U-21 izloze: angļu treneris par Latviju nerunā, ukraiņi pārliecināti par sevi

U-21 izloze: angļu treneris par Latviju nerunā, ukraiņi pārliecināti par sevi

Anglijas U-21 izlases treneris Eidijs Būfroids
Foto: Professional Sport/Scanpix

U-21 izlase

Vakar UEFA veica 2019. gada Eiropas futbola čempionāta U-21 izlasēm kvalifikācijas turnīra izlozi. Daiņa Kazakeviča sacīto jau varējāt lasīt, bet šoreiz apkopojām arī komentārus no pretinieku nometnēm.

Atgādinām, ka Latvija nokļuva ceturtajā grupā kopā ar Angliju, Nīderlandi, Ukrainu, Skotiju un Andoru. Pirmā groza izlase Anglija aizvadītajā ciklā sakrāja 6-2-0 bilanci, pārliecinoši ieņēma pirmo vietu - mazajā piecu izlašu grupā par četriem punktiem apsteigta tuvākā sekotāja Norvēģija, kas savstarpējos mačos vienreiz tika pamatīgi samizota (6:1, 1:0). Šovasar angļi piedalīsies EČ2017 finālturnīrā.

Skaidrs, ka U-21 sastāvi katru ciklu ievērojami mainās, tomēr pat tik lielai futbola nācijai kā angļiem būs vairāk nekā pieci futbolisti, kuri piedalījās EČ2017 kvalifikācijā, kuri šovasar piedalīsies finālturnīrā un kuriem vecums ļaus spēlēt arī pret Latviju. Daļa no viņiem jau kārtīgi uzspēlējusi arī Anglijas Premjerlīgā.

Piemēram, pussargs Rubens Loftuss Čīks vismaz divās spēlēs Londonas "Chelsea" sastāvā piedalījies jau trīs(!) sezonās pēc kārtas, kopā Premjerlīgā sakrājis 18 spēles un prestižajā turnīrā ir guvis arī vienus vārtus. Arī aizsargs Brendons Gelovejs Premjerlīgā debitēja jau 2015. gadā un ir pārstāvējis gan "Everton", gan "West Bromwich", kopumā Anglijas augstākajā līgā sakrājot 20 spēles.

Kamēr vairums mūsējo U-21 potenciālo dalībnieku spēlē Virslīgā vai pat tikai mēģina tikt laukumā, aizsargs Demarajs Grejs 19 gadu vecumā pērnpavasar kļuva par Premjerlīgas čempionu, "Leicester City" zelta sezonā aizvadot 12 mačus (tiesa, pamatsastāvā tikai vienu). Toties šajā sezonā Grejs spēlē biežāk un 22 kārtās sakrājis 16 spēles (pamatsastāvā - četras) un guvis vienus vārtus.

Pussargs Harijs Vinks šosezon "Tottenham Hotspur" sastāvā piedalījies 15 Premjerlīgas spēlēs (13 reizes nākot uz maiņu). Vecums ļautu Anglijas U-21 izlasi pārstāvēt arī EČ2019 ciklā diviem spīdekļiem, kuri jau ir tikuši piesaistīti arī lielajai Anglijas izlasei - Markusam Rešfordam ("Manchester United", 28 spēles, astoņi vārti Premjerlīgā) un Delem Ali (21 vārti pēdējo divu nepilno sezonu laikā). Tāpat skaidrs, ka Anglijai netrūks talantu arī starp tiem 1996. un 1997. gadā dzimušajiem, kuri U-21 izlasē pagaidām nav spēlējuši.

Anglijas U-21 izlases galvenais treneris Eidijs Būfroids, plaši komentējot notikušo izlozi, Latviju tiešā tekstā nepiemin: "Lai kas mums ir ielozēts, tas būs grūti - vai nu pretinieku kvalitātes dēļ vai ceļojumu dēļ, kad spēlēsim viesos. Tā ir sarežģīta grupa, tiesa, no ceļošanas aspekta tā nav bijusi pārāk neveiksmīga, un daži pretinieki ir tiešām aizraujoši. Skoti būs grūti pretinieki, viņi vienmēr tādi ir. Tas būs derbijs un U-21 līmenī kaut kas tāds kādu laiku nav noticis. Holandieši allaž ir spēcīgi un viņi vienmēr ir labi organizēti, tā ka skaidrs, ka arī tās būs divas grūtas spēles. Ukraina ir mazliet nezināma, ukraiņiem ir bijušas dažas labas uzvaras pret lielākām nācijām, tā ka mūsu grupā pietiek komandu, no kurām jāuzmanās."

