Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 0

Ar elites komandu cīņu noslēgsies Zēnu Futbola festivāla sezona

Ar elites komandu cīņu noslēgsies Zēnu Futbola festivāla sezona
Zēnu Futbola festivāla 2015 komandas

Latvijas Zēnu Futbola festivāla (ZFF) 2015. gada sezona noslēgsies laikā no 3. līdz 5. jūlijam, kad "Zvejnieku parkā" Salacgrīvā par festivāla spēcīgākā kluba godu spēkosies elites jeb A grupas komandas. Arī šogad savu favorītu statusu apliecināt centīsies FK Liepāja/LSSS futbolisti, kurus no čempionu troņa nogāzt lūkos pieci citi klubi no Tukuma, Daugavpils, Rēzeknes un Rīgas.

Kā ierasts, komandas paralēli aizvadīs spēles trīs laukumos, kas nosaukti Mariana Pahara, Aleksandra Starkova un Jurija Andrejeva vārdos. Pirmā spēļu kārta tiks aizvadīta piektdien, 3. jūlijā, sākot no plkst. 15:00. Savukārt nākamajās dienās klubi aizvadīs vēl pa divām spēļu kārtām, bet turnīrs noslēgsies svētdien, 5. jūlijā, ar apbalvošanas ceremoniju ap plkst. 17:30.

Piektdien pēc pirmās spēļu kārtas norisināsies festivāla svinīgā atklāšanas ceremonija, kam sekos tradicionālais deviņu metru soda sitienu konkurss. Savukārt sestdienas vakarā laukumā dosies komandu treneri un bērnu vecāki, lai noskaidrotu spēcīgākos starp pieaugušajiem.

Zēnu Futbola festivāla A grupas komandas:

FK Liepāja/LSSS – ZFF gadskārtējie favorīti. Par to liecina sekojoša statistika - pēdējos deviņus gadus liepājnieki spēlējuši elites grupā un zelta medaļas ieguvuši piecas reizes (2008., 2009., 2011., 2013. un 2014. gadā). Sudraba medaļas kaklā kāruši trīs reizes. Zemākā vieta 2012. gadā acīmredzot bija nejaušība. Vai šogad liepājnieki uz Kurzemi aizvedīs zelta medaļas jau sesto reizi?
FK Tukums 2000 – Komanda izceļas ar saviem aktīvajiem atbalstītājiem un regulāro cīņu par uzvaru A grupā. 2014. gadā pietrūka tikai viens punkts, lai neļautu liepājniekiem kārtējo reizi svinēt panākumu.
BFC Daugavpils - Bez mazajiem daugavpiliešiem ZFF nav iedomājams. Regulāra dalība un arī panākumi visos iepriekšējos gadus apliecina, ka šogad tikt pie medaļām būs iespējams. Kāda kaluma tās būs, to redzēsim jau pavisam drīz. Pēdējo reizi čempionu gods iegūts 2010. gadā. Tāpat daugavpilieši var lepoties ar vairākām sudraba un bronzas godalgām.
Rēzeknes FA – Klubs regulāri staigā pa naža asmeni, skatītājiem liekot minēt, vai A grupa būs jāatstāj, vai tomēr būs lemts spīdēt elites sabiedrībā. Ir laiks nostabilizēties.
Šitika Futbola skola - Ilggadējie ZFF dalībnieki, un pēdējos gados salīdzinoši bieži ir kāpuši uz otrā augstākā goda pjedestāla pakāpiena, tomēr vienmēr kaut kas ir patraucējis beidzot izcīnīt ilgi gaidītās zelta medaļas. Varbūt panākumu atslēga būs, gūstot uzvaras pār liepājniekiem?
SK Super Nova – Šī kluba jaunie futbolisti šobrīd ir uzsākuši īstu panākumu sprintu. Tikai 2013. gadā uzvarēja C grupā, bet, pērn uzvarot arī B grupā, ieguva tiesības cīnīties elites sabiedrībā. Šāds uzvaru vilnis ZFF vēsturē nav bijis. Ja SK Super Nova uzvarētu arī A grupā, tā būtu lielākā sensācija ZFF vēsturē.

