Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Pukinsks: "Sabiedriskā labuma statusa ietekme uz LFF eksistenci ir tuvu nullei"

Agris Suveizda

Pukinsks: "Sabiedriskā labuma statusa ietekme uz LFF eksistenci ir tuvu nullei"
Edgars Pukinsks. Foto: LFF

No vakardienas Latvijas Futbola federācija oficiāli ir zaudējusi sabiedriskā labuma statusu. Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekrerārs Edgars Pukinsks sarunā ar Sportacentrs.com sacīja, ka šā statusa ietekme uz federācijas darbu gan ir pavisam minimāla, un ir optimistiski noskaņots, ka problemātiskos jautājumus izdosies atrisināt, lai statusu atgūtu.

Vēl pirmdienas rītā Pukinsks sacīja, ka oficiālo lēmumu vēl nav saņēmis, lai arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē jau bija norādīts, ka 1. aprīlī pieņemts lēmums, kas stāsies spēkā 7. aprīlī. "Pirmdienas pēcpusdienā saņēmām vēstuli pasta kastītē. Tajā galvenais pārmetums vai, precīzāk, iemesls, kādēļ statuss ir atņemts, ir minēts 2018. gada pārskats," sacīja Pukinsks. "Jautājumi, kurus VID ir lūdzis skaidrot ilgstošā periodā un joprojām nav saņēmis pilnīgu skaidrību, ir dažādi. Viens ir par ziedojumiem: gada pārskatā ir ziedojumu atšifrējums, taču viņi lūdza iesniegt rēķinus, kas katrā pozīcijā pamatotu šīs summas. Tāpat viņi lūdza skaidrot, kā tieši darbojas tiesnešu nozīmēšanas sistēma un apmaksas sistēma. Par to mums bija ilga sarakste, bet ir vēl palikušas astes, par kurām viņiem nav skaidrs. Bija arī par pārskatu posteņu nesakritību atsevišķās daļās – vienā daļā nosacīti uzrakstīti 25 tūkstoši sabiedriskā labuma ietvaros, bet citā, ja nemaldos, ap 16 tūkstošiem.

Respektīvi tehniskas lietas, kuras vai nu jānovērš, vai arī jāizskaidro. Pagājušā gada beigās, kad ar viņiem tikāmies klātienē, par šo runājām un devām termiņus, līdz kuram sakārtosim, taču fiziski to īsti nebija iespējams izdarīt, jo pašreizējie grāmatvedības cilvēki tur sāka strādāt tikai no janvāra, bet CBB [grāmatvedības uzņēmumā, ar kuru LFF sadarbojās] paralēli palīdzēja taisīt iepriekšējā gada pārskatu, kas nozīmē, ka mapes un dators tehniski bija pie viņiem. Līdz ar to nespēja operatīvi atbildēt.

Tādā ziņā korekti uztveram atsūtīto lēmumu, bet smīnu man izraisīja viena lieta: lēmums tika pieņemts 1. aprīlī, un informācija publiskajā telpā parādījās agrāk, nekā mēs paši saņēmām oficiālu lēmumu. Kā izrādās, tas nebija joks. Un otra lieta, protams, ka šāds lēmums tiek paziņots tieši šajā situācijā, kurā, pirmkārt, ārkārtas stāvokļa dēļ ir grūti informāciju nodrošināt operatīvi un, otrkārt, tiekoties klātienē, jau runājām, ka pašlaik koncentrējamies uz 2019. gada pārskatu, ko ir būtiski sakārtot, un tad iesniegsim arī visu, kas attiecas uz 2018. gadu, kad to fiziski varēs atrast.

Šāds lēmums ir, taču no mūsu puses ir apņemšanās visu sakārtot. Šobrīd arī gaidu iespēju ar VID tikties klātienē vai arī attālināti – kā nu viņi pašlaik organizē savu darbu -, lai ar vadību izrunātu un vienotos par termiņiem. Kritisku jautājumu, kurus atrisināt nebūtu reāli, es neredzu. Tie visi vairāk šķiet tehniska rakstura. Nesaku, ka statuss atņemts nepelnīti: pieņemu, ka eksistē nepilnības, bet šīs nepilnības nav kritiskas un nenovēršamas un uzskatu, ka nav korekti šādā veidā statusu noņemt šo nepilnību dēļ. Ja skatos no otras puses, ka korespondence ar grāmatvedībām un tamlīdzīgām lietām bijusi ilgstoši un nepilnības vēl ir, tad pilnīgi pieņemu, ka šāds jautājums tiktu pacelts, taču, manuprāt, korekti būtu vēlreiz uzaicināt LFF vadību uz tikšanos un pateikt, ka šī ir pēdējā tikšanās – vai nu vienojamies un jūs izdarāt to un to, vai arī statuss tiek atņemts. Vai tiktu atsūtīts vismaz brīdinājums par pēdējo termiņu.

