Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2921, Did:0, useCase: 0

Pandēmija Makartijam atņem "Euro 2020" sapni – Īrija jau tagad veic treneru maiņu

Agris Suveizda

Pandēmija Makartijam atņem "Euro 2020" sapni – Īrija jau tagad veic treneru maiņu
Miks Makartijs. Foto: Reuters/Scanpix

Martā UEFA Nāciju līgas pārspēlēs vajadzēja sadalīt pēdējās četras ceļazīmes uz vasarā paredzēto "Euro 2020" finālturnīru. Vienā no "play-off" miniturnīriem jāpiedalās arī Īrijai, taču Covid-19 pandēmijas dēļ viss futbola kalendārs ir pabīdīts un finālturnīrs nenotiks agrāk par 2021. gada vasaru. Ārkārtas situācija nav mainījusi Īrijas plānus, un pieredzējušais Miks Makartijs pie komandas stūres nepaliks pat līdz pārspēlēm, kuras visdrīzāk nav gaidāmas agrāk par rudeni vai pat nākamo pavasari.

61 gadu vecajam Makartijam līgums ar Īrijas Futbola asociāciju bija spēkā līdz šā gada 31. jūlijam jeb līdz "Euro 2020" finālturnīra beigām – ja Īrija tajā, protams, iekļūs -, bet 1. augustā pie komandas stūres bija paredzēts stāties Īrijas U21 izlases vadītājam Stīvenam Kellijam. Ja Covid-19 pandēmija ir izjaukusi izlašu kalendāru, tad Īrijas Futbola asociācijas plānus gan ne, un īri jau vakar nolēma priekšlaicīgi iecelt Kelliju jaunajā amatā.

"Šī asociācijai un arī Mikam un Stīvenam bijusi sarežģīta situācija," asociācijas mājaslapā citēts tās izpilddirektors Gerijs Ouenss. "Prezidenta, valdes un sevis paša vārdā vēlos pateikties abiem vīriem par profesionālismu un sapratni šajos bezprecedenta apstākļos. Šie īru dzīvē ir īpaši laiki, un Miks to ir ņēmis vērā, piekrītot priekšlaicīgi atbrīvot savu krēslu.

Gan Makartijs pie pieaugušo izlases, gan Kellijs pie U21 izlases stūres stājās 2018. gada 25. novembrī. Makartija vadībā Īrija "Euro 2020" kvalifikācijas grupu turnīra pēdējā kārtā mājās neuzvarēja Dāniju (1:1) un netika pie automātiskas ceļazīmes uz finālturnīru, apakšgrupā paliekot trešajā pozīcijā. Taču, ņemot vērā rezultātus citās grupās, Īrija tika pie iespējas cīnīties par Nāciju B līgas ceļazīmi – īriem pusfinālā pret stāsies slovāki, bet otrā pusfinālā cīnīsies bosnieši un ziemeļīri.

Izmantotie resursi:
https://www.fai.ie/ireland/news/fai...