Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:124, Did:0, useCase: 0

PSG caur puķēm pavēsta par Neimāra vēlmi aiziet un ir gatava viņu pārdot

Agris Suveizda

PSG caur puķēm pavēsta par Neimāra vēlmi aiziet un ir gatava viņu pārdot
Neimārs. Foto: Reuters/Scanpix

Brazīliešu superzvaigzne Neimārs vakar bez attaisnojuma neatgriezās PSG nometnē, un viņa tautietis Leonardu sarunā ar laikrakstu Le Parisien sniedza pirmo interviju kopš atgriešanās kluba sporta direktora amatā, skaidrojot gan pašreizējo situāciju ar Neimāru, gan arī citus jautājumus.

Le Parisien un L'Equipe jau iepriekš vēstīja, ka šī starpsezona ir pirmais brīdis, kad PSG Neimāru vairs neuzskata par nepārdodamu, bet nu to publiski apstiprinājis arī Leonardu: "Neimārs var pamest PSG, ja būs piedāvājums, kas derēs visiem. Taču šobrīd mēs nezinām, vai kāds viņu vēlas pirkt vai par kādu summu vēlas to darīt. Tas viss nenotiek vienas dienas laikā, tas ir skaidrs. Pagaidām neesam saņēmuši nevienu piedāvājumu, bet, tiesa, mums ir bijuši virspusēji sakari… Ar "Barcelona"? Jā."

Leonardu gan norādīja, ka vārdu pārmīšana ar Barselonu nenozīmē, ka Katalonijas grands būtu izteicis piedāvājumu: "Viņu stratēģija? Viņi [publiski] teica, ka vēlējās pirkt, bet ka mēs negribējām pārdot. Barselonas prezidents tā teica, taču [mūsu sarunas laikā] mēs nejutām, ka Barselona pozicionētu sevi kā pircēju. Vai negrasāmies Neimāru noturēt par katru cenu? PSG vēlas paļauties uz spēlētājiem, kuri vēlas palikt un izveidot kaut ko lielu. Mums nevajag spēlētājus, kuri, paliekot klubā, izdarītu mums pakalpojumu."

Tiešus vārdus "Neimārs vēlas prom" Leonardu neizmantoja, taču uz jautājumu, vai Neimārs vēlas prom, vairākkārt atbildēja apstiprinoši: "Tas ir skaidrs visiem. Taču futbolā vienu dienu saki vienu, bet nākamajā rītā – jau ko citu. Tas ir apbrīnojami, bet tā ir. Esmu runājis ar Neimāru, bet nevēlos izpaust sarunas detaļas. Runājām arī ar viņa pārstāvi. Visi zina visu. Pozīcija ir skaidra visām iesaistītajām pusēm. Bet viena lieta šobrīd ir konkrēta: viņam ar mums vēl ir līgums uz trim gadiem. Tā kā vēl neesam saņēmuši nevienu piedāvājumu, mēs arī nevaram neko apspriest. Tātad Neimārs vēlas prom? Es jau uz to atbildēju."

"Kad spēlētājs vēlas pamest klubu – un es nerunāju tieši par Neimāru -, tā ir futbola dzīves normāla sastāvdaļa," sacīja Leonardu. "Kādēļ gan tas būtu jāuztver kā apkaunojums klubam? It kā klubs nebūtu spējis pārliecināt spēlētāju palikt. It kā tā vienmēr būtu kluba vaina. Un Neimāra gadījumā, kurā spēlētājs neierodas uz treniņu, tā joprojām būtu kluba atbildība, kas nav spējis atrisināt šo problēmu? Nē. Ja spēlētājs ierodas novēloti, tā ir viņa vaina. Pēc tam seko procedūras kluba iekšienē, un mēs redzēsim, kā viss atrisināsies. Arī citos klubos spēlētāji ierodas par vēlu. Vai mums jābūt stiprākiem par Neimāru? Nezinu nevienu klubu, kas būtu kaut ko izcīnījis kopā ar spēlētāju, kas ir stiprāks par klubu. Lai klubs virzītos uz priekšu, tam ir jākontrolē pilnīgi viss. Ieskaitot savus svarīgākos spēlētājus."

PSG vadība jau vairākkārt uzsvērusi, ka galvenā pārmaiņa šajā vasarā būs attieksmes maiņa – kluba zvaigznēm esot laiks saprast, ka privilēģiju posms ir galā -, taču tas joprojām neizslēdz nepieciešamību veikt lielu darbu arī darījumu tirgū. "Mums vajag balsta pussargu un varbūt arī centra aizsargu," sacīja Leonardu. "Uzbrukumā mums jau ir daudz izvēles iespēju. Tāpat šosezon būs svarīgi iesaistīt akadēmijas spēlētājus. Jauns vārtsargs? Nē, tā nav prioritāte. Mums ir Traps, Areolā, Bulka [kurš tik tikko pārnāca no "Chelsea"] un ceturtais vārtsargs Inosāns. Vai Areolā būs pirmais numurs? Par to vēl spriest ir pāragri."

