Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Gabovs: "Latvijas futbols ir izšķērdējis 15 gadus"

Ints Megnis
Ints Megnis

Gabovs: "Latvijas futbols ir izšķērdējis 15 gadus"
Vladislavs Gabovs (pa kreisi) cīnās par bumbu Latvijas izlases spēlē pret Ziemeļmaķedoniju. Foto: EPA/Scanpix

Nākamie 15 gadi pēc kvalificēšanās 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīram Latvijas futbolā ir tikuši izšķērdēti, intervijā medijam "onet.pl", sagaidot mūsu valstsvienības spēli pret Poliju, paudis nesenais Latvijas izlases spēlētājs Vladislavs Gabovs.

Ja Polijā katra valstsvienības spēle izsauc lielu ažiotāžu, Gabovs poļu žurnālistam konkrēti pasaka, ka ceturtdien gaidāmā izlases spēle netiek sagaidīta kā lieli svētki. "Rīgā nav plakātu. Kāda reklāma parādās radio, bet tas arī viss," saka Gabovs, neizslēdzot iespēju, ka tribīnes būs ļoti tukšas. "Tomēr es personīgi domāju, ka daudz cilvēku uz spēli atnāks tāpat. Cilvēkiem Rīgā nav iespēja katru dienu redzēt Robertu Levandovski, Kšištovu Pjonteku un Vojcehu Ščensniju. Šādi spēlētāji piesaista līdzjutējus."

Gabovs pauž, ka uz Polijas izlases pārsteigšanu, visticamāk, cer tikai lielākie optimisti. "Īpaši pēc nesenajiem zaudējumiem. Atmosfēra ap komandu pēdējā laikā nepavisam nav laba. Pirmkārt, rezultātu dēļ, jo komanda spēlē vāji un tas nepalīdz radīt pozitīvu atmosfēru. Tāpat starp federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu un vairākiem aktīvistiem joprojām notiek cīņa. Ne visiem patīk viņa idejas un tās cenšas nobloķēt ar jebkādiem līdzekļiem." Gabovs skaidro, ka Gorkšs vēlētos reformēt spēles un treniņu sistēmu, jo nepieciešamas pārmaiņas, tomēr ir skaidrs, ka visiem tas nepatiks. "Tā vietā, lai virzītos uz priekšu vai vismaz atgrieztos uz pareizā ceļa, ir nepārtrauktas ķildas. Kopš 2004. gada futbols Latvijā stāvējis uz vietas."

"Iekļūšana Eiropas čempionātā mūs iedzina miegā. Daudzi cilvēki domāja, ja vienreiz gūts tāds panākums, nāks arī nākamais. Tā nenotika, bet mēs, tā vietā, lai kustētos uz priekšu, gaidījām. Līdz ar to šodien esam šādā situācijā," stāsta futbolists, bet atzīst, ka vietējos klubos finansiālā situācija gan uzlabojusies. "Jā, spēlētāji Latvijā nepelna daudz, bet vismaz algas tiek maksātas laikā. Ja ir aizkavēšanās, tā ir neliela. Šobrīd vairs nav problēmas, kādas bija pirms pāris gadiem. Infrastruktūra uzlabojas lēnām. Problēma ir, ka mums vienkārši nav labu futbolistu. Vien daži izlases spēlētāji spēlē ārpus Latvijas un nav noslēpuma - ja kāds spēlētājs ir labs, viņam jādodas uz ārzemēm. Daži klubi rada pieņemamus apstākļus jaunajiem puišiem. Varbūt trīs vai četri klubi var atļauties gatavot arī juniorus. Ceru, ka tas mainīsies, citādāk mums būs arvien vairāk problēmu."

"Ceru, ka šajā ciklā Latvijas izlase iegūs vismaz vienu punktu," Gabovs saka četras spēles pirms 2020. gada Eiropas čempionāta atlases cikla beigām. "Tomēr pašreizējā formā tas nebūs viegli. Mēs 15 gadus gulējām un tagad mostamies. Tā vietā, lai gūtu priekšrocības no panākuma, neko nedarījām. Beidzot jāsāk strādāt."

