Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:121, Did:0, useCase: 0

"Milan" un "Inter" vēlas kopā būvēt jaunu stadionu leģendārā "San Siro" vietā

Rolands Eliņš

"Milan" un "Inter" vēlas kopā būvēt jaunu stadionu leģendārā "San Siro" vietā
"San Siro". Foto: AFP/Scanpix

Itālijas futbola grandi “AC Milan” un Milānas “Inter” publiski apliecinājuši savu ieceri kopīgi uzsākt jauna stadiona būvniecību, kas atrastos tieši blakus slavenajam “San Siro” stadionam un kuru attiecīgi būtu paredzēts nojaukt. Milānas mērs gan nevēlas pat apspriest “San Siro” nojaukšanas iespēju, norādot, ka tajā notiks 2026. gada olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija.

“Milan” un “Inter” klubu vadība apliecināja Itālijas mediju ziņoto, ka patiešām panākta vienošanās par kopīgiem plāniem jauna stadiona celtniecībai Milānas pilsētā, un jauno stadionu – līdzīgi kā līdz šim “San Siro” stadionu – kā savu mājas laukumu izmantotu abas komandas.

Projekta vērtība tiek lēsta 700 miljonu eiro apmērā, un jaunais stadions ieplānots tieši blakus “San Siro”, ko attiecīgi plānots nojaukt. “San Siro” ir viens no pasaulē slavenākajiem stadioniem, tas atklāts 1925. gadā un renovēts arī pirms tikai dažiem gadiem. “San Siro” sākumā bija “Milan” mājvieta, bet kopš 1947. gada tās ir arī “Inter” mājas.

Jāatgādina gan, ka ne “Milan”, ne “Inter” nav “San Siro” īpašnieces – īpašniece ir pilsētas dome, kas nupat kā SOK balsojumā ieguva tiesības kopā ar Kortīnu d`Ampeco rīkot 2026. gada olimpiskās spēles. Milānas mērs iepriekš uz abu futbola klubu plāniem reaģēja negatīvi, norādot, ka jauna stadiona uzbūvēšana prasīs ilgu laiku un ka Milānas OS pieteikumā bija solīts, ka atklāšanas ceremonija 2026. gadā norisināsies tieši “San Siro” stadionā, un Milānas dome šo solījumu turēs, neizskatot iespēju nojaukt “San Siro”.

Milānas klubi vēlāk vakarā savus sākotnējos paziņojumus mīkstināja. “Milan” prezidents publiski norādīja, ka viņš nevar neko spriest par “San Siro” nojaukšanu, jo tas pieder pilsētai, taču viņš cer, ka olimpiskās spēles varēs norisināties jau jaunajā stadionā.

"San Siro" ir uzņēmis Pasaules kausa finālturnīra spēles, vairākus Čempionu līgas finālus, un plānots, ka uzņems arī olimpiskās spēles, uz kuru rīkošanu Milānas pilsēta tiesības ieguvusi pirmoreiz.

Izmantotie resursi:
https://www.football-italia.net/139...

  -1 [+] [-]

, 2019-06-24 21:14, pirms gada
Labāk 1 komanda lai spēlē San Siro, un 2 - jaunajā stadionā!
Ar 1 stadionu nevar reizē spelet;
un kā viņi tur trenejas ikdiena 1 stadionā?!

  +2 [+] [-]

, 2019-06-24 21:22, pirms gada
oxa rakstīja: Labāk 1 komanda lai spēlē San Siro, un 2 - jaunajā stadionā!
Ar 1 stadionu nevar reizē spelet;
un kā viņi tur trenejas ikdiena 1 stadionā?!
Treniņa laukumi taču ir...

     [+] [-]

, 2019-06-25 01:53, pirms gada
Lai tik vairāk kašķējas...