Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

UEFA prezidents Čeferins: "Esmu drošs, ka varam pabeigt ČL un EL sezonas"

Andrejs Siliņš

UEFA prezidents Čeferins: "Esmu drošs, ka varam pabeigt ČL un EL sezonas"
Aleksandrs Čeferins. Foto: imago / Scanpix

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins ir pārliecināts, ka izdosies pabeigt aktuālās Čempionu līgas un Eiropas līgas sezonas, bet neizslēdz iespēju, ka uz nākamo gadu pārceltais Eiropas čempionāts varētu notikt mazāk nekā 12 sākotnēji paredzētajās pilsētās.

"Ņemot vērā, kā lietas izskatās šobrīd, esmu drošs, ka varam pabeigt Eiropas sezonu - UEFA sacensības," sacīja Čeferins, norādot, ka mači gan būs jāaizvada bez skatītāju klātbūtnes stadionos. Iepriekš izskanēja informācija, ka UEFA plāno atlikušās sezonas Eiropas līgā un Čempionu līgā aizvadīt augustā. Ceturtdaļfināli un pusfināli tiktu aizvadīti divu spēļu formātā, tie notiktu starp 11. un 22. augustu. Tomēr netiek izslēgts scenārijs, ka varētu tikt aizvadīta tikai viena spēle.

Savukārt nākamās sezonas sakarā Čeferins uzsvēra, ka arī komandām līgās, kur sezonas oficiāli noslēgtas, neizspēlējot turnīru līdz galam, būs jāpiedalās kvalifikācijas turnīros, ja vēlēsies piedalīties UEFA organizētajās sacensībās. "Tikai sportiskais pamats var būt formula, lai kvalificētos Čempionu līgai un Eiropas līgai," sacīja slovēņu funkcionārs.

Eiropas čempionāts, kas no šīs vasaras pārcelts uz nākamo, paredzēts 12 pilsētās: Londonā, Amsterdamā, Baku, Bilbao, Bukarestē, Budapeštā, Kopenhāgenā, Dublinā, Glāzgovā, Minhenē, Romā un Sanktpēterburgā. Čeferins atklāja, ka nav izslēgts - pilsētu skaits var samazināties. "Ar trim pilsētām ir problēmas. Turpināsim diskutēt, bet principā gribam spēlēt 12 pilsētās. Ja ne, esam gatavi spēlēt desmit, deviņās vai astoņās," citēts Čeferins.

Izmantotie resursi:
BBC