Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2912, Did:0, useCase: 0

UEFA palielinās prēmijas par dalību Nāciju līgā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

UEFA palielinās prēmijas par dalību Nāciju līgā
Izlases kapteinis Andris Vaņins. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

LETA--DPA. Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) palielinās prēmijas UEFA Nāciju līgas dalībniecēm. Prēmijas pieaugums būs 50% apmērā no iepriekš paredzētās summas.

Latvija un pārējās D grupas valstis pusmiljona eiro vietā saņems 0,75 miljonus eiro. C grupas komandas saņems 1,125 miljonus eiro, B grupas dalībniecēm tiks 1,5 miljoni eiro, bet A grupas - 2,25 miljoni eiro.

Tām izlasēm, kuras uzvarēs savās apakšgrupās, pienāksies vēl prēmija, kas ir tikpat liela, cik par dalību turnīrā. Līdz ar to Latvija, uzvarot savā apakšgrupā, tiks pie pusotra miljona eiro. Savukārt UEFA Nāciju līgas uzvarētāja savā maciņā saņems kopumā 10,5 miljonus eiro.

UEFA Nāciju līgā piedalās visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas sadalītas četrās divīzijās - A, B, C un D. Turnīrs sākās septembrī, līdz ar to vairums pārbaudes spēļu tiek aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.

Katra komanda ar katru izspēlēs mačus savā laukumā un izbraukumā laika posmā no 2018.gada septembra līdz novembrim. A divīzijā četru grupu uzvarētājas pēcāk sacentīsies Nāciju līgas finālsacensībās, ko uzņems viena no tajās iekļuvušajām valstīm.

Kā vēstīts, Latvija turnīru iesāka ar neizšķirtu 0:0 pret Andoru, bet pēc tam ar 0:1 piekāpās Gruzijai, apgrūtinot izredzes pacīnīties par uzvaru apakšgrupā.

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2019.gada martā nevis šī gada septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājai iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Ja Nāciju līgas grupas uzvarētāja jau būs kvalificējusies Eiropas čempionātam, vieta pienāksies tuvākajai sekotājai. Ja divīzijai nebūs četras komandas, ko nosūtīt uz izslēgšanas spēlēm, pāri palikušās vietas pienāksies nākamajai divīzijai.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-10-10 23:35, pirms 4 mēnešiem
"Līdz ar to Latvija, uzvarot savā apakšgrupā, tiks pie pusotra miljona eiro." ? domāju, tur ir jābūt "tiku", ne "tiks"

     [+] [-]

, 2018-10-10 23:54, pirms 4 mēnešiem
Igauņiem, Lietuvai tomēr izdevīgāk C grupā spēlēt, nekā Latvijai D grupā.