Nākamā lapa

Pirmos vārtus Grieķijas čempionātā guvis Jānis Ikaunieks, kurš pirmā puslaika izskaņā atklāja rezultātu, tomēr "AEL Larissa" viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar "Veria". Centrējums no labās malas nenonāca līdz adresātam, sekoja vēl viena piespēle gar vārtiem, un Latvijas izlases pussargs skaisti ar labās kājas papēdi raidīja bumbu tuvajā stūrī.

''SynotTip'' futbola Virslīgas klubs ''Liepāja'' sagatavojies video par komandas jauno galveno treneri Tamazu Pertiju, kurā gruzīnu speciālists pastāsta, ko sagaida no liepājniekiem.

Otrdien, 17.janvārī, Elektrum Olimpiskā centra hallē tika aizvadīta “Ziemas kausa” spēle starp FK “Liepāja” un SK “Babīte” komandām. Mačs noslēdzās ar 2:0 liepājnieku uzvaru. Liepājnieki ar vārtu guvumiem izcēlās katrā puslaikā pa reizei. Vispirms Oskars Kļava 26.minūtē atklāja spēles rezultātu, savukārt 54.minūtē Dario Tomič pārsvaru dubultoja. Tāpat šajā spēlē tika piešķirts pirmais noraidījums “Ziemas kausa” ietvaros - par sitienu pretiniekam sarkano kartīti savā priekšā ieraudzīja SK “Babīte” spēlētājs Vladislavs Kuzmins.

Pirmdien, 16.janvārī Skonto hallē tika aizvadīta ''Ziemas kausa'' spēle starp diviem SynotTip Virslīgas klubiem - FK “METTA/Latvijas Universitāte” un FK “Ventspils”. Uzvaru ar 2:0 (1:0) izcīnīja ventspilnieki. Spēles rezultātu vēl 1.puslaika ietvaros atklāja šīs dienas vienīgais pārbaudāmais spēlētājs ventspilnieku rindās, savukārt pašā spēles galotnē Igors Savčenkovs pārsvaru dubultoja, kad bumbu vārtu tīklā raidīja pēc veiksmīga centrējuma no standartsituācijas.

16.01.2017 Ziemas kauss futbolā: FK Metta/LU - FK Ventspils. Spēles ieraksts

Latvijas U18 futbola izlases sastāvā vakar Kristers Čudars izcēlās ar precīzu tālsitienu mačā pret Indiju, palīdzot izlasei uzvarēt 4:1 un iekļūt Granatkina kausa ceturtdaļfinālā. "Riga" komandas pārstāvis Čudars trāpīja tālajā vārtu devītniekā 17. minūtē, tobrīd izvirzot Latviju vadībā 1:0 un gūstot vienus no turnīra pagaidām efektīgākajiem vārtiem. Izmantotie resursi: Мемориал Валентина Гранаткина / Valentin...

Futbola treneris Artūrs Zakreševskis pat 45 gadu vecumā vēl nav zaudējis ticību labajam un ir viens no Latvijas futbola ideālistiem. Kurš grib sakārtot futbola vidi un izaudzināt labus futbolistus. Droši vien viens no retajiem sava laika varoņiem, kurš, spēlējot Latvijas virslīgā un Latvijas izlasē, pabeidza arī augstskolu - Latvijas Universitāti. Nu jau devīto gadu strādā par treneri Jura Docenko futbola skolā "Alberts". Kā prasīja Mihaila Gorbačova ēras sākumā - ar aktīvu dzīves pozīciju un joprojām uzskata, ka "mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties" nav nepareizs uzaicinājums. Varbūt tāpēc arī redz un nebaidās runāt par visu, kas notiek futbolā - neloģiski agro specializāciju, izlasi, kas mokās starp 1. un 4. numuru, stadionu neesamību Rīgā, vecāku spiedienu uz jaunajiem futbolistiem un citām nejēdzībām.

Sarunas garums: 68 minūtes

Vēl viens ļoti sportisks gads aiz muguras. Jautrs tas bijis arī mūsu nodrošinātajās tiešraidēs, veidotajos video sižetos, kā arī video intervijās. Ja parasti īsi pēc gadu mijas piedāvājam atskatu uz to, kas paliek aizkadrā, tad šoreiz ieskatīsimies 2016. gada neveiklākajos momentos.

Šodien FK "Liepāja" prezidents Māris Verpakovskis Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku iepazīstināja ar komandas jauno galveno treneri Tamazu Pertiju.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents Einars Fogelis ir viens no latvju sporta smagsvariem. Vēl vecajos sliktajos laikos bijis Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, nu jau vairākus gadus kūrē Latvijas Olimpiskās vienības darbu un mūsu sporta pārzina ļoti vispusīgi. Gan plusus, gan mīnusus. Un nebaidās par tiem arī runāt. Prioritātes? OK! Tad laižam kā Serbijā, kur basketbols un volejbols ir prioritāri jau no 1. klases skolā. Vai Latvijā ir profesionālais sports? Kāpēc sabiedrības atmiņa ir tik īsa? Kāpēc Kristapam Zvejniekam Latvijas kalnos ir tik daudz sekotāju? Arī sociālajos tīklos. Un ko nozīmē Latvijas vārda nešana pasaulē.

Portāls Sportacentrs.com ir kopā ar Einaru Fogeli viņa bēdās, tēvu mūžībā pavadot.

