Žardims: "Uzvara pār Mančestras "City" apliecina Francijas futbola līmeni"

Žardims: "Uzvara pār Mančestras "City" apliecina Francijas futbola līmeni"

Leonardu Žardims
Foto: imago/BPI/Scanpix

3:1

Monaco - Manchester City

0:0

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen

Pēdējās ceļazīmes uz UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izcīnīja "Monaco" un Madrides "Atletico", kas vakar savā laukumā uzņēma Mančestras "City" (3:1, summā 6:6) un Lēverkūzenes "Bayer" (0:0, summā 4:2).

"Monaco" galvenais treneris Leonardu Žardims: "Izsitām Premjerlīgas otrās vietas [patiesībā trešās – A.S.] īpašnieci, tas lieliski apliecina Francijas futbola līmeņa kvalitāti. Šķiet, ka spēlēšana pret angļu komandām mums ir visnotaļ parocīga. Pirmo spēli Mančestrā ierakstā noskatījos divas trīs reizes un domāju, ka rezultāts 3:5 nebija taisnīgs, jo mēs dārgi samaksājām par sīkām kļūdām – divu spēļu summā mēs pelnīti tikām tālāk.

Aizvadījām labu pirmo puslaiku ar ļoti augstu aizsardzības līniju. Otrajā puslaikā pretinieki adaptējās taktiskā ziņā un mums kļuva grūtāk, bet turpinājām presingot ar diviem uzbrucējiem, jo, ja atdotu bumbu "City", ar mums būtu cauri. Esam ļoti priecīgi par mūsu līdzjutējiem un par visu Franciju, kuru turpināsim pārstāvēt Eiropā. Šī ir otrā reize, kad pēdējos gados sasniedzam ceturtdaļfinālu – tas ir kā atalgojums mūsu darbam. Otrdien viens žurnālists man vaicāja, vai man no šīs spēles ir bail. Bail? Tieši šādas spēles man sagādā baudu, dievinu augsta riska spēles."

Mančestras "City" galvenais treneris Žuzeps Gvardiola: "Problēma nebija aizsardzībā. Šodien tā nebija atslēga. Problēma bija tā, ka pirmajā puslaikā nebijām laukumā. Mūsu uzbrucējiem bija jābūt agresīviem, bet mēs tādi nebijām. Tieši tādēļ esam izstājušies – jāspēlē ilgāk nekā 45 minūtes. Problēma nebija aizsardzībā vai vārtsargā. Otrajā puslaikā ieguvām otrās bumbas un neļāvām pretiniekiem izveidot nevienu iespēju. Starpība starp mūsu pirmo un otro puslaiku bija pārāk liela. Mēs no tā mācīsimies. Gribējām parādīt savu personību, neļaut pretiniekiem domāt, taču ļāvām viņiem saspēlēties. Mana kļūda bija tā, ka nepārliecināju komandu spēlēt jau pirmajā puslaikā.

Centāmies spēlēt futbolu. Visu savu karjeru esmu centies tā spēlēt. Dažreiz zaudēju pusfinālos, cenšoties gūt vārtus. Bet šodien problēma bija pirmais puslaiks. Čempionu līgas trofeju šosezon neiegūsim, bet es mēģināšu atkal. Ja būtu spēlējuši kā šajā sezonā, kā otrajā puslaikā, ar to būtu pieticis iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Bet aizvadījām tikai 45 minūtes – šajā līmenī ar to nepietiek. Apsveicu "Monaco"."

"Monaco" viceprezidents Vadims Vasiļjevs: "Uzvarēt lielu Eiropas komandu ar milzīgu budžetu – tas ir liels sasniegums. Kad spēles rītā ieraudzīju L'Equipe pirmo lapu, nodomāju, ka viss Francijas futbols mūs atbalsta. Un tas mani darīja laimīgu. Esmu lepns par saviem spēlētājiem. Mūsu tikšana tālāk ir pozitīva lieta visam Francijas futbolam, un ar visu sirdi atbalstīšu Lionas "Olympique", lai tā pārspētu Romu. Un cerēju, ka PSG izsitīs Barselonu. Mums rangā ir jādzenas pakaļ Itālijai."

Mančestras "City" aizsargs Bakarī Saņā: "Pārāk cienījām pretiniekus – tas mani īpaši sarūgtina. Mūsu pirmais puslaiks bija katastrofāls. Tas bija neticami – atstājām tik daudz brīvu zonu." Mančestras "City" aizsargs Gaels Klišī: "Pirmajā puslaikā aizmirsām spēlēt…Nosēdāmies pārāk zemu, tā nav mūsu spēle. Darījām pilnīgi pretējo tam, ko mums bija teicis treneris. Jau kopš pirmā uzbrukuma "Monaco" ieguva pārliecību. Visu cieņu viņiem! Viņiem ir lieliski jaunie spēlētāji, un Žardima vadībā komanda ievērojami progresē. Pārtraukumā Gvardiola nebija dusmīgs, viņš tikai norādīja uz mūsu pozīciju izvēli un to, ka tikt izslēgtiem, neparādot savu īsto seju, ir sliktākais, kas vien var būt. Otrajā puslaikā bijām labāki, un žēl, ka nespējām izšķirt cīņas likteni. Izšķirošos vārtus ielaidām koncentrēšanās zuduma dēļ."

Madrides "Atletico" galvenais treneris Djego Simeone: "Pirmām kārtām pēc spēles ir milzīgs prieks. Ceturto reizi pēc kārtas iekļūstam ceturtdaļfinālā, un tas parāda, cik lielu darbu ieguldījis klubs un galvenokārt ar kādu atdevi cīnījušies spēlētāji, kuri pēdējos četros gados laukumā atdevuši visu savu sirdi un dvēseli. Ikviens ir pielicis roku šajā sasniegumā. Čempionu līga ir īpašs turnīrs, un klubam ir ļoti svarīgi būt Eiropas labāko astotniekā.

