Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 0

Ikstens: "Zaudējums kausa finālā mums nebūs tik liela traģēdija kā "Jelgavai""

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Ikstens: "Zaudējums kausa finālā mums nebūs tik liela traģēdija kā "Jelgavai""
Kaspars Ikstens / Foto: FK RFS

Divas dienas pirms 2019. gada Latvijas kausa izcīņas fināla 11.lv birojā risinājās preses konference ar fināla dalībnieču galveno treneru un kapteiņu dalību. Portāls Sportacentrs.com piedāvā izlasīt finālistu komentārus pirms gaidāmās spēles.

Valds Dambrausks, FK RFS galvenais treneris: "Mūsu komanda liels gods piedalīties kausa finālā. RFS un es pats personīgi pirmo reizi piedalīsimies finālā. Ne katru reizi kausa finālā tiek debitante. "Jelgavai" šajā ziņā ir lielāka pieredze, jo tā ir uzvarējusi kausā biežāk nekā jebkura cita Latvijas komanda. Jā, trofejas izcīnīja citi spēlētāji, taču atkārtošos, ka futbolā ir ļoti svarīgas tradīcijas un to iemantošana. Sestdien tiksies divas komandas, kuras atrodas labā spēļu un rezultātu formā Virslīgas čempionātā. "Jelgava" nezaudē dažas spēles un ir pamainījusi savu spēles stilu. Šeit jāuzteic smags trenera darbs. Jelgavniekiem ir izveidojies sev raksturīgais spēles stils. Tas varbūt nav pārāk uzbrūkošs, taču nedrīkst teikt, ka komanda nav gatava pāriet asā uzbrukumā. Finālos bieži vien nav tas skatāmākais futbols. Visticamāk, tā būs arī šoreiz. Cik zinu, laukuma stāvoklis nav tas labākais. Taču neraugoties uz to, mēs un pretiniekiem rādīsim savu labāko sniegumu, cīnoties par trofeju."

Oļegs Kubarevs, FK "Jelgava" galvenais treneris: "Mums tā nebūs ikdienišķa spēle. RFS jau ir nodrošinājusi sev dalību Eirokausos, kamēr mums tas ir jāpaveic caur Latvijas kausa izcīņu. Te vairs nav ko piebilsts. Skaidrs, pretiniekiem būs pārsvars, jo viņiem nebija spēles nedēļas vidū. Viņi ir labā gaitā un atrodas tabulas augšdaļā. Savukārt mēs esam apakšā. Kausa mači atšķiras no spēlēm čempionātā, jo kausā nav līderu vai atpalicēju. Visu var izšķirt viena epizode. Čempionātā tu vēl vari labot situāciju nākamajās spēlēs, kamēr kausā tādas iespējas nav. Mūsu priekšrocība ir mājas laukums un augsta motivācija."

Kaspars Ikstens, FK RFS kapteinis un vārtsargs: "Atbildīga spēle. Jelgavniekiem iespēja tiks Eirokausos, savukārt mēs varam pārrakstīt RFS kluba vēsturi un izcīnīt pirmo trofeju. Man būs patīkama atgriešanās. Vienreiz, spēlējot Zemgales Olimpiskajā centrā, man jau izdevās pacelt Latvijas kausu [runā par "Jelgavas" uzvaru 2014. gadā]. Ceru, ka šoreiz atkārtošu šo panākumu jau RFS rindās.

Renārs Rode, FK "Jelgava" kapteinis un aizsargs: "Šī ir svarīgākā spēle sezonā. Tā ir iespēja tikt Eirokausos. Ejam uz šo mērķi un vēlamies, lai "Jelgava" nākamgad spēle Eiropā. Tā ir ļoti liela motivācija."

Vakar apmeklēji maču star "Jelgavu" un "Riga". Ko vari pateikt par spēles kvalitāti? Par laukuma kvalitāti?
Dambrausks: Par laukuma kvalitāti vēl nemāku spriest, jo neuzkāpu uz tā. Redzu, ka laukums ir ļoti smags. Vakar spēlētājiem nācās atstāt daudz spēka un jaudas, aizvadot maču. Jebkurā gadījumā apstākļi abām komandām būs vienādi. Par "Jelgavas" maču pret "Riga" - nestāstīšu daudz par taktiskām niansēm. Pēdējās spēlēs "Jelgava" pamainīja savu spēles stilu un spēlētāju izkārtojumu. Sāka spēlēt ar 3-1-4-2 formāciju. Vakardiena bija vēl viens piemērs tam, cik ātri galvenais treneris izmainīja komandas spēli. Uzskatu, ka futbolisti tic trenera iecerēm un rāda to laukumā. "Jelgavas" un "Riga" spēles rezultāts nav pārsteigums. Jelgavnieki izcili aizsargājās, kamēr "Riga" spēlēja savu disciplinētu futbolu. "Riga" nebija nevienas patiešām labas vārtu gūšanas iespējas. "Jelgavai" radās momenti pirmajā puslaikā un otrā puslaika sākumā. Līdzīgu spēli mēs paredzam kausa finālā. Komanda, kas pieļaus kļūdu, nonāks iedzinējos un tai būs ļoti sarežģīti atspēlēties.

