Blekpūle - pilsēta, kurā valda futbols un atrakcijas

Blekpūle - pilsēta, kurā valda futbols un atrakcijas

1:1

Blackpool - Newcastle United

0:0

Blackpool - Stoke City

Pateicoties „Blackpool FC” un Sportacentrs.com rīkotajam konkursam, nu esmu veiksmīgi debitējis Premjerlīgas futbola klātienes skatītāja lomā. Par piedzīvoto ceļojumā un saviem iespaidiem padalīšos šajā blogā.

Fotogalerija no brauciena
Ceļojums uz Blekpūli sākās pagājušajā piektdienā ar lidojumu Rīga – Liverpūle. Džona Lenona lidostā mūs sagaidīja “Blackpool FC” transports – glauns VW Phaeton, ar ko mūs aizvizināja līdz Blekpūlei. Par Blekpūli varu teikt – kompakta un uz tūrismu orientēta pilsēta Īrijas jūras krastā. Tajā ir milzum daudz izklaides vietu un iespēju, kas koncentrētas promenādē gar jūru un viesnīca pie viesnīcas... visapkārt tikai vienas viesnīcas vien.

Pirmajā dienā lielāko tiesu laika tam arī veltījām – iepazīšanās tūrei pa pilsētu, kāds brīdis pie jūras piekrastes, kas šajā vasarīgajā dienā bija pilna ļaužu, un pāris kafejnīcu un pabu apmeklējumi, lai ieturētos. Šīs dienas lielākais piedzīvojums noteikti bija vakara pusē, kad atkārtoti aizstaigājām līdz jūrai – pirmo reizi dzīvē biju liecinieks paisumam un bēgumam jūrā. Tā bija atkāpusies par saviem metriem piecsimt vismaz.

Sestdienas rīts pienāca krietni drēgnāks, toties mūsos valdīja pacilāts noskaņojums lielā futbola gaidās. Pēc brokastīm viesnīcā tikāmies ar “Blackpool FC” kluba direktoru Normundu Malnaču, kas mūs patīkami pārsteidza ar jaunām dāvanām – kluba cepurītēm un īpašu līdzjutēja kreklu manam dēlam Kristianam – ar numuru un viņa vārdu uz muguras! Lieki teikt, cik priecīgs viņš bija. Pēc īsas sarunas Normunds mūs uzaicināja pēc spēles paciemoties arī kluba telpās.

Pāris stundas, kas bija palikušas līdz spēlei ar Ņūkāslu, īsinājām pastaigā pa pilsētu un iegriezāmies arī vienā pabā, lai pavērotu “Manchester United” spēli ar “Everton”. Dīvaini šķita, ka pie ieejas sastapām pāris policistus, kas uz to – vai te ir vaļā un varam iet iekšā? – atteica – jā, jā protams. Tikai iekšienē sapratām, kas par lietu. Pabu bija apsēduši Ņūkāslas fani, kas jau iesildīja balsis pirms spēles. Ilgi tur vairs neuzkavējāmies.

Ap pulksten diviem devāmies uz Bloomfield Road. Mūsu viesnīca atradās pāris minūšu gājienā no stadiona. Tur cilvēku straumes jau plūda aumaļām. Gan Ņūkāslas krāsās tērpušies, gan vietējie fani daudz krietnākā pulkā. Kāds vecāks kungs, kas brauca mums garām automātiskajā ratiņkrēslā vēl pajautāja – ziniet, kāpēc mūsējie šodien uzvarēs? Tāpēc, ka sastāvā ir atgriezies Deivids Vons (David Vaughan).

Atmosfēra pašā stadionā bija lieliska. Klātesošie gatavojās futbola svētkiem. Skatītāji ieņēma savas vietas, vienā no gala tribīnēm tika izritināts milzīgs Blekpūles fanu karogs, skanēja mūzika un futbolisti devās laukumā iesildīties.
Kādas 10 minūtes pirms spēles sākuma Ņūkāslas spēlētāji tika nedaudz atvēsināti ar ūdens šaltīm, kad pēkšņi laukumā no zālāja izspraucās laistīšanas iekārtas. Interesants skats un tas, protams, uzjautrināja arī līdzjutējus. Drīz arī spēle varēja sākties. Ātras saspēles, spraigas divcīņas – tas ir Premjerlīgas futbols! Šķita, ka nospēlēta jau lielākā daļa no pirmā puslaika, bet bija pagājušas tikai kādas minūtes desmit.

Neliela epizode no spēlesNedaudz vēlāk Ņūkāsla guva pirmos vārtus un izvirzījās vadībā pēc Pītera Lovenkrandsa (Peter Lovenkrands) sitiena. Nezinu, cik daudz Ņūkāslas atbalstītāju biju viņu fanu sektorā, no kura netālu sēdējām arī mēs, bet troksnis bija pamatīgs. Uz to mājinieku fani atbildēja ar skaļu kāju dauzīšanu un ne mazāk skaļiem savas komandas saukļiem. Pēc brīža eksplodēja arī Blekpūles līdzjutēji - vārti tika ieskaitīti un tos guva Dīdžejs Kempbels (DJ Campbell). Neizšķirts 1:1. Tāds rezultāts palika arī pēc otrā puslaika, kurā laukumā valdīja mājinieki un diemžēl nevienu no daudzajiem momentiem vārtu guvumā neizdevās pārvērst. Tika izcīnīts punkts, kaut blekpūlieši spēlēja vareni un bija pelnījuši trīs. Uz doto brīdi tas ļauj “Blackpool FC” turnīra tabulā būt virs izkrišanas zonas, un atlikušajās četrās spēlēs ir jāizcīna pēc iespējas vairāk punktu, lai noturētos Anglijas futbola elitē.

