Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 0

Latvijas spēcīgākās sieviešu futbola komandas cieš smagas neveiksmes jaunās Baltijas līgas ievadā

Latvijas spēcīgākās sieviešu futbola komandas cieš smagas neveiksmes jaunās Baltijas līgas ievadā
"Rīgas Futbola skolas" - "Minsk" futbolistes
Foto: Rīgas Futbola skola

Latvijas spēcīgākās sieviešu futbola komandas "Rīgas Futbola skola" un "Liepāja" svētdien piedzīvoja ļoti smagus zaudējumus jaunās Baltijas Sieviešu futbola līgas (BWFL) ievadā.

Latvijas čempiones "Rīgas Futbola skola" sezonas pirmajā oficiālajā mačā devās uz Baltkrieviju un ar 0:6 (0:4) kapitulēja vietējai "Minsk" vienībai, kamēr "Liepāja" savā laukumā ar 0:10 zaudēja Lietuvas spēcīgākajai komandai Šauļu "Gintra Universitetas".

Abas Latvijas futbolistu pretinieces gan ir ļoti spēcigas - abas iepriekšējā rudenī kvalificējās UEFA Čempionu līgas pamatturnīram, turklāt Šauļu futbolistes arī pārvarēja vienu kārtu, iegūstot iespēju spēkoties ar spēcīgo "Barcelona" vienību. Salīdzinājumam - "Rīgas Futbola skola" pērn kvalifikācijas turnīrā trijos mačos cieta trīs neveiksmes ar kopējo vārtu attiecību 0:16.

Nākamos mačus Baltijas līgā Latvijas vienības aizvadīs aprīļa otrajā pusē, kad "Liepāja" viesosies pie Tallinas "Flora", bet pēdējo piecu gadu valsts čempione "Rīgas Futbola skola" uzņems Kauņas "Žalgiris".

Arī šajā sezonā turnīrā piedalīsies pa divām labākajām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sieviešu futbola komandas, kurām pievienojusies arī Baltkrievijas čempionvienība "Minsk". Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, katrai izspēlējot pa sešiem mačiem. Pēc tam četras labākās vienības kvalificēsies finālčetrinieka turnīram, kas notiks Lietuvā.

BWFL turnīrs tika izveidots 2005. gadā un turpinājumā pieredzēja piecas darbības sezonas. Pēc 2010. gada sezonas BWFL turnīra norises tika apturēta, bet pērn atkal atjaunota. 2017.gadā turnīrā triumfēja "Gintra Universitetas" futbolistes, viņām sekoja Igaunijas vienības "Parnu" un "Flora", aiz tām bija "Rīgas Futbola skola" un "Liepāja", bet pēdējā, sestajā, pozīcijā palika "Žalgiris".