Kolēģis saka, ka "Jelgava" jūsu vadībā ir izmainījusies. RFS savukārt pavasarī un vasarā bija neveiksmju josla, bet tagad tiek rādīti lieliski rezultāti Virslīgas čempionātā. Kas pamainījās viņiem?
Kubarevs: Kad RFS bija neveiksmes, es tieši biju prom. Kad sāku čempionātu pie "Riga" stūres, RFS viss bija labi. Atgriezos Latvijā un RFS atkal viss kļuva labi.
Dambrausks: Mums ļoti svarīgi, lai jūs paliekat Latvijā. Tad mums vienmēr klāsies labi! (smejas)
Kubarevs: RFS komandai ir savs raksturs. Viņi cenšas dominēt laukumā, daudz kombinē. Var teikt, ka šī ir visvairāk spēlējošā komanda Virslīgā. Ja "Liepāja", piemēram, ir līgas visātrākā komanda, tad RFS teju vienmēr cenšas izspēlēt pozicionālos uzbrukumus. Ir uzbrucējs, kuru viņi paņēma vasarā [šeit, visticamāk, domāts Darko Lemajičs] un kurš ļoti palīdz. Atceros, sezonas sākumā RFS nevarēja atrast stabilu uzbrucēju, bet tagad atrada īsto, kas ļāva izveidot stabilu sastāvu. Rezervistu soliņš komandā ir garš. Trenerim ir patīkamas galvassāpes izvēlēties labākos. Mums savukārt bieži vien ir jādomā par robu aizlāpīšanu. Sanācis, ka atsevišķās pozīcijās nav konkurences. Ir futbolisti, kuri vēl nav sasnieguši to līmeni, lai vienlīdzīgi konkurēt ar komandas līderiem. Atbildot uz jautājumu, nevaru konkrēti pateikt par krasām izmaiņām RFS spēlē. Jebkurai komandai mēdz būt neveiksmju joslas. RFS gadījumā šī josla vienkārši bija par ilgu. Tagad RFS ir uz viļņa, sit pa pieciem sešiem goliem spēlē. Tas mums nav noslēpums, tāpēc braucām spēlēt ar spēcīgu pretinieku [13. oktobrī "Jelgava" pārbaudes spēlē uzveica Krievijas Premjerlīgas vienību Tulas "Arsenal" - aut.]. Nupat aizvadījām spēli pret "Riga", kas ir līdzvērtīga līmeņa komanda.

Renār, oktobrī abos Virslīgas mačos paliki malā... Cik esi gatavs kausa finālam?
Rode: Visa sezona man sanāca nedaudz kā pa viļņiem. Te varu spēlēt, te nevaru vai spēlēju caur sāpēm. Redzēsim, kā mans ķermenis reaģēs. No tā būs atkarīga mana dalība finālā.

Tātad neesi par 100% drošs, kā spēlēsi?
Rode: Esmu gatavs. Ja kas, iešpricēs kaut ko...

Var teikt, ka sezonas sākumā biji izteikts komandas līderis. Vasarā komandu papildināji vairāki augsta līmeņa spēlētāji. Tagad tev vieglāk laukumā, spēlējot kopā ar vairākiem līderiem?
Rode: Neteikšu, ka sezonas sākumā biju vienīgais līderis. Bija arī citi. Tas pats Džeremijs [Fernandess] no sezonas sākuma rāda klasi. Tagad atnākuši pieredzējušie vīri, kuri taisa rezultātu. Var redzēt, ka komanda tagad ir vairāk nobriedusi un spēj sasniegt rezultātu.

Ja šāds sastāvs būtu no sezonas sākuma, tad kausa fināls, iespējams, nebūtu gada svarīgākais mačs?
Rode: Iespējams. Ja mēs spēlētu finālā ar jau iespēlēto sastāvu, tad būtu vieglāk.

Kaspar, spēlē Rīgas komandā, bet dzīvo Jelgavā. Cik daudz sezona gaitā esi spiegojis kausa fināla pretiniekus?
Ikstens: Tik, cik esmu gājis ārā pastaigāties ar suni. Gāju garām bāzei un redzēju, ka "Jelgava" trenējas. Taču speciāli klāt neesmu gājis.

Sezonas sākumā trenējāt Darko Lemajiču, kurš tagad ir RFS uzbrukuma līderis. Viņš var kļūt par fināla atslēgas spēlētāju?
Kubarevs: Tas Darko, kurš spēlēja sezonas sākumā atšķiras no tā, kāds viņš ir šobrīd. Viņš vēl ir salīdzinoši jauns spēlētājs. Var redzēt, ka viņš progresē. Mums viņš ir spēlētājs, kuram visvairāk jāpievērš uzmanību. Vēlamies, lai viņš nekļūst par gaidāmās spēles izšķirošo spēlētāju.