Būfroids turpina: "Šajā vecuma grupā jebkura komanda ir spējīga pārsteigt, un, domāju, tāpēc vēl jo svarīgāk ir koncentrēties mūsu darbam un savām lomām, lai nodrošinātu nepieciešamo punktu skaitu un kvalificētos finālturnīram, kurā mūsu spēlētāji var augt, attīstīties un kļūt labāki starptautiskā līmenī." Lai kā arī būtu, Anglijai lielākais kairinātājs ir Skotija, ar kuru, starp citu, jācīnās arī pieaugušo līmenī PK2018 kvalifikācijā. Būfroids: "Jā, tas būs liels duelis, un fani jau tagad var sākt to gaidīt. Mums pret skotiem būs pēdējā spēle grupā, tāpat arī viena spēle ar viņiem kampaņas sākumā - tas ir aizraujoši. Skaidrs, ka tagad vairāk domājam par EČ2017 finālturnīru, taču arī šī EČ2019 kvalifikācijas turnīra izloze mums ir laba."

Nekādas atsauksmes nepienāk no Nīderlandes U-21 izlases nometnes, ko, visticamāk, var skaidrot ar faktu, ka pēc nesekmīgā EČ2017 cikla (bilance 4-2-2, otrā vieta piecus punktus aiz slovākiem, kuriem savstarpējās spēlēs nepiedodami zaudēts ar 1:3 un 2:4 pēc 2:0 uzvarēta puslaika) holandieši šķīrušies no trenera Arta Langelera. Jauns treneris pagaidām tā arī nav atrasts.

Salīdzinoši nesen Latvijas U-21 izlase ir spēlējusi ar Ukrainas vienaudžiem - EČ2015 kvalifikācijā zaudēts ar 1:5 un 1:2, otrajā spēlē viesos punktu izlaižot kompensācijas laika piektajā minūtē. Ukraiņu galvenais treneris Aleksandrs Golovko: "Grupa ir līdzvērtīga - ar visiem pretiniekiem var spēlēt. Centāmies vienoties par sapārotām spēlēm izbraukumā pret britu komandām Angliju un Skotiju, taču tas mums diemžēl neizdevās. Sāksim kvalifikāciju ar diviem izbraukumiem [otrais mačs ukraiņiem Latvijā - aut.], tāpēc ir zināmas bažas, kas saistītas ar loģistiku. Visādi citādi kalendārs ir normāls. Ja par pretiniekiem, tad Anglija piedalīsies EČ2017 finālturnīrā, tāpēc laikam mums pretī būs cita komanda, ar skotiem nesen spēlējām. Par Latviju un Andoru pagaidām nerunāšu - man vēl būs laiks tās apskatīt. Holandiešiem visās vecuma grupās ir stipras komandas un šī U-21 izlase nebūs izņēmums. Ar holandiešiem mums arī pēdējā spēle ciklā."

Golovko turpina: "Manuprāt, absolūti normāla grupa, ar visiem var spēlēt. Jā, kalendārs iepriekšminēto apstākļu dēļ varēja būt labāks, tāpat arī gribējām sākt kvalifikāciju ar mājas spēli un tad spēlēt viesos, nevis sākt ar diviem izbraukumiem. Taču tad būtu jāpiekrīt vienam kompromisam, ko nevēlējāmies - galu galā nākamā gada septembrī mums būs divas spēles mājās [pirmā no tām pret Latviju - aut.] pirms noslēdzošā cikla mača Nīderlandē."

Ukrainas U-21 pussargs Beka Vačiberadze: "Grupa ir stipra, taču arī līdzvērtīga, jo izteiktu favorītu nav - viss ir mūsu rokās. Mums būs interesanti sacensties ar labiem pretiniekiem. Mēs taču jau divreiz esam piedalījušies EČ finālturnīrā ar U-17 un U-19 izlasēm - gribas to paveikt arī trešo reizi. Mūsu komanda ir spēcīga, tāpēc domāju, ka mums ir pa spēkam tikt starp 12 labākajām komandām. Izdarīsim visu, lai tas izdotos. Interesanti ir tas, ka visu pēdējo mēnesi runāju, ka mums ielozēs Angliju un tā arī notika. Ar Skotiju jau iepriekš esam spēlējuši - es runāju par spēli Kijevā pagājušā gada septembrī, kad apspēlējām viņus ar 4:0. Vairums no tiem futbolistiem spēlēs arī nākamajā ciklā. Taču šis rezultāts neliecina par skotu vājumu - viņi spēlē agresīvi un ir svarīgi nedot viņiem brīvas zonas. Tāpat esam spēlējuši ar Latviju, taču tas bija diezgan sen, mums bija pa 15-16 gadiem. Angliju un Nīderlandi, pirmkārt, raksturo to futbola tradīcijas. Angļi ir fiziski spēcīgi, nedrīkst viņiem ļaut ieskrieties. Nīderlandes futbolisti tradicionāli ir tehniski. Pirms mačiem pētīsim visus pretiniekus sīkāk."

Ne tik optimistisks par izredzēm ir Skotijas U-21 izlases treneris Skots Gemils: "Tā ir sarežģīta grupa, bet vienlaikus tā būs arī fantastiska pārbaude spēlētājiem. Jau iepriekš esmu teicis, ka mums nepārtraukti jādod spēlētājiem izaicinājumi, ja vien mēs vēlamies, lai viņi progresētu. Esmu pārliecināts, ka šādi pretinieki viennozīmīgi dos vielu pārdomām. Skaidrs, ka dueļi ar Angliju piedos īpašu asumu un noteikti gaidīsim šīs tikšanās. Mums ir pietiekams laiks no šī brīža līdz pirmajai spēlei, kas būs septembrī Nīderlandē, ieskaitot "Toulon Tournament" maijā, un mēs darīsim visu, lai būtu gatavi kvalifikācijas ciklam."

