Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2739, Did:0, useCase: 0

PK futbolā: ceļš no Brazīlijas uz Krieviju - 12 izlases neaizkļuva

PK futbolā: ceļš no Brazīlijas uz Krieviju - 12 izlases neaizkļuva
Itālija uz Krieviju nedosies
Foto: AP/Scanpix

Pēc Latvijas laika ceturtdien no rīta noskaidrojās pēdējā 32. dalībniece nākamgad gaidāmajā PK2018 finālturnīrā. Palūkosim, kāda bijusi finālturnīra dalībnieču sastāva mainība pēdējās četrgadēs.

Finālturnīra dalībnieču skaits līdz 32 tika palielināts PK1998 - tad nu arī apskatīsim tieši 20 gadu periodu (1998.-2018.) jeb pēdējo sešu finālturnīra dalībnieču sastāvu un mainību.

PKMainība
1998.→2002.12
2002.→2006.12
2006.→2010.13
2010.→2014.8
2014.→2018.12

Mainība - cik izlases nespēja atkārtoti iekļūt PK finālturnīrā.

Kā redzams, četros no pieciem gadījumiem finālturnīra dalībnieču mainība bijusi praktiski vienā līmenī - 12 vai 13 izlases nespēja atkārtoti iekļūt finālturnīrā. Izņēmums - iepriekšējais finālturnīrs (PK2014), kurā piedalījās 24 no 32 tām izlasēm, kas bija arī PK2010.

Visos sešos finālturnīros, kuros bijušas 32 izlases, spēlējušas deviņas izlases - Dienvidkoreja, Japāna, Meksika, Brazīlija, Argentīna, Francija, Vācija, Anglija un Spānija. Tieši līdz ar neiekļūšanu PK2018 finālturnīrā sērija pārtrūkusi ASV un Itālijai.

Runājot par izmaiņām tieši starp PK2014 un PK2018, procentuāli vislielākā rotācija notikusi Āfrikā. No piecām šī kontinenta pārstāvēm vienīgi Nigērija būs piedalījusies gan Brazīlijā (PK2014), gan Krievijā (PK2018). Tikmēr lielākā stabilitāte Āzijai (AFC) - nākamvasar finālturnīrā būs tās pašas četras, plus Saūda Arābija. Pirms četriem gadiem Āzijas pārstāve starpreģionu pārspēlēs Jordānija zaudēja, šogad Austrālija uzvarēja, tāpēc Āzijai PK2018 finālturnīrā par vienu izlasi vairāk.

Turpretī Dienvidamerikai šoreiz par vienu izlasi mazāk, jo pirms četriem gadiem papildus viena vieta bija pateicoties tam, ka turnīrs risinājās Brazīlijā. Šoreiz Čīles un Ekvadoras vietā Peru, kamēr pārējās četras pārstāves nemainījās. Ziemeļamerikā (precīzāk - CONCACAF) jau minēts par ASV neiekļūšanu, toties izceļams Kostarikas sasniegums - dalība jau ceturtajā finālturnīrā no pēdējiem pieciem.

Savukārt Eiropai šoreiz plus viena vieta (finālturnīra norises vietas dēļ). Deviņas Eiropas izlases pratušas atkārtoti iekļūt finālturnīrā, bet Bosnijas, Grieķijas, Itālijas un Nīderlandes vietā PK2018 būs Zviedrija, Dānija, Islande, Polija un Serbija. Interesanti, ka PK2018 starp 14 Eiropas izlasēm būs arī divas tādas, kas neprata tikt starp 24 "Euro 2016" dalībniecēm - Dānija un Serbija.

Finālturnīru dalībnieces (1998.-2018.) un izmaiņas PK2014 un PK2018 dalībnieču lokā

