadiem
Kāpēc sporta CENTRS netranslē šo spēli??????????

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 12:17, pirms 7 gadiem
sasperjods rakstīja: Uz stadioniem!!!
cimdi, vilnas zeķes, biezāka cepure un aidā!!!
Jā, tiešām, vai ņemot vērā Latvijas laika apstākļus oktobra beigās un novembra sākumā, kad lielākoties jau ir ziema un mūsu stadionu (ne)piemērotību ziemas apstākļiem - nebūtu laiks apspriest sezonu noslēgt 1-2 nedēļas ātrāk?!? Citreiz jābūt totālam fanātam vai alkoholu mīlošam, lai pie Latvijas novembra laika apstākļiem ietu uz stadionu skatīties

  +3 [+] [-]

, 2012-11-04 12:20, pirms 7 gadiem
ex-es rakstīja: informācijas daudzums un pieejamība norāda uz to ka šodien čempions vēl netiks noskaidrots...
tas skan, kā sentēvu ticējumi

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 12:38, pirms 7 gadiem
Šeit noskaidrosies totolizatora lietotāji!

  +3 [+] [-]

, 2012-11-04 13:06, pirms 7 gadiem
Izskatās, ka Sportacentrs tomēr translēs šo spēli! (ja nepievils interneta savienojums)

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 13:32, pirms 7 gadiem
Edmunds Novickis rakstīja: Izskatās, ka Sportacentrs tomēr translēs šo spēli! (ja nepievils interneta savienojums)
LIELS PALDIES!

  +1 [+] [-]

, 2012-11-04 13:48, pirms 7 gadiem
alguns rakstīja: >>>Prometejs
Cik tev gadiņu puisīt?Latvijas futbols nesākās no deviņdesmitajiem gadiem,bet gan daudz daudz agrāk.Un patīk tev tas vai nepatīk,bet Daugavpils vienmēr ir bijis viens no Latvijas futbola centriem,kur ir attīstīta futbola piramīda.Sākot no bērnu komandām un beidzot ar pieaugušo komandām.Un par Latvijas čempioniem daugavoilieši pirmo reizi kļuva jau 1978.gadā un 1980.gadā šo panākumu atkārtoja.Tiesa tie čempiona tituli atšķirās ar šobrīd esošo,jo LPSR čempionātā spēcīgākie futbolisti bija apvienoti Rīgas Daugavā un Liepājas Zvejniekā,kuri spēlēja PSRS čempionātā.Tomēr jebkurā gadījumā,sākot jau no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem Rīga,Liepāja un Daugavpils vienmēr ir bijuši Latvijas galvenie futbola centri.Savu dzimto Ventspili šajā sarakstā es ierindotu tikai ceturtajā vietā.
Kas attiecās uz tavu piezīmi par treniņbiksēm,tad liela daļa šī sporta mīļotāji tādi staigā arī tavā mīļajā Liepājā un Rīgā un Ventspilī.Nu un?Esi no tiem ,kurš dala futbolistus pēc tautības un rases?
Pirmkārt, man ir 24 gadi un es ar to lepojos.

Otrkārt, ja sākam pāršķirstīt Lavijas futbola vēsturi, tad - pirmais Latvijas čempionāts futbolā notika 1922. gadā, kad par čempioniem kļuva Rīgas "Kaiserwald". 1927. gadā tika izveidota Virslīga, par tās pirmajiem čempioniem kļuva Liepājas "Olimpija". Nākamajos divos gados klubs ieguva otro un trešo čempiona titulu. 1930. un 1931. gadā par čempioniem kļuva Rīgas FK. Liepājas klubi dažādos laika posmos ar dažādiem nosaukumiem Latvijas stiprāko klubu čempionātu ir uzvarējuši kopā 16 reizes, ieskaitot Latvijas PSR Virslīgau, tostarp 1929. un 1936. gada sezonās Liepājas Olimpija uzvarējusi līgu bez zaudējumiem! Tu tagad ņēmsiun klārēsi man par D-pils futbola bagāto vēsturi?

Treškārt, nešķiroju sportistus pēc tautības vai pēc politiskās piederības, bet ja sākam runāt par pilsētvidi un visāsbaltijas valstīs slavenajām D-pils treniņbikšu kompānijām, tad neizjūtu absolūti nekādas tolernces. Nekādāgadījumā šeit neiet runa par krievu tautības futbolistu noniecināšanu. Cienu visus sportistus.

     [+] [-]

, 2012-11-04 20:07, pirms 7 gadiem
>>>Prometejs
Labi puikiņ,man ir 59 un arī es ar to lepojos,jo manu acu priekšā ir dzīvojis viss Latvijas futbols,hokejs un citi sporta veidi.Tu vadies pēc papīriem Ulmaņlaiku vēsturē,es pēc paša redzētā.Es pat netaisos aizstāvēt D-pils futbola sasniegumus,vienkārši izteicu savu viedokli.
1 2 36 komentāri