Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

No pirmā jūnija Latvijā tiks atļauti sporta treniņi bez 2m distances ierobežojuma

Rolands Eliņš

No pirmā jūnija Latvijā tiks atļauti sporta treniņi bez 2m distances ierobežojuma
Jūrmalas "Spartaka" futbolisti treniņā maija sākumā

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka šodien pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtas situāciju Latvijā no pirmā jūnija pieļaus sporta treniņus bez iepriekš obligātās divu metru savstarpējās distances ierobežojuma.

„Attiecībā uz sportistiem šīs dienas lēmums nozīmē, ka, neievērojot 2 m distanci, būs atļauti sporta treniņi (nodarbības) tādiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus,” vēstīts IZM izplatītajā informācijā.

Tiek gan paskaidrots, ka atvieglotie treniņu noteikumi neattieksies uz cīņas sporta veidiem.

Latvijā joprojām izsludināta ārkārtas situācija koronavīrusa pandēmijas dēļ, kuras ierobežošanai paredzētie pasākumi nozīmēja teju pilnīgu sporta dzīves apturēšanu Latvijā un arī lielākajā daļā pasaules. Latvijā šomēnes tika dota atļauja profesionālajiem sportistiem atsākt kopējos treniņus komandās, taču tiem tika noteikti vairāki ierobežojumi un noteikumi, ieskaitot obligātu distancēšanos vismaz divu metru attālumā.

Šobrīd no Latvijas lielālajiem komandu sporta veidiem tas vistiešāk attiecas uz futbolu, kur jaunajai Virslīgas sezonai vajadzēja sākties marta vidū. Virslīgas futbola klubi maijā atsāka kopējos treniņos, taču futbola spēlei un daudzām treniņu nodarbībām 2m distancēšanās ir liels šķērslis. Tagad saņemta atļauja no pirmā jūnija šo distancēšanos treniņu laikā vairs neievērot.

„Lai gan valdība izšķīrās par Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas ierobežojumu mazināšanu, tomēr jāatceras, ka nosacījumi pulcēšanās, publisko vietu un pasākumu apmeklēšanai joprojām ir spēkā – ne vairāk kā 25 personu pasākumi, ievērojot 2 m distanci un stingrus higiēnas noteikumus. Visās sabiedrības darbības jomās pakāpeniski ir jāatgriežas pie ierastā dzīves ritma, bet izšķirošs būs individuālās atbildības faktors. Tas, cik rūpīgi katrs ievēros epidemioloģiskās drošības noteikumus, kā arī izglītības un sporta procesa organizatoru prasības, jau tuvākajā laikā parādīs, vai Latvijas sabiedrība spēj organizēti rīkoties, turpinot Covid-19 izraisītās slimības ierobežošanu,” paziņojumā atgādina IZM.

Vakar Saeimas sporta apakškomisijas sasauktā darba grupa panāca vienošanos par sporta sacensību atļaušanu pēc devītā jūnija, LTV atklāja šīs apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš.

  +1 [+] [-]

, 2020-05-21 17:17, pirms 9 mēnešiem
It kā tagad kāds mērītu

     [+] [-]

, 2020-05-21 19:12, pirms 9 mēnešiem
Cerams, ka virslīga ātrāk sāksies. Rudens aukstumā futbolu spēlēt nav vērts. Domāju oktobri, novembri.

     [+] [-]

, 2020-05-21 20:05, pirms 9 mēnešiem
Nah tur kaut kāds 1.junijs..pie pilnas sajēgas esoši ļaudis šim visam farsam tāpat normāli krāme virsu

     [+] [-]

, 2020-05-21 21:03, pirms 9 mēnešiem
Covids nebūs. Un ko tad.