Taču visvairāk man patīk tas, ka pirms četriem gadiem redzēju Tomasu [Pārtiju] un Saulu [Njigesu] ar otro komandu spēlējam Spānijas pēc spēka trešajā līgā, bet tagad viņi ir pirmajā komandā un palīdz tai iekļūt Čempionu līgas ceturtdaļfinālā. Spēle bija ļoti atklāta. "Bayer" bija savas iespējas gūt vārtus, bet ļoti labi nospēlēja [Jans] Oblaks. Viņš bija izcils, un viņš pamazām sasniedz savu labāko līmeni."

Lēverkūzenes "Bayer" galvenais treneris Tajfuns Korkuts: "Apsveicu "Atletico" un Oblaku, kurš nospēlēja lieliski. Nespējām iegūt savu dinamiku. Spēlējām labi, radījām iespējas, dažas ļoti labas – vienā uzbrukumā pat četras -, bet tik un tā nespējām gūt vārtus. Man galvenais ir tas, ka komanda ir spērusi soli pareizajā virzienā – šī spēle atšķīrās no iepriekšējām, un vēlamies turpināt tādā pašā garā. Oblaks daudz glāba komandu, bet tajā pašā laikā viņam bija vēl četri vai pieci komandas biedri, kuri metās bumbas ceļā. Tas lieliski parāda, kā "Atletico" aizsargājas un cik ļoti tā nevēlas ielaist vārtus."

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/footbal...
Foot - Ligue des Champions - Monaco - Leonardo...
Foot - Ligue des Champions - Monaco - Vadim...
'Very important' for Atletico Madrid to reach...
Diego Simeone lauds Atletico Madrid after...
Oblak heroics draw praise from Leverkusen boss...
Foot - Ligue des Champions - City - Manchester...

Slēpts komentārs: izredzētais

  +2 [+] [-]

, 2017-03-16 11:18, pirms gada
izredzētais rakstīja: Lai uzspēlē pret Chelsiju , nulle tā francija ir , nulle
Nu, nu karstgalvi! Tā varbūt var runāt par konkrētiem klubiem, bet Francija kā futbola lielvalsts ar saviem resursiem ir tālu priekšā angļiem.

  +3 [+] [-]

, 2017-03-16 11:32, pirms gada
Nepamet sajūta ka Peps ir pārvērtēts treneris, jo kam gan ja ne viņam ir jāmotivē un jānoskaņo komanda. Pats pirmajā puslaikā snauduļoja ērtajā krēslā.
Slēpts komentārs: chubaki

  +1 [+] [-]

, 2017-03-16 12:04, pirms gada
Ko Tu vari liet, klaun! Nespēlētu EPL? Varat iebāzt to EPL labi dziļi. Pārvērtētākā līga pasaulē, gluži kā Anglijas izlase.

Monaco pašlaik ir tādu formu uzņēmuši, ka nebūtu jābrīnās ja viņi vēl kādu laiku paturpinās cīņu par ČL titulu.

  -1 [+] [-]

, 2017-03-16 13:37, pirms gada
Kā reiz Mullers teica ka viņš savu mūžu uz to mēsla bedri EPL nedotos ne pa kādu naudu un viņš būtu pat bijis priecīgāks ja Bastians būtu palicis Minhenē

     [+] [-]

, 2017-03-16 13:41, pirms gada
Avs rakstīja: Nu, nu karstgalvi! Tā varbūt var runāt par konkrētiem klubiem, bet Francija kā futbola lielvalsts ar saviem resursiem ir tālu priekšā angļiem.
Mēs šeit runājam par līgu spēku vai esam pārslēgušies jau uz izlašu salīdzināšanu?

     [+] [-]

, 2017-03-16 14:05, pirms gada
...tāpat kā Francijas futbola līmeni spilgti parādīja PSG atbildes mačā pret Barsu.

     [+] [-]

, 2017-03-16 14:51, pirms gada
Kommaer/// rakstīja: Mēs šeit runājam par līgu spēku vai esam pārslēgušies jau uz izlašu salīdzināšanu?
Ja cilvēks saka,ka Francija ir nulle futbolā, tad kas ir Anglija?
Domāju,ka te neiet vairs runa tikai par līgu spēku, bet jaunajiem talantiem, resursiem un izlašu sniegumu.

     [+] [-]

, 2017-03-16 15:18, pirms gada
Avs rakstīja: Ja cilvēks saka,ka Francija ir nulle futbolā, tad kas ir Anglija?
Domāju,ka te neiet vairs runa tikai par līgu spēku, bet jaunajiem talantiem, resursiem un izlašu sniegumu.
Vērtējot līgas resursus, Anglija noteikti kabina jebkurai jebkurai izlasei.
Tai pašā laikā Francijas izlasē pirmdzimtie veido apm 1/3 sastāva, tādēļ tik viennozīmīgi to nevar nemaz salīdzināt.

     [+] [-]

, 2017-03-16 16:54, pirms gada
Man prieks par Monaco. Bet nu es neuzkatu ka M.City bùtu baigi stiprà komanda. Abas bija +,~ vienàda límeńa komandas. Pastīsimies ko tieks pèc 1/4 fin spèles.

     [+] [-]

, 2017-03-16 17:03, pirms gada
"Uzvarējām lielu komandu ar lielu budžetu."
MC nav liela komanda ar lielu budžetu. Tā ir vienkārša komanda ar lielu budžetu.

Tev jābūt autorizētam,