Futbolists pauda cerību, ka Slaviša Stojanovičs trenēs Latvijas izlasi arī turpmāk. "Zinu, ka rezultāti nerunā viņa labā, bet viņš ir labs treneris. Viņam ir labas idejas, tikai nepieciešams laiks. Viņa nākotnē daudz kas būs atkarīgs no cīņām federācijas iekšienē - ja prezidents nemainīsies, varbūt paliks arī treneris."

Gabova līdz šim pēdējā spēle izlasē bija viesos pret Poliju, spēlētājam atklājot, ka viņš to aizvadījis ar traumu, bet ļoti vēlējies spēlēt. "Traumēju kājas saites, bet tik ļoti vēlējos spēlēt Varšavā, ka iedzēru pretsāpju zāles un teicu, ka esmu gatavs. Vēlāk izrādījās, ka trauma ir nopietnāka nekā likās."

Izmantotie resursi:
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/e...

  +3 [+] [-]

, 2019-10-09 11:59, pirms 9 mēnešiem
Ja jau pat spēlētāji vairs netic sev, tad nu ko var gribēt..

  +4 [+] [-]

, 2019-10-09 12:37, pirms 9 mēnešiem
Tiešām objektīvs stāsts par notiekošo Latvijas futbolā.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-09 12:56, pirms 9 mēnešiem
EURO-2004 - Latvijas futbola spožums un posts.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-09 13:59, pirms 9 mēnešiem
1 rakstīja: EURO-2004 - Latvijas futbola spožums un posts.
Spožums kā sasniegums tik tālu tikt, bet posts - visu sagrāba kabatās, izdāļāja prēmijās un ar to viss arī beidzās. Paldies Indriksonam par paveikto - ar Skonto, ar Skonto stadionu un halli, ar mēģinājumu izveidot futbola akadēmiju / bāzi - Ķeizarmežā. Bet ar to viss arī apstājās un beidzās. Nebija plānveida mērķu - ir mērķi, ejam soli pa solim katru gadu - tur, tur, tur... uzliekam laukumu, nākamajā gadā halli utt. Būtu cita lieta. Bet tagad jau visi šajā situācijā, kad jau nonākuši dziļā bedrē - sāk saprast, kur esam. Kaut vai paskatāmies mazo Islandi. Labākais piemērs kādu var atrast. Mazāka valsts kā mēs - Latvija, mazāk iedzīvotāju, kā Latvijai - bet skat, ko paveica 15 gadu laikā.

Un vēl futbols šajos gados krietni arī mainījies.

  -1 [+] [-]

, 2019-10-09 14:48, pirms 9 mēnešiem
Spožums, ne spožums,bet tā bija masīva haļava, statika plāns bija nolikt autobusu un Verpakovskis varbūt kaut ko iesūtīt, cita lieta, ka toreiz tas autobuss arī strādāja.

  -2 [+] [-]

, 2019-10-09 15:08, pirms 9 mēnešiem
Paldies Dievam, ka ir METTA!!!

  +2 [+] [-]

, 2019-10-09 15:16, pirms 9 mēnešiem
M8archa rakstīja: Spožums, ne spožums,bet tā bija masīva haļava, statika plāns bija nolikt autobusu un Verpakovskis varbūt kaut ko iesūtīt, cita lieta, ka toreiz tas autobuss arī strādāja.
Kāda nu haļava, pats saki, ka autobuss strādāja. Jā, ar grupu nospīdēja, bet citādi - paši sitās, ēda zemi... Raksturs izlasei bija dzelžains. Tie bija vīri, kuriem brīžam trūka elegances un meistarības, bet nevienam ceļu nedeva. Var paskatīties arī, kādos klubos šamie spēlēja - "Arsenal", "Southempton", "CSKA", "Fullham", Kijevas "Dinamo", domāju, ka var salīdzināt ar šī brīža Slovēnijas izlases sastāvu...

