Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:121, Did:0, useCase: 0

"Roma" leģenda de Rosi pēc sezonas atstās komandu, jauns līgums netika piedāvāts

Rolands Eliņš

"Roma" leģenda de Rosi pēc sezonas atstās komandu, jauns līgums netika piedāvāts
Daniele de Rosi. Foto: EPA/Scanpix

Itālijas futbola veterāns Daniele de Rosi pēc šīs sezonas beigām atstās „Roma” komandu, kurā pavadījis visu savu profesionālā futbolista karjeru.

Daniela de Rosi vasarā apritēs 36 gadi, taču šo dzimšanas dienu viņš pēc 18 gadu pārtraukuma vairs nesagaidīs „Roma” futbolista statusā. Viņš Romas futbola klubam pievienojās 2001. gadā, aizvadīja tajā visu līdzšinēju karjeru, kļūstot par kluba un Itālijas izlases leģendu, taču šovasar līgums ar viņu netiks pagarināts.

„Roma” vadība itāļu medijiem neslēpa, ka galīgais lēmums spēlētājam darīts zināms tikai vakar. To apliecināja arī pats de Rosi šodien rīkotajā preses konferencē, taču norādīja, ka viņš nav muļķis: „Ja futbolistu nesauc runāt par jaunu līgumu, tas nozīmē tikai vienu, tā ka kluba virziens man bija skaidrs.”

De Rosi tika piedāvāts ieņemt vietu kluba pārvaldē, taču viņš vēl plānos turpināt futbolista karjeru, bet pēc tam – kļūt par treneri. Atgriešanās „Roma” sistēmā tāpat ir ļoti iespējama, un de Rosi uzsvēra, ka viņam nav nekādu pretenziju pret kluba lēmumu, norādot, ka sastāva izvēle ir kluba vadības ziņā un viņiem par to jāatbild: „Mēs varam ilgi runāt par to, ka es varbūt noderējis komandas ģērbtuvēs, jo man liekas, ka esmu futbolistiem svarīgs, taču tas beigu beigās ir kluba lēmums. Man nav nožēlas par to, ka šāds lēmums pieņemts, man tikai nedaudz žēl, ka pārāk maz runājām par šo lietu.”

De Rosi lielākoties atsacījās veltīt kluba vadībai tiešus pārmetumus, taču norādīja, ka pats būtu rīkojies citādi: „Ja es būtu „Roma” direktors, es būtu sev piešķīris jaunu līgumu. Taču es tāds neesmu un tagad neko nevaru darīt šajā sakarā.”

„Kluba līdzjutēji man ir parādījuši savu mīlestību ilgu gadu garumā, un es darīju to pašu,” teica de Rosi, kurš „Roma” sastāvā aizvadījis vairāk nekā 600 spēles un guvis 63 vārtus. „Es neaizgāju uz citu kluba pēc kaut kāda hipotētiska titula, kuru varbūt būtu ieguvis citur, bet arī nebūtu. Bija 3-4 gadu periods, kad varēju aiziet uz citām komandām, kuras it kā varēja cīnīties par vairāk tituliem nekā „Roma”, taču izvēlējos to nedarīt. Tā būtu bijusi traģēdija, ja es aizietu. Arī kluba līdzjutējiem bija iespēja sākt vaicāt, kāpēc mums ir tāds de Rosi komandām, mums vajag Injestu. Taču viņi to nedarīja.”

„Roma” neaizvada īpaši veiksmīgi un A Sērijā ieņem tikai sesto vietu, par trim punktiem atpaliekot no ČL zonas, turklāt arī Eiropas līgas kvota nav garantēta – tikai divus punktus aizmugurē ir „Torino”.

De Rosi pēdējā spēle Romā būs 26. maijā pret "Parma". Viņš gan neizslēdza iespēju, ka futbolu varētu turpināt spēlēt arī kādā citā Itālijas klubā, ne tikai ārzemēs.

Izmantotie resursi:
https://www.football-italia.net/138...

  +2 [+] [-]

, 2019-05-14 17:58, pirms gada
Totti, pēc tam de Rossi. Roma vairs nav "mūžīgā pilsēta"

  +2 [+] [-]

, 2019-05-14 21:23, pirms gada
leģenda. īsta uzticība.