Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 0

Četras Balkānu valstis paziņo par pieteikšanos Pasaules kausa rīkošanai

Rolands Eliņš

Četras Balkānu valstis paziņo par pieteikšanos Pasaules kausa rīkošanai
Četru Balkānu reģiona valstu vadītāji. Foto: Reuters/Scanpix

Serbijas valsts prezidents Aleksandars Vučičs pēc kopīgas sapulces ar Grieķijas, Bulgārijas un Rumānijas premjerministriem pavēstījis savas valsts medijiem, ka panākta vienošanās par kopīgas kandidatūras virzīšanu, piesakoties 2030. gada Pasaules kausa finālturnīra rīkošanai.

Serbijas valsts prezidents un Grieķijas, Bulgārijas un Rumānijas premjerministri tikās Bulgārijas pilsētā Varnā pie Melnās jūras, un pēc viņu sapulces medijiem tika apstiprināti kopīgie plāni kandidēt uz Pasaules kausa rīkošanu.

„Mēs esam pateicīgi pārējo valstu līderiem par viņu izrādīto atbalstu Serbijas ceļā uz pievienošanos Eiropas savienībai,” sacīja Serbijas prezidents Aleksandars Vučičs, norādot, ka valstīm jāturpina uzlabot savstarpējās attiecības, ar kopīgu sadarbību jāizvairās no incidentiem un jāsaglabā stabilitāte Balkānu reģionā.

Rumānija, Grieķija, Serbija un Rumānija ir četras lielākās un apdzīvotākās Balkānu valstis, un preses konferencē tika minēti arī plāni pretendēt uz „EURO 2028” finālturnīra rīkošanu.

Pasaules kausa futbolā finālturnīrs līdz šim tikai vienreiz aizvadīts divu valstu robežās – 2002. gadā finālturnīru kopīgi rīkoja Japāna un Dienvidkoreja. Mūsdienās arvien populārākā tendence finālturnīra rīkošanas pienākumus sadalīt starp vairākām valstīm sasniegusi arī FIFA, jo nolemts, ka 2026. gada Pasaules kauss risināsies trīs Ziemeļamerikas valstīs – Kanādā, Meksikā un ASV.

Uz 2030. gada PK finālturnīra rīkošanu savu gatavību iesniegt oficiālus pieteikumus apstiprinājušas vairākas valstu grupas. Dienvidamerikā savu pieteikumu gatavo Urugvaja kopā ar Argentīnu un Paragvaju, Āfrikā to pašu dara Alžīrija, Maroka un Tunisija, kamēr Lielbritānijā, lai arī līdz publiskam pieteikuma apstiprinājumam vēl nav tikts, tiek plaši runāts par Anglijas, Skotijas, Velsas, Ziemeļīrijas un Īrijas kopīgo pieteikumu.

Līdz šim Pasaules kausa finālturnīrs ne reizi nav norisinājies Balkānu pussalā, bet 1976. gadā Dienvidslāvija uzņēma Eiropas čempionāta finālturnīru.

Izmantotie resursi:
Vucic: Balkan countries to bid for World Cup...

     [+] [-]

, 2018-11-02 20:53, pirms pusgada
Labāk Slovēnija, Horvātija, Ungārija

  +3 [+] [-]

, 2018-11-02 20:59, pirms pusgada
kur Grieķi piķi dabūs, jo valsts galīgā žopā ir?

     [+] [-]

, 2018-11-02 22:12, pirms pusgada
OO 2030 jau varētu aizmaukt paskatīties, gan jau LV arī būs tikuši

  +1 [+] [-]

, 2018-11-03 00:18, pirms pusgada
Tik kur šie 4 nabagi ņems naudu
Ar FIFA naudu vien nepietiks
Grieķiem vispār kauna nav, ES tik daudz naudas iegrūda, lai satīrītu šmuci zem grieķiem, šie tik mauc tālāk, cer tos miljardus norakstīs

     [+] [-]

, 2018-11-03 10:56, pirms pusgada
Cik tad vietas pārējai Eiropai paliks kvalifikācijā? Smieklīgi, bet šiem nabagiem laikam nav cita veida kā kvalificēties finālam. Varbūt varēja visa A-Eiropa samesties lai pārējiem vispār vietas nepaliek. 15 valstis rīko kopā un aiziet, spāņi, itāļi, franči, vācieši, angļi lai sūkā ķepu vai ko citu.