Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Gorkšs: "Uzdevumu neizpildījām ne tikai punktu, bet arī spēles kvalitātes ziņā"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Gorkšs: "Uzdevumu neizpildījām ne tikai punktu, bet arī spēles kvalitātes ziņā"
Kaspars Gorkšs sveic Marianu Paharu ar grāmatas iznākšanu. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

LETA. Uz karstām oglēm pieņemt lēmumu par Latvijas futbola izlases galvenā trenera Miksu Pātelainena nākotni nebūtu pareizi, uzskata Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs.

"Pirms Nāciju līgas mēs neslēpām to, ka ir tikai viens mērķis - uzvarēt savā grupā," aģentūrai LETA sacīja Gorkšs. "Šim mērķim bija piesiets trenera darba līgums un arī mūsu nospraustie uzdevumi. Varētu teikt, ka uzdevumu mēs neizpildījām ne tikai no tāda viedokļa, ka neieguvām izvirzīto vietu un punktus, bet arī no spēles kvalitātes un skatāmības viedokļa."

Latvijas komanda Nāciju līgas pirmajā turnīrā neizcīnīja nevienu uzvaru un guva tikai divus vārtus sešos mačos. Ar četriem punktiem Latvija ierindojās trešajā vietā apakšgrupā, aiz sevis atstājot Andoru ar tikpat punktiem un priekšā palaižot Kazahstānu ar sešiem un Gruziju ar 16 punktiem.

"Šobrīd noteikti varu teikt, ka mēs neizpildījām nospraustos mērķus, bet visu pārējo spriedīsim tuvāko dienu laikā savā starpā. Skaidrs, ka šis ir komplekss jautājums, taču, neskatoties uz to, ir bijušas arī pozitīvas iezīmes, proti, komandas saliedētība, izlases komunikācija un ieguldītais darbs un laiks, ko Pātelainens bija gatavs ziedot kopīgai futbola attīstībai reģionos un kopumā Latvijā," uzskata LFF prezidents.

Iepriekš ar Pātelainenu tika noslēgta vienošanās līdz decembrim. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūtu pirmo vietu, līgums tiktu automātiski pagarināts līdz 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

"Uz karstām oglēm pieņemt lēmumu par trenera nākotni nebūtu pareizi. Mēs diskutēsim par to un ir jādomā, kādā virzienā iet tālāk. Par to runāsim gan treneru padomes ietvaros gan valdē. Diskusiju ceļā pieņemsim lēmumu treneru sakarā. No manas puses nebūtu korekti publiski spekulēt par to, kāds būs lēmums, jo ar Pātelainenu vēl par nākotni neesam runājuši," noteica Gorkšs.

"Katram cilvēkam, kurš iesaistīts sportā, ir nepatīkami zaudēt un nesasniegt nospraustos mērķus. Gan mums, gan trenerim ir pāris dienas jāizvēdina galva un jāmēģina ar vēsu prātu paskatīties uz esošo situāciju un jārod pareizie risinājumi. Kopumā mēs šim jautājumam pieiesim ļoti skrupulozi, analizējot komandas sniegumu un cenšoties saprast, vai ir potenciāls to uzlabot nākotnē. Mēs nevar būt apmierināti ar to, ka netika sasniegts nospraustais mērķis," uzskata Gorkšs, kurš iepriekš ilgus gadus bija Latvijas izlases kapteinis.

LFF vadība nešaubās par Pātelainena cilvēciskajām iezīmēm un līdz šim nekādas sūdzības par treneri nav saņemtas.

"LFF iekšienē Pātelainena ienākšana ir devusi citādāku dinamiku. Domāju, ka lielākā daļa spēlētāju ar viņa darbu bija ļoti apmierināti, tomēr izlases kontekstā mēs nevaram nerunāt par rezultātu un nedrīkstam turpināt meklēt ieganstus, kādēļ nesasniedzām nospraustos mērķus. Protams, ir cilvēciskais aspekts, bet sportiskais princips ir primārais attiecībā pret izlasi," pārliecināts ir Gorkšs.

Tāpat LFF prezidents uzskata, ka Pātelainena darba metodes bijušas modernākas nekā iepriekšējo treneru vadībā.

