Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Gruzijas žurnālistu jautājumi trenerim - gan piesardzīgi, gan bravūrīgi

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Gruzijas žurnālistu jautājumi trenerim - gan piesardzīgi, gan bravūrīgi
Vladimirs Vaiss spēlē pret citu Baltijas izlasi Igauniju šī gada martā
Foto: Reuters/Scanpix

Šodien Tbilisi nacionālā stadiona telpās risinājās Gruzijas futbola izlases galvenā trenera Vladimira Vaisa preses konference pirms rīt gaidāmā Nāciju līgas mača pret Latviju. Klātesošo gruzīnu žurnālistu jautājumi slovāku speciālistam bija gan piesardzīgi (vai pašu uzvara Kazahstānā un Latvijas neizšķirts pret Andoru neradīs kaitīgu eiforiju?), gan bravūrīgi (vai Gruzija mēģinās sasist Latvijai pēc iespējas vairāk vārtu, un cik goli varētu "krist"?).

Vladimirs Vaiss, Gruzijas izlases galvenais treneris: "Rīt varam spert otro soli pretī pirmajai vietai grupā. Iegūtie trīs punkti Kazahstānā ir ļoti svarīgi, taču arī rīt nepieciešams uzvarēt, lai viss būtu pozitīvi un pozīcija grupā būtu labvēlīga. Visi spēlētāji ir veseli, esam pilnā sastāvā, bet tikai pēc šodienas treniņa pieņemsim lēmumu par sākumsastāvu. Kas attiecas uz Latvijas izlasi, kurai pirmajā spēlē neizšķirts, var sacīt, ka tā ir organizēta aizsardzībā un spēlē pēc shēmas 4-4-2 ar rombā izvietotiem pussargiem. Tas savukārt nozīmē, ka mums būs jārealizē cita veida presings un būs jāspēlē citādi nekā Kazahstānā. Mūsu futbolisti ir labā noskaņojumā un nevar vien sagaidīt rītdienas spēli, lai nodemonstrētu savas kvalitātes un iepriecinātu līdzjutējus. Ceru uz pilnu stadionu [tā ietilpība ir ap 55 tūkstošiem - aut.]."

Turpmāk sekoja Gruzijas žurnālistu jautājumi - praktiski visi gruzīnu valodā, kurus tulks tulkoja trenerim krieviski un Vaiss uzstājās krieviski. Kuriozs pēc pirmā jautājuma - tulks, kungs gados, sāka tulkot angliski, tad, sapratis, ka ir kļūdījies, jautājumu trenerim sāka teikt gruzīnu valodā un tikai ar trešo mēģinājumu pārgāja uz krievu valodu. Zālē smiekli un aplausi, bet tulks ar Vaisu smaidot sarokojās. Turpmāk gan Vaiss neizskatījās pārāk laimīgs, kad tulks mēdza viņu pārtraukt, lai, kā varēja saprast, vienā reizē nebūtu jātulko pārāk gari teksti.

Pēdējā tikšanās reizē apspēlējāt Latviju ar 5:0. Kā šis rezultāts varētu ietekmēt Gruzijas komandu psiholoģiski?
Vaiss: "Protams, analizējām arī šo spēli, taču tā jau ir vēsture. Tagad Latvijai ir jauns treneris [patiesībā jau otrais kopš tā brīža - aut.], ir mainījies pussastāvs. Šai spēlei rītdienas sakarā nav nekādas nozīmes."

Jūsu vadībā tā bija Gruzijas pirmā uzvara oficiālās spēlēs [PK2018 kvalifikācijas ciklā pie Gruzijas izlases stūres Vaisam kopš 2016. gada marta nevienas uzvaras, pieci neizšķirti un pieci zaudējumi - aut.]. Vai ir cerības, ka šai uzvarai nākotnē sekos turpinājums?
Vaiss: "Protams, uzvara jauna turnīra startā ir svarīga, taču panākumiem jābūt vairāk. Rīt to gribam pierādīt. Esmu pārliecināts par savu komandu, noskaņojums ir labs. Kazahstānā nespēlējām pārāk skaisti, toties uz rezultātu, jo Kazahstāna pēdējā laikā ir stipri progresējusi - spēlē agresīvi, daudz skrien. Mums neklājās viegli un nācās arī daudz aizsargāties un, piemēram, Merebašvili [centra pussargs, kurš arī piedalījās preses konferencē - aut.] arī šoreiz vairāk pildīja aizsardzības, nevis uzbrukuma funkcijas."

Gruzīnu žurnālistes jautājums netika iztulkots, taču no konteksta varēja saprast, ka tika vaicāts par Gruzijas centra aizsargu (pamatsastāva spēlētājs) Gurama Kašijas atbalstu LGBT kopienai.
Vaiss: "Kas attiecas uz Kašu, kā viņa trenerim man jāsaka, ka viņš ir viens no mūsu labākajiem spēlētājiem, un viņš ir labs cilvēks. Tas ir viss, ko pateikšu, un man šī situācija nav saprotama. Man viņš ir jāatbalsta kā cilvēks un futbolists." Sekoja žurnālistes papildus replikas, taču Gruzijas izlases preses sekretārs viņu pārtrauca, uzsverot, ka šī preses konference notiek par godu spēlei pret Latviju.

