Portugāļu pussargs oficiāli kļuvis par Grieķijas pilsoni un drīkstēs spēlēt izlasē

Portugāļu pussargs oficiāli kļuvis par Grieķijas pilsoni un drīkstēs spēlēt izlasē

Zeka ar Grieķijas kausu
Foto: AFP/Scanpix

Pasaules kauss 2018

Grieķijas futbola kluba Atēnu "Panathinaikos" kapteinis Žuzē Karlušs Gonsalvešs jeb vienkārši Zeka otrdien nodeva zvērestu un oficiāli kļuva par Grieķijas pilsoni, jau šomēnes drīkstot pārstāvēt valstvienību.

Lisabonā dzimušais portugāļu centra pussargs Zeka Grieķijā spēlē kopš 2011. gada vasaras, kad Atēnu "Panathinaikos", kuru tobrīd vadīja portugāļu speciālists Žezualdu Ferreira, viņu no Portugāles kluba "Vitoria Setubal" iegādājās par 400 tūkstošiem eiro. Kopš tā laika Zeka "Panathinaikos" rindās Grieķijas Superlīgā aizvadījis 181 spēli un guvis astoņus vārtus, kā arī kļuvis par komandas kapteini. "Panathinaikos" Superlīgā pašlaik ieņem ceturto pozīciju.

Tā kā Zeka spēlējis tikai Portugāles U23 izlasē un Grieķijā nepārtraukti dzīvo ilgāk nekā piecus gadus, viņš saskaņā ar FIFA noteikumiem drīkst mainīt futbola pilsonību un turpmāk pārstāvēt Grieķijas izlasi. Tās galvenais treneris Mihaels Skibe kandidātu sarakstu paziņos rīt, un paredzams, ka Zeka tajā būs iekļauts. Portugālis jau agrāk bija izteicis vēlmi nokārtot pilsonību, ko viņš izdarīja parastā naturalizācijas kārtībā, noliekot gan valodas, gan vēstures eksāmenu.

Grieķijas izlase pagājušajā atlases ciklā grupā ieņēma apkaunojošu pēdējo vietu, divreiz zaudējot Fēru salām, taču šajā ciklā ir grupas vicelīdere un 25. martā viesosies tieši pie Beļģijas, kas uzvarējusi visos četros mačos. Grieķija sāka ar uzvarām pār Gibraltāru (4:1), Kipru (2:0) un Igauniju (2:0), bet ar bosniešiem cīnījās neizšķirti 1:1.

Izmantotie resursi:
Ορκίστηκε Έλληνας πολίτης ο Κάρλος Ζέκα -...

Tev jābūt autorizētam,