Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 0

Īrijas futbola leģenda Robijs Kīns paziņo par futbolista karjeras beigām

Rolands Eliņš

Īrijas futbola leģenda Robijs Kīns paziņo par futbolista karjeras beigām
Robijs Kīns. Foto: Reuters/Scanpix

Ilggadējais „Tottenham”, Losandželosas „Galaxy” un Īrijas izlases uzbrucējs Robijs Kīns paziņojis, ka 38 gadu vecumā pieliek punktu savai futbolista karjerai. Futbola sabiedrībā viņš darbu turpinās kā Īrijas izlases trenera palīgs.

„Šodien pēc 23 gadus ilgas futbolista karjeras es oficiāli paziņoju, ka pielieku tai punktu,” savā paziņojumā norādījis Robijs Kīns. „No „Crumlin United” es apceļoju pasauli, spēlējot Milānā, Losandželosā un Londonā, un karjeras sākumā nekad neiztēlojos, ka mans ceļš futbola pasaulē izrādīsies šāds. Tas pārspēja visas manas cerības, kādas vien es kā ar futbolu apmāts puika no Dublinas varēju iztēloties.”

„Viss, kas man bija vajadzīgs, bija viena iespēja. Vēlos pateikt īpašu paldies „Wanderers” vienībai, kas man šo iespēju deva,” raksta Kīns, kurš 1997. gadā „Wanderers” sastāvā uzsāka savu profesionālo karjeru 17 gadu vecumā.

Kīns pēc tam neilgu laiku spēlēja Milānas „Inter” sastāvā, bet savas karjeras labākos gadus pavadīja „Tottenham” sastāvā, kuras rindās Premjerlīgā guva 80 vārtus. 2011. gadā sekoja pārcelšanās uz Ziemeļameriku, kur Kīns aizvadīja sešas sezonas Losandželosas „Galaxy” sastāvā, gūstot 83 vārtus MLS turnīrā. Savukārt Īrijas izlasē Kīns karjeru noslēdza pirms diviem gadiem, valstsvienības sastāvā aizvadot 146 spēles un gūstot 68 vārtus.

Kīns ar Īrijas izlasi paliks saistīts ļoti tiešā veidā – jaunais izlases galvenais treneris Miks Makartijs ir izvēlējies viņu par savu asistentu.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...