Turnīra norises vietā veikals "Komanda" nodrošinās savas produkcijas tirdzniecību par īpaši draudzīgām cenām, spēļu bumbas un individuālās balvas labākajiem futbolistiem. Tāpat veikals "Komanda" turnīra norises vietā piedāvās izmēģināt jaunos "adidas" futbola apavus F50, ar kuriem spēlē daudzi no pasaules labākajiem futbolistiem, kā arī būs iespēja izmērīt sava sitiena spēku ar jauno "Mi Coach Smart" bumbu, kas nosaka sitiena ātrumu, bumbas rotāciju skaitu sitiena brīdī un lidojuma trajektoriju. Tikmēr uzticamais festivāla draugs "Tallink" labākajiem treneriem dāvinās braucienu uz Stokholmu, visi dalībnieki festivālā varēs baudīt gardo "Piebalgas kvasu", bet festivāla laikā "Venden" nodrošinās dzeramo ūdeni. Tāpat ZFF pirmoreiz ieguvis arī savu oficiālo radio partneri – raidījums "Ole", radio NABA, 95,8 FM.

Visās trīs turnīra dalības grupās sacenšas iesaistīto klubu U-10, U-11 un U-12 vecuma komandas, bet komandu rezultāti tiek vērtēti kopējā klubu ieskaitē, kas noteiks valsts spēcīgāko jaunatnes futbola klubu. ZFF jaunā sezona tika ievadīta laikā no 5. līdz 7. jūnijam, kad turpat Salacgrīvā sacentās C grupas komandas. Pirmo vietu turnīrā izcīnīja Valmieras FK, tādējādi nopelnot iespēju 2016. gadā atgriezties B grupas sacensībās. Savukārt no 19. līdz 21. jūnijam cīņā devās B grupas komandas, kad dramatiskā finiša spurtā savu favorītu statusu apliecināja JFC Skonto, kas līdz ar to nākamgad atgriezīsies elites grupā.

ZFF 2015. gada turnīra A grupas pēdējās vietas ieguvēji 2016. gadā spēlēs B grupā, bet B grupas uzvarētāji saņems ceļazīmi uz A grupu. Tāpat B grupas pēdējās vietas ieguvēji 2016. gadā spēlēs C grupā, bet C grupas uzvarētāji saņems ceļazīmi uz B grupu. Savukārt C grupas pēdējo divu vietu ieguvēji nevarēs piedalīties 2016. gada ZFF, kamēr C grupas izkritēju vietu 2016. gadā ieņems komandas pēc Latvijas Jaunatnes čempionāta sacensību reitinga, ko nosaka LFF Sacensību daļa.

Visa informācija par ZFF un operatīvi spēļu rezultāti atrodami festivāla mājaslapā.

ZFF ir viens no lielākajiem jauniešu futbola turnīriem Baltijā, kā arī vienīgais šāda formāta turnīrs Eiropā, bet LFF vērtējumā tas ir viens no gada centrālajiem notikumiem pašmāju jaunatnes futbolā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad visi trīs ZFF turnīri tiek rīkoti no piektdienas līdz svētdienai, kamēr agrāk tie risinājās vienīgi darba dienās. Šādas izmaiņas turnīra norisē LFF ieviesusi ar mērķi palielināt līdzjutēju skaitu, kā arī dot vecākiem iespēju pavadīt brīvdienas kopā ar saviem bērniem un sniegt viņiem tik ļoti nepieciešamo atbalstu klātienē.

ZFF mērķis ir noskaidrot nākotnes futbolistu potenciālu, Latvijas jaunatnes izlašu tuvāko rezervju meistarības līmeni un Latvijas spēcīgāko jaunatnes klubu, kā arī veicināt klubu patriotismu un mīlestību pret futbolu, bet Vislatvijas līmenī veicināt draudzību starp klubiem un jaunajiem futbolistiem.

Izmantotie resursi:
Zēnu Futbola Festivāls