Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Kurtejans norāda uz kļūdām, Freimanis nespēlēs mēnesi

Kurtejans norāda uz kļūdām, Freimanis nespēlēs mēnesi
Gints Freimanis
Foto: Austris Auziņš, "Jelgavas Vēstnesis"

Šodien Zemgales Olimpiskā centra stadionā FK “Jelgava” uzņems ungāru “Ferencvaros”. Dienu pirms mača komandas aizvadīja treniņus spēles laukumā, bet abu vienību treneri pastāstīja par gatavību atbildes spēlei.

Aleksandrs Kurtejans, FK "Jelgava" galvenais treneris: "Esmu pārliecināts, ka komanda ir noticējusi saviem spēkiem. Ir noticējusi, ka "Ferencvaros" nav nekas briesmīgs. Tā ir laba, kvalitatīva un organizēta komanda. Jebkurā gadījumā ar viņiem var spēlēt. Mums bija neslikti momenti, kurus principā varēja izmantot. Pietrūka agresijas priekšējā līnijā, ko centīsimies izlabot atbildes spēlē. Meklēsim laimi pie pretinieku vārtiem!"

Gints Freimanis, FK "Jelgava" kapteinis: "Izrādās, mēnesi atpakaļ esmu divās vietās ieplēsis muskuli. Uzzināju to tikai aizvakar. Nezinu, kā tur [iepriekš] ārsti skatījās. Uztaisīja dziļāku apsekošanu un izrādījās, ka muskulis divās vietās ieplēsts. Uztaisīja plazmu – tagad četras dienas ar kruķiem, pēc tam mājās būs jāpaguļ piecas dienas, tālāk divas nedēļas miers… Gatavošos "Liepājas" spēlei [16. kārtas spēle, kas paredzēta 31. jūlijā - aut.]. Vismaz tagad es zinu, kāda ir diagnoze. Tas ir svarīgākais pie traumām. Sākumā man teica, ka ir iekaisums, pēc tam sastiepums. No tā viss arī izriet. Kā ir, tā ir."

Ko pats jūti šajos brīžos?
Freimanis: Viss sākās pirms Portugāles spēles [7. jūnija treniņā "Skonto" stadionā – aut.]… Protams, tādās spēlēs [Eirokausos] es gribu spēlēt. Tā ir vienīgā iespēja iziet lielos stadionos un uzspēlēt pret spēcīgiem pretiniekiem. Bet tu nevari spēlēt… Tagad palīdzu komandai psiholoģiski, uzmundrinot puišus. Atbildes spēlē viss ir iespējams.

Kā no malas izskatījās pirmā spēle? Ko teiksi par pretinieku?
Freimanis: Tā ir laba komanda ar labām tradīcijām un labiem spēlētājiem. Līdz pirmajam golam viņi rādīja agresīvu un uzbrūkošu futbolu. Varēja redzēt, ka viņi grib iesist tos vārtus. Taču pēc tam viņi nomierinājās. Tālāk spēle ritēja tā, it kā 1:0 viņus pilnībā apmierināja, bet 2:0, viņuprāt, ir ļoti labs rezultāts.

Eksperti sacīja, ka pirms otrajiem ielaistajiem vārtiem komanda nosēdās…
Kurtejans: Nogurums spēles beigās bija jūtams, jo praktiski 90 minūtes būt bez bumbas ir ļoti sarežģīti. Temps bija ļoti augsts, tāpēc nogurums sakrājās. Otrais vārtu guvums nav saistīts ar to, ka komanda slikti kustējās. Tur viens no spēlētājiem [Valdu Aljinju – aut.] vienkārši nogulēja momentu, ko bija jānostrādā līdz galam. Nenostrādāja līdz galam, lai arī spēki viņam vēl bija palikuši.

Nedēļas laikā kaut kas ir uzlabojies sastāva ziņā?
Kurtejans: Neatklāšu noslēpumus. Viens sastāva uzlabojums sēž man blakus. Ģērbtuvē vēl viens sēž. Protams, neriskēsim ar komandas spēlētāju veselību. Gints vēlējās doties kaujā, kaut vai uz vienas kājas! Artis Lazdiņš arī raujas, Alans [Siņeļņikovs] tāpat. Visi vēlās spēlēt, tas ir tikai normāli. Taču ar futbolistu veselību neriskēsim.

Verners Apiņš jau kādu laiku ir kopā ar komandu, tagad arī oficiāli. Ko par viņu varat pateikt?
Kurtejans: Kolektīvs viņu ir uzņēmis. Cilvēks viņš ir pareizs, futbolists arī neslikts un talantīgs. Vienmēr priecē, kad komandā parādās jauni vietējie spēlētāji. Uzskatu, ka viņam ir ļoti liels potenciāls. Viss atkarīgs no viņa paša. Izdarīsim visu, lai viņš domātu tikai un vienīgi par futbolu.

Freimanis: Ja tu esi spēlētājs ar cilvēciskām īpašībām, tad iekļauties "Jelgavas" kolektīvā nebūs grūti. Patīk, ka viņš ir agresīvs un grib kaut ko vēl sasniegt. Tas ir pats galvenais. Ir mērķis, viņš cenšas kaut ko pierādīt sev vai vēl kādam. Mums ir vajadzīgas jaunas asinis komandā, lai sezonas otrajā daļā varētu izpildīt uzstādītos uzdevumus.

