Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Slovēnijas treneris Keks: "Justu papildus motivāciju, ja šobrīd būtu Slavišas vietā"

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Slovēnijas treneris Keks: "Justu papildus motivāciju, ja šobrīd būtu Slavišas vietā"
Slovēnijas izlases treneris Matjažs Keks pirms spēles Rīgā / Foto: Slovēnijas Futbola federācija

Neilgi pirms mača pret Latvijas nacionālo izlasi Slovēnija palika bez diviem uzbrukuma līderiem Andraža Šporara un Benjamina Verbiča. Problēmas uzbrukumā bija galvenais temats, par ko pirmsspēles preses konferencē runāja Slovēnijas valstsvienības galvenais treneris Matjažs Keks.

Jasmins Kurtičs, Slovēnijas izlases un Itālijas SPAL pussargs: "Parādīsim visu, uz ko esam spējīgi. Neizdarījām to iepriekšējā spēlē pret Austriju [zaudējums 0:1 - aut.], taču rītvakar pret Latviju izdarīsim savu darbu līdz galam. Varam spēlēt krietni labāk."

Pirmais puslaiks pret Austriju nebija tas sekmīgākais. Kāpēc tā? Ja atceras mačus pret Izraēlu un Ziemeļmaķedoniju [abās 1:1 neizšķirts - 1:1], tad tur spēlējām labāk.
Pirmajā puslaikā nebijām pietiekami agresīvi. Pret Izraēlu un Ziemeļmaķedoniju spēlējām agresīvāk. Taču mums jāuzlabo spēle arī citos rādītājos. Ja ticēsim sev, tad spēsim izcīnīt uzvaru.

Iepriekšējā mačā spēlēji vidū kopā ar jaunu partneri [domāts Maskavas CSKA pussargs Jaka Bijols - aut.]. Kā bija ar viņu sastrādāties laukumā?
Tas nav pats būtiskākais. Svarīgākais ir tas, kā katrs spēlētājs koncentrējas un izpilda savus uzdevumus. Futbolistam blakus vienmēr jāpalīdz tikt galā ar uzdevumiem laukumā.

Vai fakts, ka Latvijas izlasi vada slovēnis Slaviša Stojanovičs kaut kā maina attieksmi pret rītdienas maču?
Zinu, ka rīt būs svarīga spēle. Zinu, ka mājinieki būs ļoti motivēti. Viss pārējais ir tikai fons.

Matjažs Keks, Slovēnijas izlases galvenais treneris: "Labi, ka uzreiz pēc zaudētas spēles pret Austriju ir šī. Mūsu mērķis ir gūt pozitīvu rezultātu. Šobrīd nepievēršam uzmanību turnīra tabulai."

Pēc nesekmīga starta ir nepieciešama uzvara. Kā Slovēnija noskaņosies un spēlēs pret Latviju?
Ir daudz aspektu, kā skatīties uz šo spēli. Redzējām, kā spēlē Latvija. Taču jābilst, ka mēs savā spēlē parādījām sliktu realizāciju. Zinām, ka Latvijai ir laba komanda, taču būsim vairāk agresīvi, lai sasniegtu nepieciešamo rezultātu.

Andražs Šporars pametis izlases nometni...
Jā, tāpēc izsaucu jaunu uzbrucēju [20 gadus veco Janu Mlakaru no "Maribor" - aut.] komandas sastāvā. Ticu katram futbolistam, kuru saucu uz izlasi, ieskaitot Mlakaru. Mums ir jāuzlabo spēli tieši uzbrukumā.

Kurus spēlētājus varat izcelt Latvijas komandā? Kādas ir komandas stiprās un vājās puses?
Esam pamatīgi izpētījuši Latviju. Mūsu analītiķi skatījās maču pret Izraēlu klātienē. Negribu runāt par individualitātēm, bet gan par komandu. Svarīgākais ir tas, kādu filozofiju piekopj komanda un cik agresīvi spēlē.

Ko varat pastāstīt par Latvijas izlases treneri Stojanoviču?
Varu runāt par Slavišu ļoti ilgi, taču man jāpagūst novadīt pirmsspēles treniņš (smejas). Slaviša ir sevi labi apliecinājis. Ja šobrīd būtu viņa kurpēs, tad, droši vien, justu papildus motivāciju. Taču galu galā visu rezultātu laukumā izšķir futbolisti, nevis treneri.

Slovēnija nevar uzvarēt jau deviņās spēlēs pēc kārtas. Tomēr visi rezultāti bijuši vai nu 1:1, vai nu 0:1. Kāpēc tā? Vai uzbrukums ir galvenā komandas problēma?
Jā, mēs negūstam tik daudz vārtu. Dažos mačos ar zemu rezultativitāti var tikt pie pozitīva iznākuma. Tā nav tikai uzbrucēju vaina, jo uzbrukumā piedalās visa komanda, ieskaitot malējos spēlētājus un aizsargus.

     [+] [-]

, 2019-06-10 06:05, pirms 5 mēnešiem
Te nu viņiem draud pārtraukt neuzvaru sēriju!😂