Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 0

Leģendārais Rauls trenēs Madrides "Real" otro komandu

Rolands Eliņš

Leģendārais Rauls trenēs Madrides "Real" otro komandu
Rauls Gonsaless. Foto: imago images / foto2press/Scanpix

Rauls Gonsaless, viens no Spānijas izlases un Madrides „Real” rezultatīvākajiem spēlētājiem, panācis vienošanos par „Real” otrās komandas „Castilla” vadības pārņemšanu. Viņš būs šīs komandas galvenais treneris, neskatoties uz to, vai komandai izdosies pacelties uz Spānijas otro līgu vai arī tiks saglabāta vieta trešajā līgā.

Rauls Gonsaless Madrides „Real” sistēmā atgriezās martā, kad kļuva par U18 komandas treneri, stājoties atlaistā Alvaro Benito. Raula vadībā „Real” U18 komanda kļuva par valsts čempioni, un viņa trenera karjerā gaidāms paaugstinājums.

„Real” rezerves komanda „Castilla” savu sezonu vēl turpina, cenšoties nodrošināt pakāpšanos uz Spānijas pēc spēka otro līgu, taču spāņu medijs AS vēsta, ka nākamās sezonas plāni Madridē tik un tā ir skaidri – šīs komandas vadība tiks uzticēta Raulam. Raula iecelšana par rezerves komandas treneri ir solis, kas seko iepriekšējām tendencēm, proti, „Real” aicina savu bijušo spēlētāju izmēģināt trenera dotības otrajā komandā, kam var sekot paaugstinājums uz galveno komandu. Līdzīgs trenera karjeras ceļš nesen bija arī Zinedinam Zidānam un Santjāgo Solari.

Rauls pavisam drīz pabeigs kursus, kas ļaus viņam iegūt UEFA „Pro” licenci, kas dos viņam tiesības strādāt ar jebkura līmeņa futbola komandu. Pagaidām viņam ir tikai A licence, ar kuru viņš var strādāt ar jauniešiem.

41 gadu vecais Rauls Spānijas futbolā ir ar leģendāru statusu. Viņš „Real” galvenajā komandā ielauzās jau 17 gadu vecumā, tobrīd kļūstot par visu laiku jaunāko „Real” spēlētāju.

Rauls Madridē aizvadīja izcilu karjeru, gūstot 228 vārtus Spānijas čempionātā un kopumā 323 vārtus „Real” kreklā. Viņš aizveda „Real” līdz sešiem Spānijas čempiones tituliem un trim Čempionu līgas tituliem. Rauls par „La Liga” sezonas labāko Spānijas spēlētāju atzīts piecas reizes, kamēr kopā ar Spānijas izlasi Rauls aizvadīja 102 spēles un guva 44 vārtus, kas ir otrs labākais rādītājs izlases vēsturē tikai aiz Davida Viljas.

Rauls karjeru izlasē noslēdza 2006. gadā, pirms Spānijas izlases lielākajiem panākumiem, taču pats savu futbolista karjeru viņš turpināja līdz pat 2015. gadam. „Real” viņš atstāja 2010. gadā, bet pēc tam spēlēja „Schalke 04” rindās Bundeslīgā, Katarā un ASV.

Izmantotie resursi:
https://as.com/futbol/2019/05/28/pr...