"Pātelainena pieeja darbam ir pavisam citādāka nekā tā bija līdz šim. Tā ir daudz eiropeiskāka un modernāka. Šīs metodes nāk no Britu salām, kas arī man ir bijušas tuvākas sportista karjeras laikā. Kas attiecas uz treniņu procesu un visu, kas notiek ap spēli - nekādas pretenzijas neesmu saņēmis. Miksu ir bijis pieejams, atvērts un ļoti izpalīdzīgs un šī pievienotā vērtība, kādu viņš ir nesis futbolam, ir jūtama. Tajā pašā laikā mēs nevaram nerunāt par rezultātu un jāatzīst, ka spēles kvalitātes un gūto vārtu aspektā nevaram būt apmierināti," sacīja Gorkšs.

  +4 [+] [-]

, 2018-11-21 15:47, pirms gada
Znaroks bez liguma jaizmanto iespejas kamer brivs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-11-21 17:18, pirms gada
krists rakstīja: Znaroks bez liguma jaizmanto iespejas kamer brivs
St.. joks.. neizcēlies

     [+] [-]

, 2018-11-21 17:37, pirms gada
Pareizi jau saka, bet ar spēles kvalitàti izlase neizcēlàs arī Gorkša, kà spélétāja, laikos.

  -1 [+] [-]

, 2018-11-21 17:37, pirms gada
krists rakstīja: Znaroks bez liguma jaizmanto iespejas kamer brivs
sliktāk jau nebūs.. varbūt kādu aiz olām paņems un sapurinās un šis sāks spēlēt

  -1 [+] [-]

, 2018-11-21 17:39, pirms gada
Pātelainens neder.. arī no sliktas izlases vajag mācēt izspiest maksimumu. Negribas ticēt, ka mūsu puiši tiešām ir tik slikti.

     [+] [-]

, 2018-11-21 17:39, pirms gada
Gorkša kungs tak pats sakat strādat.nevis treneri nomainat un gaidat brīnumu.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2018-11-21 19:47, pirms gada
Tomér Kasparam kã bijuśam futbolistam vajadzétu realåk novêrtét Latvijas izredzes grupå. Tikai galïgs diletants varêja runåt par 1.vietu grupå, Jo Gruzija ir klasi labãka komanda. Tas bûtu lîdzïgi, ja Krievijai bútu uzdevums kłût par pasaules ćempioniem!

     [+] [-]

, 2018-11-21 22:07, pirms gada
Kad pēdējo reizi uzvarēja Latvijas futbola izlase? Pirms cik spēlēm? Oficiālajām spēlēm, nevis draudzības spēlēm.

     [+] [-]

, 2018-11-21 22:11, pirms gada
Ok. Paskatījos, ka šogad mūsējie uzvarēja tikai vienu reizi un Igauniju. Pat draudzības spēlēs zaudēja Šogad izlasei tikai viena uzvara. Ceru, ka nevienam tur nemaksā algu, jo jebkurš varētu sasniegt tādu pašu rezultātu.

     [+] [-]

, 2018-11-22 00:17, pirms gada
Tas, ka LaTVIJA ir 6.grozā un EE un LT 4.tajā, ir diagnoze.
Vienīgās zāles ir pacietība un laiks.
Vēl viens cikls ir jāizdzīvo, taču RFS, Fertovi, Isajevi, Gabovi ir jāaizmirst.
Tobers, Ozols, Ķigurs, Ikaunieki, Rakels, Regža, Cigaņiks, Tālbergs, Černomordijs ir izlases kodols.
Žēl, ka Miksu izvēlējās kaut kādu štruntīgo vidusceļu.
Zaudēs amatu - pelnīti.
Paliks - kardināli jāspēlē ar jaunajiem un tiem, kam ir kreativitāte.

  +1 [+] [-]

, 2018-11-22 00:28, pirms gada
Personīgi man soms ar savu skatījumu un futbola izpratni simpatizē.Pārāk īss bija laiks,lai varētu uzlabot mūsu viduvējo spēlētāju sniegumu.Var jau eksperimentēt tālāk,klausīt mūsu gudro ekspertu viedokļus,mainīt trenerus ik pēc pus gada un cerēt,ka beidzot būsim izvilkuši īsto kārti.Tā krīze,kas pašlaik ir Latvijas futbolā nav pārvarāma īsā laika posmā.Pašlaik ļoti aktuāla problēma ir kvalitatīva trenera piesaiste tieši jaunatnes izlasei,kas ir tuvākā valstsvienības dzīvības artērija.