RFS savukārt spēlēja tagadējais "Jelgavas" uzbrucējs Maksims Marusičs. Kā viņš ir mainījies, pārejot uz citu klubu?
Dambrausks: Maksims vēl nav aizvadījis tik daudz spēļu "Jelgavas" sastāvā. Pazīstu šo spēlētāju ļoti labi, jo agrāk viņš spēlēja pret manām komandām Lietuvā, pārstāvot "Jonava" vienību. 2018. gadā viņš, manuprāt, bija viens no trim labākajiem spēlētājiem Virslīgā. Jaunajiem futbolistiem nav viegli saglabāt motivācijas līmeni. Ja vienā sezonā tu kļūsti par vienu no labākajiem spēlētājiem Latvijas Virslīgā, tad nākamajā vēlies spert soli uz priekšu. Taču šī pāreja Maksimam neizdevās. Tagad viņam jāsper solis atpakaļ, lai attīstītu savu karjeru. Man nav jautājumu par Marusiča prasmēm un kvalitātēm spēlēt augstā līmenī. Kausa finālā katrs no 22 spēlētājiem, kuri dosies laukumā, var kļūt par varoni. Kā kolēģis jau minēja, finālā visu var izšķirt viena epizode. Sestdien redzēsim, kurš iesitīs izšķirošos vārtus, veiks izšķirošo atvairījumu vai pieļaus liktenīgo kļūdu. Katram ir jādodas laukumā ar domu, ka viņš var kļūt par spēles varoni.

Vai uz komandu pirms šī fināla ir spiediens, jo tai pagaidām vēl nav izdevies izcīnīt nevienu trofeju?
Ikstens: Spiediens? Varbūt. Jā, klubs vēl nav vinnējis Latvijas kausu. Uzskatu, ka jelgavniekiem ir lielāks spiediens, jo viņiem ir ļoti svarīgi tikt Eirokausos. Var teikt, ka tā nebūs liela traģēdija, ja mēs neizcīnīsim kausu. Protams, mēs vēlamies izcīnīt trofeju. Taču zaudējums mums nebūs tik liela traģēdija kā "Jelgavai".

Oļegs Kubarevs vakar minēja par papildlaiku. Cik daudz ar Aleksandru Koliņko atstrādājāt pēcspēles sitienus?
Ikstens: Oj, mēs katru dienu strādāja. Ja nopietni, tad nē. Nevaru atklāt, cik daudz vai maz. Tas ir jautājums, uz ko labāk neatbildēt.

Renār, tu jau neesi pret pagarinājumu?
Rode: Kāpēc gan nē? Taču neatklāšu, vai mēs trenējam pendeles vai nē.

  +4 [+] [-]

, 2019-10-24 20:44, pirms 7 mēnešiem
To es saprotu, vecis ar ambīcijām, īsāk sakot, īsts latviešu futbolists, kurš ir gatavs zaudēt jau pirms spēles, jo kā mēs zinām, VISS IR GALVĀ!!!

  +2 [+] [-]

, 2019-10-24 21:02, pirms 7 mēnešiem
Par Jelgavu!!

  +2 [+] [-]

, 2019-10-24 23:44, pirms 7 mēnešiem
Var teikt, ka tā nebūs liela traģēdija, ja mēs neizcīnīsim kausu. Protams, mēs vēlamies izcīnīt trofeju. Taču zaudējums mums nebūs tik liela traģēdija kā "Jelgavai".

Diezgan negaidīti kaut ko tādu dzirdēt no profesionāla sportista.

  +3 [+] [-]

, 2019-10-25 07:20, pirms 7 mēnešiem
Deportivo rakstīja: Var teikt, ka tā nebūs liela traģēdija, ja mēs neizcīnīsim kausu. Protams, mēs vēlamies izcīnīt trofeju. Taču zaudējums mums nebūs tik liela traģēdija kā "Jelgavai".

Diezgan negaidīti kaut ko tādu dzirdēt no profesionāla sportista.
Šādi izteicieni no izlases spēlētāja parāda kas viņiem ir galvā(par to runā arī Stojanovičs)....pakāsīs ,bet nu nekas ,algas dienā tāpat būs labi!
Ronaldu lielākais dzinulis spelēt izlasē ir tas ,ka viņš grib uzvarēt vēl un vēl ,laikam šeit arī ir lielāka mūsu izlases problema!

  -2 [+] [-]

, 2019-10-25 09:58, pirms 7 mēnešiem
Jawa rakstīja: Šādi izteicieni no izlases spēlētāja parāda kas viņiem ir galvā(par to runā arī Stojanovičs)....pakāsīs ,bet nu nekas ,algas dienā tāpat būs labi!
Ronaldu lielākais dzinulis spelēt izlasē ir tas ,ka viņš grib uzvarēt vēl un vēl ,laikam šeit arī ir lielāka mūsu izlases problema!
oxa , 06:55, pirms stundas
Trakākais bija Nets zaudējums: 115:115 2 sekundes līdz beigām - Bruklinai 2 soda metieni - un abi garām, tad zaude pagarinajumā