Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

"Riga" stāsies pretī Glāzgovas "Celtic": kā latviešu komandām Eirokausos sekmējies pret skotiem.

Ceturtdien, 24. septembrī, "Riga" kā vienīgā komanda, kas vēl turpina cīņu Eirokausos, no Latvijas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtā Skonto stadionā stāsies pretī Glāzgovas "Celtic" – klubam ar lielu vēsturi, 51 reizi Skotijas augstākās līgas (Skotijas Premjerlīgas) čempioni. Tādēļ ir vērts palūkoties, kā un cik veiksmīgi Eiropas kausos Latvijas komandas ir spēlējušas pret skotiem.

No sākuma ir jāatgādina, ka Latvijas klubi tiesības piedalīties UEFA organizētajos Eiropas klubu turnīros ieguva 1992. gadā, kad "Skonto" debitēja Čempionu līgā.

1994. gadā kā pirmais pretinieks no Skotijas trāpījās "Aberdeen" – "Skonto" UEFA kausa priekšsacīkšu kārtā pieņēma izaicinājumu. Pirmā spēle norisinājās Rīgā, attiecīgi maču aizvadot Daugavas stadionā, kur sapulcējās apmēram 3000 skatītāju, un tā noslēdzās 0:0, kas bija gana labs rezultāts skontiešiem. Līdz nākamajai (atbildes) spēlei bija jāgaida divas nedēļas – pirmais duelis notika 9. augustā, otrs – 23. augustā. Aberdīnā mājinieki, spēlei noslēdzoties, nespēja noticēt tam, kas tikko noticis, – tablo rādīja rezultātu 1:1, kas nozīmēja "Skonto" pārākumu divu spēļu summā, jo rīdzinieki bija guvuši vārtus izbraukumā. Latvijas komandas vārtu autors Aleksejs Semjonovs sarunā ar laikraksta "Diena" žurnālistu atzina: "Vēl gribētos piebilst, ka tieši mana soma ar futbolzābakiem nez kādā veidā aizceļoja uz Itāliju, un skoti man iedeva savus bučus. Tieši es, vienīgais spēlētājs ar viņu apaviem, guvu vārtus."

Šim sasniegumam sekoja divi smagi zaudējumi, kas pārmācīja divas, nu jau bijušās komandas – Daugavpils "Dinaburgu" un Rīgas "Daugavu" –, taču par katru atsevišķi.

2006. gadā "Dinaburga" Intertoto kausa 2. kārtā tikās ar "Hibernian", pret kuru variantu nebija – mājās 0:3, viesos 0:5, divu spēļu summā 0:8.

2014. gadā Rīgas "Daugava" (2013. gadā, saņēmusi lielus naudas līdzekļus un labi nokomplektējusi sastāvu, cīnījās par Eirokausu vietām, taču nesekmējās) ieguva vietu Eirokausos Skonto problēmu dēļ un spēlēja pret "Aberdeen". Tomēr, kā zināms, tajā gadā "Daugavas" sastāvs nebija tik labs un rocība – mazāka. Tādēļ lielu cerību nebija, ko apliecināja arī spēles rezultāts gan Latvijā, gan Skotijā (attiecīgi – mājās 0:3, izbraukumā 0:5, summā 0:8).

2016. gadā, kas citam Latvijas klubam – "Jelgava" – bija ļoti veiksmīgs (jāatceras, ka sasniedza Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtu), "Ventspils", kaut 1. kārtā pārvarēja fēriešu barjeru, pretinieks "Aberdeen" nebija pa spēkam. Pirmajā spēlē, kas notika izbraukumā, viss iesākās cerīgi, bet noslēdzās ne tik labi (0:3). Ventspilī, jau spēlējot atvērtāk, arī zaudējums (0:1), un summā 0:4.

Apkopojums.

Pret Skotijas klubiem aizvadītas 8 spēles, no tām divās reizēs spēlēts neizšķirti, pārējās sešās – zaudējumi.
Vienreiz pārvarēta kārta, tiekoties ar skotiem, no četrām reizēm.
Vārtu attiecība 1:21.

Avoti:
http://periodika.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html?lang=fr#panel:pa|issue:/p_001_diea1994n197|article:DIVL228|query:Aberdeen%20Skonto%20Skonto|issueType:P
https://www.uefa.com/