     [+] [-]

, 2018-11-22 07:55, pirms gada
emox rakstīja: Personīgi man soms ar savu skatījumu un futbola izpratni simpatizē.Pārāk īss bija laiks,lai varētu uzlabot mūsu viduvējo spēlētāju sniegumu.Var jau eksperimentēt tālāk,klausīt mūsu gudro ekspertu viedokļus,mainīt trenerus ik pēc pus gada un cerēt,ka beidzot būsim izvilkuši īsto kārti.Tā krīze,kas pašlaik ir Latvijas futbolā nav pārvarāma īsā laika posmā.Pašlaik ļoti aktuāla problēma ir kvalitatīva trenera piesaiste tieši jaunatnes izlasei,kas ir tuvākā valstsvienības dzīvības artērija.
es neredzu pilnīgi nekādas izmaiņas kopš viņš stājās amatā. kas ir uzlabojies? piespēļu kvalitāte? kombinācijas? tie, kas ir tehniski apveltīti (Rakels, Kara), vienmēr ir demonstrējuši labu futbolu, lai arī ar to nepietiek, taču mums ir arī pāris kadri, kas iepriekšējā spēlē 3x bumbu nespēja apstrādāt. tad sekojošs jautājums seko, kur ir tās trenera iezīmes, skatījums, saukt šādus uz valstsvienību? soms mēģina skaidrot, ka viņš jaunos mēģina iespēlēt. kuru? Cigaņiks? viņš pret Andoru pilnīgi no spēles izkrita. es šaubos, ka viņa 2. nīderlandes divīzijas komandas ir vājākās par Andoras izlasi. bet viņš noteikti ir jāpatur, cilvēks prot bumbu pieturēt un tas jau ir sasniegums

un, kam tad tagad ticēt, jo Vaņins pilnīgi pretējo apgalvoja, ka komandas spēle ir uzlabojusies. kurš no viņiem ir idiots?

  +1 [+] [-]

, 2018-11-22 09:57, pirms gada
izlasei vajag ļoti lielas pārmaiņas, manuprāt, viss sastāvs ir jānomaina ar apmēram 20 gadīgiem džekiem un pēc diviem cikliem būs rezultāts.

     [+] [-]

, 2018-11-22 10:07, pirms gada
Nezin vai tagad būtu prāta darbs mainīt treneri. . .
Perspektīvā varētu mūsu pašu Dobrecovu piesaistīt!
Bet patlaban aktuālāk pat ir nākošās sazonas virslīgas modelis. Cerams, ka federācija izšķirsies par 10 komandām. Nav nekādi argumenti pat labu 8 komandām, 10 pat ir principā par maz. Tuvākos gados optimālais būtu 12, sezonas beigās pēdējās divas cīnās pārspēlēs par palikšanu.
Ieteiktu tiem, kas min dažādus argumentus par labu saglabāt esošo komandu skaitu, iepazīties ar citu valstu pieredzi. Viens arguments- nebūs visās spēlēs līdzvērtīga cīņa. Būs graujoši rezultāti lideru cīņās ar lejasgalu. Jā, rezēm būs. Kāda komanda smagi norausies. Apskatīju vadošo Eiropas līgu rezultātus. Lūk kāda aina un tas laikā, kad vēl pirmais rinķis tikai pusē. Vācija- dažu spēļu iznākumi- 7-0, 7-1, 6-0, 6-2, tad vēl vairāki 4-0, 4-1, 5-3, 4-2. . .u.tt.
Anglija- 6-1, 5-0, 6-1 un daudzi 4-0 un tamlīdzīgi,
Itālija- 6-1, 5-0, 5-0, un vairāki 4-0 un līdzīgi,
Francija- daudzi 5-0, 4-0, 4-1. . .
Spānija- 6-2. 4-1. 5-1 un pat 8-2. . . .
Un sezonas beigās šādu spēlu skaits ar vienas komandas ievērojamu pārsvaru vismaz vēl trīskāršosies. . .
bet tur nevienam nenāk ne prātā samazināt komandu skaitu no 18-20 līdz kādam 10, lai nebūtu šādi rezultāti. . .
Ne jau vienmēr spēlē vienai komandai ir tik graujošs pārsvars, bet reizēm kādam augstas klases uzbrucējam ir lielā diena un gandrīz katrs sitiens beidzas ar vārtu guvumu!
Vēl tik piebildīšu, ka Latvijā futbolistiem virslīgā ir nenormāli mazs spēļu skaits, pat kopā ar kausu un tiem kas nospēlē kādas spēles Eiropā un izlasē. Eiropas valstīs gandrīz visās spēlu skaits ir vismaz divreiz lielāks, vai pat vēl vairāk!
Par kādu progresu var runāt, ja lielu daļu futbolisti atrodas dīkstāvē, nekādi treniņi nevar tos aizvietot!
Un skatītājiem noteikti ir interesantāk, ja tiek sisti goli, nevis izmocīti 0-0, 1-0, 1-1. . . .