Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

UEFA nodibina Nāciju līgu arī U19 izlasēm, Latvija sāks no B līgas

Rolands Eliņš

UEFA nodibina Nāciju līgu arī U19 izlasēm, Latvija sāks no B līgas
Latvijas U19 izlases galvenais treneris Jakubs Dovalils. Foto: LFF

UEFA paziņojusi, ka nākamajā gadā sāks jaunu turnīru, lielajām izlasēm izmantoto Nāciju līgas formātu ieviešot arī U19 izlasēm. Iepriekšējo vienas sezonas ciklu vietā tagad U19 izlases aizvadīs divu gadu ilgu ciklu, cīnoties par vietu EČ finālturnīrā. Latvija turnīru sāks B līgā, bet iekļūšanai finālturnīrā būs nepieciešams pacelties uz A līgu.

Līdz šim Eiropas U19 čempionāts tika izspēlēts vienā sezonā un Eiropas čempionvienība tika noskaidrota katru gadu. UEFA šo sistēmu mainījusi uz divu sezonu ilgu ciklu, kas sāksies nākamgad, taču tāpat finālturnīrs norisināsies katru gadu. Proti, nākamsezon sāksies 2020.g.-2022.g. cikls, kurā piedalīsies 2003. gadā un vēlāk dzimuši spēlētāji, bet 2021. gadā sāksies jau nākamais cikls (2021-2023). Attiecīgi cikla sākumā izlases tiks veidotas no U18 spēlētājiem.

Jaunais formāts būs eksperimentāls – tas tiks izmēģināts uz diviem cikliem. Lēmums par formāta maiņu tika pieņemts jau maijā, un, ja tas izrādīsies veiksmīgs, tiks ieviests arī U17 vecuma grupā.

Līdzīgi kā pieaugušo izlašu Nāciju līgā, arī U19 turnīrā izlases sadalītas vairākās līgās jeb divīzijās, starp kurām iespējams pārcelties ar uzvaru savā grupā vai palikšanu pēdējā vietā savā grupā. Ir izveidotas trīs līgas – A, B un C, un izlašu vieta noteikta pēc iepriekšējo četru ciklu rezultātiem.

Latvija UEFA rangā ir 35. vietā, lielākoties pateicoties sekmīgajam 2017./18. gada ciklam, kad Aleksandra Basova vadībā izdevās nopelnīt vairāk punktu nekā pārējos trīs gados kopā. 35. vieta sniedz Latvijai tiesības spēlēt B līgā, kurā piedalās izlases no 21. līdz 36. vietai. Jāatgādina, ka arī šosezon Latvijas U19 izlase spējusi EČ kvalifikācijā sasniegt Elites raundu, taču šī sezona ranga aprēķina vēl nav iekļauta.

Turnīra sistēma būs šāda: visu trīs līgu komandas izlozē tiks sadalītas apakšgrupās pa četrām izlasēm (pa divām no pirmā un otrā groza). Tiks izspēlēta pirmā kārta, apļa turnīrs katrā apakšgrupā, un grupas uzvarētājas pacelsies līgu augstāk (neskaitot A līgu) un apakšgrupu zaudētājas nokritīs līgu zemāk (neskaitot C līgu). Pēc tieši tādas pašas sistēmas tiks izspēlēta otrā kārta, savukārt trešajā kārtā C līgas izlases vairs nepiedalīsies. Sekos arī ceturtā kārta, kurā savukārt vairs nespēlēs B līgas komandas, un ceturtajā kārtā 20 A līgas izlašu konkurencē piecas apakšgrupu uzvarētājas un divas labākās otro vietu ieguvējas iegūs ceļazīmi uz finālturnīru Slovākijā.

Pirmā kārta norisināsies līdz 2020. gada 17. novembrim, otrā kārta paredzēta 2021. gada jūnijā, trešā kārta - 2021. gada rudenī, bet ceturtā kārta – 2022. gada martā. Finālturnīrs norisināsies 2022. gada jūlijā.

U19 Nāciju līga

A Līga
Pirmais grozs: Portugāle, Francija, Anglija, Itālija, Nīderlande, Čehija, Spānija, Vācija, Ukraina, Īrija
Otrais grozs: Norvēģija, Turcija, Austrija, Horvātija, Grieķija, Beļģija, Zviedrija, Serbija, Polija, Slovākija

B Līga
Pirmais grozs: Skotija, Izraēla, Bulgārija, Ungārija, Rumānija, Dānija, Slovēnija, Gruzija.
Otrais grozs: Krievija, Somija, Šveice, Bosnija un Hercegovina, Kipra, Velsa, Latvija, Islande.

C līga
Pirmais grozs: Azerbaidžāna, Ziemeļmaķedonija, Ziemeļīrija, Baltkrievija, Armēnija, Melnkalne, Kosova, Malta, Albānija, Kazahstāna.
Otrais grozs: Andora, Luksemburga, Moldova, Igaunija, Fēru salas, Lietuva, Gibraltārs, Sanmarīno.

Izmantotie resursi:
https://www.uefa.com/under19/news/n...
https://www.uefa.com/under19/news/n...

  +2 [+] [-]

, 2019-10-28 20:22, pirms 3 mēnešiem
Jaunieši neizrāda nekādu cieņu pret rūpīgi koptajām kājbumbas tradīcijām. Vienā grozā ar Īslandi, Šveici un Krievzemi, nevis Sanmarīno, Gibraltāru un Andoru? Starkov, atgriezies!!!

     [+] [-]

, 2019-10-28 21:07, pirms 3 mēnešiem
M rakstīja: Jaunieši neizrāda nekādu cieņu pret rūpīgi koptajām kājbumbas tradīcijām. Vienā grozā ar Īslandi, Šveici un Krievzemi, nevis Sanmarīno, Gibraltāru un Andoru? Starkov, atgriezies!!!
Neaizmirsti, ka tajā grupā jāprot arī noturēties.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-28 22:23, pirms 3 mēnešiem
Elmārs Tannis ir galvenais treneris?