Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2921, Did:0, useCase: 0

Rasisma skandāls: Melnkalnei nākamā spēle būs jāaizvada aiz slēgtām durvīm

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Rasisma skandāls: Melnkalnei nākamā spēle būs jāaizvada aiz slēgtām durvīm
Rahīms Stērlings. Foto: Reuters/Scanpix

2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle starp Melnkalni un Angliju noslēdzās ar futbola dzimtenes uzvaru un skandālu, jo Melnkalnes līdzjutēji tika apvainoti rasismā. UEFA pieņēmusi lēmumu par soda mēriem.

Melnkalne nākamo mājas spēli aizvadīs 7. jūnijā, kad uzņems Kosovu. Šo maču nedrīkstēs apmeklēt līdzjutēji, tāpat Melnkalnei jāsamaksā 20 tūkstošus eiro liela soda nauda, kā arī būs jāizvieto reklāmas plakāts ar uzrakstu #EqualGame jeb #VienlīdzīgaSpēle.

Notikušais izraisīja pamatīgu sašutumu, un Anglijas izlases aizsargs Denijs Rouzs pēcāk pat izteicās, ka viņam tik ļoti apnicis rasisms futbola laukumā un no līdzjutējiem, ka viņš nevar sagaidīt brīdi, kad beigs karjeru. "Ja valstīm soda naudā piespriež tik daudz, cik es iztērēju vienā naktī, atpūšoties Londonā, ko mēs varam sagaidīt," neapmierināts pēc mača bija Rouzs.

Anglija uzvarēja ar 5:1, un pēdējos vārtus 81. minūtē guva Rahīms Stērlings. Viņš vārtus nosvinēja, pieliekot plaukstas pie ausīm, un viņš pēc mača apliecināja, ka tā bijusi reakcija pret Melnkalnes faniem. Apvainojumi izskanēja arī Kaluma Hadsona-Odoi virzienā.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...