PSG bija starp klubiem, kas bija gatavs likt galdā 75 miljonus eiro pa Mateisu de Lihtu un bija panākusi vienošanos arī ar spēlētāju, tomēr viņš beigās izvēlējās Turīnas "Juventus", kas vienīgā bija gatava līgumā iekļaut izpirkuma maksu par 150 miljoniem eiro – PSG to nevarēja izdarīt pat teorētiski, jo Francijā šādi punkti ir pretlikumīgi. "Nē, de Lihts nenāks uz PSG. Tāda iespēja pastāvēja. Viņš ir lielisks spēlētājs, bet tas nebija labs brīdis lielai investīcijai. Mums ir nedaudz jānomierinās. Mums nav aploksnes ar 200 miljoniem, kurus varētu iztērēt ar brīvu roku. Kulibalī no "Napoli"? Viņš ir dārgs spēlētājs… Mums pagaidām nav konkrēta kandidāta. Vai centos pārliecināt Rabio palikt? Nē. Runāju ar viņa māti [kura ir arī Adrjēna aģente], bet viņi jau bija tikuši pārāk tālu – neko nepiedāvājām."

"Pirmā mācība no Čempionu līgas neveiksmēm ir tā, ka mēs nedrīkstam baidīties no neizdošanās," teica Leonardu. "Mēs neapšaubāmi esam starp klubiem, kas ir kandidāti uz Čempionu līgas kausu, bet šogad mums ir nedaudz cita vīzija: ir laiks nedaudz piebremzēt, atpūsties. Šim klubam ir nepieciešams miers. Tas uzņēmās ļoti daudz risku, veica lielas investīcijas… Kurš cits vēl darīja to, ko darīja PSG? Ļoti maz klubu. Ir laiks izveidot kaut ko spēcīgāku. Iespējams, spert soli atpakaļ, lai pēc tam spertu desmit uz priekšu. Mums ir jātiek vaļā no domas, ka cilvēki izdara pakalpojumu klubam spēlējot tajā. Tas nav agresīvs vēstījums: tai būtu jābūt normālai lietai. Pārējo nosaka darbs. Ģēniji pastāv, bet viņi ir ļoti reti. Es ticu ikdienas darbam."

"Mēs runājam par disciplīnu: tas nav nekas neparasts, tā ir norma. Ikviens ir atbildīgs par to, ko dara un kas viņš ir. Ja vēlies iet uz naktsklubu, tā ir tava problēma. Katrs pats izvēlas, kā veidot savu karjeru," brazīlietis turpināja. "Daudz tiek runāts par Kataras ierašanos, bet tas nebūt nav stāsta sākums: klubam [nākamgad] būs 50 gadu, gluži kā man (smejas)! Tas ir svarīgi, tā nav tikai parasta dzimšanas diena. PSG sasniegtais iepriekšējos gados ir iespaidīgs, milzīgs. PSG par to būtu jābūt lepnam."

Izmantotie resursi:
Leonardo : «Neymar peut quitter le PSG si…» -...

  +1 [+] [-]

, 2019-07-09 11:21, pirms 5 mēnešiem
Futbolisti mācās no NBA večiem.. neiet uz treniņiem, taisa drāmu, lai tiktu aizmainīti. Barsa var pacelt gan Neimāru, gan Grīzmanu?

  +2 [+] [-]

, 2019-07-09 11:23, pirms 5 mēnešiem
Protams, man nepieder futbola klubs, bet ja man tāds būtu, tad es Neimāru nevēlētos redzēt savas komandas sastāvā.. Bardaks lielāks nekā labums no viņa. Skandāli, traumas, tēlošana, princešu izgājieni utt. neatsver viņa prasmes laukumā.

     [+] [-]

, 2019-07-09 11:29, pirms 5 mēnešiem
doksnomarsa rakstīja: Futbolisti mācās no NBA večiem.. neiet uz treniņiem, taisa drāmu, lai tiktu aizmainīti. Barsa var pacelt gan Neimāru, gan Grīzmanu?
Gan jau, ka finansiāli var. Bet kur tad šos visus liks? Kādam būs jāsilda beņķis, Suarezam, Neimāram vai Grīzmanam. Nu Messi jau rezervē nesēdēs. Un neaizmirsīsim, ka Coutinho ar vēl nekur nav pārdots.