Kas ir pats svarīgākais, ko jāizdara atbildes mačā?
Kurtejans: Galvenais uzdevums ir uzvarēt. Jānospēlē tikpat organizēti un kompakti, kā tas bija pirmajā spēlē. "Ferencvaros" ir pazīstams ar ātru spēli, ātrām piespēlēm. Nekas pārdabisks tur nav. Tomasa Dolla [galvenā trenera – aut.] loģika ir saprotama. Viņam, esot vēl futbolistam, patika īsas un vidēji garas piespēles. Spēlētāju komplektācijas atbilsts viņa futbola filozofijai. Viņi spēlē ātri, izpildot ātras piespēles cauri aizsargiem. Pirmajā spēlē mums puslīdz izdevās neitralizēt viņu spēli. Viņiem nepatīk spēlēt caur flangiem. Tāpēc arī atbildes spēlē pamatuzdevums būs neļaut viņiem spēlēt savu spēli. Jābūt disciplinētiem un savāktiem. Pirmos ielaistos vārtus varu attaisnot ar pieredzes trūkumu Dmitrijam [Klimaševičam], kamēr otrais vārtu zaudējums ir viena konkrēta spēlētāja paviršība. Gribētos, lai atbildes mačā šādu momentu nebūtu. Jo te būs sarežģītāk. Būs jāuzbrūk vairāk, jo ir taču divu vārtu handikaps. Jākoncentrējas pārejai no aizsardzības uzbrukumā un atpakaļ.

Kāda ir situācija ar Oļegu Malašenoku?
Kurtejans: Vai šī preses konference ir veltīta Oļegam? Viņam bija ļoti mazs spēles laiks. Tas ir tikai normāli, kad cilvēks meklē sevi tur, kur viņam ļaus sevi parādīt no tās labākās puses.

Dolls: "Ja pretinieks spēlē agresīvi, arī mums ir jāsāk spēlēt agresīvi"

Tomass Dolls, "Ferencvarosi" TC galvenais treneris: "Ir ļoti svarīgi saglabāt koncentrēšanos. Jāspēlē sava spēle. Atbraucām šeit ar labu rezultātu, 2:0, manuprāt, ir ļoti labs rezultāts. Taču mums ir jāstrādā 90 minūtes, lai izpildītu mērķi un tikt 2. kvalifikācijas kārtā. Visi saprot, ko viņiem ir jāizdara."

Kādi iespaidi par stadionu?
Vēl neesmu tur bijis [pirmsspēles preses konferences allaž notiek pirms treniņiem – aut.], bet redzēju to caur autobusa logiem. Laukums izskatās labi. Vienalga vai stadions ir moderns vai vecs. Ir jāspēlē jebkurā pasaules stadionā, nešķirojot, vai tā ir liela arēna vai arēna ar 2000 sēdvietām. Mēs izbaudām futbolu, kas ir pats svarīgākais.

Kā tiksiet galā ar to, ka "Jelgava" daudz dosies uzbrukumā?
Visas manas karjeras laikā esmu skatījies, pirmām kārtām, uz savu komandu. Zinām, kas ir jādara, ja pretinieks daudz uzbrūk vai aizsargājas. "Jelgavas" cerība izmainīt rezultātu divu spēļu summā ir gūstot vārtus un uzvarot vairākās divcīņās. Mēs saprotam, ka 90 minūtes būs smagi jāstrādā. Mums ir daudz pieredzējušu spēlētāju, kuri zina, ko darīt šādos brīžos.

Ungārijā uzskata, ka starptautiskās spēles palīdz komandai un futbolistiem mācīties. Ko var iemācīties no spēlēm pret "Jelgavu"?
Mums ir daži puiši, kuriem ir jāiemācās spēlēt Eiropas sacensībās. Dažiem ir liela pieredze futbolā. Piemēram, Juliānam [Koham] vai [Zoltānam] Geram. Mums ir daudz spēlētāju, kuriem aiz muguras ir vairākas starptautiskās spēles. Ir svarīgi spēlēt ārpus savas valsts, jo spēle dažreiz var būt pavisam citāda. Ja pretinieks spēlē agresīvi, tad arī mums ir jāspēlē agresīvi. Mēs nevēlamies doties šeit laukumā, lai svinētu futbolu. Mūsu mērķis ir tikt nākamajā kārtā. Vienalga, kādā veidā to izdarīsim.

Kāda ir situācija ar Danielu Bedi? Un cik liela ir varbūtība, ka debiju piedzīvos portugālis Rui Pedru.
Uzskatu, ka nav vērts runāt par spēlētājiem, kuri neatrodas ģērbtuvē. Bede ir savainots un nav aizvadījis nevienu treniņu ar komandu. Viņš ir komandu, jo viņš ir kapteinis un komandas līderis. Viņam nepieciešams mēnesis, lai atjaunotos. Priekšroku dodu spēlētājiem, kuri sāka gatavoties sezonai agrāk. Rui atnāca nedaudz vēlāk, un viņam vēl ir nepieciešami daži treniņi. Mums vajag futbolistus, kuri var skriet un būt labā kondīcijā. Redzēsim, kāda būs spēli, taču jāsaka, ka viņam vēl ir par agru.

Tev jābūt autorizētam,