Vai nebūs pārlieku lielas eiforijas pēc mūsu uzvaras pār Kazahstānu, kā arī papildus ņemot vērā Latvijas neizšķirtu pret Andoru?
Vaiss: "Es kā treneris nevaru pieļaut nekādu eiforiju. Domāju, ka puiši ir ļoti koncentrējušies. Skaidrs, ka cilvēki sagaida tikai uzvaru, gūtos vārtus un tas ir normāli. Taču esmu pārliecināts, ka izvēlēsimies gan īsto sastāvu, gan pareizi noskaņosim, lai sasniegtu rezultātu."

Merebašvili: "Atmosfēra komandā ir ļoti laba. Un domāju, ka uzvara Kazahstānā ir labs pamats rītdienas mačam. Noskaņosimies tik labi, cik vien varēsim un ceru, ka ieliksim vēl labākus pamatus nākotnei. Taču nedomāju, ka rītdienas spēle būs viegla. Būs grūti, bet koncentrēsimies maksimāli."

Okriašvili [pārstāv Krievijas Premjerlīgas klubu "Krasnodar", bet šosezon pagaidām spēlējis tikai dublieros - aut.] Astanā nospēlēja 15 minūtes. Kā vērtējat viņa fizisko stāvokli un vai viņš rīt varētu spēlēt vairāk? Un vai vesels ir Levans Mčedlidze? Varam sagaidīt laukumā viņu?
Vaiss: "Okriašvili jūtas labi, bet skaidrs, ka pa vienu nedēļu nevar atgūt spēļu praksi. Vajadzīgs laiks. Domāju, ja netiks pamatsastāvā, tad nāks uz maiņu. Par Mčedlidzi - paskatīsimies, kā sevi parādīs šī vakara treniņā un tad izdarīsim secinājumus."

Ņemot vērā uzvaru pirmajā spēlē, vai pret Latviju mēģināsiet sasist pēc iespējas vairāk vārtu? Un kā domājat, cik vārtu varētu gūt?
Vaiss: "[Smaidot nošūpo galvu - aut.] Šajā turnīrā netiek spēlēts uz skaistumu, bet gan uz rezultātu. Protams, vienmēr vēlamies iesist pēc iespējas vairāk, taču spēlē arī pretinieks un ir jāciena arī pretinieka kvalitātes. Mūsdienu futbolā praktiski vairs nav rezultātu 5:0, 6:0, 7:1. Centīsimies gūt vārtus - katrs gols ir ļoti svarīgs, katrs punkts ir ļoti svarīgs."

Pret Kazahstānu spēlējām viesos, pret Latviju spēlēsim mājās. Vai būs kādas izmaiņas?
Vaiss: "Kazahstānā varēja būt labāka realizācija. Guvām divus brīnišķīgus vārtus, kas nebija 100% vārtu gūšanas iespējas, taču tai pašā laikā nerealizējām pāris 100% iespējas. Labi aizvērām zonas, sevišķi tās, kurās varēja izpausties Islamhans - šai ziņā labu darbiņu paveica Kankava. Gandrīz visa komanda kompakti aizsargājās, tāpēc kazahiem acīmredzamu momentu, neskaitot to vienu pēc Lorijas [vārtsarga] kļūdas, nemaz nebija. Mums savi momenti jārealizē labāk - tas, pirmkārt, attiecas uz rītdienas spēli."

Kādas problēmas un kļūdas mūsu komandas spēlē ievērojāt Kazahstānā? Kādos aspektos ir jālabojas?
Vaiss: "Es tās nesauktu par kļūdām - tas ir futbols, katrai komandai ir savas iespējas. Mēs taču nespēlējam pret laukiem, bet gan citu valstu nacionālajām izlasēm. Katra komanda allaž kaut ko var izveidot. Jā, Lorijam bija kļūdiņa, taču pēc tam viņš arī drusku mūs glāba - bija pāris sitieni otrajā puslaikā, bija pārliecinošs izgājienos. Arī treniņos rāda labu sniegumu un izlases puiši nespēj viņu pārspēt - esmu par viņu priecīgs, ka viņš ir tik labā formā."

Latvijas žurnālista jautājums
Kurš no Latvijas futbolistiem var radīt lielākās problēmas Gruzijai?
Vaiss: "Uzbrucējs Šabala, kuram ir labākās bombardiera kvalitātes. Latvija labi spēlē uz pretuzbrukumiem un spēlē ar diviem uzbrucējiem, kuri labi meklē brīvās zonas - mums tam jāpievērš uzmanība. Mums rīt jāvada spēle, mums jākontrolē bumba, jārada vārtu gūšanas momenti. Mums jābūt uzbrūkošiem, agresīviem, kā arī nedrīkstam izlaist pretuzbrukumus."

  +1 [+] [-]

, 2018-09-08 19:56, pirms pusgada
Latvijai nespēlēs Māris Štrombergs, Porziņģis, Indrašis, brāļi Dukuri, brāļi Bertāni, brāļi Rēdlihi, Verpakovskis, Linuss Videls, Sevastova un Briedis. Kāds tur brīnums, ka Kindzmarauli ir favorīti?

     [+] [-]

, 2018-09-09 12:08, pirms pusgada
M rakstīja: Latvijai nespēlēs Māris Štrombergs, Porziņģis, Indrašis, brāļi Dukuri, brāļi Bertāni, brāļi Rēdlihi, Verpakovskis, Linuss Videls, Sevastova un Briedis. Kāds tur brīnums, ka Kindzmarauli ir favorīti?
Jā, bet Gruzijas izlasē nespēlēs Džugašvili, Kikabidze un brāļi Meladzes, tāpēc cerības mums tomēr ir.