  -1 [+] [-]

, 2019-07-09 11:30, pirms 5 mēnešiem
Number 0 rakstīja: Protams, man nepieder futbola klubs, bet ja man tāds būtu, tad es Neimāru nevēlētos redzēt savas komandas sastāvā.. Bardaks lielāks nekā labums no viņa. Skandāli, traumas, tēlošana, princešu izgājieni utt. neatsver viņa prasmes laukumā.
Laukumā jau nav sūdīgs. Bet klubiem pievilcīgs arī no mārketinga aspekta. Atkal var pārdot jaunus kreklus, suvenīrus utt. Vārds jau ir.

  +2 [+] [-]

, 2019-07-09 11:45, pirms 5 mēnešiem
Tagad jau visiem tik piķis prātā, bet pie vēlmes puiku pāraudzināt es rekomendētu darījumu ar Ventspili, tur ātri izskolos!

     [+] [-]

, 2019-07-09 12:19, pirms 5 mēnešiem
Caur puķēm dzirdēju ka būs apmēram kā ar Karašauska čenči. Ikaunieku samainīs pret Neimāru.

     [+] [-]

, 2019-07-09 12:24, pirms 5 mēnešiem
Kina nevar sim piedavamat ligumu?

     [+] [-]

, 2019-07-09 12:34, pirms 5 mēnešiem
rihardilio rakstīja: Gan jau, ka finansiāli var. Bet kur tad šos visus liks? Kādam būs jāsilda beņķis, Suarezam, Neimāram vai Grīzmanam. Nu Messi jau rezervē nesēdēs. Un neaizmirsīsim, ka Coutinho ar vēl nekur nav pārdots.
Nevar, Nevar. Tad ir daudzi jāpārdod.

     [+] [-]

, 2019-07-09 13:14, pirms 5 mēnešiem
doksnomarsa rakstīja: Futbolisti mācās no NBA večiem.. neiet uz treniņiem, taisa drāmu, lai tiktu aizmainīti. Barsa var pacelt gan Neimāru, gan Grīzmanu?
Tikai ja pārdod pāris spēlētājus. Ja pārdotu Koutinjo un Dembelē katru pa ~€100M un vēl Umtitī pa €60M, tad varētu nopirkt abus, jo atbrīvotos vieta gan algu sarakstā, gan būtu nauda, ko samaksāt par transfēriem.

     [+] [-]

, 2019-07-09 17:05, pirms 5 mēnešiem
sprinteris2 rakstīja: Nevar, Nevar. Tad ir daudzi jāpārdod.
Daļa jau ir pārdoti, bet vēl jau sarakstā varētu būt Malkoms, Semedo, Umtiti un varbūt Rakitičs ar Koutinjo/Dembele, ja vajadzēs naudu.
Grīzmana transfēru viņi nosegs bez problēmām, bet Neimāru dabūt vienkāršakais variants būtu PSG atdot pretī Koutinjo/Dembele ar piemaksu. Katrā ziņā, ja savelk jostas, tad nopirkt abus var.

     [+] [-]

, 2019-07-09 17:35, pirms 5 mēnešiem
blah rakstīja: Daļa jau ir pārdoti, bet vēl jau sarakstā varētu būt Malkoms, Semedo, Umtiti un varbūt Rakitičs ar Koutinjo/Dembele, ja vajadzēs naudu.
Grīzmana transfēru viņi nosegs bez problēmām, bet Neimāru dabūt vienkāršakais variants būtu PSG atdot pretī Koutinjo/Dembele ar piemaksu. Katrā ziņā, ja savelk jostas, tad nopirkt abus var.
Malcoms jau ir tuvu līgumam ar Everton. (30 - 36m, abas puses nav vēl līdz galam sarunājušas).

     [+] [-]

, 2019-07-09 22:37, pirms 5 mēnešiem
MU varēja paņemt. Bet vai grib.

     [+] [-]

, 2019-07-09 22:40, pirms 5 mēnešiem
doksnomarsa rakstīja: Futbolisti mācās no NBA večiem.. neiet uz treniņiem, taisa drāmu, lai tiktu aizmainīti. Barsa var pacelt gan Neimāru, gan Grīzmanu?
Jēga, ja atkal par Spānijas čempiontitulu neko vairāk neiespēs.

     [+] [-]

, 2019-07-10 17:43, pirms 4 mēnešiem
Banss rakstīja: Tagad jau visiem tik piķis prātā, bet pie vēlmes puiku pāraudzināt es rekomendētu darījumu ar Ventspili, tur ātri izskolos!
Nodedzinās džipu un Grišuņins piesolīs pa muti?