"Borussia" treneris: "Ļāvām katram pašam izvēlēties, vai vēlas spēlēt"

"Borussia" treneris: "Ļāvām katram pašam izvēlēties, vai vēlas spēlēt"

Dortmundes "Borussia" vīri pēc spēles
Foto: AP / Scanpix

2:3

Borussia Dortmund - Monaco

Pēc zaudējuma "Monaco" UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Dortmundē (2:3) vietējās "Borussia" galvenais treneris Tomass Tuhels atklāja, ka klubs dienu iepriekš piedzīvotā terorakta dēļ nav vēlējies tik agri aizvadīt pārcelto spēli.

Dortmundes ''Borussia'' cieta minimālu zaudējumu pret viesiem ''Monaco'' ar rezultātu 2:3, izšķirošos vārtus zaudējot 84. minūtē. "Mums ar īsziņas palīdzību tika paziņots UEFA lēmums. Šveicē pieņemts lēmums tiešā veidā mūs ietekmēja," sacīja Tuhels. "Mēs to neaizmirsīsim, jūtamies ļoti slikti. Protams, vēlamies, lai viss turpinās, bet tai pašā laikā mums jābūt konkurētspējīgiem. Nevēlamies šo situāciju izmantot kā attaisnošanos."

"Jā, mēs būtu vēlējušies vairāk laika, lai tiktu galā ar to, kas ar mums notika, bet kāds Šveicē izlēma, ka mums jāspēlē," Tuhels atsaucās uz trim sprādzieniem, kas sākotnēji paredzētajā spēles dienā notika pie komandas autobusa un kuru rezultātā cieta viens no futbolistiem. "Katram spēlētājam ir tiesības tikt ar to galā savā veidā. Komanda nebija pareizajā noskaņojumā, kāds nepieciešams, lai aizvadītu šādu spēli."

UEFA gan izplatījusi paziņojumu, norādot, ka lēmums saskaņots ar abiem klubiem. Savukārt "Monaco" treneris Leonardu Žardims norādīja, ka, iespējams, spēli vajadzējis pārcelt uz vēlāku laiku: "Varbūt šodien nevajadzēja spēlēt, bet kalendārs nedeva daudz izvēles iespēju. Sasniedzām labu rezultātu, bet šī ir tikai puse cīņas."

"Ļāvām katram pašam izvēlēties, vai viņš vēlas doties laukumā. Pirmsspēles treniņš aizritēja labi, tas mums ļāva uz brīdi izkliedēt [negatīvās] domas," turpināja Tuhels. "Mums uzbruka, bet laukumā centāmies atrisināt savas problēmas. Katram ir savs veids, kā viņš reaģē uz dažādiem notikumiem. Spēlētājiem bija izvēle nespēlēt, bet neviens tādu lēmumu nepieņēma. Komanda parādīja neticamu raksturu. Komandas gars otrajā puslaikā bija lielisks."

"Borussia" turku pussargs Nuri Sahins dalījās savās emocijās par pirmoreiz dzīvē piedzīvoto pieredzi: "Ir grūti par to runāt, grūti atrast pareizos vārdus. Iepriekšējā vakarā sajutām, kā ir atrasties šādā situācijā. Tādu sajūtu nenovēlu nevienam. Nespēju apjēgt to, kas noticis un, ierodoties mājās, sieva un dēls jau gaidīja mani pie durvīm. Sapratu, cik laimīgs esmu."

"Zinu, ka futbols ir ļoti svarīgs. Mēs to mīlam un tā dēļ daudz ziedojam. Zinu, ka saņemam par to lielu naudu un dzīvojam priviliģētu dzīvi, bet arī mēs esam cilvēki. Pasaulē ir tik daudz kā vairāk par futbolu. Nespēju aizmirst tās sejas, ko redzēju, sēžot autobusā. Nekad tās neaizmirsīšu. Tas ir neticami."

Tev jābūt autorizētam,