Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Vienīgais kandidāts Čeferins pārvēlēts UEFA prezidenta amatā

Agris Suveizda

Vienīgais kandidāts Čeferins pārvēlēts UEFA prezidenta amatā
Aleksandars Čeferins. Foto: AFP/Scanpix

LETA-AFP. Slovēnis Aleksandrs Čeferins ceturtdien pārvēlēts Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidenta amatā. Līdz ar to 51 gadu vecais Čeferins par UEFA prezidentu ievēlēts uz nākamajiem četriem gadiem. Viņš vēlēšanās bija vienīgais kandidāts.

"Esmu pagodināts. Šoreiz UEFA prezidenta krēslu pārņemu ar mazāk šaubām un mazāku skepticismu nekā iepriekš," uzrunā UEFA kongresā pauda Čeferins. "Bīstamākā lieta, ko varam darīt, ir saldi dusēt uz saviem lauriem un samierināties ar esošo situāciju."

Čeferins par UEFA prezidentu kļuva 2016.gada septembrī, tobrīd nomainot skandālos iekļuvušo francūzi Mišelu Platinī. Toreiz slovēnim konkurenci vēlēšanās sastādīja Mihaels van Prāgs no Nīderlandes. Pirms divarpus gadiem notika UEFA prezidenta ārkārtas vēlēšanas, tāpēc tajās ievēlētajam Čeferinam vispirms bija jānoslēdz Platinī termiņš, kas ilga līdz šim februārim.

Čeferins laikā no 2011.līdz 2016.gadam bija Slovēnijas Futbola asociācijas prezidents. Čeferins ir UEFA vēsturē septītais prezidents, kurš seko Ebes Švarca (Dānija), Gustava Vīderkehra (Šveice), Artemio Franki (Itālija), Žaka Žorža (Francija), Lenarta Jūhansona (Zviedrija) un Mišela Platinī (Francija) pēdās.

Vēl pērn jūlija sākumā Čeferins Rīgā tikās ar jauno Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadību.

Izmantotie resursi:
LETA