Pavisam skeptisks rezumē par izlozi ir Andoras futbola federācijas mājas lapā - tur pārliecinoši paziņots, ka Andoras U-21 izlasei izlozē ir pamatīgi nepaveicies, jo ir nokļūts kvalifikācijas turnīra Nāves grupā. Jāmin, ka Andoras U-21 iepriekšējā ciklā bija dažas vairāk nekā cienījamas spēles - 0:1 Īrijā, mājās 0:1 pret Itāliju (vārti tika ielaisti 79. minūtē), kā arī mājās pārspēta Lietuvas U-21 ar 1:0. Leiši Viļņā revanšējās nepārliecinoši - ar to pašu 1:0 (sitieni 10:9, rāmī 2:1).

Latvijas U21 izlases provizoriskais spēļu kalendārs

GadsDatumsSpēle
201710. jūnijsLatvija - Andora
1. septembrisLatvija - Ukraina
5. septembrisAnglija - Latvija
6. oktobrisNīderlande - Latvija
10. oktobrisLatvija - Skotija
10. novembrisSkotija - Latvija
20187. septembrisUkraina - Latvija
11. septembrisLatvija - Anglija
12. oktobrisLatvija - Nīderlande
16. oktobrisAndora - Latvija

Izmantotie resursi:
Live scores, results, fixtures, tables,...
The website for the English football...
Football Oranje - Dutch Football news 24/7
Īō³ö³éķčé ńąéņ Ōåäåšąö³æ ōóņįīėó Óźšąæķč
Scottish Football Association
faf.ad

     [+] [-]

, 2017-01-28 01:24, pirms gada
Latvija un Andora punktu donori. Anglija- gaļasmašīna, pārējie kā paveiksies

  +1 [+] [-]

, 2017-01-28 08:55, pirms gada
Tas tikai būtu brīnums,ja angļiem vai holandiešiem būtu mūs jāpiemin.Mēs viņu acīs esam ,kopā ar Andoru, grupas pastarīši un par to nu mums ir vismazāk jāuztraucās.Tieši otrādi,varbūt uz viņu pašpārliecinātības rēķina ,izdosies nospēlēt arī cienījamas spēles.Puiši dabūs labu spēļu praksi pret spēcīgiem pretiniekiem.

  -1 [+] [-]

, 2017-01-28 09:07, pirms gada
alguns rakstīja: Tas tikai būtu brīnums,ja angļiem vai holandiešiem būtu mūs jāpiemin.Mēs viņu acīs esam ,kopā ar Andoru, grupas pastarīši un par to nu mums ir vismazāk jāuztraucās.Tieši otrādi,varbūt uz viņu pašpārliecinātības rēķina ,izdosies nospēlēt arī cienījamas spēles.Puiši dabūs labu spēļu praksi pret spēcīgiem pretiniekiem.
Laba spēļu prakse nepieciešama regulāri. Visticamāk pret spēcīgajiem pretiniekiem gaidāmi pamatīgi kāsieni.

  +1 [+] [-]

, 2017-01-28 11:34, pirms gada
Paveiksies, ja līdz kādai priekšpēdējai kārtai vēl būs cerības apsteigt kādu, izņemot Andoru. Kazakevičs tik daudz un gudri runā, bet vienmēr izgāžas. Paharam nav materiāla, lai kaut ko vispār vairāk uzvarētu bez veiksmes. Stepanovam rezultātu ar jauniešiem kā vienmēr nav. Vienīgie, kuri vēl rāda atzīstamu sniegumu ir Basova U19. Granatkina kausos ieņem augstas vietas jau otro turnīru pēc kārtas. Komanda arī Baltijas kausā Slokā izskatijās pietiekami pārliecinoša. U17 meiteņu izlase ir cerīgākas par Pahara komandu Vienīgā jēga šinī ciklā ir tikai tiem, kuri grib pietaisīt bikses Ronaldo redzot, ja vispār būs Rīgā

  +1 [+] [-]

, 2017-01-28 11:53, pirms gada
Latvijā jāpaiet ir pāris desmitgadēm, lai šeit futbolā kaut kas notiktu. Te jau domāšana ir jāmaina. Kamēr zināsim tikai ņefaļi vai vibivaj, tamēr turpināsim regresēt. Problēma jau ta domāšanā ir. Tas tautas futbols jau tādā ziņā ir ļoti labs pasākums. Mazie tie piči sākumā der. Var jau stadionu bliezt, bet jēga nav, ja nav kas spēle, un uz vietējā čempja mačiem nāk 300 cilvēki.

     [+] [-]

, 2017-02-14 21:01, pirms gada
Būtu par ko runāt,ja līmenis ir zems.

Tev jābūt autorizētam,