PK1998PK2002PK2006PK2010PK2014PK2018+/- 18 vs 14
IrānaĶīnaIrānaAustrālijaAustrālijaAustrālija+
D-KorejaD-KorejaD-KorejaZiemeļkorejaIrānaIrāna Saūda Arābija
JapānaJapānaJapānaD-KorejaD-KorejaD-Koreja Tunisija
Saūda ArābijaSaūda ArābijaSaūda ArābijaJapānaJapānaJapāna Maroka
TunisijaTunisijaTunisijaDĀRAlžīrijaSaūda Arābija Senegāla
NigērijaNigērijaAngolaAlžīrijaNigērijaTunisija Ēģipte
KamerūnaKamerūnaTogoNigērijaKamerūnaNigērija Panama
MarokaSenegālaGanaKamerūnaGanaMaroka Peru
DĀRDĀRKotdivuāraGanaKotdivuāraSenegāla Zviedrija
MeksikaMeksikaMeksikaKotdivuāraMeksikaĒģipte Dānija
ASVKostarikaKostarikaMeksikaKostarikaMeksika Serbija
JamaikaASVASVASVASVKostarika Polija
BrazīlijaBrazīlijaTrinidadaHondurasaHondurasaPanama Islande
ArgentīnaUrugvajaBrazīlijaBrazīlijaBrazīlijaBrazīlija
KolumbijaArgentīnaArgentīnaUrugvajaUrugvajaUrugvaja-
ČīleEkvadoraEkvadoraArgentīnaArgentīnaArgentīna Alžīrija
ParagvajaParagvajaParagvajaČīleKolumbijaKolumbija Kamerūna
D-slāvijaKrievijaUkrainaParagvajaČīlePeru Gana
FrancijaFrancijaFrancijaDānijaEkvadoraKrievija Kotdivuāra
SkotijaPortugālePortugāleFrancijaKrievijaFrancija ASV
VācijaVācijaVācijaPortugāleFrancijaPortugāle Hondurasa
AnglijaAnglijaAnglijaVācijaPortugāleVācija Čīle
SpānijaSpānijaSpānijaAnglijaVācijaAnglija Ekvadora
BeļģijaBeļģijaSerbijaSpānijaAnglijaSpānija Bosnija
NorvēģijaTurcijaŠveiceSerbijaSpānijaBeļģija Grieķija
HorvātijaHorvātijaHorvātijaŠveiceBeļģijaŠveice Itālija
DānijaDānijaČehijaSlovēnijaŠveiceHorvātija Nīderlande
RumānijaPolijaPolijaSlovākijaHorvātijaZviedrija
ItālijaItālijaItālijaGrieķijaBosnijaDānija
NīderlandeSlovēnijaNīderlandeItālijaGrieķijaSerbija
BulgārijaZviedrijaZviedrijaNīderlandeItālijaPolija
AustrijaĪrijaAustrālijaJaunzēlandeNīderlandeIslande

Kā PK2018 nekvalificējās 12 izlases, kas bija PK2014?

Alžīrija: Āfrikas noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 3. kārtā četru komandu konkurencē palika pēdējā aiz vienīgo ceļazīmi ieguvušās Nigērijas, kā arī aiz Zambijas un Kamerūnas.
Kamerūna: Āfrikas noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 3. kārtā četru komandu konkurencē ieņēma trešo vietu aiz vienīgo ceļazīmi ieguvušās Nigērijas, kā arī aiz Zambijas.
Gana: Āfrikas noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 3. kārtā četru komandu konkurencē ieņēma trešo vietu aiz vienīgo ceļazīmi ieguvušās Ēģiptes, kā arī aiz Ugandas.
Kotdivuāra: Āfrikas noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 3. kārtā četru komandu konkurencē ieņēma otro vietu aiz Marokas (pēdējā kārtā uzņēma Maroku un uzvara dotu pirmo vietu un ceļazīmi, taču rezultātā zaudējums ar 0:2).
ASV: CONCACAF noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 5. kārtā sešu komandu konkurencē palika piektajā vietā aiz ceļazīmes ieguvušajām Meksikas, Kostarikas, Panamas, kā arī aiz starpreģionu pārspēlēs iekļuvušās Hondurasas (ASV pēdējā kārtā viesos ar 1:2 zaudēja pastarītei Trinidadai un Tobago - būtu pieticis pat ar neizšķirtu, lai iegūtu trešo vietu un tiešo ceļazīmi uz PK2018).
Hondurasa: CONCACAF noslēdzošajā/izšķirošajā kvalifikācijas 5. kārtā sešu komandu konkurencē ieņēma ceturto vietu aiz ceļazīmes ieguvušajām Meksikas, Kostarikas, Panamas (pēdējā kārtā Hondurasa burtiski izrāva ceturto vietu - mājās 3:2 uzvara pār Meksiku, kamēr ASV piedzīvoja neparedzētu zaudējumu), tomēr starpreģionu pārspēlēs ar 0:0 un 1:3 piekāpās Austrālijai.
Čīle: Dienvidamerikas zonā desmit komandu konkurencē palika sestajā vietā aiz ceļazīmes ieguvušajām Brazīlijas, Urugvajas, Argentīnas un Kolumbijas, kā arī aiz starpreģionu pārspēlēs iekļuvušās Peru (pēdējā kārtā Čīle spēlēja Brazīlijā un zaudēja ar 0:3 - uzvara būtu devusi tiešo ceļazīmi, bet neizšķirts dotu iespēju piedalīties starpreģionu pārspēlēs).
Ekvadora: Dienvidamerikas zonā desmit komandu konkurencē palika astotajā vietā aiz ceļazīmes ieguvušajām Brazīlijas, Urugvajas, Argentīnas un Kolumbijas, kā arī aiz starpreģionu pārspēlēs iekļuvušās Peru, kā arī aiz Čīles un Paragvajas.
Bosnija un Hercegovina: Eiropas zonā H grupā palika trešajā vietā aiz ceļazīmi izcīnījušās Beļģijas un "play-off" iekļuvušās Grieķijas (bosniešiem, kuri daudz punktu zaudēja arī iepriekš, liktenīga izrādījās pirmspēdējās kārta - pašiem 3:4 zaudējums mājās pret Beļģiju, kamēr grieķi atspēlējas no 0:1 un ar 2:1 pārspēja Kipru).
Grieķija: Eiropas zonā H grupā ieņēma otru vietu aiz ceļazīmi izcīnījušās Beļģijas, taču "play-off" ar 1:4 un 0:0 piekāpās Horvātijai.
Itālija: Eiropas zonā G grupā ieņēma otru vietu aiz ceļazīmi izcīnījušās Spānijas, taču "play-off" ar 0:1 un 0:0 piekāpās Zviedrijai.
Nīderlande: Eiropas zonā A grupā ieņēma trešo vietu aiz ceļazīmi izcīnījušās Francijas un "play-off" iekļuvušās Zviedrijas (par izšķirošu var uzskatīt Nīderlandes zaudējumu Bulgārijā, tāpat divreiz zaudēts Francijai, kamēr pret zviedriem viesos tika izspēlēts neizšķirts, bet mājās pēdējā kārtā uzvara ar 2:0 - Nīderlande līdz ar šo uzvaru punktu skaita ziņā panāca Zviedriju, bet neiekļuva "play-off" sliktākas vārtu starpības dēļ, bija jāuzvar ar vismaz plus septiņi...).