Ja skatāmies objektīvi, tad FIFA un UEFA finansējums ir vairāk nekā 85% pamatdarbības budžeta, aptuveni 7,5-10% ir valsts finansējums – šie finansējumi nekādā veidā nav saistīti ar sabiedrisko labumu. Sabiedriskā labuma darbība ir tikai un vienīgi ziedojumu piesaiste – vidēji gadā no kopējā budžeta ziedojumos savācām tikai ap 50 tūkstošiem eiro. Līdz ar to ietekme uz eksistenci, darbošanos vai programmu realizāciju ir tuvu nullei. Tas, pirmkārt, drīzāk ir reputācijas un goda jautājums un, otrkārt, sabiedriskā labuma statuss droši vien ir noderīgs, jo nākotnē atkal ir iespējamas izmaiņas likumdošanā un uzņēmējiem varētu būt motivējošāka vide ziedot, kaut gan šā brīža krīzes situācijā vēlme ziedot drīzāk tikai samazināsies, jo organizācijām tuvākajā laikā varētu nebūt tādas iespējas."

  -2 [+] [-]

, 2020-04-08 14:55, pirms 7 mēnešiem
Šitais čalis tik daudz nestāvēja par LFF Kaspara laikā.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-08 14:55, pirms 7 mēnešiem
Pukātājs normali betonē, statusu nevajag, bet centīsies atgūt

  +4 [+] [-]

, 2020-04-08 15:11, pirms 7 mēnešiem
nevajag statusu?
nevajag vietējos sponsorus?

  +4 [+] [-]

, 2020-04-08 15:52, pirms 7 mēnešiem
LFF ietekme uz Latvijas futbolu ir tuvu nullei, vai, precīzāk sakot, tās ietekme ir viens liels mīnuss!!!

  -1 [+] [-]

, 2020-04-08 15:55, pirms 7 mēnešiem
Gatis rakstīja: nevajag statusu?
nevajag vietējos sponsorus?
vairs nevajag, tagad ir "lēts" treneris

  +3 [+] [-]

, 2020-04-08 16:29, pirms 7 mēnešiem
pilnīgi piekritu Edgaram, mūsu valstī viss notiek interesanti un visi zin agrāk ne kā tika paziņot.
Lai arī pastāsta, ka viņš paraksta dokumentus ar valdes sēdes pieņemtiem lēmumiem pāris dienas pirms pašas valdes sēdes.
un kā 2018. gadā iztērēja veselus 50-60K EUR uz PČ braucienu ar potenciāliem sponsoriem, ja visi kopā ienēs gadā laikā tikai 50K EUR

     [+] [-]

, 2020-04-08 17:38, pirms 7 mēnešiem
A kā tad tur pirms vēlēšanām bija ka nebūs sponsoru ja neievēlēs tipa pareizos cikvēkus? Lašenko nebija tas bļāvējs? Izrādās, pēc šī skaidrojuma, ka tam pilnīgi maza nozīme. Un tā jau ari ir, jo cīņa ir par fifa un uefa miljoniem.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-08 18:56, pirms 7 mēnešiem
Labs saimnieks tā vis neteiktu, ka 50 tūkstoši eiro nav nekas.

  +2 [+] [-]

, 2020-04-08 23:23, pirms 7 mēnešiem
Loģika skaidra.. sēž večuks siltā krēslā un priecājas par naudu ko garantē pasaules vadošās organizācijas .. FIFA un UEFA maksā par pasākumu un vienalga viss kamēr tā tas ir .. Kā izlutināts bērns ar bagātiem ārzemju krustvecākiem.

     [+] [-]

, 2020-04-09 00:26, pirms 7 mēnešiem
Interesanti jau, kā viņi izshēmos šos te 16K, kurus kaut kur nejauši ir ierakstījuši kā 25K.

Un kālab viņi koncentrējas uz 2019. gada pārskata pabeigšanu, lai gan 2018. gada pārskats ir ar caurumiem? un 2018. gada čekus no jauna atrast ar laiku paliks tikai sarežģītāk. Bet jā, reizēm izlasot ziņu virsrakstus par to, kādi farsi notiek vietējā futbola dīķī..

     [+] [-]

, 2020-04-09 19:52, pirms 7 mēnešiem
Interesanti, lasot komentārus var redzēt, ka cilvēki ir erudīti, tikai atliek pabrīnīties, kur ņemas tie aptaurētie biedri, kas balso par visiem pukinskiem, gorkšiem, ļašenko, gaideļiem utt.
Pukinkski es tev apsolu, ka es personīgi uzrakstīšu iesniegumu Valsts policijā par to, ka ir pārkāpts likums, ja gadījūmā tava (nu jau kabatas) federācija atgūs sabiedriskā labuma statusu agrāk par 2021 gada 1. aprīli.