Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 0

Spānijas sporta mediji runā par Mesi klonēšanu

Rolands Eliņš

Spānijas sporta mediji runā par Mesi klonēšanu
Lionels Mesi. Foto: AFP/Scanpix

Argentīnas futbolista Lionela Mesi rādītais futbola laukumā ir tik neatkārtojams, ka Spānijas medijos šodien (gandrīz) visā nopietnībā tiek apspriesta Mesi iespējamā klonēšana, ko par teorētiski iespējamu nosaucis Eiropas Gēnu arhīva vadītājs Arkadi Navarro.

„Jā, mums šobrīd būtu pa spēkam, izmantojot pašlaik pieejamās tehnoloģijas, klonēt Lionelu Mesi,” spāņu radio „Cadena SER” pastāstīja ģenētikas eksperts Arkadi Navarro, un viņa vārdi tika pārpublicēti arī spāņu sporta medijos, ieskaitot aģentūru AS. „Praksē tas būtu tā, it kā Mesi būtu uzradies dvīnis, kurš būtu bijis iesaldēts pirms 20 vai 30 gadiem.”

„Šim klonētajam cilvēkam būtu tāds pats talants un potenciāls kā Mesi, taču Mesi ir izcils spēlētājs ne tikai savas ģenētiskās struktūras, bet arī savu apstākļu, audzināšanas un treniņu dēļ,” skaidroja Navarro. „Gēni mums sniedz tikai potenciālu kaut ko paveikt, kamēr paši darbi ir mūsu ziņā.”

Attiecīgi – lai arī teorētiski (un morāli ļoti diskutējami) būtu iespējams izveidot Mesi klonu ar identisku fizisko ķermeņa struktūru, klonam tik un tā trūktu Mesi pieredzes un viņam, lai kļūtu par īsto Mesi, būtu nepieciešams iziet tādu pašu attīstības posmu kā „Barcelona” līderim.

Spānijas sporta mediju vēlme par Mesi dubultnieku nav nemaz tik grūti saprotama – argentīnietis jau 11 Spānijas čempionāta sezonās pēc kārtas guvis vismaz 20 vārtus un šosezon 26 mačos paspējis iesist 29 vārtus, piecus no tiem pēdējās divās spēlēs.

Izmantotie resursi:
https://en.as.com/en/2019/03/20/foo...

     [+] [-]

, 2019-03-21 02:27, pirms 5 mēnešiem
Tas ka cilvēki pa kluso ir klonēti, tas ir skaidrs. Bet info par to kādi viņi ir? Vai tas ir tikai gaļas klucis ar ko vairāk kā instinktiem?

  +1 [+] [-]

, 2019-03-21 10:59, pirms 5 mēnešiem
Lai nodrošinātu Latvijas sporta nākotni, nepieciešams klonēt J. Savicki, K. Lipmanu, A. Starkovu un D. Dukuru (tieši D.) Arī vecāko Samoilovu.

  +2 [+] [-]

, 2019-03-21 12:46, pirms 5 mēnešiem
Mums vajag Martinu Dukuru klonēt. Martins beigs karjeru un skeletons būs miris Latvijai. 20 gadu laikā tikai uz Dukuriem dzīvo šis sporta veids. Mantojumu aiz sevis arī vajag atstāt,lai būtu dinastija.

     [+] [-]

, 2019-03-21 14:20, pirms 5 mēnešiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Mums vajag Martinu Dukuru klonēt. Martins beigs karjeru un skeletons būs miris Latvijai. 20 gadu laikā tikai uz Dukuriem dzīvo šis sporta veids. Mantojumu aiz sevis arī vajag atstāt,lai būtu dinastija.
vieglāk un lētāk ir uztaisīt un izaudzināt

  +1 [+] [-]

, 2019-03-21 14:29, pirms 5 mēnešiem
Savicki, Lipmanu un Starkovu noteikti vieglāk un lētāk ir uztaisīt un izaudzināt. Bet ne jau Mesi...

  +1 [+] [-]

, 2019-03-21 16:05, pirms 5 mēnešiem
Tēma interesanta... dēļ rakstā minētās ētikas, visticamāk, mēs publiski vēl ilgi neko nedzirdēsim par reāliem cilvēku klonēšanas mēģinājumiem, bet skaidrs, ka tādi ir un būs.

     [+] [-]

, 2019-03-21 19:31, pirms 5 mēnešiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Mums vajag Martinu Dukuru klonēt. Martins beigs karjeru un skeletons būs miris Latvijai. 20 gadu laikā tikai uz Dukuriem dzīvo šis sporta veids. Mantojumu aiz sevis arī vajag atstāt,lai būtu dinastija.
ar ragavam jebkursh ambalis macetu braukt, cita lieta ka cilveki negrib izskerdet laiku ar to mulkigo sporta veidu, tur nav ko macet

  -1 [+] [-]

, 2019-03-21 19:32, pirms 5 mēnešiem
KillerLoop rakstīja: Tēma interesanta... dēļ rakstā minētās ētikas, visticamāk, mēs publiski vēl ilgi neko nedzirdēsim par reāliem cilvēku klonēšanas mēģinājumiem, bet skaidrs, ka tādi ir un būs.
tu sci-fi filmas saskatijies? Kloneshana? tu esi totals auns, tas nav reali iespejams, dvesele ir viena, smadzenes ir vienas, arejais kermenis viens, palasi bibeli, ja tu netici dievam tad skaidrs ka esi atmarozaks kas tic shim blenjam. MOSH VEL REINKARNACIJAI TICI?

     [+] [-]

, 2019-03-21 23:15, pirms 5 mēnešiem
Putinam vajadzīgs klons! Putina klons izskatītos apmēram kā 2000 gada, kad viņš nāca pie varas.

     [+] [-]

, 2019-03-22 12:36, pirms 5 mēnešiem
iihf750 rakstīja: tu sci-fi filmas saskatijies? Kloneshana? tu esi totals auns, tas nav reali iespejams, dvesele ir viena, smadzenes ir vienas, arejais kermenis viens, palasi bibeli, ja tu netici dievam tad skaidrs ka esi atmarozaks kas tic shim blenjam. MOSH VEL REINKARNACIJAI TICI?
Cilvēka klonēšana tehniski ir iespējama. Jau kādu laiku. Privātās klīnikās, vai kādās slepenās valdību programmās katrs kaut cik turīgs cilvēks stāv pavisam reālas izvēles priekšā. Gribi, lai tavs bērns ir ģenētiski identisks Rodžeram Federeram vai Štefijai Grāfai? Lūdzu!