Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2904, Did:0, useCase: 0

PK strādājošais Mežeckis: "Turnīrs ir ļoti labi organizēts, atkārtojumi nāk par labu"

Ints Megnis
Ints Megnis

PK strādājošais Mežeckis: "Turnīrs ir ļoti labi organizēts, atkārtojumi nāk par labu"
Jānis Mežeckis
Foto: Latvijas Futbola federācija

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrs, kas pašlaik turpinās Krievijā, ir ļoti labi organizēts, savukārt video atkārtojumu sistēmas ieviešana beidzot izslēgusi acīmredzamu kļūdu pieņemšanu, sarunā ar Sportacentrs.com pauda bijušais Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, kurš Krievijas turnīrā pilda Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) delegāta pienākumus.

"Sportiskajā ziņā turnīrs ir tiešām interesants - daudzas spēles rezultatīvas, tikai viena beigusies 0:0, bijuši negaidīti rezultāti. Tādas komandas kā Vācija un Polija neizgāja no grupas, Portugāle un Argentīna arī jau izstājušās. Nākamajā kārtā būs vēl interesantāk, bet tā ir vienmēr," komentēja Mežeckis. "Protams, Mesi un Ronaldu tikai bagātinātu čempionātu, bet neko darīt - Francijā, Horvātijā, Urugvajā un vēl citās komandās arī ir pietiekoši daudz zvaigžņu. Čempionāts ir ļoti labi organizēts. Ja sākumā bija dažādas bažas, uz vietas nav kam piesieties."

Mežeckis piekrīt paustajam, ka ceturtdaļfināla zara puse ar Urugvaju, Franciju, Brazīliju un Beļģiju ir potenciāli stiprāka. "Tomēr arī angļu pretinieki zviedri nav ar pliku roku ņemami - ļoti organizēta komanda. Pats strādāšu Krievijas un Horvātijas spēlē, kurā arī neviens nevar paredzēt rezultātu. Pirms Krievijas un Spānijas spēles visi domāja, ka zina kā beigsies, bet redzējām, kas notika."

"Iepriekšējos čempionātos bija acīmredzamas tiesnešu kļūdas, bet tagad video atkārtojumi pierādījuši, ka mūsdienās tehnoloģijas ir ļoti attīstītas," Mežeckis komentēja par ieviestajiem video atkārtojumiem, kā pirmo tiesnešu kļūdu, kas nāk prātā no iepriekšējiem čempionātiem, minot Frenka Lemperda neieskaitīto vārtu guvumu 2010. gada Pasaules kausa finālturnīrā. "Šeit viss ir izslēgts. Protams, tas ir mazliet nepierasti, bet tiek pieņemti godīgi lēmumi. Citreiz vajag vairākus atkārtojumus, lai pārliecinātos par pareizo lēmumu, bet tiesnesim pirms tam spriedums bija jāpieņem sekundes laikā."

"Atceros, ka savulaik Maskavā runāju ar Zepu Blateru un Mišelu Platinī. Jau toreiz viņiem teicu, ka mūsdienās, kad ir tādas tehnoloģijas, tās šāda līmeņa sacensībās jāizmanto. Protams, mēs to nevarēsim darīt Latvijas čempionātā, bet šeit, kur publikas interese ir milzīga, nedrīkst tās nepielietot. Tas pats Djego Maradonas gols un arī daudzi citi. Par tādiem notikumiem atmiņas ir ne visai labas. Pareizi, ka futbolā beidzot ir atkārtojumi, jo visos citos sporta veidos tos jau sen pielieto," teica ilggadējais LFF ģenerālsekretārs.

Mežeckim kā FIFA delegātam uzticētas kopā piecas turnīra spēles. "Man bija trīs mači Kaļiņingradā, pēc tam Beļģijas un Japānas trilleris un tagad esmu ieradies Sočos. Viss ir augstākajā līmenī, Krievija ir labi sagatavojusies čempionātam."

Mežeckis apmeklē savu septīto Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, bet pirmo - FIFA pārstāvja statusā. Iepriekš viņš bijis Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) delegāts piecos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet 2004. gadā Portugālē bija Latvijas delegācijas vadītājs. Iepriekšējos divos Eiropas čempionāta finālturnīros 2012. un 2016. gadā Jānis Mežeckis bija UEFA delegāts arī turnīru finālspēlēs.

  +5 [+] [-]

, 2018-07-05 16:49, pirms 2 gadiem
"Atceros, ka savulaik Maskavā runāju ar Zepu Blateru un Mišelu Platinī. Jau toreiz viņiem teicu, ka mūsdienās, kad ir tādas tehnoloģijas, tās šāda līmeņa sacensībās jāizmanto."
A es ta muļķītis domāju, ka to kaut kādi viedie ārzemnieki izdomāja ieviest...
Tā turēt, Jāni Mežecki !

  +4 [+] [-]

, 2018-07-05 16:55, pirms 2 gadiem
Interesanti , viņš tur Krievijā kārtīgi uzvedas ???
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2018-07-05 17:52, pirms 2 gadiem
m.ruu rakstīja: Interesanti , viņš tur Krievijā kārtīgi uzvedas ???
Tu joko? Pirtī ar maksas sievietēm izklaidējas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja