Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 0

"Smiltene": "Prieks par U-18 paveikto, par 1. līgas prestižu ilūzijas iedragātas"

"Smiltene": "Prieks par U-18 paveikto, par 1. līgas prestižu ilūzijas iedragātas"
Raimonds Dūmiņš
Foto: Agnis Melderis

Sportacentrs.com ir sazinājies ar visiem 12 šī gada komanda.lv 1.līgas klubiem (kas pabeidza čempionātu...), piedāvājot izteikt savas domas par aizvadīto sezonu. Piedāvājam 8. vietu ieguvušās "Smiltenes", konkrēti komandas trenera Raimonda Dūmiņa, viedokli par turnīru.

1. līgas klubiem uzdotie jautājumi:
1) Ko izdevās sasniegt un ko neizdevās (prieki un vilšanās)?
2) Kā vērtējat turnīru kopumā (organizācija, tiesāšana, sportiskais līmenis un konkurence)? Jūsu komentāri par jebko, kas ir sasāpējis vai tieši pretēji – par to, kas ļoti patīk un apmierina.
3) Vai jau šobrīd ir skaidrība par nākamo gadu (budžets, sastāvs, treneris utt.)?
4) Šogad piedzīvojām nepatīkamu situāciju ar "Ogres" un "Jēkabpils" izslēgšanu. Vai Jūsuprāt, vēl pirms sezonas sākuma ir reāli identificēt netīrus klubus/komandas? Un kāds, Jūsuprāt, ir optimālais komandu skaits 1. līgā?

"Smiltenes" atbildes

1. Izvirzītais mērķis netika sasniegts. Pietrūka maz, bet pietrūka. Vilšanās bija pēc 1. līgas sezonas pēdējās spēles. Neizdevās uzvarēt Preiļu komandu, kas mums noslēgumā liedza ieņemt kāroto 6. vietu. Vēlēšanās bija liela, bet nesanāca. Spēle noslēdzās 1:1, un es domāju, ka Preiļi bija tuvāk uzvarai nekā mēs.

Iepriecināja tas, kas notika ar mums pāris nedēļas pēc sezonas noslēguma 1. līgā. U-18 finālturnīrs mums šogad pāri visam [titulu ieguva Vidzemes FC, kas bija apvienota Vidzemes komanda ar ļoti būtisku smilteniešu īpatsvaru - aut.].

2. Laba līmeņa turnīrs. Spēku samēri ļoti līdzīgi, gluži kā iepriekšējās sezonās. Katru gadu viena komanda izteikti dominē, sīva cīņa par medaļām un vēl sīvāka par sešinieku.

Par spēļu organizāciju kritiski neizteikšos, jo pašiem stadionā notiek būvdarbi, kas viesu komandām radīja neērtības. Arī oficiālās personas, kas apkalpo maču, izjuta zināmu diskomfortu. Nākamajā sezonā visam vajadzētu būt kārtībā.
Neviena komanda nav uzņēmusi mūs necilvēcīgos apstākļos. Kāda nu ir infrastruktūra, tāda uzņemšana. Nesūdzos par apstākļiem citos stadionos.

Par tiesāšanu komentāru nebūs - tiesnesim vienmēr taisnība, arī tad, kad viņam nav taisnība.

3. Šobrīd atpūšamies pēc raibās sezonas. Vienīgi Kristers Aldis Puriņš vēl turpina sezonu Latvijas U-19 izlases sastāvā. Par nākamo sezonu domāsim pēc atelpas. Noteikti turpināsim dalību 1. līgas čempionātā. Nemainīgi spēlēsim ar vietējo jaunatni. Par mērķiem un ambīcijām pāragri runāt.

4. Sapulcē pirms sezonas daudziem, ja ne visu klubu pārstāvjiem, viss bija skaidrs par šiem diviem klubiem. Nav komentāru, ar kādu domu viņi tika pielaisti pie dalības turnīrā. Sabojāja turnīru, sagrozīja tabulu pēc izslēgšanas. Ja godīgi, tajā brīdī manī tika iedragātas ilūzijas par turnīra prestižu.

Man svarīgs ir spēļu skaits un nesaraustīts kalendārs. Komandu skaitam nav nozīmes. Ja ir mazāk komandu, nav pretenziju spēlēt trīs apļus.

Atbildes sniedza "Smiltenes" treneris Raimonds Dūmiņš.