Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Eiropas grandi ar FIFA runājot par Superlīgas izveidi, UEFA to uzskata par blefu

Rolands Eliņš

Eiropas grandi ar FIFA runājot par Superlīgas izveidi, UEFA to uzskata par blefu
Madrides "Real" - 2020. gada "La Liga" čempione. Foto: Reuters / Scanpix

Anglijas un Spānijas mediji šodien vēsta, ka vairāki Eiropas vadošie futbola klubi aktīvi iesaistījušies pārrunās par vienotas līgas izveidi, kurā pulcētos tikai elitāra kompānija. Britu laikraksts „The Times” gan vēsta, ka UEFA vadošās amatpersonas šīs baumas īpaši nopietni neuztver un uzskata par klubu blefu, lai panāktu sev labākus nosacījumus nākamajam Eirokausu ciklam.

Eiropas klubu Superlīgas projekts tiek mētāts apkārt jau vairākus gadus. Par vienu no galvenajiem atbalstītājiem tiek uzskatīts Madrides „Real”, un šis projekts paredz, ka Čempionu līgas vietā Eiropas vadošie klubi spēlē savā līgā. UEFA Čempionu līgā nepieciešams katrā sezonā izcīnīt ceļazīmi, un tas attiecas arī uz pašiem spēcīgākajiem klubiem, kamēr Superlīgā varētu spēlēt tikai 16-20 vadošie klubi, kuri savas vietas nezaudētu. Līdz šim gan tās lielākoties bijušas tikai baumas, un paši klubi publiski nelabprāt runājuši par šādu iespēju.

Šodien „Sky Sports” un Spānijas medijs „Vozpopuli” vēsta, ka klubi ir iesaistījušies pārrunās par jaunas līgas izveidi, kurai turklāt esot principiāls FIFA atbalsts. Tiktu izveidota Eiropas Premjerlīga, un tās vajadzībām tiktu piesaistītas investīcijas sešu miljardu dolāru vērtībā, ko sniegtu ASV banka „JP Morgan”. Eiropas Premjerlīgā piedalītos 18 Eiropas komandas. Pārrunās pagaidām iesaistījušās „Liverpool” un Mančestras „United” komandas no Anglijas, kā arī vairākas nenosauktas komandas no Spānijas, Francijas, Vācijas un Itālijas. Tiek lēsts, ka kopumā līgā varētu spēlēt pat piecas Anglijas komandas, bet kopumā līgā tiktu iekļautas 18 komandas. Spēles tiktu aizvadītas sezonas laikā, noskaidrojot izslēgšanas turnīra dalībnieces.

„Sky Sports” vēsta, ka Eiropas Premjerlīga varētu aizstāt Čempionu līgu kā klubu galveno starptautisko turnīru. Kā iespējamā līgas debija tiek piesaukts jau 2022. gads, bet paziņojums par šiem plāniem varētu būt gaidāms jau nākamajā mēnesī.

„The Times” ziņo, ka UEFA galvenās amatpersonas ir informētas par šodienas publikācijām, taču īpašu vērību tām nepievērš, jo uzskata, ka šādu mērķu pieteikšana ir nevis vēlme tos piepildīt, bet gan vēlme izdarīt papildu spiedienu uz UEFA, diskutējot par reformām Čempionu līgā. Drīzumā paredzēts atsākt pārrunas par Eirokausu nākotni, un pieņemtās izmaiņas stāsies spēkā no 2024. gada, un bagātie klubi cer panākt sev vēlamas izmaiņas Čempionu līgas formātā.

Līdzīgi arī Premjerlīgas un Spānijas „La Liga” vadība pagaidām īpaši nesatraucas par šīm publikācijām.
„Šīs idejas autori – ja tādi vispār eksistē, jo neviens skaļi nav pieteicies – ne tikai parāda pilnīgu nesapratni par Eiropas un Spānijas futbolu, bet arī nezināšanu par TV raidtiesību tirgu,” komentējis „La Liga” prezidents Havjers Tevass. „Šāda veida projekts nozīmētu milzīgus finansiālos zaudējumus gan organizētājiem, gan investoriem. Šādi pazemes projekti izskatās forši tikai piecos no rīta, kad tiek sarakstīti uz bāra galda.”

Izmantotie resursi:
https://www.skysports.com/football/...
https://www.thetimes.co.uk/article/...

  -1 [+] [-]

, 2020-10-20 20:48, pirms 3 mēnešiem
paskatāmies autors - "Dzeltenā prese" - viss skaidrs

     [+] [-]

, 2020-10-21 09:57, pirms 3 mēnešiem
Iespējams, ka amerikāņu īpašnieki ir šādas idejas iniciatori. Tas būtu Amerikas formāts - kā NHL, NBA, krievu KHL. Visu sezonu kaut ko spēlē, bet sportiskā jēga pa īstam parādās tikai izslēgšanas spēlēs, kaut arī ne līdz galam.