Sarunas garums: 63 minūtes

Latvijas Futbola Federācijas laureātu vakars 2016. Pasākuma ieraksts

Latvijas futbolists Artjoms Rudņevs vēlreiz izgāja “Koln” sākumsastāvā Vācijas Bundeslīgas mačā un vēlreiz guva vārtus, palīdzot izcīnīt neizšķirtu 1:1 izbraukumā pret Brēmenes “Werder”.

Japānas klubs "Kashima" šodien ar 3:0 uzvarēja Dienvidamerikas čempioni "Atletico Nacional" un kļuva par pirmo Āzijas pārstāvi, kas sasniedzis Pasaules kausa finālu, taču šī spēle iegāja vēsturē ar vēl kādu faktu. Proti, japāņi uzvaras vārtus 33. minūtē guva no 11 metru atzīmes, un ungāru galvenais tiesnesis Viktors Kasai pēc asistenta padoma pirmoreiz FIFA oficiālo spēļu vēsturē izmantoja videoieraksta palīdzību.

Otrdien draudzības spēli futbolā aizvadīja Spānijas superklubs ''Barcelona'', kas ar 5:3 Dohā pārspēja "Al-Ahli" vienību. Taču pirms spēles notika ļoti sirsnīgs brīdis, kad savā starpā tikās Lionels Mesi un sešgadīgais afgāņu puika Murtazs Ahmadi. Atgādināsim, ka šis puika palika slavens pēc tam, kad puikas tētis no zila plastmasas maisiņa izgatavoja tieši tādu kreklu, kāds tas ir Mesi Argentīnas izlasē. Drīz vien internetā parādījās fotogrāfijas ar mazo afgāņu puiku, kas vēlāk nokļuva arī līdz ''Barcelona'' komandai, kas solīja, ka puikam pasniegs īstu kreklu. Vakar šis puika un Mesi tikās kopā pirms spēles, kur Ahmadi pie rokas ''Barcelona'' zvaigznei izgāja laukumā. Puiša sajūsma un prieks bija tik liels, ka viņš ilgi neparko negribēja šķirties no sava elka Mesi.

Ukrainas Premjerlīgas mačā starp Kijevas "Dinamo" un Doņeckas "Shakhtar" pirmdien izcēlās masu nekārtības. Par vainīgo tiek uzskatīts kijeviešu uzbrucējs Žuniors Moraešs (Brazīlija), kuram draud ilgstoša diskvalifikācija. Minētais brazīlietis saņēma sarkano kartīti, galvaspilsētas klubs palika mazākumā un zaudēja ar 3:4.

Nepatīkams gadījums ar laimīgām beigām noticis Austrālijas futbola FFA kausa fināla spēlē. Pēc aizsarga sistās bumbas tā trāpīja kaijai, kura palika nekustīgi gulēt laukuma zālienā. Vārtsargs Danijs Vukovičs nekavējoties ziņoja tiesnesim, lai tas aptur spēli, taču tā netika apturēta. Nedaudz vēlāk spēle tika apturēta, kur vārtsargs uzreiz paņēma kauju un nonesa no laukuma. Nedaudz vēlāk kaiju savās rokās paņēma kāds no ''Sydney FC'' komandas pārstāvjiem, kur viņš kopā ar cietušo kaiju vēroja futbolu. Vēlāk gan kaija atguvās no šoka un aizlidoja pie pārējām kaijām, kuras šajā laukumā spēles laikā bija ļoti daudz.

Sestdien Vācijas futbola Bundeslīgā 14. kārtas mačā pirmos vārtus šosezon guva Artjoms Rudņevs, kurš pēc Jonasa Hektora standartsituācijas precīzi sita ar galvu, izvirzot vadībā "Köln". Spēle ar Dortmundes "Borussia" noslēdzās neizšķirti 1:1. Šie Rudņevam bija pirmie vārti šīs sezonas Bundeslīgā.

Šogad pirmoreiz par Latvijas futbola čempionu kļuva Jūrmalas "Spartaks", kura kapteinis sezonas otrajā pusē bija tikai 21 gadu vecais pussargs Jevgeņijs Kazačoks. Sarunā ar Sportacentrs.com liepājnieks stāsta gan par aizvadīto sezonu, kurā no viņiem zelta godalgas negaidīja neviens, gan par ambīcijām spēlēt Latvijas izlasē, gan arī par iespējamo nākotni. Intervijas ilgums: 46 minūtes.

Kuriozs atgadījums noticis Anglijas futbola otrās spēcīgākās līgas turnīrā ''Championship''. Spēlē starp ''Preston'' un "Sheffield Wednesday" komandām spēles izskaņā, kad rezultāta tablo vēstīja 2:1 par labu "Sheffield Wednesday" futbolistiem, laukumā sakāvās divi ''Preston'' uzbrucēji Džermeins Bekfords un Eions Doils. Par šo incidentu mača tiesnesis abiem futbolistiem spēles 90.minūtē piešķīra sarkano kartīti.

Bijušais Latvijas U21 izlases pussargs Iļja Šadčins kopā ar savu muzikālo projektu "Sidereal" izdevis singla "Все изменится сегодня" ("Viss izmainīsies šodien" - no krievu val.) video versiju. 22 gadus vecais Šadčins pārstāvējis Latvijas U17, U19 un U21 izlases. Aizvadīto sezonu iesāka "Riga" sastāvā, bet sezonas laikā pārgāja uz RFS.