Reizes pēdējos sešos finālturnīros (1998.-2018.)

ReizesIzlase
6Dienvidkoreja; Japāna; Meksika; Brazīlija; Argentīna; Francija; Vācija; Anglija; Spānija
5Nigērija; ASV; Itālija; Portugāle; Horvātija
4Austrālija; Irāna; Saūda Arābija; Tunisija; Kamerūna; Kostarika; Urugvaja; Paragvaja; Dānija; Šveice; Beļģija; Nīderlande; Serbija (Dienvidslāvija);
3Kotdivuāra; DĀR; Gana; Čīle; Kolumbija; Ekvadora; Krievija; Zviedrija; Polija
2Maroka; Senegāla; Alžīrija; Hondurasa; Grieķija; Slovēnija
1Jaunzēlande; Ziemeļkoreja; Ķīna; Ēģipte; Angola; Togo; Panama; Trinidada un T.; Jamaika; Peru; Islande; Bosnija un Herc.; Slovākija; Ukraina; Čehija; Turcija; Īrija; Skotija; Norvēģija; Rumānija; Bulgārija; Austrija

Vismaz vienu reizi finālturnīrā PK1998-PK2018 posmā piedalījušās 64 izlases jeb precīzi divreiz vairāk nekā ir vietu vienā finālturnīrā.

Šī brīža FIFA ranga TOP60 izlases, kas nav piedalījušās nevienā finālturnīrā pēdējos 20 gados (1998.-2018.)

Izlases
Velsa (FIFA rangā šobrīd 14.); Ziemeļīrija (23.); Kongo DR (35.); Bolīvija (50.); Venecuēla (51.); Ungārija (53.); Melnkalne (54.; ir piedalījusies Dienvidslāvijas un Serbijas un Melnkalnes sastāvā); Burkinafaso (55.); Haiti (56.)

  -1 [+] [-]

, 2017-11-17 02:20, pirms gada
Latvijai jāuzrauj ar BRF un HAI...
Var būt lielāka izredze nekā pret Kosoviāņiem

Paldies autoram!
ĻOTI feins raksts.

     [+] [-]

, 2017-11-17 09:05, pirms gada
" uzvara ar 2:0 - Nīderlande līdz ar šo uzvaru punktu skaita ziņā panāca Zviedriju, bet neiekļuva "play-off" sliktākas vārtu starpības dēļ, bija jāuzvar ar vismaz plus septiņi..."

Tik tizla sistēma.. svarīgāk sanāk sagraut pastarīti, nekā spēle ar tiešo konkurentu!

     [+] [-]

, 2017-11-17 09:53, pirms gada
Nezin,man liekas,ja grupā ir vienāds punktu skaits,tad,lai šīs divas komandas aizvada spēli neitrālā laukumā un tad noskaidro kura tiks tālāk,jo galu galā uzvara ir uzvara ar 7:0 vai 1:0,jo savādāk stulbi sanāk-šajā gadījumā -Nīderlandei.P.S.Šeit es domāju tieši kvalifikācijas turnīru,PČ,protams,tur lai skatās vārtu starpību

     [+] [-]

, 2017-11-17 11:28, pirms gada
vēl interesanti būtu apskatīt saistību ar FIFA rangu, kas neiekļuva no TOP 10 vai 20 un ka spēlēs piemēram 65 vai 63...