  +1 [+] [-]

, 2019-10-09 15:21, pirms 9 mēnešiem
Jo sliktāki rezultāti, jo vairāk jāber mārketinga bedrē. Šobrīd cilvēki nenāk ne jau tāpēc, ka nezina, ka ir futbols, bet tāpēc, ka spēlētāji katru reizi saņemot bumbu sāk stresot un ir nepiespiestās kļūdas. Visiem pēc kārtas tur vajadzētu iziet psihologa kursu

  +1 [+] [-]

, 2019-10-09 15:24, pirms 9 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Kāda nu haļava, pats saki, ka autobuss strādāja. Jā, ar grupu nospīdēja, bet citādi - paši sitās, ēda zemi... Raksturs izlasei bija dzelžains. Tie bija vīri, kuriem brīžam trūka elegances un meistarības, bet nevienam ceļu nedeva. Var paskatīties arī, kādos klubos šamie spēlēja - "Arsenal", "Southempton", "CSKA", "Fullham", Kijevas "Dinamo", domāju, ka var salīdzināt ar šī brīža Slovēnijas izlases sastāvu...
Tā laika izlasei bija līderi un zvaigznes. Šobrīd mums ir tikai pseidozvaigznes, sētas līmeņi zvaigžņu slimības pārņemtie un neviena līdera. Tāds būtu Vaņins, bet viņš nav laukuma spēlētājs, epizodes karstumā, laukuma vidū viņš taču nebūs

  +1 [+] [-]

, 2019-10-09 16:42, pirms 9 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Kāda nu haļava, pats saki, ka autobuss strādāja. Jā, ar grupu nospīdēja, bet citādi - paši sitās, ēda zemi... Raksturs izlasei bija dzelžains. Tie bija vīri, kuriem brīžam trūka elegances un meistarības, bet nevienam ceļu nedeva. Var paskatīties arī, kādos klubos šamie spēlēja - "Arsenal", "Southempton", "CSKA", "Fullham", Kijevas "Dinamo", domāju, ka var salīdzināt ar šī brīža Slovēnijas izlases sastāvu...
Tā gan ir.
Tagad... mūsdienās... vajadzētu priecāties, ja mūsējie kaut Anglijas Championship klubiem, kaut Krievijas Premjerlīgas lejasgala klubiem būtu vajadzīgi, da kaut Polijas Ekstralīgas klubi mūsu labākos izķertu...
Bet nekā jau tāda nav pat tuvumā.

Nav pat pamata skatīties uz pirmā piecinieka līgām.
Mūsu spēlētāji diemžēl masveidā (!!!) nav vajadzīgi pat tam otrajam pieciniekam, kurā objektīvi ietilpst tādas līgas (kā veselums) kā Championship un Spānijas 2.līga

     [+] [-]

, 2019-10-09 18:55, pirms 9 mēnešiem
Uztaisiet katrā lielā pilsētā pa vienai kārtīgai futbola skolai un blieziet iekšā naudu, savādāk sataisītas simts nevajadzīgas futbola savienības, klubi, kaut kādas apvienības, utt., kurām nav vispār nekā kopīga ar futbolu, tikai sūc naudu kā audzēji!!!!

     [+] [-]

, 2019-10-09 22:43, pirms 9 mēnešiem

     [+] [-]

, 2019-10-10 11:12, pirms 9 mēnešiem
M8archa rakstīja: Spožums, ne spožums,bet tā bija masīva haļava, statika plāns bija nolikt autobusu un Verpakovskis varbūt kaut ko iesūtīt, cita lieta, ka toreiz tas autobuss arī strādāja.
Pēc šīs loģikas gandrīz jebkurš liels panākums ir masīva haļava. Cik nav tādu čempionātu, kura uzvarētājs, piemēram, grupu turnīrā bija par mata tiesu no izkrišanas. Vai kā 1992. gadā, kad Dānija uzvarēja Eiropas čempī, kaut nebija pat kvalificējusies finālturnīram (toreiz izjuka Dienvidslāvija un Dānija tika uz čempi tās vietā). Un ko tad teikt par Grieķijas uzvaru tajā pašā 2004. gadā? Veicas stiprākajiem. To Latvija toreiz pierādīja arī finālturnīrā, plus mīnus ar godu nospēlējot trīs spēles, pēc divām spēlēm vēl pretendējot uz izkļūšanu no grupas. Ja ar kaut ko paveicās, tad varbūt ar kvalifikācijas grupu, kaut gan šodien Zviedrija, Polija un Ungārija būtu neņemami pretinieki.