Populārākais „Blackpool FC” spēlētājs Čarlijs Adams dala autogrāfus pēc mača

Vēlāk pēc spēles kopā ar vēl dažiem viesiem no Latvijas pabijām pie Normunda Malnača kluba telpās, kur padalījāmies iespaidiem par spēli, “Blackpool FC” spēlētājiem, un kopīgi noskatījāmies “Chelsea” spēli ar “West Ham”. Visi, protams, fanoja par “Chelsea”, jo londoniešu uzvara bija labvēlīga arī Blekpūles komandai. Tā arī notika. Diena bija izdevusies un pavadīta uz urrā! Emocijas un sajūtas par pieredzēto vienkārši lieliskas.

Pēdējo dienu Blekpūlē pavadījām labākajās Lieldienu tradīcijās – kārtīgi izšūpojoties. To darījām atrakciju parkā “Pleasure Beach”. Amerikāņu kalniņi, citi nobraucieni un atrakcijas, kas ir pieejamas šajā lielākajā Anglijas atrakciju parkā, sniedz vārdiem neaprakstāmas sajūtas un emocijas. Iesaku to izbaudīt katram pašam uz savas ādas, ja rodas tāda iespēja nokļūstot Blekpūlē.

Trīs dienas paskrēja ļoti ātri. Tā arī noslēdzās mūsu lieliskais ceļojums uz Blekpūli. Agrā pirmdienas rītā devāmies atpakaļ uz Liverpūli un lidojām mājās uz Rīgu. Novēlu “Blackpool” FC izcīnīt 3 punktus sestdien pret “Stoke City”, veiksmi arī pārējās spēlēs un palikšanu Premjerlīgā! Come on you Pool!

Paldies par ceļojumu Sportacentrs.com, "Blackpool" klubam un tā direktoram Normundam Malnačam!

  +6 [+] [-]

, 2011-04-29 10:47, pirms 7 gadiem
Super, labs blogs !

  +7 [+] [-]

, 2011-04-29 10:47, pirms 7 gadiem
Paldies par blogu! Bija interesanti lasīt!

  +4 [+] [-]

, 2011-04-29 11:02, pirms 7 gadiem
Super man jau siekala tek no blackpool atrakciju parka

  +6 [+] [-]

, 2011-04-29 11:07, pirms 7 gadiem
mrPO rakstīja: Super man jau siekala tek no blackpool atrakciju parka
Jā, tur vajadzētu kaut kad aizbraukt.
Google Maps
Slēpts komentārs: edg2011

  +4 [+] [-]

, 2011-04-29 11:28, pirms 7 gadiem
super! Paldies par rakstu! Bija interesanti lasīt!
biežāk šādas akcijas vajag!

  +4 [+] [-]

, 2011-04-29 13:39, pirms 7 gadiem
edg2011 rakstīja: Par Blekpūli varu teikt – kompakta un uz tūrismu orientēta pilsēta Īrijas jūras krastā !!! ha ha
un kas tev tur nepatik...??? ir vina irijas juras krasta...!!! un tur turisms ari ir loti populars un attistits!

     [+] [-]

, 2011-04-29 13:40, pirms 7 gadiem
raksts ir loti fors, bet vienigais kur es tev nepiekritu ir pa to, ka “Pleasure Beach” ir lielakais atrakciju parks uk! jo lielakais atrakciju parks uk ir Alton Towers

     [+] [-]

, 2011-04-29 15:29, pirms 7 gadiem
"Šķita, ka nospēlēta jau lielākā daļa no pirmā puslaika, bet bija pagājušas tikai kādas minūtes desmit."

Ta nu gan interesants futbols...

(Tas tā Par rakstu +)

  -3 [+] [-]

, 2011-04-29 16:27, pirms 7 gadiem
mandarīni

  +1 [+] [-]

, 2011-04-29 17:54, pirms 7 gadiem
Skaisti!

  -2 [+] [-]

, 2011-04-30 11:12, pirms 7 gadiem
Nav skaidrs, kāpēc ticis izdzēsts mans vakardienas komentārs par ilggadējo homoseksuālistu dominanci šajā skaistajā pilsētā- šī padarīšana Blekpūlei piedod īpašu "rozīnīti", kas neapšaubāmi piesaista arī papildus līdzīgi orientētus tūristus.

Blackpool Pride-Blackpool's LGBT annual...

  +2 [+] [-]

, 2011-05-22 23:41, pirms 7 gadiem
Tagad futbols tur valēs valdīt 1 līgu zemāk...

  +1 [+] [-]

, 2011-05-23 00:32, pirms 7 gadiem
GuBl rakstīja: Tagad futbols tur valēs valdīt 1 līgu zemāk...
.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

Tev jābūt autorizētam,